lokalize - en to pl translation catalogue (644 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
pl: Narzędzia

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
pl: Skompiluj .po

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
pl: Skompiluj .po i uczyń go dostępnym dla aplikacji

en: Gettext not found
pl: Nie znaleziono Gettext

en: Install gettext package for this feature to work
pl: Wgraj pakiet gettext, aby ta funkcja działała poprawnie

en: Updating from templates...
pl: Uaktualnianie z wzorców...

en: Merge has been completed
pl: Scalanie zostało ukończone

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
pl: Ukończono scalanie.
    Czas zmiany wzorca: %1 (%2 dni temu).

en: Merge failed.
pl: Scalanie nie powiodło się.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
pl: Nie można odnaleźć pliku wzorca do scalania:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
pl: Plik

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
pl: Uaktualnij plik z wzorca

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
pl: Scal do ODF

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
pl: Generuje przetłumaczoną wersję dokumentu ODF

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
pl: Tłumaczenia alternatywne

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
pl: W widoku tłumaczeń alternatywnych można znaleźć użyteczne dane.
    
    Dla plików Gettext PO wyświetlane są różnice pomiędzy bieżącym tekstem źródłowym i tekstem źródłowym odpowiadającym niegotowym tłumaczeniom znalezionym przez msgmerge przy uaktualnianiu pliku PO na podstawie wzorca POT.
    
    Czy pokazać widok z tymi danymi?

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
pl: <p>Czasem, jeśli oryginalny tekst uległ zmianie, jego tłumaczenie zostaje uznane za błędne i jest oznaczane jako <emphasis>wymagające&nbsp;sprawdzenia</emphasis> (tj. przestaje być zatwierdzone), lub (tylko w przypadku pliku XLIFF) zostaje przeniesione do sekcji <emphasis>tłumaczeń&nbsp;alternatywnych</emphasis>.</p><p>Ten widok narzędzia pokazuje również różnicę pomiędzy nowym a poprzednim ciągiem pierwowzoru, dzięki czemu łatwo dostrzec jakie zmiany powinny zostać zastosowane do istniejącego tłumaczenia.</p><p>Dwukrotne naciśnięcie dowolnego słowa w widoku narzędzia spowoduje dodanie go do tłumaczenia.</p><p>Upuść plik tłumaczenia nad tym widokiem narzędzia, aby użyć go jako źródła dla tłumaczeń alternatywnych.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
pl: Źródło: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
pl: Użyj tłumaczeń alternatywnych

en: no
pl: nie

en: yes
pl: tak

[ctx: @title:column]
en: Source
pl: Źródło

[ctx: @title:column]
en: Target
pl: Cel

[ctx: @title:column]
en: Approved
pl: Zatwierdzone

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
pl: Jednostki binarne

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
pl: Wybierz plik

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
pl: Użyj pliku źródłowego

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
pl: Wszystkie obsługiwane pliki (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
pl: Nowy

en: Needs translation
pl: Wymaga tłumaczenia

en: Needs full localization
pl: Wymaga pełnego tłumaczenia

en: Needs adaptation
pl: Wymaga adaptacji

en: Translated
pl: Przetłumaczone

en: Needs translation review
pl: Wymaga sprawdzenia

en: Needs full localization review
pl: Wymaga pełnego sprawdzenia tłumaczenia

en: Needs adaptation review
pl: Wymaga sprawdzenia adaptacji

en: Final
pl: Ostateczne

en: Signed-off
pl: Wyłączone

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
pl: Początek sparowanego znacznika

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
pl: Koniec sparowanego znacznika

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
pl: Samodzielny znacznik

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
pl: Odizolowany znacznik

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
pl: Znacznik

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
pl: Symbol zastępczy standardowej grupy

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
pl: Pod-przepływ

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
pl: Standardowy symbol zastępczy

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
pl: Początek sparowanego symbolu zastępczego

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
pl: Koniec sparowanego symbolu zastępczego

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
pl: skrót

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
pl: forma skrócona: forma wyrazu uzyskana poprzez pominięcie pewnej części pełnego wyrazu, lecz nie zmieniająca jego znaczenia

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
pl: skrót: forma skrócona wyrazu, uzyskana poprzez pominięcie niektórych jego liter (np. "mec." zamiast "mecenas")

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
pl: akronim (skrótowiec): skrócona forma nazwy, utworzona z pierwszych liter wyrażenia wielowyrazowego, zebranych razem w jeden wyraz (np. "PAN" zamiast "Polska Akademia Nauk")

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
pl: termin: wyraz lub połączenie wyrazów o ściśle określonym znaczeniu naukowym, technicznym, gramatycznym itp. (źródło: Wikipedia)

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
pl: kolokacja: często używane zestawienie słów, jednak znaczenie całości wynika ze znaczeń poszczególnych słów. Przykłady: obrać jabłko, odczuwać tęsknotę. (źródło: Wikipedia)

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
pl: nazwa ogólna: synonim międzynarodowego określenia naukowego, używany w mowie ogólnej danego języka

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
pl: data i/lub czas

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
pl: równanie: wyrażenie reprezentujące znaczenie, oparte na stwierdzeniu, że dwa wyrażenia matematyczne są równe, gdy stoi między nimi znak równości (=) lub odnoszą się do siebie za pomocą podobnego znaku

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
pl: forma rozszerzona: całkowita forma słowa, na podstawie której tworzona jest forma skrócona

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
pl: wzór: figury, symbole lub inne elementy używane do jasnego wyrażenia znaczenia, na przykład wzór matematyczny lub chemiczny

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
pl: tytuł: określenie znaczenia, wybrane do nazwania osiągnięcia terminologicznego

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
pl: literowiec (typ skrótowca): skrócona forma nazwy, składająca się z początkowych liter wyrazów, gdzie każda litera wymawiana jest osobno (np. "NBP" - "Narodowy Bank Polski")

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
pl: międzynarodowe określenie naukowe: określenie będące częścią międzynarodowego nazewnictwa, zaadoptowane przez określoną gałąź nauki

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
pl: internacjonalizm (wyraz międzynarodowy): wyraz mający taką samą lub prawie taką samą formę ortograficzną bądź fonetyczną w wielu językach

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
pl: wyrażenie logiczne: wyrażenie reprezentujące znaczenie, oparte na relacjach matematycznych bądź logicznych, np. znaki nierówności, ustanowione związki. Operacje logiczne itp.

