lokalize - en to sk translation catalogue (615 entries)

en: default
sk: predvolené

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
sk: Alternatívne preklady

en: From alternate translations folder
sk: Priečinok alternatívnych prekladov:

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
sk: V pohľade Alternatívne preklady sú užitočne údaje.
    
    Pre Gettext PO súbory sa zobrazujú rozdiely medzi aktuálnym zdrojovým textom a zdrojovým textom korešpondujúcim s nepresným prekladom nájdeným pomocou msgmerge pri aktualizácii PO založenom na POT šablóne.
    
    Chcete zobraziť pohľad s údajmi?

[ctx: @title]
en: Alternative Translations Available
sk: Alternatívne preklady

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
sk: Pôvod: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as needing review (i.e., loses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the alternate translations section accompanying the unit. This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source. Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation. Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.
sk: <p>Niekedy, ak sa zmení zdrojový text, jeho preklad sa stane zastaraným a je buď označený ako <emphasis>vyžaduje&nbsp;revíziu</emphasis> (t.j. stratí stav schválenia), alebo (iba v prípade súboru XLIFF) sa presunie do sekcie <emphasis>alternatívnych&nbsp;prekladov</emphasis>  sprevádzajúcich jednotku.</p><p>Toto nástrojové zobrazenie ukáže aj zmeny medzi aktuálnym zdrojovým reťazcom a predošlým zdrojovým reťazcom, teda môžete ľahko vidieť, aké zmeny by sa mali vykonať na existujúci preklad, aby odrážal aktuálny zdroj.</p><p>Dvojité kliknutie na nejaké slovo v tomto nástrojovom zobrazení ho vloží do prekladu.</p><p>Pretiahnite súbor prekladu na toto nástrojové zobrazenie na jeho použitie ako zdroj pre ďalšie alternatívne preklady.</p>

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
sk: Použiť alternatívny preklad

en: no
sk: nie

en: yes
sk: áno

[ctx: @title:column]
en: Source
sk: Zdroj

[ctx: @title:column]
en: Target
sk: Cieľ

[ctx: @title:column]
en: Approved
sk: Schválené

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
sk: Binárne jednotky

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
sk: Nastaviť súbor

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
sk: Použiť zdrojový súbor

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
sk: Všetky podporované súbory (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: All supported files (*.po *.xlf *.xliff *.ts)
sk: Všetky podporované súbory (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
sk: Nový

en: Needs translation
sk: Vyžaduje preklad

en: Needs full localization
sk: Vyžaduje úplnú lokalizáciu

en: Needs adaptation
sk: Vyžaduje prispôsobenie

en: Translated
sk: Preložené

en: Needs translation review
sk: Vyžaduje revíziu prekladu

en: Needs full localization review
sk: Vyžaduje úplnú revíziu lokalizácie

en: Needs adaptation review
sk: Vyžaduje revíziu prispôsobenia

en: Final
sk: Konečný

en: Signed-off
sk: Odhlásený

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
sk: Začiatok párovej značky

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
sk: Koniec párovej značky

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
sk: Samostatná značka

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
sk: Izolovaná značka

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
sk: Označník

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
sk: Predvolený zástupný znak skupiny

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
sk: Pod-tok

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
sk: Predvolený zástupný znak

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
sk: Začiatok párového zástupného znaku

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
sk: Koniec párového zástupného znaku

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
sk: skratka

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
sk: skrátená forma: termín, ktorý je výsledkom vynechania časti plného termínu pri zachovaní rovnakého konceptu

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
sk: skratka: skrátená forma jednoduchého termínu, výsledok vynechania niektorých písmen (napr. 'adj' pre 'adjektívum')

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
sk: akronym: skrátená forma termínu vytvorená z písmen z plnej formy viacerých slov spojených do jedného vyslovená iba slabične (napr. 'radar' namiesto 'radio detecting and ranging')

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
sk: pomenovanie: termín so správnym názvom, napríklad názov spoločnosti alebo inej vlastnej entity

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
sk: kolokácia: ustálené slovné spojenie, charakterizované súdržnosťou, v ktorom súčasti kolokácie sa musia vyskytovať počas výpovede alebo série výpovedí, aj keď nemusí byť bezpodmienečne zachovaná ich blízkosť.

