lokalize - en to nn translation catalogue (641 entries)

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
nn: Jamføringsomsetjingar

en: From alternate translations folder
nn: Frå mappe for jamføringsomsetjingar

[ctx: Title for an alternate translation entry context diff.]
en: Comparison with previous context:
nn: Jamføring med førre kontekst:

[ctx: Title for alternate translation source diff.]
en: Comparison with previous source:
nn: Jamføring med førre kjelde:

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
nn: Det finst nyttige data i verktøyvisinga for jamføringsomsetjingar.
    
    For PO-filer i gettext-format viser verktøyvisinga forskjellen mellom gjeldande kjeldetekst og kjeldeteksten som svarar til den uklare omsetjinga programmet msgmerge fann ved oppdatering av PO-fila frå POT-malen.
    
    Vil du slå på verktøyvisinga for jamføringsomsetjingar?

[ctx: @title]
en: Alternative Translations Available
nn: Jamføringsomsetjingar er tilgjengelege

[ctx: @action]
en: Show Data View
nn: Vis datavising

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
nn: Opphav: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as needing review (i.e., loses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the alternate translations section accompanying the unit. This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source. Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation. Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.
nn: Viss ein kjeldetekst vert endra, vert omsetjinga utdatert og anten merkt som «treng korrekturlesing» (uklar) eller (berre for XLIFF-filer) flytt til lista over alternative omsetjingar. Panelet viser òg forskjellen mellom gjeldande kjeldetekst og førre kjeldetekst, slik at du lett kan sjå kva endringar du må gjera i omsetjinga. Dobbelt­klikk på eit ord for å setja det inn i omsetjinga. Du kan òg dra ei omsetjings­fil til panelet for å bruka ho som kjelde for alternative omsetjingar.

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
nn: Bruk jamføringsomsetjing

en: no
nn: nei

en: yes
nn: ja

[ctx: @title:column]
en: Source
nn: Kjelde

[ctx: @title:column]
en: Target
nn: Mål

[ctx: @title:column]
en: Approved
nn: Godkjend

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
nn: Binæreiningar

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
nn: Vel fila

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
nn: Bruk kjeldefila

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
nn: Alle støtta filer (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: All supported files (*.po *.xlf *.xliff *.ts)
nn: Alle støtta filer (*.po *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
nn: Ny

en: Needs translation
nn: Treng omsetjing

en: Needs full localization
nn: Treng full omsetjing

en: Needs adaptation
nn: Treng tilpassing

en: Translated
nn: Omsett

en: Needs translation review
nn: Treng korrektur av omsetjing

en: Needs full localization review
nn: Treng full korrektur av omsetjing

en: Needs adaptation review
nn: Treng korrektur av tilpassing

en: Final
nn: Endeleg

en: Signed-off
nn: Endeleg godkjend

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
nn: Start på para tagg

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
nn: Slutt på para tagg

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
nn: Frittståande tagg

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
nn: Isolert tagg

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
nn: Markør

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
nn: Generell gruppe-plasshaldar

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
nn: Underflyt

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
nn: Generell plasshaldar

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
nn: Start på para plasshaldar

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
nn: Slutt på para plasshaldar

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
nn: forkorting

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
nn: forkorta form: eit uttrykk danna ved utelating av ein del av heile uttrykket, men med same tyding som dette

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
nn: forkorting: ei forkorta form av eit enkel uttrykk danna ved utelating av nokre av bokstavane (for eksempel «adj.» for «adjektiv»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
nn: akronym: ei forkorta form av eit uttrykk danna ved å ta forbokstavane frå den fullstendige forma slik at det vert eit ord som kan uttalast (for eksempel «NATO» for «North Atlantic Treaty Organization»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
nn: særnamn: eit særnamn, for eksempel namnet på ei verksemd eller ein person

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
nn: kollokasjon: ei gjenteken samanstilling av ord karakterisert ved at delane i samanstillinga alle må finnast i ei ytring eller i ein serie ytringar, sjølv om dei ikkje nødvendigvis må stå rett ved sida av kvarandre

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
nn: trivialnamn: eit synonym for ein internasjonal vitskapleg term og som vert brukt i generell språkbruk

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
nn: dato og/eller klokkeslett

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
nn: likning: eit uttrykk brukt til å representera konseptet at to matematiske uttrykk er like kvarandre, vist med eit likskaps­teikn (=), eller at det eine uttrykket vert tildelt det andre, ved bruk av eit liknande teikn

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
nn: utvida form: den fullstendige representasjonen av eit uttrykk som har ei forkorta form

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
nn: formel: figurar, symbol og liknande brukt til kompakt representasjon av eit konsept, for eksempel eit matematisk uttrykk eller ein kjemisk formel

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
nn: hovudterm: omgrepsnemning som er valt å innleia ein terminologisk post

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
nn: forbokstavsord: ei forkorta form av eit uttrykk og sett saman av nokre av forbokstavane i eit fleirords­uttrykk, eller elementa som utgjer eit samansett uttrykk når desse bokstavane vert uttalte kvar for seg (eksempelvis BSE for «bovin spongiform encefalopati»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
nn: internasjonal vitskapleg term: eit uttrykk som er del av ein internasjonal vitskapleg terminologi brukt av ein relevant vitskapleg organisasjon

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
nn: internasjonalisme: eit uttrykk som har lik eller nesten lik ortografisk eller fonetisk form på mange språk

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
nn: logisk uttrykk: eit uttrykk brukt til å representera eit omgrep basert på matematiske eller logiske relasjonar, for eksempel ulikskapar, mengdeforhold eller boolske operasjonar

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
nn: utstyrshandsamings­eining: ei eining for sporing av utstyr

