lokalize - en to oc translation catalogue (27 entries)

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
oc: Insercion

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
oc: Supression

[ctx: @title:column]
en: Entry
oc: Dintrada

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
oc: Cibla

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
oc: Pas revirat

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
oc: Edicion

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
oc: Netejar

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
oc: &Seguent

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
oc: &Precedent

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
oc: Marca-paginas precedent

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
oc: Marca-paginas seguent

[ctx: @title:window]
en: Warning
oc: Alèrta

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
oc: Remplaçar

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
oc: &Anar

[ctx: @title:window]
en: Glossary
oc: Glossari

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
oc: Glossari

en: Document to open
oc: Document a dobrir

[ctx: @title:tab]
en: Identity
oc: Identitat

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
oc: Aparéncia

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
oc: Verificacion ortografica

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
oc: Lenga

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
oc: Darrièr reviraire

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
oc: Dobrir un projècte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
oc: Nom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
oc: Crear

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
oc: Consulta