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
sk: bežný názov: synonymum pre medzinárodný vedecký termín, ktorý sa používa vo všeobecnom rozhovore v danom jazyku

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
sk: dátum a/alebo čas

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
sk: rovnosť: výraz použitý na reprezentáciu konceptu, založenú na vyjadrení, že dva matematické výrazy sú napríklad rovné, ako je znázornené znamienkom rovnosti (=), alebo navzájom priradené podobným znakom

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
sk: rozšírená forma: kompletná reprezentácia termínu, pre ktorý je skrátená forma

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
sk: vzorec: čísla, symboly a podobné použité na stručné vyjadrenie konceptu, ako matematické a chemické vzorce

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
sk: vedúci termín: označenie konceptu, ktoré bolo vybrané na vedenie terminologického záznamu

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
sk: inicializmus: skrátená forma termínu zložená z niektorých počiatočných písmen slov, ktoré tvoria viacslovný termín alebo prvky termínu, ktoré vytvárajú zložený termín, keď sa tieto písmená vyslovujú jednotlivo (napr. 'BSE' namiesto 'bovine spongiform encephalopathy')

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
sk: medzinárodný vedecký termín: termín, ktorý je časťou medzinárodnej vedeckej nomenklatúry ako adoptovaný daným vedeckým telesom

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
sk: internacionalizmus: termín, ktorý má rovnakú alebo takmer identickú ortografickú alebo fonemickú formu v mnohých jazykoch

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
sk: logický výraz: výraz používaný na reprezentáciu konceptu založeného na matematických alebo logických reláciách, ako vyjadrenia nerovnosti, skupiny vzťahov, booleovských operácií a podobne

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
sk: jednotka správy materiálov: jednotka na sledovanie objektu

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
sk: meno

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
sk: blízke synonymum: termín, ktorý reprezentuje rovnaký alebo veľmi podobný koncept ako iný termín v rovnakom jazyku, ale ktorého zameniteľnosť je obmedzená na niektoré kontexty a nepoužiteľná na iné

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
sk: číslo časti: jedinečné alfanumerické označenie priradené objektu vo výrobnom systéme

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
sk: fráza

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
sk: frazeologizmus: skupina dvoch alebo viacerých slov, ktoré tvoria jednotku, význam ktorej nie je možné odvodiť na základe kombinácie jednotlivých slov tvoriacich frázu

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
sk: chránené: označený text by nemal byť prekladaný

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
sk: romanizovaná forma: forma termínu vytvorená pomocou systémov zápisu iných ako latinka prevedených do latinky

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
sk: segment: označený text reprezentuje segment

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
sk: nastaviť frázu: fixná, lexikalizovaná fráza

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
sk: krátka forma: variant viacslovného termínu, ktorý obsahuje menej slov, ako plná forma termínu (napr. 'Skupina dvadsiatich štyroch' namiesto 'Medzivládna skupina dvadsiatich štyroch medzinárodných menových záležitostí')

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
sk: jednotka uchovania skladu: položka inventára identifikovaná jedinečným alfanumerickým označením priradená objektu v systéme správy inventára

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
sk: štandardný text: fixný kus opakujúceho sa textu

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
sk: symbol: označenie konceptu pomocou písmen, čísloviek, piktogramov alebo ich kombinácií

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
sk: synonymum: termín, ktorý reprezentuje rovnaký alebo veľmi podobný koncept ako hlavná položka v položke termínu

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
sk: synonymická fráza: frazeologická jednotka v jazyku, ktorá vyjadruje rovnaký sémantický kontext ako iná fráza v rovnakom jazyku

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
sk: pojem

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
sk: prepísaná forma: forma termínu vytvorená z operácie, ktorou znaky jedného systému zápisu sú reprezentované znakmi iného systému zápisu, s prihliadnutím na výslovnosť prevedených znakov

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
sk: transliterovaná forma: forma termínu vytvorená z operácie, ktorou znaky abecedného systému zápisu sú reprezentované znakmi iného abecedného systému zápisu

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
sk: skrátený termín: skrátená forma termínu vytvorení vynechaním jedného alebo viacerých prvkov alebo slabík (napr. 'flu' namiesto 'influenza')