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
nn: namn

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
nn: nærsynonym: eit uttrykk som representerer det same eller eit svært likt omgrep på same språk, men der uttrykka berre kan erstatta kvarandre i nokre samanhengar

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
nn: delnummer: ei unik alfanumerisk nemning tilordna eit objekt i eit produksjonssystem

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
nn: frase

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
nn: fraseologisk: ei gruppe med to eller fleire ord som utgjer ei eining (som ofte ikkje kan tydast berre basert på tydingane til enkeltorda i eininga)

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
nn: verna: den markerte teksten skal ikkje omsetjast

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
nn: romanisert form: ei form av uttrykket der ikkjelatinske bokstavar er gjorde om til latinske bokstavar

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
nn: segment: den markerte teksten representerer eit tekstsegment

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
nn: fast uttrykk: eit fast, leksikalisert uttrykk

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
nn: kortform: ein variant av eit fleirords­uttrykk som inneheld færre ord enn den fullstendige forma (for eksempel «Miljøverndepartementet» for «Det kongelege miljøverndepartement»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
nn: vareeining (VE – engelsk: SKU): ei salbar eining identifisert med ei eintydig alfanumerisk nemning tilordna ei vare i eit lagerstyringssystem

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
nn: standardtekst: ein fast tekst som vert brukt fleire gongar

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
nn: symbol: ei nemning av eit omgrep formulert med bokstavar, siffer, piktogram eller ein kombinasjon av desse

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
nn: synonym: eit uttrykk som representerer det same eller eit svært likt omgrep som hovud­uttrykket i ei oppføring

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
nn: synonym frase: ein frase som uttrykkjer det same semantiske innhaldet som ein annan frase på same språk

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
nn: transkribert form: ei form av ein term der teikna i eitt skrivesystem vert representerte med teikn frå eit anna skrivesystem (og tek omsyn til rett uttale av teikna)

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
nn: translitterert form: ei form av eit uttrykk laga ved å byta ut teikn i eitt alfabetisk skriftsystem med teikn i eit anna alfabetisk skriftsystem

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
nn: trunkert term: ei forkorta form av eit uttrykk og danna ved å fjerna éin eller fleire stavingar (for eksempel «uni» for «universitetet»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
nn: variant: ei alternativ form av eit uttrykk

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
nn: Innsetjing

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
nn: Fjerning

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
nn: Godkjend på/av

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
nn: Kodeinnsetjing

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
nn: Kodefjerning

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
nn: Innstilling for merknad

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
nn: Oppdater / legg til arbeidsflytfase

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
nn: Innstilling for ekvivalensomsetjing

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
nn: Fjern tekst med oppmerking

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
nn: Set inn tekst med oppmerking

en: separator for different-length string alternatives
nn: skiljeteikn for tekstalternativ med ulike lengder

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
nn: Førre kjeldeverdi, som gettext lagra ved overgang til ei nyare malfil

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
nn: Manglar namn på forfattar

en: Your name:
nn: Namnet ditt:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
nn: Manglar e-postadresse til forfattar

en: Your email:
nn: E-postadressa di:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
nn: Førre kjeldeverdi, lagra av lupdate-verktøyet

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
nn: Omsetjingseiningar

en: Quick search...
nn: Snøggsøk …

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L. Accepts regular expressions
nn: Bruk «Ctrl + L» for å gå til feltet. Godtek regulære uttrykk.

en: Options
nn: Val

en: Reset individual filter
nn: Nullstill einskildfilter

en: Case insensitive
nn: Ikkje skil mellom store og små bokstavar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
nn: Ignorer snarvegsmerke

en: Ready
nn: Klar

en: Non-ready
nn: Uklar

en: Non-empty
nn: Ikkje-tom

en: Empty
nn: Tom

en: Changed since file open
nn: Endra etter opning

en: Unchanged since file open
nn: Uendra etter opning

en: Same in sync file
nn: Same i synkroniseringsfil

en: Different in sync file
nn: Ulik i synkroniseringsfil

en: Not in sync file
nn: Ikkje i synkroniseringsfil

en: Plural
nn: Fleirtal

en: Non-plural
nn: Eintal

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
nn: Grunnleggjande

[ctx: @title:inmenu]
en: States
nn: Tilstandar

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
nn: Kolonnar for snøggsøk

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
nn: Sorter og filtrer på nytt ved endringar

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
nn: Alle

[ctx: @title:column]
en: Entry
nn: Oppføring

[ctx: @title:column Original text]
en: Source
nn: Kjelde

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
nn: Mål

[ctx: @title:column]
en: Notes
nn: Merknad

[ctx: @title:column]
en: Context
nn: Samanheng

[ctx: @title:column]
en: Files
nn: Filer

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
nn: Omsetjingsstatus

[ctx: @title:column]
en: Modified
nn: Endra

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
nn: Kjeldelengd

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
nn: Mållengd

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
nn: Klar

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
nn: Treng korrekturlesing

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
nn: Ikkje omsett

[ctx: @info:status]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: @info:status]
en: No
nn: Nei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
nn: Målspråk:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
nn: Rediger

[ctx: @title actions category]
en: File
nn: Fil

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
nn: Navigering

[ctx: @title actions category]
en: Editing
nn: Redigering

en: Synchronization 1
nn: Synkronisering 1

en: Synchronization 2
nn: Synkronisering 2

en: Translation Memory
nn: Omsetjingsminne

[ctx: @title actions category]
en: Glossary
nn: Ordliste

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
nn: Set inn jamføringsomsetjing %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
nn: Legg til merknad

