lokalize - en to lv translation catalogue (491 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
lv: Rīki

en: Gettext not found
lv: Nav atrasts gettext

en: Install gettext package for this feature to work
lv: Lai šī iespēja strādātu, instalējiet gettext pakotni

en: Updating from templates...
lv: Atjaunina formu sagataves...

en: Merge has been completed
lv: Sapludināšana ir pabeigta

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
lv: Sapludināšana ir pabeigta.
    Sagataves izmaiņas laiks:%1 (pirms %2 dienām).

en: Merge failed.
lv: Sapludināšana neizdevās.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
lv: Neizdevās atrast sagatavju failu sapludināšanai:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
lv: Fails

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
lv: Atjaunināt failu no sagataves

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
lv: Sapludināt uz ODF

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
lv: Ģenerēt tulkotās versijas ODF dokumentu

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
lv: Alternatīvie tulkojumi

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
lv: <p>Dažkārt, ja oriģinālais teksts tiek mainīts, tā tulkojums kļūst nederīgs un tiek atzīmēts vai nu kā <emphasis>nepieciešams&nbsp;pārbaudīt</emphasis> (t.i., zaudē 'Apstiprināts' statusu), vai arī (tikai XLIFF faila gadījumā) tiek pārvietots uz <emphasis>alternatīvie&nbsp;tulkojumi</emphasis> sadaļu.</p><p>Šis rīkskats parāda arī atšķirības starp jauno un veco virkni, tādējādi jūs varat redzēt esošajam tulkojumam izdarāmās izmaiņas.</p><p>Izdariet dubultklikšķi uz jebkura vārda šajā rīkskatā, lai ievietotu to tulkojumā.</p><p>Nometiet tulkojuma failu uz šī rīkskata, lai izmantotu to kā avotu alternatīvajiem tulkojumiem.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
lv: Avots: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
lv: Lietot alternatīvo tulkojumu

en: no
lv: nē

en: yes
lv: jā

[ctx: @title:column]
en: Source
lv: Oriģināls

[ctx: @title:column]
en: Target
lv: Tulkojums

[ctx: @title:column]
en: Approved
lv: Apstiprināts

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
lv: Binārās vienības

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
lv: Iestatīt failu

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
lv: Lietot avota failu

en: New
lv: Jauns

en: Needs translation
lv: Nepieciešams tulkojums

en: Needs full localization
lv: Nepieciešama pilna lokalizēšana

en: Needs adaptation
lv: Nepieciešama adaptēšana

en: Translated
lv: Iztulkots

en: Needs translation review
lv: Nepieciešams pārbaudīt

en: Needs full localization review
lv: Nepieciešama pilna lokalizēšanas pārbaude

en: Needs adaptation review
lv: Nepieciešam adaptācijas pārbaude

en: Final
lv: Galīgs

en: Signed-off
lv: Apstiprināts

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
lv: Pārota taga sākums

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
lv: Pārota taga beigas

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
lv: Atsevišķs tags

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
lv: Izolēts tags

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
lv: Marķējums

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
lv: Parasts grupas vietturis

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
lv: Apakšplūsma

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
lv: Parasts vietturis

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
lv: Pārota viettura sākums

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
lv: Pārota viettura beigas

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
lv: saīsinājums

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
lv: saīsināta forma — termins, kas veidots, izlaižot daļas no pilnā termina, bet tomēr apzīmē to pašu

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
lv: saīsinājums — saīsināta forma, kas veidota, izlaižot burtus no pilnā termina, (piem., 'īpv.' priekš 'īpašvārds')

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
lv: akronīms — saīsināta forma, kas veidota, ņemot atsevišķus burtus no daudzvārdu termina, ko izrunā tikai kā šos burtus (piem., 'raua' priekš 'radio atklāšana un attāluma noteikšana')

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
lv: appellācija — īpašvārda termins, piemēram, aģentūras vai citas vienības nosaukums

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
lv: vārdkopu veidošana — atkārtotu vārdu kombinācija, ko raksturo vienotība tādā ziņā, ka vārdkopu komponentēm ir jāatkārtojas izteiksmē vai izteiksmju virknē, un tiem nav jāatrodas viens otram blakus

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
lv: vispārpieņemts vārds — sinonīms starptautiskam zinātniskam terminam, ko bieži lieto konkrētajā valodā

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
lv: datums un/vai laiks

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
lv: vienādojums — izteiksme, ko izmanto, lai attēlotu jēdzienu, ka divas matemātiskas izteiksmes ir, piemēram, vienādas (ja tās identificē ar vienādības zīmi =), vai arī piešķirta viena otrai ar līdzīgu zīmi.