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
pl: jednostka zarządzania materiałem: jednostka śledząca obiekt

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
pl: nazwa

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
pl: bliski synonim: wyraz reprezentujący to samo bądź bardzo podobne znaczenie co inny wyraz w tym samym języku, lecz niezmiennie odnosi się tylko do niektórych treści i nie można zastosować go w innych przypadkach

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
pl: numer partii: unikalne alfanumeryczne określenie, związane z obiektem w systemie produkcji

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
pl: fraza

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
pl: frazeologizm: grupa dwóch lub więcej słów tworzących jednostkę, której znaczenie nie może być wywnioskowane ze znaczeń tworzących ją słów

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
pl: chronione: zaznaczony tekst nie powinien być tłumaczony

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
pl: forma zromanizowana: forma wyrazu, powstała w wyniku przekształcenia pisma nie-łacińskiego do alfabetu łacińskiego

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
pl: odcinek: zaznaczony tekst reprezentuje odcinek

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
pl: ustawiona fraza: naprawiona, zleksykalizowana fraza

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
pl: krótka forma: wariant terminu wielowyrazowego, zawierający mniej słów niż pełna forma tego terminy

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
pl: jednostka utrzymania zapasów: zapasowy element, posiadający unikalny podpis alfanumeryczny, związany z obiektem w systemie kontroli inwentarza

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
pl: zwykły tekst: standardowy, powtarzający się tekst

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
pl: znak: opis znaczenia za pomocą liter, liczb, piktogramów lub kombinacji kilku tych elementów

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
pl: synonim: wyraz reprezentujący to samo lub bardzo podobne znaczenie, co dany wyraz

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
pl: fraza synonimiczna: jednostka frazeologiczna  w języku, wyrażająca to samo znaczenie, co inna fraza w tym samym języku

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
pl: wyraz

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
pl: forma przepisana: forma wyrazu powstała w wyniku operacji, w której znaki jednego pisma są reprezentowane przez znaki innego, biorąc pod uwagę wymowę przekształcanych znaków

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
pl: forma transliterowana: forma wyrazu uzyskana w wyniku operacji, w której znaki pisma alfabetycznego są reprezentowane przez znaki innego pisma alfabetycznego

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
pl: wyraz skrócony: skrócona forma wyrazu, powstała w wyniku pominięcia jednego lub więcej elementów lub sylab wyrazu

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
pl: wariant: jedna z alternatywnych form wyrazu

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
pl: Wstawienie

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
pl: Usunięcie

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
pl: Przełączanie zatwierdzenia

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
pl: Wstawienie znacznika

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
pl: Usuwanie znacznika

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
pl: Ustawienia uwag

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
pl: Uaktualnij/dodaj fazę schematu działania

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
pl: Ustawienie równoważności tłumaczenia

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
pl: Usuń tekst ze znacznikiem

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
pl: Wstaw tekst ze znacznikiem

en: separator for different-length string alternatives
pl: rozdzielnik dla alternatywnych ciągów znaków o różnych długościach

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
pl: Poprzednia wartość źródłowa, zapisana przez Gettext przy przejściu do nowego wzorca POT

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
pl: Brak nazwiska autora

en: Your name:
pl: Imię i nazwisko:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
pl: Brak adresu autora

en: Your email:
pl: Twój adres:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
pl: Poprzednia wartość źródłowa, zapisana przez narzędzie lupdate

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
pl: Jednostki tłumaczenia

en: Quick search...
pl: Szybkie wyszukiwanie...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
pl: Aktywowane poprzez Ctrl+L.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
pl: Akceptuje wyrażenia regularne

en: options
pl: ustawienia

en: Reset individual filter
pl: Wyzeruj indywidualny filtr

en: Case insensitive
pl: Bez rozróżniania wielkości liter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
pl: Pomiń znaczniki skrótów klawiszowych

en: Ready
pl: Gotowe

en: Non-ready
pl: Niegotowe

en: Non-empty
pl: Niepuste

en: Empty
pl: Puste

en: Changed since file open
pl: Zmienione od otwarcia pliku

en: Unchanged since file open
pl: Niezmienione od otwarcia pliku

en: Same in sync file
pl: Tak samo w pliku synchronizowanym

en: Different in sync file
pl: Różnie w pliku synchronizowanym

en: Not in sync file
pl: Nie ma w pliku synchronizowanym

en: Plural
pl: L. mnoga

en: Non-plural
pl: L. niemnoga

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
pl: Podstawowe

[ctx: @title:inmenu]
en: States
pl: Stany

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
pl: Przeszukiwana kolumna

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
pl: Przeszereguj i przefiltruj przy zmianie treści

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
pl: Wszystkie

[ctx: @title:column]
en: Entry
pl: Wpis

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
pl: Ciąg do przetłumaczenia

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
pl: Ciąg przetłumaczony

[ctx: @title:column]
en: Notes
pl: Uwagi

[ctx: @title:column]
en: Context
pl: Kontekst

[ctx: @title:column]
en: Files
pl: Pliki

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
pl: Stan tłumaczenia

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
pl: Długość ciągu do przetłumaczenia

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
pl: Długość ciągu przetłumaczonego

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
pl: Gotowe

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
pl: Wymaga sprawdzenia

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
pl: Język docelowy:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
pl: Bieżący: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
pl: Razem: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
pl: Niegotowych: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
pl: Nieprzetłumaczonych: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
pl: Plik