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
nn: Set inn forslag %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
nn: Fjern forslag %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
nn: Set inn termomsetjing %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
nn: Lag nytt uttrykk

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
nn: Fasar …

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
nn: Ordteljing

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
nn: Slett alle omsetjingar

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
nn: Køyr Pology-kommando på fila

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
nn: Flett omsetjing inn i OpenDocument-fil

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
nn: Byt søkjeretning

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
nn: Godkjend

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
nn: Godkjenn og gå til neste

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
nn: Ekvivalent omsetjing

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
nn: Kopier kjelde til omsetjing

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
nn: Fjern linjeskift

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
nn: Tøm

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
nn: Set inn tagg

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
nn: Kontroller eininga med LanguageTool

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
nn: Set inn neste tagg

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip to next non-tag text
nn: Gå til neste tekst utanfor tagg

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
nn: Ordfullføring

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
nn: Byt ut med beste staveforslag

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
nn: &Neste

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
nn: &Førre

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
nn: &Første oppføring

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
nn: &Siste oppføring

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
nn: Oppføring etter nummer

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
nn: Førre ikkje-tomme men uklare

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
nn: Neste ikkje-tomme men uklare

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
nn: Førre ikkje-omsette

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
nn: Neste ikkje-omsette

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
nn: Førre uklare

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
nn: Neste uklare

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
nn: Gå til søkjefeltet for omsetjingseiningar

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
nn: Bokmerk teksten

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
nn: Førre bokmerke

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
nn: Neste bokmerke

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
nn: Fyll inn alle nøyaktige forslag

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
nn: Fyll inn alle nøyaktige forslag og merk som uklare

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
nn: Opna fil for synkronisering/fletting

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
nn: Opna katalogen som skal flettast inn i denne / kopier endringar i grunnfiler til

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
nn: Førre ulike

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
nn: Førre oppføring som er omsett ulikt i fila som vert fletta, medrekna tomme omsetjingar i flettekjelda

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
nn: Neste ulike

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
nn: Neste oppføring som er omsett ulikt i fila som vert fletta, medrekna tomme omsetjingar i flettekjelda

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
nn: Neste ulike som er godkjend

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
nn: Kopier frå flettekjelda

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
nn: Kopier alle nye omsetjingar

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
nn: Dette endrar berre tomme og uklare oppføringar i grunnfila

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
nn: Kopier til flettekjelda

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
nn: Opna fil for sekundærsynkronisering

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
nn: Dette endrar berre tomme oppføringar

[ctx: editor tab title addition]
en:  (recovered)
nn:  (gjenoppretta)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
nn: Dokumentet har ulagra endringar.
    Vil du lagra eller forkasta dei?

[ctx: @title:window]
en: Warning
nn: Åtvaring

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
nn: Vel omsetjingsfil

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
nn: Klarte ikkje opna fila %1 – linje %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
nn: Feil ved opning av fila %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
nn: Lagra fil som

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
nn: Klarte ikkje lagra fila %1
    Vil du lagra til ei anna fil eller avbryta?

[ctx: @title]
en: Error
nn: Feil

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
nn: Klarte ikkje lagra fila automatisk.
    Målfila var %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
nn: Hopp til oppføring

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
nn: Skriv inn oppføringsnummer:

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
nn: Omsett

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
nn: Endeleg godkjend

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
nn: Godkjend

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
nn: Omsetjinga er ferdig (men treng kanskje korrekturlesing)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
nn: Omsetjinga fekk positiv tilbakemelding

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
nn: Oppføringa er fullstendig omsett (endeleg)

en: A Pology check is already in progress.
nn: Ein Pology-kontroll er alt i gang

en: Pology error
nn: Pology-feil

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
nn: Pology-kontrollen krasja:
    %1

en: Pology success
nn: Pology-suksess

en: The Pology check has succeeded.
nn: Pology-kontrollen er fullført.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
nn: Pology-kontrollen fann feil:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
nn: Dette vil sletta alle omsetjingane i fila.
    Er du sikker på at du vil sletta dei?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
nn: Ord i kjeldetekstar: %1<br/>Ord i omsetjingar: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
nn: Ordteljing

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
nn: Vil du leita etter kjeldefila lokalt eller via lxr.kde.org?

[ctx: @title]
en: Source file lookup
nn: Leit etter kjeldefil

[ctx: @action]
en: Search Locally
nn: Leit lokalt

[ctx: @action]
en: Search on lxr.kde.org
nn: Søk på lxr.kde.org

en: Select project's base folder for source file lookup
nn: Vel prosjektet si grunnmappe for oppslag i kjeldefiler

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
nn: Fann ikkje kjeldefila i den valde mappa.
    Vil du velja ei anna mappe for kjeldefiler?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
nn: Leit etter kjeldefil

[ctx: @action]
en: Select Folder
nn: Vel mappe

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
nn: Klarte ikkje opna kjeldefila: Adressa til kjeldefila er ikkje relativ til omsetjingsfila, og det finst ingen innlasta skript for opna kjeldefiler frå andre mapper. Sjå i Lokalize-handboka for skripteksempel og informasjon om korleis du kan bruka dei i omsetjingsprosjekt.

en: Install translate-toolkit package and retry
nn: Installer pakken «translate-toolkit» og prøv på nytt

en: Install translate-toolkit package and retry.
nn: Installer pakken «translate-toolkit» og prøv på nytt.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
nn: Vel den opphavlege OpenDocument-fila som XLIFF-fila byggjer på

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
nn: OpenDocument-filer (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
nn: Installer pakken «python-uno» for å leggja til ekstra funksjonar.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
nn: Vel einingstekst

