lokalize - en to nl translation catalogue (631 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
nl: Hulpmiddelen

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
nl: .po compileren

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
nl: .po compileren en beschikbaar maken aan toepassingen

en: Gettext not found
nl: Gettext niet gevonden

en: Install gettext package for this feature to work
nl: Installeer het gettext pakket, anders werkt deze functie niet

en: Updating from templates...
nl: Bijwerken vanaf sjablonen...

en: Merge has been completed
nl: Samenvoegen is voltooid

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
nl: Samenvoegen is voltooid.
    Wijzigingstijdstip van sjabloon: %1 (%2 dagen geleden).

en: Merge failed.
nl: Samenvoegen is mislukt.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
nl: Kon het sjabloonbestand voor het samenvoegen niet vinden:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
nl: Bestand

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
nl: Bestand van sjabloon bijwerken

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
nl: In ODF toevoegen

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
nl: Maakt een vertaalde versie van een ODF-document aan

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
nl: Alternatieve vertalingen

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
nl: Er zijn nuttige gegevens beschikbaar in het vak Alternatieve vertalingen.
    
    Voor PO-bestanden uit gettext toont het verschillen tussen de huidige broncodetekst en de broncodetekst overeenkomend met de onvolledige vertaling gevonden door msgmerge bij bijwerken van de PO gebaseerd op het POT sjabloon.
    
    Wilt u weergave met deze gegevens?

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
nl: <p>Soms, als de brontekst is gewijzigd, wordt de vertaling achterhaald en wordt ofwel als <emphasis>Niet&nbsp;gereed</emphasis> gemarkeerd (dwz. verliest de status Gereed) of (alleen in het geval van een XLIFF-bestand) verplaatst naar de sectie <emphasis>Alternatieve&nbsp;vertalingen</emphasis> die de eenheid begeleid.</p><p>Deze hulpmiddelweergave toont ook het verschil tussen de nieuwe en de vorige brontekst, zodat u gemakkelijk de verschillen kunt zien en welke wijzigingen zouden moeten worden toegepast op de bestaande vertaling om de huidige brontekst te representeren.</p> <p>Dubbelklikken op elk woord in deze hulpmiddelweergave voegt het in de vertaling toe.</p> <p>Laat het vertalingbestand vallen op deze hulpmiddelweergave om het te gebruiken als extra bron voor alternatieve vertalingen.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
nl: Oorsprong: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
nl: Alternatieve vertaling gebruiken

en: no
nl: nee

en: yes
nl: ja

[ctx: @title:column]
en: Source
nl: Bron

[ctx: @title:column]
en: Target
nl: Doel

[ctx: @title:column]
en: Approved
nl: Goedgekeurd

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
nl: Binaire eenheden

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
nl: Bestand instellen

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
nl: Bronbestand gebruiken

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
nl: Alle ondersteunde bestanden (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
nl: Nieuw

en: Needs translation
nl: Vertaling noodzakelijk

en: Needs full localization
nl: Volledige vertaling noodzakelijk

en: Needs adaptation
nl: Aanpassing noodzakelijk

en: Translated
nl: Vertaald

en: Needs translation review
nl: Nalezen van vertaling noodzakelijk

en: Needs full localization review
nl: Volledig nalezen van vertaling noodzakelijk

en: Needs adaptation review
nl: Nalopen op aanpassingen noodzakelijk

en: Final
nl: Eind

en: Signed-off
nl: Afgemeld

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
nl: Start van een gepaarde tag

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
nl: Einde van een gepaarde tag

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
nl: Alleenstaande tag

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
nl: Geïsoleerde tag

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
nl: Markering

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
nl: Plaatshouder voor algemene groep

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
nl: Algemene plaatshouder

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
nl: Start van een gepaarde plaatshouder

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
nl: Eind van een gepaarde plaatshouder

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
nl: afkorting

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
nl: afgebroken vorm: een term die het resultaat is van het weglaten van een gedeelte van de volledige term terwijl deze toch het geheel aangeeft

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
nl: afkorting: een afkorting van een eenvoudige term die het resultaat is van het weglaten van enige van zijn letters (bijv. 'adj.' voor 'adjectief')

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
nl: acroniem: een afgekorte vorm van een term die bestaat uit letters uit de volledige vorm van een multiwoordterm aan elkaar geplakt in een volgorde waarbij de uitspraak volgens de lettergrepen is (bijv. 'radar' voor 'radio detecting and ranging')

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
nl: roepnaam: een term voor een echte naam, zoals de naam van een vertegenwoordiging of een andere echte eenheid

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
nl: collocation: een herhaald voorkomende woordcombinatie die wordt gekarakteriseerd doordat de componenten van de samenstelling samen moeten voorkomen in een uiting of series van uitingen, zelfs als ze niet noodzakelijk in elkaars nabijheid moeten zijn

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
nl: gewone naam: een synoniem van een internationale wetenschappelijke term die algemeen gebruikt wordt in een bepaalde taal

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
nl: datum en/of tijd

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
nl: gelijkheid: een uitdrukking die gebruikt wordt om een concept te vertegenwoordigen dat gebaseerd is op een bewering dat twee wiskundige uitdrukkingen, bijvoorbeeld, gelijk zijn, zoals wordt weergegeven door het is-teken (=), of dat de een wordt toegekend aan de ander door hetzelfde teken

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
nl: geëxpandeerde vorm: de volledige representatie van een term waarvoor ook een afgekorte vorm bestaat

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
nl: formule: figuren, symbolen of iets soortgelijks om een concept beknopt weer te geven, zoals een wiskundige of chemische formule

