lokalize - en to my translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
my: မှတ်စုထည့်မည်

[ctx: @action]
en: Hide
my: ဖွက်မည်

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
my: ဒစ်စ်မှ ပြန်သုံးမည်

[ctx: @action]
en: New
my: အသစ်

[ctx: @action]
en: Open
my: ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
my: ထည့်မည်