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
pl: Nawigacja

[ctx: @title actions category]
en: Editing
pl: Edytowanie

en: Synchronization 1
pl: Synchronizacja 1

en: Synchronization 2
pl: Synchronizacja 2

en: Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
pl: Słownik

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
pl: Wstaw tłumaczenie alternatywne #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
pl: Dodaj uwagę

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
pl: Wstaw sugestię pamięci tłumaczeń #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
pl: Usuń podpowiedzi Pamięci Tłumaczeń #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
pl: Wstaw tłumaczenie pojęcia #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
pl: Określ nowe pojęcie

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert WebQuery result #%1
pl: Wstaw wynik zapytania w sieci #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
pl: Fazy...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
pl: Liczba słów

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
pl: Wyczyść wszystkie przetłumaczone wpisy

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
pl: Wykonaj polecenie Pology na tym pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
pl: Scal tłumaczenia w OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
pl: Zmień kierunek wyszukiwania

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
pl: Zatwierdzone

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
pl: Zatwierdź i przejdź do następnego

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
pl: Równoważnik tłumaczenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
pl: Skopiuj ze źródła do celu

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
pl: Rozwiń cel

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
pl: Wstaw znacznik

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
pl: Sprawdź tę jednostkę przy użyciu LanguageTool

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
pl: Wstaw następny znacznik

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
pl: Uzupełnianie

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
pl: Zastąp najlepszą sugestią poprawnego zapisu

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
pl: &Następny

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
pl: &Poprzedni

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
pl: &Pierwszy wpis

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
pl: &Ostatni wpis

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
pl: Wpisu po jego numerze

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
pl: Poprzedni niepusty, ale niegotowy

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
pl: Następny niepusty, ale niegotowy

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
pl: Poprzedni nieprzetłumaczony

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
pl: Następny nieprzetłumaczony

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
pl: Poprzedni niegotowy

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
pl: Następny niegotowy

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
pl: Aktywuj pole wyszukiwania widoku jednostek tłumaczenia

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
pl: Utwórz zakładkę dla wiadomości

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
pl: Poprzednia zakładka

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
pl: Następna zakładka

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
pl: Wypełnij wszystkimi dokładnymi sugestiami

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
pl: Wypełnij wszystkimi dokładnymi sugestiami i oznacz jako wątpliwe

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
pl: Otwórz pierwszy plik do synchronizacji

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
pl: Otwórz katalog w celu scalenia z bieżącym / skopiowania zmian w plikach

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
pl: Poprzedni różny

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
pl: Poprzedni wpis przetłumaczony różnie w połączonych plikach, w pliku wynikowym tłumaczenie będzie puste

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
pl: Następny różny

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
pl: Następny wpis przetłumaczony różnie w połączonych plikach, w pliku wynikowym tłumaczenie będzie puste

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
pl: Następny różny zatwierdzony

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
pl: Skopiuj z pliku synchronizowanego

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
pl: Skopiuj wszystkie nowe tłumaczenia

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
pl: To zmienia tylko puste i niegotowe wpisy w pliku podstawowym

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
pl: Skopiuj do pliku synchronizowanego

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
pl: Otwórz drugi plik do synchronizacji

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
pl: To zmienia tylko puste wpisy

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
pl: (odzyskana)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
pl: Dokument zawiera niezapisane zmiany.
    Zapisać go?

[ctx: @title:window]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
pl: Wybierz plik tłumaczenia

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
pl: Błąd otwierania pliku %1, wiersz: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
pl: Błąd otwierania pliku %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
pl: Zapisz plik jako

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
pl: Błąd zapisywania pliku %1
    Zapisać do innego pliku, czy zaniechać?

[ctx: @title]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
pl: Nie można przeprowadzić samozapisu.
    Plikiem docelowym był %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
pl: Przejdź do wpisu

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
pl: Wpisz numer wpisu:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
pl: Bieżący: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
pl: Przetłumaczone

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
pl: Podpisane

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
pl: Zatwierdzone

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
pl: Tłumaczenie zostało skończone (ale wciąż może wymagać sprawdzenia)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
pl: Tłumaczenie uzyskało pomyślną recenzję

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
pl: Wpis jest w pełni przetłumaczony (ostatecznie)

en: A Pology check is already in progress.
pl: Sprawdzanie Pology jest w trakcie.

en: Pology error
pl: Błąd Pology

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
pl: Sprawdzenie Pology nieoczekiwanie uległo usterce:
    %1

en: Pology success
pl: Powodzenie Pology

en: The Pology check has succeeded.
pl: Pomyślnie ukończono sprawdzanie Pology.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
pl: Sprawdzenie Pology zwróciło błąd:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
pl: Usunie to wszystkie tłumaczenia z pliku.
    Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie przetłumaczone wpisy?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
pl: Liczba słów tekstu do przetłumaczenia: %1<br/>Liczba słów tekstu przetłumaczonego: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
pl: Liczba słów

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
pl: Poszukać pliku źródłowego miejscowo, czy na lxr.kde.org?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
pl: Wyszukiwanie plików źródłowych

en: Locally
pl: Miejscowo

en: Select project's base folder for source file lookup
pl: Wybierz katalog podstawowy do wyszukiwania plików źródłowych

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
pl: Nie można znaleźć plików źródłowych w podanym katalogu.
    Czy chcesz zmienić katalog plików źródłowych?