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
nn: Byt ut

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
nn: Lokalize nådde slutten på dokumentet. Vil du halda fram frå starten?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
nn: Stavekontroll

en: Lokalize has finished spellchecking
nn: Stavekontrollen er fullført

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
nn: &Ordliste

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
nn: Omsetjings&minne

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternate Translations
nn: Jamføringsomsetjingar

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nn: &Gå til

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
nn: &Bokmerke

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
nn: S&ynkroniser

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
nn: &Sekundær synkroniseringskjelde

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
nn: &Verktøyvisingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
nn: Uklar:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
nn: Ikkje omsett:

[ctx: @action]
en: Hide
nn: Gøym

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
nn: Kolonne: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
nn: <qt><p><b>Kjeldetekst</b></p>
    <p>Denne ruta viser den opphavlege teksten
    (kjeldeteksten) for den gjeldande oppføringa.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
nn: Fleirtalsform %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
nn: Fjern linjeskift

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
nn: Søkjeuttrykk for kjeldeteksten.
    Trykk «Ctrl + L» for å gå til søkjefeltet.
    Trykk «Enter» for å starta søket.
    Trykk «Escape» for å lukka søket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
nn: Omvend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
nn: Kjelde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
nn: Søkjeuttrykk for omsetjingsteksten.
    Trykk «Enter» for å starta søket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
nn: Regulære uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
nn: Mål:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
nn: Skil mellom store og små bokstavar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
nn: &Søk

[ctx: @title:window]
en: File List
nn: Filliste

en: Drop translation files here...
nn: Slepp omsetjingsfiler her …

[ctx: @title:column]
en: File
nn: Fil

[ctx: @title:tab]
en: Search and replace in files
nn: Søk og byt ut i filer

en: Copy source to clipboard
nn: Kopier kjelde til utklippstavla

en: Copy target to clipboard
nn: Kopier omsetjing til utklippstavla

en: Open file
nn: Opna fil

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
nn: Søk og byt ut i filer

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
nn: Byt ut i fleire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
nn: Byt ut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
nn: Med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
nn: Førehandsvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
nn: Byt ut i fleire

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
nn: Emnefelt

[ctx: @title:window]
en: Glossary
nn: Ordliste

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
nn: <p>Her dukkar det opp omsetjingar av vanlege uttrykk.</p><p>Bruk den viste tastesnarvegen for å setja inn tilhøyrande omsetjing.</p><p>Bruk samanhengsmenyen for å leggja til nye oppføringar. Tips: Merk ord i kjelde- og omsetjingsfelta før du vel <interface>Lag nytt uttrykk</interface>.</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
nn: Gjenopprett frå disk

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
nn: Gjenopprett ordlista frå disken og forkast alle endringar

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
nn: Ordlista inneheld ulagra endringar:
    Ønskjer du å lagra endringane eller forkasta dei?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
nn: Engelske synonym (dobbeltklikk for å redigera):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, remEngTerm) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, remTargetTerm)
en: -
nn: −

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
nn: Tilhøyrande synonym i målspråket:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
nn: Emnefelt:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
nn: Trykk «Enter» etter at du har skrive inn namnet for å leggja det til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
nn: Definisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
nn: Merk: Éi oppføring i ordlista svarar til eitt uttrykk, ikkje til eit ord eller ei ordfølgje.
    
    Det kan altså vera fleire oppføringar med same ord/ordfølgje som uttrykkjer forskjellige meiningar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
nn: Ignorer taggar

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
nn: Ignorer kode

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
nn: Ignorer snarvegsmerke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
nn: Ta med merknadar

en: Suggestions:
nn: Forslag:

en: No errors
nn: Ingen feil

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
nn: <html>Du treng ikkje vera programutviklar for å hjelpa til med KDE. Du kan arbeida med omsetjingar, laga grafikk, tema, lydar eller betre hjelpetekstar. Her er noko for alle!<br/><br/>På <a href="%1">%1</a> finn du informasjon om nokre prosjekt du kan delta i.<br/><br/>Ønskjer du meir informasjon eller dokumentasjon, finn du det du treng på <a href="%2">%2</a>.</html>

en: &Configure Lokalize
nn: &Set opp Lokalize …

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
nn: Opna prosjekt …

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
nn: Set om program

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
nn: Set om OpenDocument-fil

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
nn: Fann ikkje nokon Qt SQL-modular. Omsetjingsminnet vert ikkje lasta.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
nn: Omsetjingsminnet krev modulen SQLite Qt.

en: No SQLite module available
nn: Ingen SQLite-modul tilgjengeleg

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
nn: Omsetjingsminne

[ctx: @title actions category]
en: Project
nn: Prosjekt

en: Next tab
nn: Neste fane

en: Previous tab
nn: Førre fane

en: Previously active tab
nn: Sist brukte fane

en: Close current tab
nn: Lukk den gjeldande fana

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
nn: Ordliste

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
nn: Søk i omsetjingsminne

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
nn: Handsam omsetjingsminne

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
nn: Prosjektoversikt

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
nn: Set opp prosjekt …

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
nn: Nytt prosjekt for programvare …

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
nn: Nytt prosjekt for OpenDocument-filer …

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
nn: Opna prosjekt …

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
nn: Lukk prosjekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
nn: Sist brukte prosjekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
nn: Søk og byt ut i filer

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
nn: Finn neste i filer

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
nn: Hent tekst frå skjermelement

en: &Window Color Scheme
nn: Fargetema for &vindauge

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
nn: Feil ved opning av filene:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
nn: &Prosjekt

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
nn: &Skript

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
nn: System for dataassistert omsetjing.
    Ikkje set om det som alt er omsett!