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
lv: izvērstā forma — pilna termina reprezentācija, kuram ir saīsināta forma

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
lv: formula — skaitļi, simboli vai tamlīdzīgi, kas tiek izmantoti, lai jēdzienu aprakstītu īsi, piemēram matemātiskās vai ķīmiskās formulas

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
lv: galvenais termins — jēdziena apzīmējums, kas ir izvēlēts par pirmo vai galveno terminoloģisko ierakstu

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
lv: iniciālisms — saīsināta forma terminam, kas sastāv no viena vai vairākiem pirmajiem burtiem vārdiem, kas veido vairāku vārdu terminus vai termina elementi, kas veido terminu, kad šie burti tiek izrunāti atsevišķi (piemēram, VID terminam 'Valsts ieņēmumu dienests')

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
lv: starptautiskais zinātniskais termins — termins, kas ir daļa no starptautiskas nomenklatūras, ko ir pieņēmusi attiecīgā zinātniskā organizācija

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
lv: internacionālisms — termins, kam ir tāda pati vai gandrīz identiska ortogrāfiskā vai fonēmiskā forma daudzās valodās

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
lv: loģiska izteiksme — izteiksme, ko izmanto, lai attēlotu jēdzienu, kas balstās uz matemātiskām vai loģiskām saitēm, piemēram, apgalvojumi par nevienādību, kopu attiecībām, Būla operatoriem un tamlīdzīgi

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
lv: materiālu pārvaldības vienība — vienība, lai izsekotu objektam

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
lv: nosaukums

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
lv: gandrīz sinonīms — termins, kas apzīmē to pašu vai ļoti līdzīgu jēdzienu kā cits termins tajā pašā valodā, bet kurus var brīvi mainīt vietām dažos gadījumos, bet citos nevar

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
lv: detaļas numurs — unikāla burtu un ciparu virkne, kas ražošanas sistēmā ir piešķirta objektam

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
lv: frāze

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
lv: frazeoloģisms — viena vai vairāku vārdu grupa, kas veido vienumu, kā nozīmi parasti nevar izsecināt no vārdiem, kas veido šo frāzi

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
lv: aizsargāts — iezīmētais teksts nav jātulko

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
lv: romanizēta forma — termina forma, kas tiek iegūta veicot darbības, kas pārveido ne-latīņu rakstības sistēmu latīņu alfabētā

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
lv: segments — iezīmētais teksts veido segmentu

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
lv: noteikta frāze — fiksēta, leksikalizēta frāze

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
lv: īsā forma — vairāku vārdu termina variants, kas iekļauj mazāk vārdus, nekā tā pilnā forma (piemēram, 'Izglītības ministrija' un 'Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija')

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
lv: krājumu uzturēšanas vienums — inventāra vienums, ko identificē unikāla burtu un ciparu virkne inventāra vadības sistēmas

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
lv: standarta teksts — fiksēts atkārtojošā teksta gabals

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
lv: simbols — jēdziena apzīmēšana ar burtiem, cipariem, piktogrammām vai kādām to kombinācijām

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
lv: sinonīms — termins, kas apzīmē to pašu vai ļoti līdzīgu jēdzienu kā galvenā ieraksta termins terminu ierakstā

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
lv: sinonīmiska frāze — frazeoloģisks vienums valodā, kas izsaka to pašu semantisko saturu kā cita frāze tajā pašā valodā

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
lv: termins

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
lv: transkribēta forma — forma terminam, kas iegūta pārveidojot rakstzīmes no vienas rakstības sistēmas uz rakstzīmēm citā rakstības sistēmā, ņemot vērtā pārnesto rakstzīmju izrunu

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
lv: transliterētā forma — forma terminam, kur vienas alfabētiskās rakstības sistēmas rakstzīmes ir attēlotas ar rakstzīmēm no citas alfabētiskas rakstības sistēmas

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
lv: saīsināts termins — termina īsā forma, kas izveidota, atmetot vienu vai vairākus termina elementus vai zilbes

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
lv: variants — viena no termina alternatīvajām formām

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
lv: Ievietošana

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
lv: Dzēšana

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
lv: Apstiprināts pārslēgšana

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
lv: Marķējuma ievietošana

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
lv: Marķējuma dzēšana

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
lv: Komentāra ievietošana

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
lv: Darba plūsmas fāzes atjaunināšana/pievienošana

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
lv: Tulkošanas ekvivalences iestatīšana

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
lv: Izņemt tekstu ar marķējumu

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
lv: Ievietot tekstu ar marķējumu