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
pl: Nie można otworzyć docelowego pliku źródłowego: Docelowy plik źródłowy jest w położeniu, które nie jest niezależne względem bieżącego pliku tłumaczeń i obecnie nie jest wczytany żadne skrypt do obsługi plików źródłowych w ścieżkach użytkownika. Zapoznaj się z podręcznikiem Lokalize w celu poznania przykładowych skryptów oraz sposobów ich podłączenia do twojego projektu.

en: Install translate-toolkit package and retry
pl: Wgraj pakiet narzędzi tłumacza i spróbuj ponownie

en: Install translate-toolkit package and retry.
pl: Wgraj pakiet narzędzi tłumacza i spróbuj ponownie.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
pl: Wybierz pierwotny OpenDocument, na którym jest oparty bieżący plik XLIFF

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
pl: Pliki OpenDocument (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
pl: Wgraj pakiet python-uno dla dodatkowych możliwości.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
pl: Ustaw jednostkę tekstu

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
pl: Zastąp

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
pl: Został osiągnięty koniec dokumentu. Kontynuować od początku?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Lokalize has finished spellchecking
pl: Ukończono sprawdzanie pisowni

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
pl: &Słownik

note: i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
pl: Zapytanie &w sieci

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
pl: Pamięć tłu&maczeń

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
pl: Tłumaczenia alternatywne

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
pl: &Przejdź

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
pl: Synchronizacja

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
pl: Drugie źródło &synchronizacji

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
pl: Widoki &narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
pl: Niegotowe:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
pl: Nieprzetłumaczone:

[ctx: @action]
en: Hide
pl: Ukryj

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
pl: Kolumna: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
pl: <qt><p><b>Ciąg do przetłumaczenia</b></p>
    <p>Ta część okna przedstawia ciąg do przetłumaczenia
     bieżącego wpisu.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
pl: Liczba mnoga %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
pl: Rozwiń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
pl: Poszukaj wyrażenia dla modułu źródłowego języka.
    Naciśnij Ctrl+L, aby przejść do tego sterowania.
    Naciśnij klawisz Enter, aby rozpocząć wyszukiwanie.
    Naciśnij Esc, aby zatrzymać wyszukiwanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
pl: Odwróć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
pl: Ciąg do przetłumaczenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
pl: Poszukaj wyrażenia w języku docelowym.
    Naciśnij Enter, aby rozpocząć wyszukiwanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
pl: Wyrażenia regularne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
pl: Ciąg przetłumaczony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
pl: Rozróżniaj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
pl: Po&szukaj

[ctx: @title:window]
en: File List
pl: Lista plików

en: Drop translation files here...
pl: Tutaj upuszczaj pliki tłumaczeń...

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
pl: Plik

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
pl: Poszukaj i zastąp w plikach

en: Copy source to clipboard
pl: Skopiuj ciąg do przetłumaczenia do schowka

en: Copy target to clipboard
pl: Skopiuj ciąg przetłumaczony do schowka

en: Open file
pl: Otwórz plik

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
pl: Poszukaj i zastąp w plikach

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
pl: Zastępowanie wielokrotne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
pl: Zastępowane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
pl: Zastępujące:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
pl: Podejrzyj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
pl: Zastąp wielokrotnie

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
pl: Pole tematu

[ctx: @title:window]
en: Glossary
pl: Słownik

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
pl: <p>Tu pojawiają się tłumaczenia często występujących terminów.</p><p>Naciśnij na skrót obok wyrazu, aby wstawić tłumaczenie.</p><p>Nowy wpis można dodać za pomocą menu kontekstowego (podpowiedź:&nbsp;wybierz słowa w polu pierwowzoru i tłumaczenia przed wywołaniem <interface>Określ&nbsp;nowe&nbsp;pojęcie</interface>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
pl: Przywróć z dysku

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
pl: Wczytaj ponownie słownik z dysku, odrzucając wszystkie zmiany

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
pl: Słownik zawiera niezapisane zmiany.
    Zapisać go?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
pl: Angielskie synonimy (naciśnij dwukrotnie, aby edytować):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
pl: Odpowiadające synonimy w docelowym języku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
pl: Pole tematu:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
pl: Gdy dodajesz nowy obiekt, naciśnij Enter, po wpisaniu jego nazwy, aby zmiany odniosły skutek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
pl: Definicja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
pl: Uwaga: jeden wpis w słowniku odpowiada dokładnie jednemu terminowi, nie sekwencji słowo/słowo.
    
    Oznacza to, że może być wiele wpisów z taką samą sekwencją słowo/słowo mających różne znaczenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
pl: Pomiń znaczniki

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
pl: Pomiń znaczniki

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
pl: Pomiń znaczniki skrótów klawiszowych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
pl: Uwzględnij uwagi

en: Suggestions:
pl: Podpowiedzi:

en: No errors
pl: Brak błędów

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
pl: Nie znaleziono żadnych modułów Qt Sql. Pamięć tłumaczeń nie będzie działać.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
pl: Ułatwienie pamięci tłumaczeń wymaga modułu Qt SQLite.

en: No SQLite module available
pl: Brak modułu SQLite

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń

[ctx: @title actions category]
en: Project
pl: Projekt

en: Next tab
pl: Następna karta

en: Previous tab
pl: Poprzednia karta

en: Previously active tab
pl: Poprzednio używana karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
pl: Słownik

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
pl: Pamięć tłumaczeń

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
pl: Zarządzanie pamięcią tłumaczeń

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
pl: Przegląd projektu

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
pl: Ustawienia projektu...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
pl: Utwórz projekt tłumaczenia oprogramowania...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
pl: Utwórz projekt tłumaczenia OpenDocument...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
pl: Otwórz projekt...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
pl: Zamknij projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
pl: Otwórz ostatni projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
pl: Poszukaj i zastąp w plikach

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
pl: Poszukaj następnego w plikach

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
pl: Przechwyć tekst elementu interfejsu

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
pl: Błąd otwierania następujących plików:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
pl: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
pl: &Skrypty