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
nl: hoofdterm: de conceptaanduiding die is gekozen om kop te vormen een terminologisch record

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
nl: initiaalwoord: een afgekorte vorm van een term die bestaat uit enige van de eerste letters van de woorden die deel zijn van een multiwoordterm of de elementen van de term, die samen de samengestelde term zijn als deze individueel worden uitgesproken (bijv. 'BSE' voor 'bovine spongiform encephalopathy')

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
nl: internationale wetenschappelijke term: een term die onderdeel is van internationale wetenschappelijke naamgeving zoals deze is aangenomen door een toepasselijke wetenschappelijke organisatie

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
nl: internationalisme: een term die geschreven of uitgesproken gelijk of bijna gelijk is in vele talen

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
nl: logische uitdrukking: een uitdrukking om een concept te representeren dat is gebaseerd op wiskundige of logische relaties, zoals een ongelijkheid, een stel verhoudingen, booleaanse bewerkingen en soortgelijke

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
nl: goederenbeheerseenheid: een eenheid om een object te volgen

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
nl: naam

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
nl: bijna-synoniem: een term die hetzelfde of of bijna hetzelfde concept representeert als een term in dezelfde taal, maar waarvoor uitwisselbaarheid beperkt is tot bepaalde omgevingen en niet mogelijk in andere

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
nl: onderdeelnummer: een unieke alfanumerieke aanduiding toegekend aan en object in fabricagesysteem

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
nl: frase

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
nl: fraseologisch: een groep van twee of meer woorden die een eenheid vormen en waarvan de betekenis vaak niet kan worden afgeleid gebaseerd op de gecombineerde betekenis van de woorden die de frase vormen

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
nl: beschermd: de gemarkeerde tekst zou niet moeten worden vertaald

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
nl: geromaniseerde vorm: een vorm waarbij een term het resultaat is van een bewerking waarbij niet-latijnsschrijfsysteem geconverteerd wordt in het Latijnse alfabet

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
nl: segment: de gemarkeerde tekst die een segment representeert

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
nl: ingestelde frase: een vaste gelexicaliseerde frase

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
nl: korte vorm: een variant van een multiwoordterm die minder woorden bevat dan de volledige vorm van de term (bijv. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
nl: voorraadhoudende eenheid: een item in een voorraad dat wordt geïdentificeerd door een unieke alfanumerieke aanduiding die is toegekend aan een object in een voorraadbeheersysteem

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
nl: standaard tekst: een vaste brok  terugkerende tekst

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
nl: symbool: een aanduiding van een concept door letters, cijfers, pictogram of een combinatie daarvan

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
nl: synoniem: een term die dezelfde of vrijwel dezelfde betekenis heeft als de hoofdterm

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
nl: synonieme frase: eenheid in een taal die dezelfde inhoudelijke betekenis heeft als de inhoudelijke betekenis van een andere frase in dezelfde taal

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
nl: getransscribeerde vorm: een vorm waarbij een term het resultaat is van een bewerking waarbij de tekens van het ene schrijfsysteem worden gerepresenteerd door karakters van het andere schrijfsysteem, waarbij het rekening is gehouden met de uitspraak van de geconverteerde tekens

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
nl: getranslitereerde vorm: een vorm waarbij een term het resultaat is van een bewerking waarbij tekens uit het ene alfabet worden omgezet in tekens uit een ander alfabet

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
nl: afgekorte term: een afgekorte vorm van een term die resulteert uit het weglaten van een of meer elementen of lettergrepen van de term (bijv. 'flu' voor 'influenza')

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
nl: variant: een van de alternatieve vormen van een term

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
nl: Invoeging

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
nl: Verwijdering

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
nl: Goedkeuring omschakelen

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
nl: Opmaakmarkering invoegen

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
nl: Opmaakmarkering verwijderen

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
nl: Notitie instellen

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
nl: Workflow-fase bijwerken/toevoegen

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
nl: Vertalingsgelijkheid instellen

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
nl: Opgemaakte tekst verwijderen

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
nl: Opgemaakte tekst invoegen

en: separator for different-length string alternatives
nl: scheidingsteken voor alternatieven van tekenreeksen met verschillende lengten

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
nl: Vorige waarde van brontekst, opgeslagen door Gettext bij overgang naar een nieuwer POT-sjabloon

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
nl: Auteursnaam ontbreekt

en: Your name:
nl: Uw naam:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
nl: E-mailadres van auteur ontbreekt

en: Your email:
nl: Uw e-mailadres:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
nl: Vorige waarde van brontekst, opgeslagen door hulpmiddel lupdate

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
nl: Vertaaleenheden

en: Quick search...
nl: Snelzoeken...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
nl: Geactiveerd door Ctrl+L

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
nl: Reguliere expressies accepteren

en: options
nl: opties

en: Reset individual filter
nl: Individueel filter opnieuw instellen

en: Case insensitive
nl: Hoofdletterongevoelig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
nl: Sneltoetsmarkeringen negeren

en: Ready
nl: Gereed

en: Non-ready
nl: Niet gereed

en: Non-empty
nl: Niet-leeg

en: Empty
nl: Leeg

en: Changed since file open
nl: Gewijzigd sinds openen van bestand

en: Unchanged since file open
nl: Ongewijzigd sinds openen van bestand

en: Same in sync file
nl: Hetzelfde in sync-bestand

en: Different in sync file
nl: Verschillend in sync-bestand

en: Not in sync file
nl: Niet in sync-bestand

en: Plural
nl: Meervoud

en: Non-plural
nl: Geen meervoud

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
nl: Basis

[ctx: @title:inmenu]
en: States
nl: Statussen

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
nl: Te doorzoeken kolom

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
nl: Val terug en filter opnieuw bij wijziging van inhoud