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
sk: variant: jedna z alternatívnych foriem termínu

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
sk: Vloženie

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
sk: Odstránenie

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
sk: Prepínanie schválenia

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
sk: Vloženie značky

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
sk: Odstránenie značky

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
sk: Nastavenie poznámky

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
sk: Obnoviť/pridať fázu workflowu

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
sk: Nastavenie ekvivalencie prekladov

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
sk: Odstrániť text so značkami

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
sk: Vložiť text so značkou

en: separator for different-length string alternatives
sk: oddeľovač pre alternatívy reťazcov rôznej dĺžky

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
sk: Predchádzajúca zdrojová hodnota, uložené cez Gettext pri prechode na novšiu šablónu POT

[ctx: @window:title]
en: Author Name Missing
sk: Meno autora chýba

en: Your name:
sk: Vaše meno:

[ctx: @window:title]
en: Author Email Missing
sk: E-mail autora chýba

en: Your email:
sk: Váš e-mail:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
sk: Predchádzajúca zdrojová hodnota, uložené nástrojom lupdate

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
sk: Jednotky prekladu

en: Search
sk: &Hľadať

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L. Accepts regular expressions
sk: Prijíma regulárne výrazy

en: Options
sk: Voľby

en: Reset individual filter
sk: Vynulovať individuálny filter

en: Case insensitive
sk: Nerozlišovať veľkosť písmen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
sk: Ignorovať značky akcelerátora

en: Ready
sk: Pripravené

en: Non-ready
sk: Nepripravené

en: Non-empty
sk: S obsahom

en: Empty
sk: Prázdne

en: Changed since file open
sk: Zmenené od otvorenia súboru

en: Unchanged since file open
sk: Nezmenené od otvorenia súboru

en: Same in sync file
sk: Je rovnaký v súbore synchronizácie

en: Different in sync file
sk: Je rozdielny v synchronizovanom súbore

en: Not in sync file
sk: Nenachádza sa v synchronizovanom súbore

en: Plural
sk: Množné číslo

en: Non-plural
sk: Jednotné číslo

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
sk: Základné

[ctx: @title:inmenu]
en: States
sk: Stavy

[ctx: @title:inmenu user selects a column to search within from a menu]
en: Search Column
sk: Prehľadávateľný stĺpec

[ctx: @title:inmenu]
en: Re-sort and refilter on content change
sk: Znovu zoradiť a prefiltrovať pri zmene obsahu

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
sk: Všetko

[ctx: @title:column]
en: Entry
sk: Položka

[ctx: @title:column Original text]
en: Source
sk: Zdroj

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
sk: Cieľ

[ctx: @title:column]
en: Notes
sk: Poznámky

[ctx: @title:column]
en: Context
sk: Kontext

[ctx: @title:column]
en: Files
sk: Súbory

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
sk: Stav prekladu

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source Length
sk: Dĺžka zdrojového textu

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target Length
sk: Dĺžka cieľového textu

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
sk: Pripravený

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs Review
sk: Vyžaduje revíziu

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
sk: Nepreložené

[ctx: @info:status]
en: Yes
sk: áno

[ctx: @info:status]
en: No
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
sk: Cieľový jazyk:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: @title actions category]
en: File
sk: Súbor

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: @title actions category]
en: Editing
sk: Editovanie

en: Synchronization 1
sk: Synchronizácia č. 1

en: Synchronization 2
sk: Synchronizácia č. 2

en: Translation Memory
sk: Pamäť prekladov

[ctx: @title actions category]
en: Glossary
sk: Slovník

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
sk: Vložiť alternatívny preklad #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach Alternate Translation File…
sk: Alternatívne preklady

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Note
sk: Pridať poznámku

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
sk: Vložiť #%1 preklad termínu

[ctx: @action:inmenu]
en: Define New Term
sk: Definovať nový termín

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases…
sk: Fázy...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word Count
sk: Počet slov

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Translated Entries
sk: Vyčistiť všetky preložené položky

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
sk: Spustiť príkaz Pology na tomto súbore

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
sk: Zlúčiť preklad do OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Searching Direction
sk: Zmeniť smer hľadania

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
sk: Schválený

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and Go Next
sk: Schváliť a prejsť na nasledovný