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
lv: Tulkošanas vienības

en: Quick search...
lv: Ātrā meklēšana...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
lv: Aktivizē ar Ctrl+L.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
lv: Pieņem regulāras izteiksmes

en: options
lv: opcijas

en: Reset individual filter
lv: Atstatīt individuālo filtru

en: Case insensitive
lv: Reģistrjutīgs

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
lv: Ignorēt paātrinātāju zīmes

en: Ready
lv: Gatavs

en: Non-ready
lv: Nav gatavs

en: Non-empty
lv: Nav tukšs

en: Empty
lv: Tukšs

en: Changed since file open
lv: Izmainīts kopš faila atvēršanas

en: Unchanged since file open
lv: Nav mainīts kopš faila atvēršanas

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
lv: Pamata

[ctx: @title:inmenu]
en: States
lv: Stāvokļi

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
lv: Meklējama kolonna

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
lv: Visi

[ctx: @title:column]
en: Entry
lv: Ieraksts

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
lv: Oriģināls

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
lv: Tulkojums

[ctx: @title:column]
en: Notes
lv: Komentāri

[ctx: @title:column]
en: Context
lv: Konteksts

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
lv: Tulkošanas statuss

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
lv: Gatavs

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
lv: Nepieciešams pārbaudīt

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
lv: Netulkots

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
lv: Mērķa valoda:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
lv: Rediģēt

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
lv: Aktīvais: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
lv: Kopā: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
lv: Nav gatavi: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
lv: Netulkoti: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
lv: Fails

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
lv: Navigācija

[ctx: @title actions category]
en: Editing
lv: Rediģēšana

en: Synchronization 1
lv: Sinhronizēšana 1

en: Synchronization 2
lv: Sinhronizēšana 2

en: Translation Memory
lv: Tulkošanas atmiņa

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
lv: Vārdnīca

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
lv: Pievienot piezīmi

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
lv: Pievienot jaunu terminu

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
lv: Fāzes...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
lv: Vārdu skaits

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
lv: Mainīt meklēšanas virzienu

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
lv: Apstiprināts

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
lv: Apstiprināt un doties uz nākamo

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
lv: Vienādā tulkošana

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
lv: Kopēt oriģinālu uz tulkojumu

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
lv: Noņemt aplaušanu tulkojumā

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
lv: Tīrīt

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
lv: Pievienot tagu

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
lv: Pievienot nākamo tagu

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
lv: Pabeigšana

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
lv: Aizvietot ar labāko pareizrakstības ieteikumu

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
lv: &Nākamais

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
lv: &Iepriekšējais

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
lv: &Pirmais ieraksts

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
lv: Pē&dējais ieraksts

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
lv: Ieraksts ar numuru

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
lv: Iepriekšējais tulkotais, bet negatavais

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
lv: Nākamais tulkotais, bet negatavais

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
lv: Iepriekšējais netulkotais

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
lv: Nākamais netulkotais

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
lv: Iepriekšējais negatavais

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
lv: Nākamais negatavais

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
lv: Fokusēties uz meklēšanas rindu Tulkošanas vienību skatā

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
lv: Pievienot ierakstu grāmatzīmēm

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
lv: Iepriekšējā grāmatzīme

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
lv: Nākamā grāmatzīme

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
lv: Aizpildīt visas precīzās atbilstības

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
lv: Aizpildīt visas precīzās atbilstības un iezīmēt kā neprecīzas

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
lv: Atvērt failu sinhronizācijai/sapludināšanai

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
lv: Atvērt katalogu, ko sapludināt ar šo vai kopēt bāzes failu izmaiņas uz to

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
lv: Iepriekšējais atšķirīgais

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
lv: Iepriekšējais ieraksts, kas sapludināmajos failos tulkots atšķirīgi, ietverot arī avotā esošos tukšos tulkojumus

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
lv: Nākamais atšķirīgais

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
lv: Nākamais ieraksts, kas atšķiras sapludināmajos failos, ietverot arī avotā esošos tukšos tulkojumus

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
lv: Nākamais atšķirīgais apstiprinātais

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
lv: Kopēt no sapludināšanas avota

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
lv: Kopēt visus jaunos tulkojumus

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
lv: Šis izmaina tikai tukšus un negatavus ierakstus

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
lv: Kopēt no sapludināšanas avota

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
lv: Atvērt failu sekundārai sinhronizācijai

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
lv: Šis izmaina tikai tukšos ierakstus

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
lv: (atjaunots)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
lv: Šajā dokumentā ir veiktas vēl nesaglabātas izmaiņas.
    Vai vēlaties tās saglabāt vai izmest?