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
nl: Alle

[ctx: @title:column]
en: Entry
nl: Tekenreeks

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
nl: Bron

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
nl: Doel

[ctx: @title:column]
en: Notes
nl: Notities

[ctx: @title:column]
en: Files
nl: Bestanden

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
nl: Vertaalstatus

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
nl: Bronlengte

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
nl: Doellengte

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
nl: Gereed

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
nl: Moet worden nagekeken

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
nl: Onvertaald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
nl: Doeltaal:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
nl: Bewerken

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
nl: Huidige: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
nl: Totaal: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
nl: Niet gereed: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
nl: Onvertaald: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
nl: Bestand

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
nl: Navigatie

[ctx: @title actions category]
en: Editing
nl: Bewerken

en: Synchronization 1
nl: Synchronisatie 1

en: Synchronization 2
nl: Synchronisatie 2

en: Translation Memory
nl: Vertaalgeheugen

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
nl: Woordenlijst

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
nl: Alternatieve vertaling #%1 invoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
nl: Een notitie toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
nl: VG-suggestie #%1 invoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
nl: VG-suggestie #%1 verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
nl: Vertaling van term #%1 invoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
nl: Nieuwe term definiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert WebQuery result #%1
nl: Resultaat #%1 van WebQuery invoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
nl: Fasen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
nl: Aantal woorden

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
nl: Alle vertaalde items wissen

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
nl: Het Pology-commando op dit bestand starten

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
nl: Vertalingen in OpenDocument samenvoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
nl: Zoekrichting wijzigen

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
nl: Goedgekeurd

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
nl: Goedkeuren en naar de volgende

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
nl: Gelijkwaardige vertaling

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
nl: Bron naar doel kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
nl: Doel ontvouwen

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
nl: Wissen

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
nl: Tag invoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
nl: Deze eenheid met LanguageTool controleren

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
nl: Volgende tag invoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
nl: Voltooiing

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
nl: Vervangen door beste suggestie van spellingcontrole

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
nl: V&olgende

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
nl: Vo&rige

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
nl: &Eerste tekenreeks

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
nl: &Laatste tekenreeks

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
nl: Tekenreeks op nummer

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
nl: Vorige niet-lege, maar niet gereed

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
nl: Volgende niet-lege, maar niet gereed

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
nl: Vorige onvertaald

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
nl: Volgende onvertaald

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
nl: Vorige niet gereed

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
nl: Volgende niet gereed

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
nl: Zet de focus  op de zoekregel van de vertaaleenhedenweergave

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
nl: Bladwijzer van tekenreeks maken

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
nl: Vorige bladwijzer

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
nl: Volgende bladwijzer

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
nl: Alle exacte suggesties invullen

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
nl: Alle exacte suggesties invullen en als "niet gereed"  (fuzzy) markeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
nl: Bestand openen voor synchronisatie/samenvoegen

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
nl: Open de catalogus die u wilt samenvoegen met de huidige of om de wijzigingen van het basisbestand naar te repliceren

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
nl: Vorig verschil

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
nl: Vorige tekenreeks die anders is vertaald in de samen te voegen bestanden, waaronder ook vertalingen in de bron

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
nl: Volgend verschil

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
nl: Volgende tekenreeks die anders is vertaald in de samen te voegen bestanden, waaronder ook lege vertalingen in de bron

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
nl: Volgend verschil met goedkeuring

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
nl: Vanuit samenvoegende bron kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
nl: Alle nieuwe vertalingen kopiëren

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
nl: Dit wijzigt alleen tekenreeksen in het basisbestand die leeg of niet gereed zijn

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
nl: Vanuit samenvoegende bron kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
nl: Bestand openen voor secundaire synchronisatie

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
nl: Dit wijzigt alleen lege tekenreeksen

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
nl: (hersteld)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
nl: Het document bevat niet-opgeslagen wijzigingen.
    Wilt u de wijzigingen opslaan of verwerpen?

[ctx: @title:window]
en: Warning
nl: Waarschuwing

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
nl: Te vertalen bestand selecteren

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
nl: Fout bij openen van het bestand %1, regel: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
nl: Fout bij openen van het bestand %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
nl: Bestand opslaan als

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
nl: Fout bij opslaan van het bestand %1
    Wilt u het onder een andere naam opslaan of het opslaan annuleren?

[ctx: @title]
en: Error
nl: Fout

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
nl: Automatisch opslaan kon niet worden gedaan.
    Het doelbestand was %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
nl: Ga naar tekenreeks

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
nl: Tekenreeksnummer invoeren:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
nl: Huidige: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
nl: Vertaald

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
nl: Afgemeld

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
nl: Goedgekeurd

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
nl: Vertaling is gereed (hoewel nalezen nog nodig kan zijn)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
nl: Vertaling heeft een positief naleesresultaat ontvangen

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
nl: Tekenreeks is volledig vertaald (dwz. gereed)

en: A Pology check is already in progress.
nl: Een Pology-controle is al bezig.

en: Pology error
nl: Pology-fout

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
nl: De Pology-controle is onverwacht gecrasht:
    %1

en: Pology success
nl: Pology gelukt

en: The Pology check has succeeded.
nl: De Pology-controle is gelukt.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
nl: De Pology-controle heeft een fout teruggegeven:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
nl: Dit zal alle vertalingen uit het bestand verwijderen.
    Wilt u alle vertaalde items wissen?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
nl: Woorden in brontekst: %1<br/>Woorden in doeltekst: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
nl: Aantal woorden

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
nl: Wilt u naar het bronbestand lokaal zoeken of via lxr.kde.org?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
nl: Opzoeken in bronbestand

en: Locally
nl: Lokaal

en: Select project's base folder for source file lookup
nl: Selecteer basismap van project voor zoeken naar bronbestand

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
nl: Kon het bronbestand niet in de gespecificeerde map vinden.
    Wilt u map met bronbestanden wijzigen?