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent Translation
sk: Ekvivalentný preklad

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Source to Target
sk: Kopírovať zdroj do cieľa

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap Target
sk: Zrušiť zalomenie cieľa

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
sk: Vložiť značku

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
sk: Skontrolovať túto jednotku pomocou nástroja LanguageTool

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
sk: Vložiť ďalšiu značku

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
sk: Dopĺňanie

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
sk: Nahradiť najlepším návrhom kontroly pravopisu

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
sk: &Nasledujúci

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
sk: &Predchádzajúci

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
sk: Prvá položka

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
sk: Posledná položka

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by Number
sk: Položka podľa čísla

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
sk: Predošlé neprázdne, ale nepripravené

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
sk: Ďalšie neprázdne, ale nepripravené

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Untranslated
sk: Predošlé nepreložené

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Untranslated
sk: Ďalšie nepreložené

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous Not Ready
sk: Predošlý nepripravený

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next Not Ready
sk: Nasledovný nepripravený

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
sk: Zamerať riadok hľadania pohľadu jednotiek prekladu

[ctx: @option:check]
en: Bookmark Message
sk: Pridať správu do záložiek

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Bookmark
sk: Predchádzajúca záložka

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Bookmark
sk: Nasledujúca záložka

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
sk: Vyplniť všetky presné návrhy

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
sk: Vyplniť všetky presné návrhy a označiť ich ako nepresné

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
sk: Otvoriť súbor pre synchronizáciu/zlúčenie

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
sk: Otvoriť katalóg na zlúčenie do aktuálneho / replikovať základné zmeny súborov

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Different
sk: Predošlý rozdiel

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
sk: Predošlá položka, ktorá je preložená inak v zlučovanom súbore, vrátane prázdnych prekladov v zlučovanom zdroji

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Different
sk: Nasledovný rozdiel

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
sk: Ďalšia položka, ktorá je preložená inak v súbore na zlúčenie, vrátane prázdnych prekladov a zlučovanom zdroji

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Different Approved
sk: Nasledovný schválený rozdiel

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
sk: Kopírovať z pripojovaného zdroja

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
sk: Kopírovať všetky nové preklady

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
sk: Toto zmení iba prázdne a neprázdne položky v základnom súbore

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
sk: Kopírovať do pripojovaného zdroja

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
sk: Otvoriť súbor pre druhotnú synchronizáciu

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
sk: Toto zmení iba prázdne záznamy

[ctx: editor tab title addition]
en:  (recovered)
sk:  (obnovené)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
sk: Dokument obsahuje neuložené zmeny.
    Chcete uložiť alebo zahodiť zmeny?

[ctx: @title:window]
en: Warning
sk: Upozornenie

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
sk: Výber súboru s prekladom

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
sk: Chyba otvárania súboru %1, riadok: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
sk: Chyba otvárania súboru %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
sk: Uloženie súboru ako

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
sk: Chyba ukladania súboru %1
    Chcete uložiť do iného súboru alebo zrušiť?

[ctx: @title]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
sk: Nepodarilo sa vykonať automatické uloženie.
    Cieľový súbor bol %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
sk: Skočiť na položku

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
sk: Zadajte číslo položky:

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
sk: Vyžaduje revíziu

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
sk: Preložené

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
sk: Odhlásený

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
sk: Schválené

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
sk: Preklad je hotový (hoci môže stále vyžadovať revíziu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
sk: Preklad získal pozitívnu odozvu

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
sk: Položka je plne lokalizovaná (konečná)

en: A Pology check is already in progress.
sk: Kontrola nástrojom Pology už prebieha.

en: Pology error
sk: Chyba nástroja Pology

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
sk: Kontrola nástrojom Pology neočakávane skončila:
    %1

en: Pology success
sk: Úspech nástroja Pology

en: The Pology check has succeeded.
sk: Kontrola nástrojom Pology bola úspešná.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
sk: Kontrola nástrojom Pology vrátila chybu:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
sk: Týmto sa odstránia všetky preklady zo súboru.
    Naozaj chcete vyčistiť všetky preložené položky?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
sk: Textové slová zdroja: %1<br/>Textové slová cieľa: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
sk: Počet slov

[ctx: @title:window]
en: Attach Alternate Translation File
sk: Alternatívne preklady

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
sk: Chcete hľadať zdrojový súbor lokálne alebo vez lxr.kde.org?