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
pl: System tłumaczenia wspomaganego komputerowo.
    Nie tłumacz tego, co zostało już przetłumaczone.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
pl: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 Programiści KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
pl: oprogramowanie sponsorowane jako część programu Google Summer Of Code

en: NLNet Foundation
pl: Fundacja NLNet

en: sponsored XLIFF-related work
pl: sponsorowana praca związana z XLIFF

en: Translate-toolkit
pl: Zestaw narzędzi dla tłumaczy

en: provided excellent cross-format converting scripts
pl: zapewnił wspaniałe skrypty przekształcania pomiędzy różnymi formatami

en: grammar, style and spell checker
pl: gramatyka, styl i sprawdzanie pisowni

en: project tree merging translation+templates
pl: tłumaczenie+wzorce łączenia drzewa projektów

en: bug fixing patches
pl: łatki naprawiające błędy

en: testing and bug fixing
pl: testowanie i naprawianie błędów

en: patches
pl: ścieżki

en: XLIFF improvements
pl: Ulepszenia XLIFF

en: bug fixing and improvements
pl: poprawki błędów i ulepszenia

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
pl: Nie skanuj plików projektu.

en: Load specified project.
pl: Wczytaj określony projekt.

en: Document to open
pl: Dokument do otwarcia

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
pl: Zatwierdź zmianę w tłumaczeniu

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
pl: Zatwierdź wszystkie nowe tłumaczenia

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
pl: Pierwszy plik

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
pl: Drugi plik

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
pl: Upuść plik do scalenia / synchronizacji z bieżącym plikiem, a następnie sprawdź ustawienia menu podręcznego

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
pl: Błąd otwierania pliku <filename>%1</filename> do synchronizacji, wiersz błędu: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
pl: Różne wpisy: %1
    Niedopasowane wpisy: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
pl: Metadane jednostki

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
pl: <b>Uwagi tymczasowe:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
pl: <b>Uwagi Pology:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
pl: <b>Uwagi LanguageTool:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
pl: <b>Faza:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
pl: <br><b>Pliki:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
pl: <br><b>Kontekst:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
pl: (puste)

[ctx: @info:label]
en: From:
pl: Od:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
pl: Aby usunąć uwagę, zapisz ją jako pustą

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
pl: Twórca uwagi

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
pl: <b>Uwagi:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
pl: edytuj...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
pl: Dodaj...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
pl: Dodaj uwagę...

[ctx: @title:column]
en: Date
pl: Data

[ctx: @title:column]
en: Process
pl: Proces

[ctx: @title:column]
en: Company
pl: Firma

[ctx: @title:column]
en: Person
pl: Osoba

[ctx: @title:column]
en: Tool
pl: Narzędzie

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Review
pl: Sprawdzenie

en: Approval
pl: Zatwierdzenie

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
pl: Przetwórz (zmieni to także twoją rolę):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
pl: Edytuj fazy

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
pl: Imię i nazwisko tłumacza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
pl: Imię i nazwisko tłumacza po angielsku

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
pl: Imię i nazwisko (forma lokalna):

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
pl: Imię i nazwisko tłumacza w docelowym języku

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
pl: Zastąp zespół językowy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
pl: Użyj zespołu językowy podanego przez użytkownika, zamiast tworzyć go samemu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
pl: Zespół językowy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
pl: Nazwa zespołu językowego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
pl: Adres pocztowy tłumacza

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
pl: Domyślny kod języka dla nowych projektów

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
pl: Domyślna lista dyskusyjna dla nowych projektów

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
pl: Czcionka komunikatów

[ctx: @title:tab]
en: Identity
pl: Tożsamość

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
pl: Dostępne są następujące parametry
    %1 - ścieżka pliku źródłowego
    %2 - numer wiersza

[ctx: @title:tab]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab]
en: Editing
pl: Edycja

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
pl: Wygląd

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
pl: Sprawdzanie pisowni

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
pl: Wymagany jest projekt do wczytania. Chcesz stworzyć nowy projekt, czy otworzyć już istniejący?

[ctx: @action]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @action]
en: Open
pl: Otwórz

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
pl: Projekt tłumaczenia Lokalize (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
pl: Wybierz katalog z plikami Gettext .po do przetłumaczenia

en: Create software or OpenDocument translation project first.
pl: Najpierw utwórz projekt tłumaczenia OpenDocument.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @title:tab]
en: Personal
pl: Osobiste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
pl: Czcionka edytora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
pl: Zmiana czcionki w edytorze

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
pl: Zmiana czcionki dla obszaru, w którym wpisuje się przetłumaczony komunikat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
pl: Wyświetlaj wskaźniki pokazujące stan tłumaczenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
pl: Jeśli zaznaczone, to do pokazania stanu tłumaczenia będą użyte wskaźniki (LED). Obsługiwane stany: wątpliwy, nieprzetłumaczony, błąd. Jeśli to pole nie jest zaznaczone, wskaźniki nie będą pokazywane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
pl: Wskaźniki wskazują stan wątpliwy i nieprzetłumaczony, a także numer kolumny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
pl: Kolory tekstu dla zmian w wiadomości.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
pl: Dopasowywanie ciągu znaków

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
pl: Tekst dodany w nowszym ciągu znaków:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
pl: Zmień kolor dodanego tekstu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
pl: Można ustawić inny kolor dla tekstu, który został dodany do tekstu.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
pl: Tekst usunięty w nowszym ciągu znaków:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
pl: Zmień kolor usuniętego tekstu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
pl: Można ustawić inny kolor dla tekstu usuniętego.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
pl: Sprawdź, czy tekst kończy się odstępem (który jest często ważny podczas wyświetlania w interfejsie użytkownika lub gdy łączy się z innymi).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
pl: Podświetlaj puste znaki na końcu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
pl: Jeśli oznaczone, kółko myszy przełączać będzie do poprzedniej lub następnej jednostki tłumaczenia, w przeciwnym wypadku będzie przewijać tekst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
pl: <html>Kiedy ta opcja jest włączona, kółko myszy jest używane do przechodzenia do poprzedniej lub następnej jednostki tłumaczenia (bez klawiszy modyfikujących). Klawisze modyfikujące mogą być użyte do zmiany tego zachowania. Użyj:<ul><li><b>Shift</b> aby przewijać tekst aktualnie tłumaczonej jednostki,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> aby przejść do poprzedniej lub następnej niegotowej jednostki,</li><li><b>Ctrl</b> aby przejść do poprzedniej lub następnej niegotowej i niepustej jednostki,</li><li><b>Alt</b> aby przejść do poprzedniej lub następnej nieprzetłumaczonej jednostki.</li></ul>Jeśli to pole nie jest zaznaczone, kółko myszy przewija tekst aktualnie tłumaczonej jednostki.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
pl: Kółko myszy przełącza do poprzedniej lub następnej jednostki tłumaczenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
pl: Ustaw stan "zatwierdzone" w chwilę po rozpoczęciu edycji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
pl: Zobrazuj w edytorze znaki oddzielające takie jak odstępy, tabulatory i znaki nowego wiersza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
pl: Ustaw na 2 aby zablokować uzupełnianie słów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
pl: Najkrótsza długość słowa do wyzwolenia uzupełniania