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
nl: Kan het bedoelde bronbestand niet openen: het bedoelde bronbestand is relatief tot het huidige te vertalen bestand en er zijn op dit moment geen scripts geladen om het openen van bronbestanden in eigen paden te behandelen. Lees het handboek van Lokalize voor scriptvoorbeelden en hoe u ze aan uw project kunt toevoegen.

en: Install translate-toolkit package and retry
nl: Hulpmiddelkit voor vertalen installeren en opnieuw proberen

en: Install translate-toolkit package and retry.
nl: Hulpmiddelkit voor vertalen installeren en opnieuw proberen.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
nl: Selecteer het originele OpenDocument waarop het huidige XLIFF-bestand is gebaseerd

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
nl: OpenDocument bestanden (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
nl: Installeer python-uno pakket voor extra functionaliteit.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
nl: Eenheid tekst instellen

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
nl: Vervangen

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
nl: Einde van het document bereikt. Doorgaan naar het begin?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
nl: Spellingcontrole

en: Lokalize has finished spellchecking
nl: Spellingcontrole voltooid

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nl: B&ewerken

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
nl: W&oordenlijst

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
nl: &Vertaalgeheugen

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
nl: Alternatieve vertalingen

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nl: &Ga naar

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
nl: Bladwij&zers

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
nl: &Secundaire synchronisatiebron

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
nl: Hulpmiddelenweerga&ve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
nl: Niet gereed:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
nl: Onvertaald:

[ctx: @action]
en: Hide
nl: Verbergen

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
nl: Kolom: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
nl: <qt><p><b>Originele tekenreeks</b></p>
    <p>Dit deel van het venster toont de originele tekst
    van de nu getoonde tekenreeks.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
nl: Meervoudsvorm %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
nl: Ontvouwen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
nl: Zoekuitdrukking voor het deel van de brontaal.
    Druk op Ctrl+L om naar deze besturing te gaan.
    Druk op Enter om te beginnen met het zoeken.
    Druk op Esc om het zoeken te stoppen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
nl: Omkeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
nl: Bron:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
nl: Zoektekst voor het deel van de doeltaal.
    Druk op Enter om te beginnen met zoeken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
nl: Reguliere expressies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
nl: Doel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
nl: Hoofd- kleine lettergevoelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
nl: &Zoeken

[ctx: @title:window]
en: File List
nl: Bestandslijst

en: Drop translation files here...
nl: Vertalingsbestanden hier laten vallen...

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
nl: Bestand

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
nl: Zoeken en vervangen in bestanden

en: Copy source to clipboard
nl: Bron naar klembord kopiëren

en: Copy target to clipboard
nl: Doel naar klembord kopiëren

en: Open file
nl: Bestand openen

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
nl: Zoeken en vervangen in bestanden

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
nl: Massaal vervangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
nl: Vervangen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
nl: Door:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
nl: Voorbeeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
nl: Massaal vervangen

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
nl: Onderwerpveld

[ctx: @title:window]
en: Glossary
nl: Woordenlijst

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
nl: <p>Vertalingen voor veelvoorkomende termen verschijnen hier.</p><p> Gebruik de getoonde toetsencombinatie om de vertaling in te voegen.</p><p>Gebruik het contextmenu om een nieuw item toe te voegen (tip:&nbsp;selecteer woorden in de velden voor oorspronkelijke en vertaalde teksten voordat u op <interface>Nieuwe&nbsp;term&nbsp;definiëren</interface> klikt).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
nl: Vanaf schijf herstellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
nl: Woordenlijst opnieuw van schijf laden, waarbij eventuele wijzigingen genegeerd worden

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
nl: De woordenlijst bevat niet-opgeslagen wijzigingen.
    Wilt u uw wijzigingen opslaan of verwerpen?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
nl: Engelse synoniemen (dubbelklikken om te bewerken):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
nl: Overeenkomende synoniemen in de te vertalen taal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
nl: Onderwerpveld:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
nl: Om een nieuw item toe te voegen, druk op Enter als u diens naam hebt ingetypt, zodat de wijzigingen worden bekrachtigd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
nl: Definitie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
nl: Opmerking: een item in de woordenlijst komt exact overeen met een term, niet met een woord/woord-volgorde.
    
    Dat wil zeggen dat er meerdere overeenkomsten met dezelfde woord/woord-volgorde kunnen zijn die verschillende betekenissen hebben.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
nl: Tags overslaan

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
nl: Markup overslaan

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
nl: Sneltoetsmarkeringen negeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
nl: Notities invoegen

en: Suggestions:
nl: Suggesties:

en: No errors
nl: Geen fouten

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
nl: Geen Qt-Sql-modules gevonden. Vertaalgeheugen zal niet werken.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
nl: VG-faciliteit vereist SQLite-Qt-module.

en: No SQLite module available
nl: Geen SQLite-module beschikbaar

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
nl: Vertaalgeheugen

en: Next tab
nl: Volgend tabblad

en: Previous tab
nl: Vorig tabblad

en: Previously active tab
nl: Vorig actieve tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
nl: Woordenlijst

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
nl: Vertaalgeheugen

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
nl: Vertaalgeheugens beheren

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
nl: Projectoverzicht

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
nl: Project instellen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
nl: Een software-vertaalproject maken