[ctx: @title:window]
en: Warning
lv: Brīdinājums

[ctx: @title]
en: Error
lv: Kļūda

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
lv: Iet uz ierakstu

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
lv: Ievadiet ieraksta numuru:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
lv: Aktīvais: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
lv: Iztulkots

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
lv: Nodots ražošanā

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
lv: Apstiprināts

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
lv: Tulkošana ir pabeigta (bet vēl noderētu caurskatīšana)

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
lv: Ieraksts ir pilnībā lokalizēts (t.i fināls)

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
lv: Oriģinālā teksta vārdi: %1<br/>Tulkojuma teksta vārdi: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
lv: Vārdu skaits

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
lv: Aizvietot

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
lv: Lokalize ir sasniedzis dokumenta beigas. Vai vēlaties turpināt no sākuma?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
lv: Pareizrakstība

en: Lokalize has finished spellchecking
lv: Lokalize ir pabeidzis pareizrakstības pārbaudi

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
lv: &Fails

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
lv: R&ediģēt

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
lv: &Vārdnīca

note: i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
lv: &Tīmekļa vaicājums

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
lv: Tulkošanas at&miņa

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
lv: Alternatīvie tulkojumi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
lv: &Iet

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
lv: &Grāmatzīmes

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
lv: S&inhronizēt

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
lv: &Sekundārais sinhronizācijas avots

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
lv: Rī&kskati

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
lv: Nav gatavs:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
lv: Netulkots:

[ctx: @action]
en: Hide
lv: Slēpt

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
lv: Kolonna: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
lv: <qt><p><b>Oriģinālā virkne</b></p>
    <p>Šī loga daļa rāda aktīvā ieraksta
    oriģinālo paziņojuma virkni.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
lv: Daudzskaitlis %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
lv: Noņemt aplaušanu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
lv: Meklēšanas izteiksme oriģinālajam tekstam.
    Nospiediet 'Ctrl+L', lai pārietu uz šo vadīklu.
    Nospiediet 'Enter', lai sāktu meklēt.
    Nospiediet 'Esc', lai apturētu meklēšanu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
lv: Invertēt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
lv: Oriģināls:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
lv: Meklēšanas izteiksme tulkotajam tekstam.
    Nospiediet 'Enter', lai sāktu meklēt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
lv: Regulāras izteiksmes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
lv: Tulkojums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
lv: &Meklēt

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
lv: Fails

en: Copy source to clipboard
lv: Kopēt oriģinālu uz starpliktuvi

en: Copy target to clipboard
lv: Kopēt tulkojumu uz starpliktuvi

en: Open file
lv: Atvērt failu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
lv: Aizvietot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
lv: Ar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
lv: Priekšskatīt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
lv: Aizvietot viscaur

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
lv: Temata lauks

[ctx: @title:window]
en: Glossary
lv: Vārdnīca

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
lv: <p>Šeit parādās bieži sastopamo terminu tulkojumi.</p><p>Nospiežot pie termina parādīto īsceļu, tiek ievietots termina tulkojums.</p><p>Izmantojot konteksta izvēlni, var pievienot jaunu ierakstu (padoms:&nbsp;iezīmējiet vārdus oriģinālā un tulkojumā, un tad spiediet <interface>Pievienot&nbsp;jaunu&nbsp;terminu</interface>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
lv: Atjaunot no diska

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
lv: Ielādēt diskā esošās vārdnīcas saturu, tā iznīcinot visas izmaiņas

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
lv: Vārdnīcā veiktas nesaglabātas izmaiņas.
    Vai vēlaties tās saglabāt vai izmest?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
lv: Angļu sinonīmi (dubultklikšķis, lai rediģētu):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
lv: Atbilstošie mērķa valodas sinonīmi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
lv: Temata lauks:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
lv: Pievienojot jaunu ierakstu, pēc izmaiņu izdarīšanas nospiediet taustiņu 'Enter', lai izmaiņas stātos spēkā

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
lv: Definīcija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
lv: Piezīme: viens vārdnīcas ieraksts atbilst tieši vienam terminam, nevis vārdam/vārdu virknei.
    
    Tas nozīmē - vairāki ieraksti var saturēt tos pašus vārdus/vārdu virknes, katrreiz ar to apzīmējot citu nozīmi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
lv: Izlaist tagus

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
lv: Izlaist marķējumu

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
lv: Ignorēt paātrinātāju zīmes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
lv: Iekļaut piezīmes

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
lv: Qt Sql moduļi netika atrasti. Tulkošanas atmiņa nedarbosies.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
lv: TA funkcijai nepieciešams SQLite Qt modulis.

en: No SQLite module available
lv: SQLite modulis nav pieejams

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
lv: Tulkošanas atmiņa

[ctx: @title actions category]
en: Project
lv: Projekts

en: Next tab
lv: Nākamā cilne

en: Previous tab
lv: Iepriekšējā cilne

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
lv: Vārdnīca

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
lv: Tulkošanas atmiņa

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
lv: Pārvaldīt tulkošanas atmiņas

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
lv: Projekta kopskats

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
lv: Atvērt nesenu projektu

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
lv: Meklēt un aizvietot failos

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
lv: Meklēt nākamo failos

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
lv: Logdaļu teksta tveršana

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
lv: Kļūda atverot šos failus:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
lv: &Projekts

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
lv: &Skripti

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
lv: Datorizēta tulkošanas sistēma.
    Ļaut netulkot to, kas jau reiz iztulkots.