[ctx: @title]
en: Source file lookup
sk: Hľadanie zdrojového súboru

[ctx: @action]
en: Search Locally
sk: Lokálne

[ctx: @action]
en: Search on lxr.kde.org
sk: lxr.kde.org

en: Select project's base folder for source file lookup
sk: Vyberte základný priečinok projektu pre hľadanie zdrojových súborov

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
sk: Nepodarilo sa nájsť zdrojový súbor v určenom priečinku.
    Chcete zmeniť priečinok so zdrojovými súbormi?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
sk: Hľadanie zdrojového súboru

[ctx: @action]
en: Select Folder
sk: Vybrať priečinok

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
sk: Nepodarilo sa otvoriť cieľový zdrojový súbor: Cieľový zdrojový súbor nie je relatívny na aktuálny súbor prekladu a nie sú žiadne skripty načítané na spracovanie otvárania zdrojových súborov vo vlastných cestách. Preštudujte si príručku Lokalize kvôli príkladom skriptov a ako ich pripojiť k vášmu projektu.

en: Install translate-toolkit package and retry
sk: Nainštalujte balík translate-toolkit a skúste znova

en: Install translate-toolkit package and retry.
sk: Nainštalujte balík translate-toolkit a skúste znova.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
sk: Vyberte pôvodný OpenDocument, na ktorom je založený aktuálny XLIFF

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
sk: Súbory OpenDocument (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
sk: Nainštalujte balík python-uno pre dodatočnú funkcionalitu.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
sk: Nastaviť text jednotky

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
sk: Nahradiť

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
sk: Lokalize dosiahol koniec dokumentu. Chcete pokračovať od začiatku?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
sk: Kontrola pravopisu

en: Lokalize has finished spellchecking
sk: Lokalize ukončil kontrolu pravopisu

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
sk: S&lovník

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
sk: Pamäť prekladov

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternate Translations
sk: Alternatívne preklady

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: Pre&jsť

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
sk: &Záložky

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
sk: S&ynchronizovať

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
sk: Z&droj druhotnej synchronizácie

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
sk: Nástrojové panely

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
sk: Nepripravený:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
sk: Nepreložené:

[ctx: @action]
en: Hide
sk: Skryť

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
sk: Stĺpec: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
sk: <qt><p><b>Pôvodný reťazec</b></p>
    <p>Táto časť okna zobrazuje pôvodnú správu
    aktuálne zobrazenej položky.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
sk: Forma plurálu %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
sk: Zrušiť zalomenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
sk: Hľadať výraz pre časť zdrojového jazyka.
    Stlačte Ctrl+L na prechod na tento ovládací prvok.
    Stlačte Enter na spustenie hľadania.
    Stlačte Esc na zastavenie hľadania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
sk: Invertovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
sk: Zdroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
sk: Hľadať výrazy pre časť cieľového jazyka.
    Stlačte Enter na spustenia hľadania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
sk: Regulárne výrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
sk: Cieľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
sk: Rozlišovať veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
sk: &Hľadať

[ctx: @title:window]
en: File List
sk: Zoznam súborov

en: Drop translation files here…
sk: Sem pustite prekladové súbory...

[ctx: @title:column]
en: File
sk: Súbor

[ctx: @title:tab]
en: Search && Replace
sk: Hľadanie a nahradenie v súboroch

en: Copy source to clipboard
sk: Kopírovať zdroj do schránky

en: Copy target to clipboard
sk: Kopírovať cieľ do schránky

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

[ctx: @title actions category]
en: Search && Replace
sk: Hľadať a nahradiť v súboroch

[ctx: @title:window]
en: Mass Replace
sk: Hromadne nahradiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
sk: Nahradiť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sk: Šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
sk: Hromadne nahradiť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
sk: Preskočiť značky

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
sk: Preskočiť značky

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
sk: Ignorovať značky akcelerátora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
sk: Vrátane poznámok