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
nn: © 2018–2019 Simon Depiets
    © 2007–2015 Nick Shaforostoff
    © 1999–2006 KBabel-utviklarane

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
nn: Sponsa delar av utviklinga gjennom programmet Google Summer of Code

en: NLNet Foundation
nn: NLNet-stiftinga

en: sponsored XLIFF-related work
nn: Sponsa arbeid knytt til XLIFF-formatet

en: Translate-toolkit
nn: Translate Toolkit

en: provided excellent cross-format converting scripts
nn: Laga flotte skript for handsaming av ulike format

en: grammar, style and spell checker
nn: Grammatikk-, stave- og stilsjekkar

en: project tree merging translation+templates
nn: Fletting av prosjekttre + malar

en: bug fixing patches
nn: Feilrettingar

en: testing and bug fixing
nn: Testing og feilretting

en: Stefan Asserhall
nn: Stefan Asserhäll

en: patches
nn: Rettingar

en: XLIFF improvements
nn: XLIFF-forbetringar

en: bug fixing and improvements
nn: Feilrettingar og forbetringar

en: Do not scan files of the project.
nn: Ikkje søk gjennom filene i prosjektet.

en: Load specified project.
nn: Last valt prosjekt.

en: Document to open
nn: Dokument som skal opnast

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
nn: Godta endring i omsetjing

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
nn: Godta alle nye omsetjingar

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
nn: Primærsynkronisering

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
nn: Sekundærsynkronisering

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
nn: Slepp ei fil her for å fletta/synkronisera ho med den gjeldande omsetjinga, og bruk deretter høgreklikkmenyen

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
nn: Klarte ikkje opna fila <filename>%1</filename> for synkronisering (feil på linje %2)

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
nn: Ulike oppføringar: %1
    Oppføringar utan treff: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit Metadata
nn: Einingsmetadata

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
nn: <b>Mellombelse merknadar:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
nn: <b>Pology-merknadar:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
nn: <b>LanguageTool-merknadar:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
nn: <b>Fase:</b><br/>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
nn: <br/><b>Filer:</b><br/>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
nn: <br/><b>Samanheng:</b><br/>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
nn: (tom)

[ctx: @info:label]
en: From:
nn: Frå:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
nn: Lagra ein tom merknad for å fjerna han

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
nn: Forfattar av denne merknaden

en: Ctrl+Enter
nn: Ctrl + Enter

en: Esc
nn: Escape

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
nn: <b>Merknadar:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
nn: Rediger …

[ctx: link to add a note]
en: Add...
nn: Legg til …

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
nn: Legg til merknad …

[ctx: @title:column]
en: Date
nn: Dato

[ctx: @title:column]
en: Process
nn: Prosess

[ctx: @title:column]
en: Company
nn: Firma

[ctx: @title:column]
en: Tool
nn: Verktøy

en: Translation
nn: Omsetjing

en: Review
nn: Korrektur

en: Approval
nn: Godkjenning

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
nn: Prosess (dette endrar også rolla di):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
nn: Rediger fasar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
nn: Namnet på omsetjaren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
nn: Namnet på omsetjaren på engelsk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
nn: Lokalisert namn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
nn: Namnet på omsetjaren på målspråket

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
nn: Overstyr namn på omsetjingslag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
nn: Bruk brukardefinert namn på omsetjingslag i staden for automatisk namn

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
nn: Omsetjingslag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
nn: Namnet på omsetjarlag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
nn: E-postadressa til omsetjaren

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
nn: Standard språkkode for nye prosjekt

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
nn: Standard e-postliste for nye prosjekt

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
nn: Skrift for meldingar

[ctx: @title:tab]
en: Identity
nn: Identitet

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
nn: Desse parametrane er tilgjengelege:
    %1: adressa til kjeldefila
    %2: linjenummer

[ctx: @title:tab]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:tab]
en: Editing
nn: Redigering

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
nn: Utsjånad

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
nn: Omsetjingsminne

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
nn: For å bruka denne funksjonen må du ha prosjekt ope. Vil du laga eit nytt prosjekt eller opna eit prosjekt som finst frå før?

[ctx: @title]
en: Project Required
nn: Krev prosjekt

[ctx: @action]
en: Create Project
nn: Opprett prosjekt

[ctx: @action]
en: Open Project
nn: Opna prosjekt

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
nn: Lokalize-omsetjingsprosjekt (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
nn: Vel mappa med .po-filene du vil omsetja

en: Create software or OpenDocument translation project first.
nn: Lag eit omsetjingsprosjekt for program eller OpenDocument-formatet først.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
nn: Avansert

[ctx: @title:tab]
en: Personal
nn: Personleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
nn: Skriveskrift:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
nn: Endra skrifta for skriveområdet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
nn: Vel ei ny skrift for området der du skriv omsette meldingar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
nn: Vis lysdiodar for meldingsstatus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
nn: Viss det er kryssa av her, vert det brukt lysdiodar for å markera statusen til omsetjingane (uklar, ikkje omsett eller feil). Viss ikkje, vert det ikkje vist nokon lysdiodar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
nn: Lysdiodar for å markera statusen uklar, ikkje omsett eller feil, samt visa kolonnetal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
nn: Marker om tekstane sluttar på mellomrom (som ofte er viktig ved vising i brukargrensesnittet eller når dei vert sette saman med andre tekstar).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
nn: Marker mellomrom på slutten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
nn: Viss det er kryssa av her, vil rulling med musehjulet flytta til førre eller neste eining. Viss ikkje, vil det rulla teksten.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
nn: <html>Viss det er kryssa av her, vil rulling med musehjulet (utan valtastar) flytta til førre eller neste omsetjingseining. Valtastar endrar denne åtferda. Bruk:<ul><li><b>«Shift»</b>: Bla gjennom teksten innanfor gjeldande eining.</li><li><b>«Ctrl + Shift»</b>: Naviger til førre/neste uklare eining.</li><li><b>«Ctrl»</b>: Naviger til førre/neste ikkje-tomme men uklare eining.</li><li><b>«Alt»</b>: Naviger til førre/neste ikkje-omsette eining.</li></ul>Viss det ikkje er kryssa av her, vil rulling med musehjulet bla gjennom teksten i gjeldande omsetjingseining.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
nn: Musehjulet går til førre/neste omsetjingseining