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
lv: sponsorēja izstrādi Google Summer Of Code programmas ietvaros

en: provided excellent cross-format converting scripts
lv: nodrošināja lieliskus starpformātu pārveidošanas skriptus

en: project tree merging translation+templates
lv: tulkojumu un sagatavju sapludināšana projektu kokā

en: bug fixing patches
lv: kļūdu labošanas ielāpi

en: testing and bug fixing
lv: testēšana un kļūdu labošana

en: patches
lv: Ielāpi

en: XLIFF improvements
lv: XLIFF uzlabojumi

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
lv: Neskenēt projekta failus.

en: Load specified project.
lv: Atvērt noradītu projektu.

en: Document to open
lv: Atveramais dokuments

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
lv: Pieņemt izmaiņas tulkojumā

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
lv: Pieņemt visus jaunos tulkojumus

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
lv: Primārā sinhr.

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
lv: Sekundārā sinhr.

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
lv: Kļūda atverot failu <filename>%1</filename> sinhronizācijai, kļūda rindā:%2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
lv: Atšķirīgi ieraksti: %1
    Neatbilstoši ieraksti: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
lv: Vienības metadati

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
lv: <b>Pagaidu piezīmes:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
lv: <br><b>Frāze:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
lv: <br><b>Faili:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
lv: <br><b>Konteksts:</b><br>

[ctx: @info:label]
en: From:
lv: No:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
lv: Saglabājiet tukšu komentāru, lai izņemtu to

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
lv: Komentāra autors

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
lv: <b>Komentāri:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
lv: rediģēt...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
lv: Pievienot...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
lv: Pievienot komentāru...

[ctx: @title:column]
en: Date
lv: Datums

[ctx: @title:column]
en: Company
lv: Uzņēmums

[ctx: @title:column]
en: Person
lv: Persona

[ctx: @title:column]
en: Tool
lv: Rīks

en: Translation
lv: Tulkojums

en: Review
lv: Caurskatīšana

en: Approval
lv: Apstiprināšana

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
lv: Rediģēšanas fāzes

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
lv: Tulkotāja vārds

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
lv: Tulkotāja vārds angļu valodā

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
lv: Lokalizēts vārds

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
lv: Tulkotāja vārds tulkošanas valodā

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
lv: Tulkotāja e-pasts

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
lv: Noklusētais valodas kods jauniem projektiem

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
lv: Noklusētais adresātu saraksts jauniem projektiem

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
lv: Paziņojumu fonts

[ctx: @title:tab]
en: Identity
lv: Identitāte

[ctx: @title:tab]
en: General
lv: Pamata

[ctx: @title:tab]
en: Editing
lv: Rediģēšana

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
lv: Izskats

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
lv: Tulkošanas atmiņa

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
lv: Pareizrakstība

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
lv: Jūs esat piekļuvis iespējai, kurai nepieciešams ielādēts projekts. Vai vēlaties izveidot jaunu vai atvērt jau esošu projektu?

[ctx: @action]
en: New
lv: Jauns

[ctx: @action]
en: Open
lv: Atvērt

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
lv: Paplašināti

[ctx: @title:tab]
en: Personal
lv: Personīgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
lv: Redaktora fonts:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
lv: Maina redaktora fontu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
lv: Izvēlieties jaunu fontu laukam, kurā tiek rakstīts ziņojuma tulkojums.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
lv: Rādīt ziņojuma statusu ar lampiņām

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
lv: Ja ieslēgts, tiks izmantotas lampiņas, lai parādītu ziņojuma statusus: 'Neprecīzs', 'Netulkots' vai 'Kļūdains'. Ja atslēgts, lampiņas netiks rādītas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
lv: Lietot lampiņas, lai norādītu satusus 'Neprecīzs' un 'Netulkots', kā arī kursora kolonnas numuru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
lv: Teksta izmainīto daļu krāsas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
lv: Teksta savietošana