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
nl: Een OpenDocument-vertaalproject maken

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
nl: Project openen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
nl: Project sluiten

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
nl: Recent project openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
nl: Zoeken en vervangen in bestanden

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
nl: Zoek de volgende in bestanden

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
nl: Vangen van widgettekst

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
nl: Fout bij openen van de volgende bestanden:

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
nl: Computerondersteund vertaalsysteem.
    Vertaal niet wat al reeds is vertaald.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
nl: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 de ontwikkelaars van KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
nl: sponsorde de ontwikkeling als onderdeel van het programma Google Summer Of Code

en: NLNet Foundation
nl: Stichting NLNet

en: sponsored XLIFF-related work
nl: heeft aan XLIFF gerelateerd werk gesponsord

en: provided excellent cross-format converting scripts
nl: leverde excellente kruisopmaakconversiescripts

en: grammar, style and spell checker
nl: grammatica, stijl en spellingcontrole

en: project tree merging translation+templates
nl: vertalingen en sjablonen voor mengen van projectboomstructuren

en: bug fixing patches
nl: diverse fouten opgelost

en: testing and bug fixing
nl: tests en fouten hersteld

en: patches
nl: verbeteringen

en: XLIFF improvements
nl: XLIFF-verbeteringen

en: bug fixing and improvements
nl: bugreparaties en verbeteringen

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
nl: Bestanden van het project niet scannen

en: Load specified project.
nl: Opgegeven project laden.

en: Document to open
nl: Te openen document

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
nl: Wijziging in vertaling accepteren

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
nl: Alle nieuwe vertalingen accepteren

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
nl: Primaire synchronisatie

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
nl: Secundaire synchronisatie

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
nl: Laat hier het bestand los dat moet worden samengevoegd / gesynchroniseerd met het huidige hier, bekijk daarna de items in het contextmenu

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
nl: Fout bij openen van bestand <filename>%1</filename> voor synchronisatie, foutregel: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
nl: Verschillende items: %1
    Niet overeenkomende items: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
nl: Metagegevens

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
nl: <b>Tijdelijke notities:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
nl: <b>Pology-notities:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
nl: <b>LanguageTool-notities:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
nl: <b>Fase:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
nl: <br><b>Bestanden:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
nl: (leeg)

[ctx: @info:label]
en: From:
nl: Van:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
nl: Sla een leeggemaakte notitie op om deze te verwijderen

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
nl: Auteur van deze notitie

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
nl: <b>Notities:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
nl: bewerken...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
nl: Toevoegen...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
nl: Een notitie toevoegen...

[ctx: @title:column]
en: Date
nl: Datum

[ctx: @title:column]
en: Process
nl: Proces

[ctx: @title:column]
en: Company
nl: Bedrijf

[ctx: @title:column]
en: Person
nl: Persoon

[ctx: @title:column]
en: Tool
nl: Hulpmiddel

en: Translation
nl: Vertaling

en: Review
nl: Nalezen

en: Approval
nl: Goedgekeurd

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
nl: Behandelen (dit zal ook uw rol wijzigen):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
nl: Bewerkingsfasen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
nl: Naam van vertaler

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
nl: Naam van vertaler in het Engels

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
nl: Naam van vertaler in eigen taal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
nl: De naam van de vertaler in zijn/haar eigen taal, als de naam in het Engels anders wordt geschreven

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
nl: Taal-team overschrijven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
nl: Door gebruiker geleverd taalteamnaam gebruiken in plaats van het te genereren

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
nl: Taalteam

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
nl: Teamnaam van vertaler

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
nl: E-mailadres van vertaler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
nl: Standaard taalcode voor nieuwe projecten

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
nl: Standaard mailinglist voor nieuwe projecten

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
nl: Lettertype voor teksten

[ctx: @title:tab]
en: Identity
nl: Identiteit

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
nl: De volgende parameters zijn beschikbaar
    %1 - Pad van het bronbestand
    %2 - Regelnummer

[ctx: @title:tab]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @title:tab]
en: Editing
nl: Bewerken

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
nl: Uiterlijk

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
nl: Vertaalgeheugen

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
nl: Spellingcontrole

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
nl: U wilt een functie benaderen die vereist dat er een project is geladen. Wilt u een nieuw project aanmaken of een bestaande openen?

[ctx: @action]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: @action]
en: Open
nl: Openen

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
nl: Lokalize vertaalproject (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
nl: Selecteer map met Gettext te vertalen .po-bestanden

en: Create software or OpenDocument translation project first.
nl: Maak eerst een software- of OpenDocument-vertaalproject aan.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
nl: Geavanceerd

[ctx: @title:tab]
en: Personal
nl: Persoonlijk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
nl: Editor-lettertype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
nl: Het lettertype van de editor aanpassen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
nl: Kies een nieuw lettertype.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
nl: LED's tonen voor berichtstatus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
nl: Indien ingeschakeld worden er LED's getoond die de status van een bericht weergeven: niet gereed, onvertaald of foutief. Indien niet ingeschakeld worden er geen LED's getoond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
nl: LED's voor het aangeven van de status voor niet gereed en onvertaald, en ook een kolomteller

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
nl: Tekstkleuren voor wijzigingen in de tekst.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
nl: Tekenreeksovereenkomst