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
pl: Zablokuj uzupełnianie słów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
pl: Samoczynnie przekształcaj wyjątkowe znaki XML w plikach TS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
pl: Przywróć poprzednio otwarte pliki przy uruchamianiu Lokalize

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
pl: Określa zachowanie następny/poprzedni dla skrótu tab

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
pl: Zachowanie następny/poprzedni dla skrótu tab

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
pl: Według położenia tabu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
pl: Według kolejności przełączania tabem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
pl: Używaj własnego edytora do otwierania plików źródłowych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
pl: Wpisz tutaj swoje dane identyfikacyjne i informację o zespole tłumaczy. Są one wykorzystywane podczas uaktualniania nagłówka pliku.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
pl: Domyślny język:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
pl: &E-mail:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
pl: &Nazwa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
pl: Imię i nazwisko tłumacza po angielsku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
pl: Wpisz tu swoje imię i nazwisko za pomocą znaków używanych w języku angielskim

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
pl: &Domyślna lista dyskusyjna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
pl: Adres pocztowy listy dyskusyjnej zespołu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
pl: Wpisz tu adres pocztowy listy dyskusyjnej zespołu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
pl: Język na który tłumaczysz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
pl: Ustawienie domyślnego języka, na który tłumaczysz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
pl: Podaj swój adres pocztowy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
pl: Proszę wpisz tutaj swój adres pocztowy, który ma się pojawić w nagłówku pliku PO obok twojego nazwiska

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
pl: Imię i nazwisko tłumacza w docelowym języku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
pl: Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko przy użyciu znaków alfabetu twojego języka.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
pl: Imię i nazwisko (forma lokalna):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
pl: Domyślny zespół językowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
pl: Użyj własnego serwera LanguageTool

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
pl: Ścieżka serwera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
pl: Ścieżka do twojego własnego serwera LanguageTool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
pl: Wpisz ścieżkę do twojego własnego serwera LanguageTool, jeśli taką posiadasz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
pl: Opóźnij samosprawdzanie po zatrzymaniu pisania (w sekundach, 0 aby wyłączyć)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
pl: Ustaw na 0, aby wyłączyć samosprawdzanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
pl: Włącz sprawdzanie Pology

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
pl: Polecenie Pology do wykonania sprawdzenia pojedynczego wpisu. Użyj następujących znaków wieloznacznych, aby wysterować polecenie: %u jest numerem wpisu, %f jest nazwą pliku. Na przykład: posieve -u %u check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
pl: Polecenie Pology do wykonania sprawdzenia pojedynczego wpisu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
pl: Tutaj wpisz polecenie Pology do wykonania sprawdzenia pojedynczego wpisu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
pl: Polecenie Pology do wykonania sprawdzenia na całym pliku. Polecenie to powinno zawierać "-s lokalize", pole wieloznaczne %f jest nazwą pliku. Na przykład: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
pl: Polecenie Pology do wykonania sprawdzenia na całym pliku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
pl: Tutaj wpisz polecenie Pology do wykonania sprawdzenia na całym pliku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
pl: Jeśli zaznaczone, pobranie podpowiedzi z pamięci tłumaczeń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
pl: Jeśli zaznaczone, program pobierze pamięć tłumaczeń zaraz po otwarciu pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
pl: Po otwarciu pliku wczytaj wpisy z pamięci tłumaczeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
pl: Największa liczba sugestii:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
pl: Ustaw największą liczbę pokazywanych sugestii

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
pl: Możesz zmienić największą liczbę sugestii, domyślna wartość to 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
pl: Minimalna liczba (0-100) podpowiedzi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
pl: Ustaw najmniejszą liczbę (0-100) podpowiedzi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
pl: Możesz zmienić minimalną liczbę (0-100) wymaganych podpowiedzi, domyślnie jest to 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
pl: Po zmianie wpisu uaktualnij/dodaj go do pamięci tłumaczeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
pl: Po otwarciu pliku dodaj go do pamięci tłumaczeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on Rescan or when clicking a missing entry
pl: Usuń brakujące pliki z pamięci tłumaczeń przy ponownym przeszukiwaniu lub klikając na brakujący wpis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
pl: Składnia

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
pl: Skrót klawiszowy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
pl: Zazwyczaj "&", ale w programach GTK może być też "_".

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
pl: Znacznik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
pl: Wyrażenie regularne znacznika. Jest to używane do dopasowywania pamięci tłumaczeń oraz do funkcji "Wstaw znacznik".
    
    Domyślną wartością (odpowiednią dla tekstów opartych na XML) jest:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Jest ono używane tylko dla plików PO gettext, jako format XLIFF posiada własny sposób określania miejsca znacznika.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
pl: Zawijanie wyrazów:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the negative value '-1' to disable the word wrap.
pl: Szerokość używana przy samoczynnym zawijaniu słów takim jak msgfmt. Podaj wartość ujemną '-1' aby wyłączyć zawijanie słów.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
pl: Ścieżki

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
pl: Katalog wzorców:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
pl: Zazwyczaj Twój projekt tłumaczenia będzie zarazem podprojektem projektu
    tłumaczenia tych samych tekstów na różne języki.
    