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
lv: Teksts, kas pievienots jaunajā ziņojumā:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
lv: Mainīt klāt pievienota teksta krāsu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
lv: Jūs varat norādīt citu krāsu, kurā iekrāsot tekstu, kas pievienots ziņojumam.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
lv: Teksts, kas izņemts jaunajā ziņojumā:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
lv: Maina izņemtā teksta krāsu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
lv: Jūs varat norādīt citu krāsu, kurā iekrāsot tekstu, kas izņemts no ziņojuma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
lv: Atzīmējiet, lai redzētu, vai teksts beidzas ar atstarpi (kas bieži vien ir svarīga, parādot to lietotāja saskarnē, vai arī tekstam galā pievienojot citu tekstu).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
lv: Izcelt atstarpes teksta beigās

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
lv: Ja iestatīts, peles ritenis pārvieto uz iepriekšējo vai nākamo ierakstu, pretējā gadījumā tas ritina tekstu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
lv: <html>Kad šī opcija ir ieslēgta, peles rullītis tiek izmantots, lai pārietu uz iepriekšējo vai nākamo tulkošanas vienību (bez modificētājtaustiņiem). Modificētājtaustiņi var tikt izmantoti, lai mainītu šo uzvedību. Lietojiet: <ul><li><b>Shift</b>, lai pārtītu pašreizējās vienības tekstu, </li><li><b>Ctrl+Shift</b>, lai ietu uz iepriekšējo vai nākamo negatavo vienību, </li><li><b>Ctrl</b>, lai ietu uz iepriekšējo vai nākamo negatavo netukšo vienību, </li><li><b>Alt</b>, lai ietu uz iepriekšējo vai nākamo netulkoto vienību.</li></ul>Kad šī opcija ir izslēgta, peles rullītis pārtin pašreizējās tulkojamās vienības tekstu.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
lv: Peles rullītis iet uz iepriekšējo vai nākamo tulkošanas ierakstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
lv: Automātiski iestata 'apstiprināts' statusu, sākot rediģēšanu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
lv: Iestatiet uz '2', lai atslēgtu vārdu pabeigšanu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
lv: Minimālais vārda garums vārdu pabeigšanai

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
lv: Atslēgt vārdu pabeigšanu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
lv: Ievadiet jūsu identitāti un datus par jūsu tulkošanas komandu. Šī informācija tiks ievietota tulkoto failu galvenēs.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
lv: Noklusētā valoda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
lv: Jūsu vārds angļu valodā

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
lv: Lūdzu, ievadiet jūsu vārdu un uzvādu angļu valodā

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
lv: Jūsu tulkošanas komandas adresātu saraksta e-pasts

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
lv: Ievadiet jūsu tulkošanas komandas adresātu saraksta e-pastu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
lv: Valoda, uz kuru tiek tulkots

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
lv: Norādiet noklusēto valodu, uz kuru tulkosiet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
lv: Ievadiet savu e-pastu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
lv: Ievadiet savu e-pastu, tas tiks ievietots tulkoto failu galvenēs kopā ar jūsu vārdu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
lv: Jūsu vārds dzimtajā valodā

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
lv: Ievadiet savu vārdu un uzvārdu jūsu dzimtajā valodā, izmantojot atbilstošo alfabētu (bez transliterācijas).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
lv: Lokalizēts vārds:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
lv: Ja ieslēgts, ielādē tulkošanas atmiņas ieteikumus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
lv: Kad šis ir ieslēgts, programma sāks ielādēt ieteikumus no tulkošanas atmiņas jau faila atvēršanas brīdī.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
lv: Laicīgi ielādēt ieteikumus no tulkošanas atmiņas, atverot failu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
lv: Maksimālais ieteikumu skaits:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
lv: Iestata maksimālo ieteikumu skaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
lv: Pievienot vai atjaunot rediģētos tekstus tulkošanas atmiņai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
lv: Automātiski pievieno atvērtos failus Lokalize tulkošanas atmiņai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
lv: Sintakse

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
lv: Paātrinātājs:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
lv: Parasti '&', bet GTK programmās var būt arī  '_'.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
lv: Marķējums:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
lv: Regulāra izteiksme marķējumam. To izmanto tulkošanas atmiņas atbilstību atrašanai un 'Ievietot tagu' iespējai.
    
    Noklusētā vērtība (der XML bāzētiem tekstiem) ir:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Tas tiek izmantots tikai gettext PO failiem, XLIFF formātam ir savs veids, kā norādīt, kas ir marķējums.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
lv: Ceļi

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
lv: Sagatavju failu mape:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
lv: Parasti jūsu tulkošanas projekts būs apakšprojekts projektam, kas vienu un to pašu tekstu tulko dažādās valodās,
    
    Šo ceļu iestatiet uz mapi, kas satur visiem projektiem
    kopīgos tukšos tulkošanas failus,
    (t.i., failus bez tulkojuma kādā valodā).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
lv: Atzara mape:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
lv: Šis ir sinhronizācijas režīma iestatījums.
    