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
nl: Tekst toegevoegd aan nieuwere tekenreeks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
nl: De kleur voor nieuw-toegevoegde tekst wijzigen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
nl: U kunt een andere kleur instellen voor tekst die is toegevoegd aan de tekenreeks.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
nl: Tekst verwijderd uit nieuwere tekenreeks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
nl: De kleur voor verwijderde tekst wijzigen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
nl: U kunt een andere kleur instellen voor tekst die is verwijderd uit de tekenreeks.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
nl: Controleer of een tekenreeks eindigt met een spatie (kan vaak belangrijk zijn bij het tonen in de gebruikersinterface, of wanneer het gebruikt wordt in combinatie met andere).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
nl: Spaties aan het einde van de regel accentueren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
nl: Indien ingeschakeld gaat u met de muiswiel naar de vorige of volgende tekst. Anders schuift de muiswiel door de huidige  tekst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
nl: <html>Als deze optie is ingeschakeld zal de muiswiel worden gebruikt om naar de vorige of volgende tekst gaan (zonder de modificatietoetsen). U kunt de modificatietoetsen gebruiken om dit gedrag te wijzigen. Gebruik:<ul><li><b>Shift</b> om binnen de huidige tekst te schuiven,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> om naar de vorige of volgende vertaalde tekst te gaan,</li><li><b>Ctrl</b> om naar de vorige of volgende vertaalde tekst die nog niet gereed is te gaan,</li><li><b>Alt</b> om naar de vorige of volgende onvertaalde tekst te gaan.</li></ul>Als deze optie is uitgeschakeld zal de muiswiel schuiven binnen de huidige tekst.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
nl: Muiswiel gaat naar vorig of volgend vertaalitem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
nl: De 'goedgekeurd'-status automatisch instellen als het bewerken wordt gestart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
nl: Maak scheidingstekens zoals spaties, tabs en nieuwe regel in de bewerker zichtbaar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
nl: Op 2 instellen om woordaanvulling uit te schakelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
nl: Minimum woordlengte voor woordaanvulling

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
nl: Woordaanvulling uitschakelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
nl: Automatisch XML speciale tekens in TS-bestanden converteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
nl: Herstel de eerder geopende bestanden bij opstarten van Lokalize

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
nl: Defineert het gedrag van de volgende/vorige tabsneltoetsen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
nl: Gedrag van volgende/vorige tabsneltoetsen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
nl: Volgens de tabpositie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
nl: Volgens de volgorde van tabactivering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
nl: Een aangepaste bewerker gebruiken om bronbestanden te openen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
nl: Voer uw identiteit en informatie over uw team in. Deze informatie wordt gebruikt bij het bijwerken  van de koptekst van een bestand.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
nl: Standaardtaal:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
nl: &E-mail:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
nl: &Naam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
nl: Uw naam in het Engels

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
nl: Voer hier uw naam en voornaam in het Engels in

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
nl: &Standaard-e-maillist:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
nl: Het e-mailadres van de mailinglist van uw team

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
nl: Schrijf hier het e-mailadres van de mailinglist van uw vertaalteam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
nl: Taal waarin u vertaalt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
nl: Stel de standaardtaal waarin u gaat vertalen in

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
nl: Schrijf uw e-mailadres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
nl: Schrijf hier uw e-mailadres zodat het samen met uw naam in de koptekst van het po-bestand verschijnt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
nl: Uw naam in uw eigen taal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
nl: Schrijf hier uw naam en voornaam in uw taal en in het alfabet van uw taal.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
nl: Naam van vertaler in eigen taal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
nl: Standaard taalteam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
nl: Aangepaste LanguageTool-server gebruiken

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
nl: Serverpad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
nl: Het pad van uw aangepaste Language Tool-server

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
nl: Voer het pad van uw aangepaste Language Tool-server in, indien beschikbaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
nl: Voor automatische controle vertragen nadat u stopt met typen (in seconden, 0 om uit te schakelen)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
nl: Op 0 instellen om automatische controle uit te schakelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
nl: Pology verificatie inschakelen

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
nl: Het Pology-commando om een controle op een enkel item uit te voeren. Gebruik de volgende plaatshouders om de commando's in te stellen: %u is het item-nummer, %f is de bestandsnaam. Bijvoorbeeld: posieve -u %u check_rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
nl: Het uit te voeren Pology-commando om een enkel item te controleren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
nl: Voer hier het uit te voeren Pology-commando in om een enkel item te controleren

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
nl: Het Pology-commando om een controle op een geheel bestand uit te voeren. Dit commando zou "-s lokalize" moeten bevatten, plaatshouder %f is de bestandsnaam. Bijvoorbeeld: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
nl: Het uit te voeren Pology-commando om een geheel bestand te controleren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
nl: Voer hier het uit te voeren Pology-commando in om een geheel bestand te controleren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
nl: Indien ingeschakeld worden er suggesties uit het vertaalgeheugen opgehaald

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
nl: Als dit is ingeschakeld zal het programma de vertaalgeheugens automatisch ophalen bij het openen van een bestand.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
nl: Vertaalsuggesties ophalen tijdens openen van bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
nl: Maximum aantal suggesties:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
nl: Bepaalt het maximum aantal suggesties

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
nl: U kunt het maximum aantal suggesties wijzigen. Standaard is dit 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
nl: Minimum score (0-100) van suggesties:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
nl: Bepaalt de minimum score van suggesties

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
nl: U kunt de minimum score (0-100) vereist voor suggesties wijzigen, standaard is dit 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
nl: Bewerkte onderdelen bijwerken/toevoegen aan vertaalgeheugen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
nl: Geopende bestanden automatisch aan vertaalgeheugen toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on Rescan or when clicking a missing entry
nl: Ontbrekende bestanden verwijderen uit vertaalgeheugen bij opnieuw scannen of wanneer op een ontbrekend item wordt geklikt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
nl: Syntaxis

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
nl: Sneltoets:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
nl: Meestal '&', maar soms ook '_' voor GTK-programma's.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
nl: Reguliere expressie van de opmaak. Het wordt gebruikt voor overeenkomsten met het vertaalgeheugen en de functie 'tag invoegen'.
    