    Podaj tu ścieżkę katalogu zawierającego puste pliki tłumaczeń
    (np. pliki bez tłumaczenia na jakikolwiek język),
    dzielone pomiędzy wszystkie podprojekty.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
pl: Katalog odgałęzienia:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
pl: To ustawienie jest do trybu synchronizacji.
    
    Tryb synchronizacji ma na celu wprowadzanie
    zmian jednocześnie w obu gałęziach.
    
    Wstaw tu ścieżkę głównego katalogu odgałęzienia projektu
    a w widoku drugiego pliku synchronizowanego zaczną się pojawiać plik z tego odgałęzienia.
    Następnie, każda zmiana w głównej gałęzi
    spowoduje zmianę także w odgałęzieniu
    (oczywiście, jeśli zawiera ten sam tekst angielski).
    
    Po więcej szczegółów, zajrzyj do dokumentacji.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
pl: Katalog tłumaczeń alternatywnych:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
pl: Ustaw tu ścieżkę katalogu o strukturze podobnej do katalogu głównego.
    
    Przy każdym otwarciu pliku tłumaczenia zostanie uruchomione szukanie odpowiedniego pliku w katalogu tłumaczeń alternatywnych i
    jeśli zostanie on znaleziony, zostanie wyświetlony w widoku alternatywnych tłumaczeń.
    
    Możliwe, że będziesz chciał(a) użyć tłumaczenia z innego języka docelowego (np. innego podprojektu), zbliżonego do twojego.
    Możesz też użyć innych tłumaczeń podprojektu lub pozwolić komputerowi przetłumaczyć je na Twój język.
    
    Zobacz dokumentację, aby dowiedzieć się więcej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
pl: Rola:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
pl: Tłumacz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
pl: Recenzent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
pl: Osoba zatwierdzająca

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
pl: Słownik:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
pl: Język docelowy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
pl: Identyfikator projektu jest używany do rozdzielenia pamięci tłumaczeń
    zupełnie różnych projektów i języków.
    
    Jeśli na przykład masz kilka projektów tłumaczenia programów KDE
    (np. z różnych repozytoriów), użyj tego samego identyfikatora dla każdego z nich.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
pl: Język docelowy projektu.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
pl: Lista dyskusyjna:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: ID:
pl: Identyfikator:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
pl: Jest to główne ustawienie. Podaj tu ścieżkę katalogu z plikami tłumaczeń
    dla twojego projektu (lub podprojektu dla języka docelowego).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
pl: Katalog główny:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
pl: Samoczynnie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
pl: Aplikacja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
pl: Projekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
pl: Zespół językowy:

en: Scanning folders with source files
pl: Przeszukiwanie katalogów z plikami źródłowymi

en: Editor
pl: Edytor

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
pl: %1 %2 Tłumaczenie

en: default
pl: domyślne

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
pl: Język

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
pl: Zespół językowy użytkownika w ustawieniach Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
pl: Zastąp zespół językowy Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
pl: Zespół językowy projektu

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
pl: Podstawowy katalog dla plików PO (tłumaczeń)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
pl: Podstawowy katalog dla plików POT (wzorców do tłumaczenia)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
pl: Słownik projektu

[ctx: @title:column File name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
pl: Postęp

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
pl: Razem

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
pl: Przetłumaczone

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
pl: Niegotowe

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
pl: Niepełne

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
pl: Ostatnie tłumaczenie

[ctx: @title:column]
en: Comment
pl: Uwaga

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
pl: Wersja wzorca

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
pl: Ostatni tłumacz

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
pl: Przegląd projektu

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
pl: <html>Nie musisz być programistą, by zostać członkiem Zespołu KDE. Możesz przyłączyć się do lokalnej grupy tłumaczy na Twój język narodowy. Możesz dostarczyć nam grafiki, motywy, dźwięki lub poprawić dokumentację. Ty decydujesz!<br /><br />Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak możesz pomóc w tłumaczeniu KDE na język polski, odwiedź naszą <a href="http://kdei18n-pl.sourceforge.net">stronę</a>. Możesz również nam pomóc, zgłaszając zauważone błędy w tłumaczeniach listownie na adres <a href="mailto:kdei18n-pl-uwagi@lists.sourceforge.net">kdei18n-pl-uwagi@lists.sourceforge.net</a>.<br/><br/>Odwiedź stronę <a href="%1">%1</a>, by zapoznać się listą projektów, do których możesz dołączyć.<br/><br/>Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub szukasz dokumentacji, odwiedź stronę <a href="%2">%2</a>, na której znajdziesz potrzebne Ci informacje.</html>

en: &Configure Lokalize
pl: &Ustawienia Lokalize

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
pl: Otwórz projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
pl: Przetłumacz oprogramowanie

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
pl: Przetłumacz OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
pl: Tylko poprzedni wzorzec

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
pl: Tylko następny wzorzec

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
pl: Tylko poprzednie tłumaczenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
pl: Tylko następne tłumaczenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
pl: Ukryj ukończone pliki

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
pl: Ukryj w pełni przetłumaczone pliki i katalogi

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
pl: Otwórz wybrane pliki

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
pl: Dodaj do pamięci tłumaczeń

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
pl: Poszukaj w plikach

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
pl: Dodaj uwagę

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
pl: Wykonaj Pology na plikach

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
pl: Poszukaj w plikach (uwzględniając wzorce)

en: Project file comment
pl: Uwagi do pliku projektu

en: Input a comment for this project file:
pl: Wpisz uwagę dla pliku tego projektu:

en: The Pology check has succeeded
pl: Pomyślnie ukończono sprawdzanie Pology

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
pl[0]: Masz zamiar otworzyć %1 plik
pl[1]: Masz zamiar otworzyć %1 pliki
pl[2]: Masz zamiar otworzyć %1 plików

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
pl: Otwieranie dużej liczby plików na raz może spowodować, że Lokalize się zawiesi.