    Sinhronizācijas režīmu var izmantot, lai veiktu tulkojumu izmaiņas
    vienlaicīgi divos atzaros.
    
    Šo ceļu iestatiet uz atzara projekta saknes mapi
    un 'Sekundārās sinhronizācijas' skats automātiski atvērs failus no šī atzara.
    Tad, katrreiz veicot izmaiņas galvenajā atzarā,
    tās tiks automātiski pievienotas otram atzaram
    (protams, ja tajā ir tāda pati angliskā virkne).
    
    Vairāk informācijas lasiet dokumentācijā.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
lv: Alternatīvo tulkojumu mape:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
lv: Iestatiet šo ceļu uz mapi ar saknes mapei līdzīgu failu struktūru.
    
    Katram atvērtajam tulkojumu failam tiks atrasts atbilstošais fails alternatīvo tulkojumu mapē un izmantots alternatīvo tulkojumu skatā.
    
    Šeit noderīgi ir norādīt tulkojumus uz citu valodu (t.i. citu apakšprojektu), kas ir tuva jūsējai.
    Varat kopēt cita projekta tulkojumus, vai automātiski ievietot tos tulkojumos ar mašīntulkošanas palīdzību.
    
    Vairāk informācijas lasiet dokumentācijā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
lv: Loma:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
lv: Tulkotājs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
lv: Caurskatītājs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
lv: Apstiprinātājs

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
lv: Vārdnīca:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
lv: Mērķa valoda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
lv: Projekta ID izmanto, lai atdalītu dažādu projektu un valodu tulkošanas atmiņas.
    
    Piemēram, ja jums ir vairāki projekti KDE programmu tulkošanai (t.i., tās atrodas dažādos repozitorijos), lietojiet tiem vienādu ID.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
lv: Projekta mērķa valoda.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
lv: Adresātu saraksts:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
lv: Šis ir galvenais iestatījums. Iestatiet to uz mapi ar jūsu projekta
    tulkojuma failiem (vai apakšprojekta jūsu mērķa valodai).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
lv: Saknes mape:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
lv: Projekts

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
lv: Valoda

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
lv: PO failu (tulkojumu) bāzes mape

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
lv: POT failu (tulkošanas sagatavju) bāzes mape

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
lv: Projekta vārdnīca

[ctx: @title:column File name]
en: Name
lv: Nosaukums

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
lv: Grafiks

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
lv: Kopā

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
lv: Iztulkots

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
lv: Nav gatavs

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
lv: Netulkots

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
lv: Pēdējais tulkojums

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
lv: Sagataves versija

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
lv: Pēdējais tulkotājs

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
lv: Projekta kopskats

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
lv: <html>Jums nav jābūt programmatūras izstrādātājam, lai būtu daļa no KDE komandas. Jūs varat pievienoties nacionālajām komandām, kas tulko programmu saskarnes. Jūs varat dot ieguldījumu grafikā, vizuālajos motīvos, skaņā un uzlabot dokumentāciju. Tā ir jūsu izvēle!<br /><br />Apmeklējiet <a href="%1">%1</a>, lai uzzinātu vairāk, par projektiem, kuros varat piedalīties.<br /><br />Ja jums vajag vairāk informācijas vai dokumentācijas, apmeklējiet <a href="%2">%2</a> un uzziniet visu vajadzīgo.</html>

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
lv: Atvērt projektu

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
lv: Tikai iepriekšējā sagatave

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
lv: Tikai nākamā sagatave

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
lv: Tikai iepriekšējais tulkojums

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
lv: Tikai nākamais tulkojums

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
lv: Atvērt

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
lv: Pievienot tulkošanas atmiņai

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
lv: Meklēt failos

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
lv: Meklēt failos (iekļaujot veidnēs)

[ctx: @title:column]
en: Name
lv: Nosaukums

[ctx: @title:column]
en: Source language
lv: Oriģināla valoda

[ctx: @title:column]
en: Target language
lv: Mērķa valoda

[ctx: @title:column]
en: Pairs
lv: Pāri

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
lv: Unikāli oriģināla ieraksti

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
lv: Unikāli tulkojumi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
lv: Savienojums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
lv: Datubāzes nosaukums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
lv: Resursdators:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
lv: Lietotājs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
lv: Parole:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
lv: Lokāla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
lv: Nosaukums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
lv: Datubāzes tips:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
lv: Saturs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
lv: Oriģināla valoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
lv: Marķējuma regexp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
lv: Paātrinātājs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
lv: Izveidot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
lv: Pievienot datus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
lv: Pievienot datus no TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
lv: Eksportēt uz TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
lv: Izņemt