    Een standaardwaarde (bruikbaar voor XML-teksten) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Het wordt alleen gebruikt voor gettext PO-bestanden, omdat het XLIFF-formaat zijn eigen manier heeft om de plaats van opmaak te bepalen.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
nl: Regelafbreking:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the negative value '-1' to disable the word wrap.
nl: Breedte gebruikt voor de automatische msgfmt-achtige regelafbreking. Gebruikt de negatieve waarde '-1' om de regelafbreking uit te schakelen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
nl: Paden

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
nl: Map met sjabloonbestanden:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
nl: Meestal zal uw vertaalproject een subproject zijn van een project
    dat dezelfde teksten naar meerdere talen vertaalt.
    
    Stel dit pad in naar de map met de sjabloonbestanden
    (bestanden zonder vertaling naar eender welke taal),
    gedeeld tussen alle subprojecten.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
nl: Branch-map:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
nl: Deze instelling is voor synchronisatiemodus.
    
    Synchronisatiemodus kan gebruikt worden om tegelijk te vertalen
    in twee takken.
    
    Stel dit pad in dat verwijst naar de hoofdmap van het branchproject
    en een secundaire synchronisatie zal automatisch de bestanden van de branch openen.
    Daarna zal elke keer dat u iets wijzigt in de hoofdtak,
    dit ook toegepast worden op de andere tak
    (als deze dezelfde Engelse tekenreeks bevat).
    
    Zie de documentatie voor meer details.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
nl: Map voor alternatieve vertaling:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
nl: Stel hier het pad naar een map in met een structuur die overeen komt met de hoofdmap.
    
    Bij elk open vertalingsbestand wordt een overeenkomstig bestand opgezocht 
    in de alternatieve vertalingsmap. Als het wordt gevonden  zal het worden gebruikt om een alternatieve vertaling te
    weergeven.
    
    Mogelijk wilt u vertalingen uit een andere doeltaal gebruiken (bijv. een ander subproject) die dicht bij het uwe ligt.
    U kunt ook vertalingen uit andere subprojecten rechtstreeks gebruiken of gebruiken om een bestand voor te vertalen in een alternatieve taal.
    
    Zie de documentatie voor meer details.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
nl: Functie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
nl: Vertaler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
nl: Nalezer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
nl: Iemand die goedkeurt

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
nl: Woordenlijst:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
nl: Doeltaal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
nl: Het project-ID wordt gebruikt om vertaalgeheugens van totaal verschillende projecten of talen van elkaar te onderscheiden.
    
    Als u bijvoorbeeld verschillende projecten heeft om KDE-programma's 
    te vertalen (bijv. in verschillende repositories), gebruik dan dezelfde ID 
    voor ze allemaal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
nl: Doeltaal van het project.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
nl: Mailinglist:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
nl: Dit is de hoofdinstelling. Stel hier het pad in naar de map met 
    de vertaalbestanden van uw project (of een subproject voor uw doeltaal).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
nl: Hoofdmap:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
nl: Automatisch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
nl: Toepassing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
nl: Taalteam:

en: Scanning folders with source files
nl: Mappen scannen met bronbestanden

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
nl: %1-vertaling naar %2

en: default
nl: standaard

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
nl: Taal

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
nl: Taalteam van gebruiker in instellingen van Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
nl: Lokalize taalteam overschrijven

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
nl: Taalteam van project

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
nl: De basismap van po-bestanden (vertalingen)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
nl: De basismap van pot-bestanden (de te vertalen sjablonen)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
nl: Woordenlijst van project

[ctx: @title:column File name]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
nl: Grafiek

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
nl: Totaal

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
nl: Vertaald

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
nl: Niet gereed

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
nl: Onvertaald

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
nl: Onvolledig

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
nl: Laatste vertaling

[ctx: @title:column]
en: Comment
nl: Toelichting

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
nl: Sjabloonrevisie

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
nl: Laatste vertaler

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
nl: Projectoverzicht

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
nl: <html>U hoeft geen softwareontwikkelaar te zijn om lid te worden van het KDE-team. U kunt bijv. deelnemen aan een van de nationale teams die de programma's en documentatie vertalen. U kunt afbeeldingen, thema's, geluiden en verbeterde documentatie leveren. Aan u de keuze!<br /><br />Kijk op <a href="%1">%1</a> voor informatie over diverse projecten waaraan u kunt deelnemen.<br /><br />Kijk voor meer informatie en documentatie op <a href="%2">%2</a>.</html>

en: &Configure Lokalize
nl: Lokalize &instellen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
nl: Project openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
nl: Software voor vertalen

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
nl: OpenDocument vertalen

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
nl: Vorige alleen sjabloon

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
nl: Volgende alleen sjabloon

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
nl: Vorige alleen vertaling

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
nl: Volgende alleen vertaling

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
nl: Voltooide items verbergen

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
nl: Volledig vertaalde bestanden en mappen verbergen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
nl: Geselecteerde bestanden openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
nl: Openen

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
nl: Aan vertaalgeheugen toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
nl: In bestanden zoeken

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
nl: Een toelichting toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
nl: Pology op bestanden starten

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
nl: In bestanden zoeken (inclusief templates)

en: Project file comment
nl: Toelichting op projectbestand

en: Input a comment for this project file:
nl: Een toelichting voor dit projectbestand invoeren:

en: The Pology check has succeeded
nl: De Pology-controle is gelukt

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
nl[0]: U staat op het punt %1 bestand te openen
nl[1]: U staat op het punt %1 bestanden te openen