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
nn: Set automatisk statusen til «godkjend» ved redigering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
nn: Marker usynlege teikn, som mellomrom, tabulatorteikn og linjeskift i skrivevindauget

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
nn: Set til 2 for å slå av ordfullføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
nn: Minstelengd på ord å autofullføra

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
nn: Slå av ordfullføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
nn: Konverter automatisk XML-spesialteikn i TS-filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
nn: Gjenopprett tidlegare opne filer ved oppstart

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
nn: Fastset korleis snøggtasten for neste/førre fane skal fungera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
nn: Åtferd for snøggtast for neste/førre fane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
nn: Etter faneplassering

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
nn: Etter rekkjefølgja for siste bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
nn: Bruk sjølvalt skriveprogram for å opna kjeldefiler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
nn: Fyll ut persondata og informasjon om omsetjargruppa. Denne informasjonen vert brukt ved oppdatering av filhovudet i omsetjingsfilene.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
nn: Standardspråk:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
nn: &E-postadresse:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
nn: &Namn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
nn: Namnet ditt på engelsk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
nn: Skriv inn for- og etternamnet ditt på engelsk.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
nn: &Standard e-postliste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
nn: E-postadressa til omsetjargruppa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
nn: Skriv inn e-postadressa til omsetjargruppa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
nn: Språket du omset til

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
nn: Vel standardspråket du skal omsetja til.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
nn: E-postadressa di

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
nn: Skriv inn e-postadressa di for bruk i filhovudet til omsetjingsfilene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
nn: Namnet ditt på morsmålet ditt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
nn: Skriv inn for- og etternamnet ditt på morsmålet ditt, med vanleg alfabet (ikkje transkribert).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
nn: Lokalisert namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
nn: Standard omsetjarlag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
nn: Bruk sjølvvald LanguageTool-tenar

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
nn: Tenaradresse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
nn: Adressa til sjølvvald LanguageTool-tenar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
nn: Skriv inn adressa til eventuell sjølvvald LanguageTool-tenar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
nn: Pause i tasting før automatisk kontroll (i sekund, med 0 for ingen kontroll)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
nn: Set til 0 for å slå av automatisk kontroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
nn: Slå på Pology-basert kontroll

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
nn: Pology-kommando som skal køyrast for å kontrollera ei einskildoppføring. Bruk desse plasshaldarane i kommandoen: %u for oppføringsnummer, %f for filnamn. Eksempel: posieve -u %u check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
nn: Pology-kommandoen som skal køyrast for kontrollering av ei einskildoppføring.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
nn: Skriv inn Pology-kommandoen som køyrer kontroll av ei einskildoppføring

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
nn: Pology-kommando som skal køyrast for å kontrollera ei heil fil. Kommandoen må innehalda «-s lokalize», og plasshaldaren «%f» for filnamnet. Eksempel: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
nn: Pology-kommandoen som skal køyrast for kontrollering av ei heil fil.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
nn: Skriv inn Pology-kommandoen som køyrer kontroll av ei heil fil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
nn: Viss det er kryssa av her, vert det henta forslag frå omsetjingsminnet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
nn: Viss det er kryssa av her, vil programmet henta omsetjingsminna så snart du opnar fila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
nn: Førehandshent forslag frå omsetjingsminne ved filopning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
nn: Høgste tal på forslag:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
nn: Vel høgste tal på forslag

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
nn: Du kan endra høgste tal på forslag. Standard er 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
nn: Nedre poenggrense (0–100) til forslag:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
nn: Vel nedre grense (0–100) til forslag

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
nn: Du kan endra nedre grense (0–100) for at eit forslag skal visast. Standardverdien er 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
nn: Oppdater / legg til redigerte oppføringar i omsetjingsminnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
nn: Legg automatisk opna filer til omsetjingsminnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on rescan or when right-clicking on a missing entry
nn: Slett manglande filer frå omsetjingsminnet ved omskanning eller høgreklikk på manglande oppføring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
nn: Syntaks

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
nn: Snarveg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
nn: Vanlegvis «&», men kan vera «_» for GTK-program.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
nn: Oppmerking:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
nn: Regulært uttrykk for oppmerking. Det vert brukt for å finna tekstar i omsetjingsminnet og for funksjonen «Set inn tagg».
    
    Ein standardverdi (som passar for XML-baserte tekstar) er:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Dette vert berre brukt for PO-filer, då XLIFF-formatet har eigne måtar å markera oppmerking på.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
nn: Tekstbryting:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the value '0' to disable the word wrap. Use -1 when translating for KDE PO Summit. 1 to 3 doesn't change anything.
nn: Linjebreidd brukt for «msgfmt»-liknande tekstbryting. Bruk den verdien «0» for å slå av automatisk tekstbryting. Bruk -1 ved omsetjing til KDE PO-summit. Verdiane 1 til 3 endrar ikkje tekstbrytinga.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
nn: Adresser

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
nn: Malmappe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
nn: Vanlegvis er omsetjingsprosjektet ditt ein del av eit større prosjekt
    som har som mål å omsetja dei same tekstane til fleire språk.
    