en: Are you sure you want to open this many files?
pl: Czy na pewno chcesz otworzyć tyle plików?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
pl[0]: &Otwórz %1 plik
pl[1]: &Otwórz %1 pliki
pl[2]: &Otwórz %1 plików

[ctx: @title:column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Source language
pl: Język źródłowy

[ctx: @title:column]
en: Target language
pl: Język docelowy

[ctx: @title:column]
en: Pairs
pl: Pary

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
pl: Niepowtarzalne wpisy pierwowzoru

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
pl: Unikalne tłumaczenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
pl: Połączenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
pl: Nazwa bazy danych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
pl: Użytkownik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
pl: Lokalne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
pl: Rodzaj bazy danych:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
pl: Zawartość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
pl: Język źródłowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
pl: Wyrażenie regularne znaczników:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
pl: Skrót klawiszowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
pl: Utwórz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
pl: Dodaj dane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
pl: Dodaj dane z TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
pl: Wyeksportuj do TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
pl: Fałszywy przyjaciel

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
pl: Zapewnienie jakości

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
pl: Poszukaj wyrażenia dla modułu źródłowego języka.
    Naciśnij klawisz Enter, aby rozpocząć wyszukiwanie.
    Naciśnij Ctrl+L, aby przejść do tego sterowania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
pl: Pokaż wyniki, które nie pasują do szukanego wyrażenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
pl: Maska pliku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
pl: Pokaż wyniki tylko z plików, których ścieżka pasuje do podanej maski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
pl: Składnia zapytania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
pl: Wczytuje wszystkie pliki projektu do pamięci tłumaczenia, aktualizując stare wpisy. Skanowanie działa w tle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
pl: Ponownie p&rzeszukaj pliki projektu

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
pl: Pamięć tłumaczeń

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
pl: Wybierz katalogi do przeszukiwania

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
pl: Nowa pamięć tłumaczeń

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
pl: Właściwości pamięć tłumaczeń

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
pl: Wybierz plik TMX do importu do wybranej bazy danych

en: TMX files (*.tmx *.xml)
pl: Pliki TMX (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
pl: Wybierz plik TMX do eksportu wybranej bazy danych

en: Adding files to Lokalize translation memory
pl: Dodawanie plików do pamięci tłumaczeń Lokalize

en: Substring
pl: Podciąg znaków

en: Google-like
pl: Tak jak w Google

en: Wildcard
pl: Znak wieloznaczny

en: Space is AND operator. Case insensitive.
pl: Odstęp jest operatorem AND. Bez rozróżniania wielkości liter.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
pl: Jak w powłoce (* i ?). Rozróżnianie wielkości liter.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
pl: Razem: %1 (%2)

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
pl: Plik %1 nie istnieje, został usunięty z pamięci tłumaczeń.

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
pl: Naciśnij dwukrotnie na słowo, aby je wstawić do tłumaczenia

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
pl: Wsadowe wypełnianie pamięci tłumaczenia

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
pl: Wsadowe tłumaczenie zostało zakończone.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
pl: Nie znaleziono żadnych całkowitych dopasowań.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
pl: Tłumaczenie wsadowe zakończone

[ctx: @title]
en: Batch translation
pl: Tłumaczenie wsadowe

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
pl: Tłumaczenie wsadowe zostało zaplanowane.

[ctx: %1 is the number of times this TM entry has been found]
en: (1 time) | (%1 times)
pl[0]: (1 raz)
pl[1]: (%1 razy)
pl[2]: (%1 razy)

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
pl: ten

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
pl: Plik: %1<br />Data dodania: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
pl: <br />Data ostatniej zmiany: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
pl: <br />Autor ostatniej zmiany: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
pl: <br />Nie występuje już w pliku

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
pl: <html>Czy na pewno chcesz usunąć ten wpis:<br/><i>%1</i><br/>z pamięci tłumaczeń %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
pl: Usuwanie wpisu z pamięci tłumaczeń

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
pl: Usuń ten wpis

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
pl: Otwórz plik zawierający ten wpis

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
pl: Usuń ten brakujący plik z Pamięci Tłumaczeń

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
pl: <html>Czy na pewno chcesz usunąć ten brakujący plik:<br/><i>%1</i><br/>z pamięci tłumaczeń %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
pl: Usuwanie brakujących plików z pamięci tłumaczeń

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
pl: Użyj sugestii z pamięci tłumaczeń

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
pl: Przechwytywanie tekstu na elemencie interfejsu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
pl: <html>
    <p align="justify">Aby ułatwić tłumaczenie KDE, Lokalize może przechwycić tekst z interfejsu użytkownika programów i znaleźć pliki tłumaczeń zawierające dany tekst.</p>
    <p align="justify">Jeśli włączone, przechwytywanie może być wykonane poprzez naciśnięcie środowym przyciskiem myszy w dowolny nieedytowalny element GUI (widget). Następnie przełączasz się do okna Lokalize i wybierasz wpis z tym tekstem. Nawet jeśli kilka plików zawiera ten sam tekst, w większości wypadków zostanie wybrany ten poprawny.</p>
    <p align="justify">Pamiętaj, że aby ta funkcja działała, musisz posiadać aktualną pamięć tłumaczenia ze zindeksowanymi wszystkimi plikami tłumaczenia.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
pl: Reakcja na naciśnięcie środkowym przyciskiem myszy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
pl: Żadna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
pl: Poszukaj tekstu elementu GUI w pamięci tłumaczenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
pl: Skopiuj tekst elementu GUI do schowka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
pl: Zapytanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
pl: Autozapytanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
pl: Wykonuj wcześniej dla następnego nieprzetłumaczonego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
pl: Wykonuj wcześniej

en: Web Queries
pl: Zapytania w sieci

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
pl: Poszukaj tego w pamięci tłumaczeń

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
pl: Zastąp tekst

en: no spellcheck available
pl: brak sprawdzania pisowni

en: An error was reported: %1
pl: Zgłoszono błąd: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
pl: Skopiuj źródło do celu