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
lv: Viltus draugs

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
lv: Kvalitātes pārbaude

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
lv: Pievienot

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
lv: Izņemt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
lv: TA:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
lv: Meklēšanas izteiksme oriģinālajam tekstam.
    Nospiediet 'Enter', lai sāktu meklēt.
    Nospiediet 'Ctrl+L', lai pārietu uz šo vadīklu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
lv: Rādīt rezultātus, kas neatbilst izteiksmei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
lv: Failu maska:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
lv: Rādīt tikai rezultātus no failiem, kuru ceļš atbilst norādītajai maskai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
lv: Vaicājuma sintakse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
lv: Ielasa visus projekta failus atmiņā, atjauninot vecos ierakstus. Skenēšana notiks fonā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
lv: &Pārskenēt projekta failus

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
lv: Tulkošanas atmiņas

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
lv: Izvēlieties skenējamo mapi

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
lv: Jauna tulkošanas atmiņa

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
lv: Tulkošanas atmiņas īpašības

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
lv: Izvēlieties TMX failu, ko importēt izvēlētajā datubāzē

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
lv: Izvēlieties TMX failu, kurā saglabāt izvēlēto datubāzi

en: Adding files to Lokalize translation memory
lv: Pievieno failus Lokalize tulkošanas atmiņai

en: TM
lv: TA

en: Substring
lv: Apakšvirkne

en: Google-like
lv: Google stila

en: Wildcard
lv: Aizstājējzīme

en: Space is AND operator. Case insensitive.
lv: Atstarpe nozīmē UN. Reģistr nejutīgs.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
lv: Čaulas aizstājējzīmes (* un ?). Reģistrjutīgs.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
lv: Tulkošanas atmiņa

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
lv: Kopā: %1 (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
lv: Dubultklikšķis uz jebkura vārda pievieno to tulkojumam

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
lv: Masveida tulkošanas atmiņas aizpildīšana

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
lv: Masveida tulkošana ir pabeigta.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
lv: Netika atrasts neviens ieteikums ar precīzu sakritību.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
lv: Masveida tulkošana pabeigta

[ctx: @title]
en: Batch translation
lv: Masveida tulkošana

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
lv: Masveida tulkošana ir piereģistrēta.

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
lv: šis

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
lv: Fails: %1<br /> Pievienošanas datums: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
lv: <br />Pēdējās izmaiņas datums: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
lv: <br />Pēdējās izmaiņas autors: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
lv: <br />TA: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
lv: <br />Tas vairs nav atrodams šajā failā

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
lv: <html>Vai vēlaties izņemt šo ierakstu:<br/><i>%1</i><br/>no tulkošanas atmiņas %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
lv: Tulkošanas atmiņas ieraksta izņemšana

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
lv: Izņemt šo ierakstu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
lv: Atvērt failu, kas satur ierakstu

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
lv: Tulkošanas atmiņas ieteikuma izmantošana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
lv: <html>
    <p align="justify">Lai veicinātu KDE tulkošanu, Lokalize spēj savākt tekstu no programmas lietotāja saskarnes un meklēt tulkojumu failus, kas satur šo tekstu.</p>
    <p align="justify">Kad ieslēgts, savākšanu var sākt, noklikšķinot ar peles vidējo pogu uz jebkuru nerediģējamu saskarnes elementu (logdaļu). Pēc tam pārslēdzieties uz Lokalize logu un izvēlieties ierakstu ar šo tekstu. Pat gadījumā, ja virkne ir sastopama vairākos failos, vairumā gadījumu tiks atrasta pareizā.</p>
    <p align="justify">Atcerieties -- lai šī iespēja strādātu, jums nepieciešama svaigi atjaunināta tulkošanas atmiņa, kurā indeksēti visi tulkojumu faili.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
lv: Peles vidējās pogas darbība

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
lv: Nav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
lv: Meklēt saskarnes elementa tekstu tulkošanas atmiņā

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
lv: Kopēt saskarnes elementa tekstu uz starpliktuvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
lv: Vaicājums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
lv: Autovaicāšana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
lv: Iepriekš ielādēt nākamo netulkoto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
lv: Ielādēt iepriekš

en: Web Queries
lv: Tīmekļa vaicājumi

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
lv: Meklēt izvēlēto tekstu tulkošanas atmiņā

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
lv: Aizvietot tekstu

en: no spellcheck available
lv: pareizrakstības pārbaude nav pieejama

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
lv: Kopēt oriģinālu uz tulkojumu