    Vel adressa til mappa som inneheld tomme omsetjingsfiler,
    altså filer som ikkje er omsette til noko språk, og som gjeld
    for omsetjingsprosjekta til alle språka.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
nn: Greinmappe:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
nn: Denne innstillinga gjeld synkroniseringsmodusen.
    
    Denne modusen kan brukast til å endra ei omsetjing
    i to greiner samtidig.
    
    Vel rotmappa til greinprosjektet. Sekundær­synkroniserings­visinga vil
    då automatisk opna filer frå greina. Når du gjer endringar i filer under
    hovudprosjektet, vert dei automatisk overførte til tilhøyrande filer i
    greinmappa (dersom kjeldetekstane er like).
    
    Sjå brukarhandboka for meir informasjon.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Branch template files folder:
nn: Malmappe for grein:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBranchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project templates folder,
    and Secondary Sync view will automatically create files from branch.
nn: Denne innstillinga gjeld synkroniseringsmodusen.
    
    Denne modusen kan brukast til å endra ei omsetjing
    i to greiner samtidig.
    
    Vel malmappa til greinprosjektet. Sekundær­synkroniserings­visinga vil
    då automatisk oppretta filer i greina.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l6)
en: Alternate translations folder:
nn: Mappe for jamføringsomsetjingar:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
nn: Vel adressa til ei mappe som liknar strukturen til rotmappa.
    
    Kvar gong du opnar ei omsetjingsfil, vert tilhøyrande fil frå mappa for jamføringsomsetjingar henta inn,
    og omsetjinga der vert vist i ruta «Jamføringsomsetjingar».
    
    Det kan vera lurt å bruka omsetjingar frå eit målspråk som liknar ditt eige.
    Du kan òg bruka omsetjingar frå andre delprosjekt slik dei er, eller få dei maskinomsett.
    
    Sjå dokumentasjonen for fleire detaljar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
nn: Rolle:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
nn: Omsetjar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
nn: Korrekturlesar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
nn: Godkjennar

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
nn: Ordliste:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
nn: Målspråk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
nn: Prosjekt-ID-en vert brukt til å skilja mellom omsetjingsminna til heilt ulike prosjekt og språk.
    
    Viss du har fleire prosjekt for omsetjing av KDE-program (når programma for
    eksempel ligg i ulike kodedepot), bør du bruka same ID-en på alle prosjekta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
nn: Målspråket til prosjektet.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
nn: E-postliste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
nn: Dette er hovudinnstillinga. Set denne til adressa til mappa som inneheld
    omsetjingsfilene til prosjektet (eller underprosjekt som gjeld målspråket ditt).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
nn: Rotmappe:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
nn: Automatisk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
nn: Program

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
nn: Prosjekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
nn: Namn på omsetjingslag:

en: Scanning folders with source files
nn: Søkjer gjennom mapper med kjeldefiler

en: Editor
nn: Skriveprogram

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
nn: %1 %2 Omsetjing

en: default
nn: standard

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
nn: Språk

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
nn: Brukarens omsetjingslag i Lokalize-innstillingane

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
nn: Overstyr namn på omsetjingslag i Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
nn: Omsetjingslag for prosjekt

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
nn: Grunnmappa for PO-filer (omsetjingar)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
nn: Grunnmappa for POT-filer (malar som skal setjast om)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
nn: Prosjektordliste

[ctx: @title:column File name]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
nn: Graf

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
nn: I alt

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
nn: Omsette

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
nn: Uklare

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
nn: Ikkje omsette

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
nn: Ikkje ferdige

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
nn: Sist omsett

[ctx: @title:column]
en: Comment
nn: Merknad

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
nn: Malversjon

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
nn: Siste omsetjar

[ctx: @title:tab]
en: Project Overview
nn: Prosjektoversikt

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
nn: Førre malfil

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
nn: Neste malfil

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
nn: Førre omsetjingsfil

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
nn: Neste omsetjingsfil

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
nn: Gøym omsette filer

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
nn: Gøym fullstendig omsette filer og mapper

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
nn: Opna merkte filer

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
nn: Opna

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to translation memory
nn: Legg til omsetjingsminne

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
nn: Søk i filer

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
nn: Legg til merknad

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
nn: Køyr Pology på filer

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
nn: Søk i filer (òg malar)

en: Project file comment
nn: Prosjektfil-merknad

en: Input a comment for this project file:
nn: Skriv inn merknad for prosjektfila:

en: The Pology check has succeeded
nn: Pology-kontrollen er fullført

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
nn[0]: Du er i ferd med å opna %1 fil
nn[1]: Du er i ferd med å opna %1 filer

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
nn: Viss du opnar mange filer samtidig, kan Lokalize verta mellombels treg.

en: Are you sure you want to open this many files?
nn: Er du sikker på at du vil opna så mange filer?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
nn[0]: &Opna %1 fil
nn[1]: &Opna %1 filer

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
nn: Denne: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
nn: I alt: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
nn: Uklare: %1

[ctx: percentages in statusbar]
en:  (%1%)
nn:  (%1 %)

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
nn: Ikkje omsette: %1

[ctx: @title:column]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column]
en: Source language
nn: Kjeldespråk

[ctx: @title:column]
en: Target language
nn: Målspråk

[ctx: @title:column]
en: Pairs
nn: Par

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
nn: Unike kjeldeoppføringar

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
nn: Unike omsetjingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
nn: Tilkopling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
nn: Databasenamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
nn: Vert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
nn: Brukar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
nn: Passord:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
nn: Lokal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
nn: Databasetype:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
nn: Innhald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
nn: Kjeldespråk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
nn: Regulært uttrykk for oppmerking:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
nn: Snarveg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
nn: Opprett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
nn: Legg til data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
nn: Legg til data frå TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
nn: Eksporter til TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
nn: Fjern