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
nl: Een groot aantal bestanden op hetzelfde moment openen kan Lokalize niet snel laten reageren.

en: Are you sure you want to open this many files?
nl: Wilt u dit aantal bestanden openen?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
nl[0]: %1 bestand openen
nl[1]: %1 bestanden openen

[ctx: @title:column]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column]
en: Source language
nl: Brontaal

[ctx: @title:column]
en: Target language
nl: Doeltaal

[ctx: @title:column]
en: Pairs
nl: Paren

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
nl: Unieke originele items

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
nl: Unieke vertalingen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
nl: Verbinding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
nl: Databasenaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
nl: Gebruiker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
nl: Wachtwoord:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
nl: Lokaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
nl: Databasetype:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
nl: Inhoud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
nl: Brontaal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
nl: Sneltoets:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
nl: Aanmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
nl: Gegevens toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
nl: Gegevens van TMX toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
nl: Naar TMX exporteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
nl: Verwijderen

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
nl: Valse vriend

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
nl: Kwaliteitscontrole

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
nl: VG:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
nl: Zoektekst voor het deel van de brontaal.
    Druk op Enter om te beginnen met zoeken.
    Druk op Ctrl+L om naar deze opdracht te gaan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
nl: Resultaten tonen die niet overeenkomen met de zoektekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
nl: Bestandsmasker:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
nl: Alleen resultaten tonen van bestanden met een pad dat overeenkomt met een masker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
nl: Query-syntax:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
nl: Leest alle projectbestanden in in het vertaalgeheugen, waarbij oude items worden bijgewerkt. Het scannen gebeurt op de achtergrond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
nl: Projectbestanden &opnieuw scannen

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
nl: Vertaalgeheugen

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
nl: Selecteer de te doorzoeken map

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
nl: Nieuw vertaalgeheugen

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
nl: Eigenschappen van vertaalgeheugen

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
nl: Selecteer het TMX-bestand dat u wilt importeren in de database

en: TMX files (*.tmx *.xml)
nl: TMX-bestanden (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
nl: Selecteer het TMX-bestand waarnaar u de database wilt exporteren

en: Adding files to Lokalize translation memory
nl: Bestanden aan vertaalgeheugen van Lokalize toevoegen

en: TM
nl: VG

en: Substring
nl: Subtekenreeks

en: Google-like
nl: Google-achtig

en: Wildcard
nl: Jokerteken

en: Space is AND operator. Case insensitive.
nl: Spatie is AND-operator. Hoofdletterongevoelig.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
nl: Shell-jokers (* en ?). Hoofdlettergevoelig.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
nl: Vertaalgeheugen

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
nl: Totaal: %1 (%2)

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
nl: Het bestand %1 bestaat niet, het is verwijderd uit het vertaalgeheugen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
nl: Dubbelklik op elk woord dat u in de vertaling wilt invoegen

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
nl: Automatisch vertaalgeheugen vullen

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
nl: Automatische vertaling is voltooid.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
nl: Er zijn geen suggesties met exacte overeenkomsten gevonden.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
nl: Automatische vertaling is voltooid

[ctx: @title]
en: Batch translation
nl: Automatische vertaling

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
nl: Automatische vertaling is gepland.

[ctx: %1 is the number of times this TM entry has been found]
en: (1 time) | (%1 times)
nl[0]: (1 keer)
nl[1]: (%1 keer)

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
nl: dit

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
nl: Bestand: %1<br />Datum toevoeging: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
nl: <br />Laatste datum van wijziging: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
nl: <br />Laatste auteur van wijziging: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
nl: <br />VG: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
nl: <br />Is niet meer aanwezig in het bestand

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
nl: <html>Wilt u dit item:<br/><i>%1</i><br/>uit het vertaalgeheugen %2 verwijderen?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
nl: Item uit vertaalgeheugen verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
nl: Dit item verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
nl: Bestand met dit item openen

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
nl: Dit ontbrekende bestand uit VG verwijderen

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
nl: <html>Wilt u dit ontbrekende bestand:<br/><i>%1</i><br/>uit het vertaalgeheugen %2 verwijderen?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
nl: Verwijderen van ontbrekend bestand uit vertaalgeheugen

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
nl: Vertaalgeheugen-suggesties gebruiken

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
nl: Widget voor tekstvangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
nl: <html>
    <p align="justify">Lokalize kan tekst van de gebruikersinterface van programma's kopiëren en zoeken naar vertaalbestanden die die tekst bevatten.</p>
    <p align="justify">Indien ingeschakeld zal het kopiëren beginnen bij een middelste-muisklik op een niet-bewerkbaar element van de GUI . Nadien schakelt u over naar het venster van Lokalize en kiest u de ingang met deze tekst. Zelfs indien meerdere bestanden dezelfde tekenreeks bevatten zal meestal de juiste gekozen worden.</p>
    <p align="justify">Merk op dat u een vertaalgeheugen met alle bestanden geïndexeerd moet hebben om alles te laten werken.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
nl: Reactie op middelste muisklik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
nl: Geen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
nl: GUI-tekst in vertaalgeheugen zoeken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
nl: GUI-element naar klembord kopiëren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
nl: Opzoeken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
nl: Automatisch opzoeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
nl: Ophalen voor de volgende onvertaalde tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
nl: Ophalen

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
nl: Geselecteerde tekst in vertaalgeheugen zoeken

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
nl: Tekst vervangen

en: no spellcheck available
nl: geen spellingcontrole beschikbaar

en: An error was reported: %1
nl: Er is een fout gerapporteerd: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
nl: Bron naar doel kopiëren