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
nn: Falsk venn

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
nn: Kvalitetskontroll

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
nn: Legg til

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
nn: OM:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
nn: Søkjeuttrykk for kjeldetekst.
    Trykk «Enter» for å starta søket.
    Trykk «Ctrl +L» for å gå til søkjefeltet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
nn: Vis resultat ikkje i samsvar med regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
nn: Filfilter:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
nn: Vis berre resultat frå filer med adresse i samsvar med filfilteret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
nn: Spørjesyntaks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
nn: Legg alle filene inn i omsetjingsminnet og oppdaterer gamle oppføringar. Denne prosessen vil arbeida i bakgrunnen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
nn: &Søk gjennom prosjektfiler på nytt

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
nn: Omsetjingsminne

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
nn: Vel mappa du vil søkja gjennom

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
nn: Nytt omsetjingsminne

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
nn: Eigenskapar for omsetjingsminne

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
nn: Vel TMX-fila du vil importera til den valde databasen

en: TMX files (*.tmx *.xml)
nn: TMX-filer (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
nn: Vel TMX-fila du vil eksportera den valde databasen til

en: Adding files to Lokalize translation memory
nn: Legg filer til omsetjingsminnet

en: TM
nn: OM

[ctx: @title:column Original text]
en: Source: %1
nn: Kjelde: %1

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target: %1
nn: Mål: %1

en: Substring
nn: Deltekst

en: Google-like
nn: Google-syntaks

en: Wildcard
nn: Jokerteikn

en: Space is AND operator. Case insensitive.
nn: Mellomrom fungerer som OG-operator. Skil ikkje mellom store og små bokstavar.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
nn: Shell-globbing (* og ?). Skil mellom store og små bokstavar.

en: Rescanning files is only possible while a project is open. Please open a project and try again.
nn: Du kan berre søkja gjennom prosjektfiler om du har eit prosjekt ope. Opna eit prosjekt, og prøv så på nytt.

en: Rescan not possible
nn: Filgjennomsøk ikkje mogleg

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
nn: Fila %1 finst ikkje, og ho vert derfor fjerna frå omsetjingsminnet.

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory
nn: Omsetjingsminne

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
nn: Dobbeltklikk på eit ord for å setja det inn i omsetjinga

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
nn: Grovomsetjing med omsetjingsminne

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
nn: Grovomsetjinga er fullført.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
nn: Fann ingen forslag med nøyaktige treff.

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
nn: Grovomsetjing er planlagd.

[ctx: A perfect match between a Translation Memory source string and the source string being translated.]
en: 100% (perfect match)
nn: 100 % (fullstendig samsvar)

[ctx: The similarity between a Translation Memory source string and the source string being translated, %1 is 0 to 99 (percent).]
en: %1%
nn: %1 %

[ctx: The number of times a Translation Memory entry exists in the database, %1 is the number.]
en: Occurred %1 time | Occurred %1 times
nn[0]: Brukt %1 gong
nn[1]: Brukt %1 gongar

[ctx: Percentage match (%1), number of occurrences (%2), and keyboard shortcut (%3). Bullet point is a separator between the data and can be translated.]
en: %1 • %2 • %3
nn: %1 – %2 – %3

[ctx: Percentage match (%1) and number of occurrences (%2). Bullet point is a separator between the data and can be translated.]
en: %1 • %2
nn: %1 – %2

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
nn: gjeldande

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
nn: Fil: %1<br />Lagt til: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
nn: <br />Sist endra: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
nn: <br />Sist endra av: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
nn: <br />OM: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
nn: <br />Finst ikkje lenger i fila

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
nn: <html>Er du sikker på at du vil fjerna oppføringa<br/><i>%1</i><br/>frå omsetjingsminnet? %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
nn: Fjerning frå omsetjingsminnet

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
nn: Fjern oppføringa

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
nn: Opna fil med oppføringa

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
nn: Fjern denne manglande fila frå omsetjingsminnet

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
nn: <html>Er du sikker på at du vil fjerna den manglande fila<br/><i>%1</i><br/>frå omsetjingsminnet? %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
nn: Fjerning av manglande filer frå omsetjingsminnet

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
nn: Bruk forslag frå omsetjingsminnet

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
nn: Hent tekst frå skjermelement

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
nn: <html>
    <p align="justify">For å gjera omsetjing av KDE enklare kan Lokalize henta inn tekstar frå brukargrensesnitta til dei ulike programma og søkja etter omsetjingsfiler som inneheld tekstane.</p>
    <p align="justify">Når dette er slått på, kan du henta inn ein tekst ved å midtklikka på eit element i eit program. Byt så til Lokalize-vindauget og vel rett oppføring som inneheld teksten. Sjølv om fleire filer kan innehalda den same teksten, vil den rette oftast vera vald automatisk.</p>
    <p align="justify">Hugs at du må ha eit oppdatert omsetjingsminne som inneheld alle omsetjingsfilene for at denne funksjonen skal verka skikkeleg.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
nn: Ved midtklikk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
nn: Ikkje gjer noko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
nn: Søk etter elementteksten i omsetjingsminnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
nn: Kopier elementteksten til utklippstavla

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
nn: Søk etter den valde teksten i omsetjingsminnet

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
nn: Byt ut tekst

en: no spellcheck available
nn: ingen stavekontroll tilgjengeleg

en: An error was reported: %1
nn: Feil meld: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
nn: Kopier kjelde til omsetjing