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
sk: Pole predmetu

[ctx: @info]
en: Failed to Save Glossary
    %1
    Details: %2
sk: Nepodarilo sa Save Glossary
    %1
    Details: %2

en: Glossary Error
sk: Slovník

[ctx: @title]
en: Glossary
sk: Slovník

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected glossary entry
sk: Odstrániť túto položku

[ctx: @title:window]
en: Add New Term
sk: Definovať nový termín

en: Target Term:
sk: Cieľ:

[ctx: @title:window]
en: Glossary
sk: Slovník

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Glossary entries will be shown here.</p><p>Press the shortcut displayed near a term to insert its translation.</p><p>Use the context menu to add a new entry to the glossary (tip:&nbsp;select terms in the source and target fields in the translation unit before calling <interface>Define&nbsp;New&nbsp;Term</interface>). You can specify the location of the glossary file in the project settings.</p>
sk: <p>Tu sa objavia preklady pre bežné termíny.</p><p>Stlačte skratku zobrazenú pri termíne na vloženie jeho prekladu.</p><p>Použite kontextovú ponuku na pridanie novej položky (tip:&nbsp;vyberte slová v poliach originálu a prekladu pred volaním <interface>Definovať&nbsp;nový&nbsp;termín</interface>).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
sk: Anglické synonymá (dvojklik na úpravu):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEngTerm) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addTargetTerm)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remEngTerm) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remTargetTerm)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
sk: Zodpovedajúce synonymá cieľového jazyku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
sk: Pole predmetu:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
sk: Pri pridaní novej položky stlačte enter po napísaní jej názvu, aby sa zmeny prejavili.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
sk: Definícia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
sk: Poznámka: jedna položka slovníka zodpovedá presne jednému termínu, nie slovu alebo slovnému spojeniu.
    
    To znamená, že môže byť niekoľko položiek s rovnakým slovom alebo slovným spojením, vyjadrujúcich rôzne významy.

en: Suggestions:
sk: Návrhy:

en: No errors
sk: Žiadne chyby

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.</html>
sk: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. Môžete join the language teams that translate program interfaces. Môžete provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which môžete participate.</html>

en: &Configure Lokalize…
sk: &Nastaviť Lokalize

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Project…
sk: Otvoriť projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate Software…
sk: Preložiť softvér

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument…
sk: Preložiť OpenDocument

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
sk: Nenašli sa žiadne Qt Sql moduly. Pamäť prekladov nebude fungovať.

en: Translation memory facility requires SQLite Qt module.
sk: Funkcia TM vyžaduje SQLite Qt modul.

en: No SQLite module available
sk: SQLite modul nedostupný

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
sk: Pamäť prekladov

[ctx: @title actions category]
en: Project
sk: Projekt

en: Next Tab
sk: Ďalšia karta

en: Previous Tab
sk: Predošlá karta

en: Previously Active Tab
sk: Predtým aktívna karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
sk: Slovník

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation Memory
sk: Pamäť prekladov

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Translation Memories
sk: Spravovať pamäte prekladov

[ctx: @action:inmenu]
en: Project Overview
sk: Prehľad projektu

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Project…
sk: Nastaviť projekt...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Software Translation Project…
sk: Vytvoriť projekt prekladu softvéru...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument Translation Project…
sk: Vytvoriť projekt prekladu OpenDocument...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Project
sk: Zatvoriť projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Recent Project
sk: Otvoriť nedávny projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Search && Replace
sk: Hľadať a nahradiť v súboroch

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget Text Capture
sk: Zachytávanie textu vo widgete

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
sk: Chyba pri otváraní nasledovných súborov:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
sk: &Projekt

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
sk: Počítačom riadený prekladový systém.
    Neprekladajte, čo už bolo preložené.

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
sk: sponzoroval vývoj ako čas programu Google Summer Of Code

en: sponsored XLIFF-related work
sk: sponzorovaná práca súvisiaca s XLIFF

en: provided excellent cross-format converting scripts
sk: poskytol výborné skripty na konverziu pre rôzne formáty

en: grammar, style and spell checker
sk: Kontrola gramatiky, štýlu a pravopisu

en: project tree merging translation+templates
sk: zlučovanie stromu projektu preklad+šablóny

en: bug fixing patches
sk: záplaty na opravu chýb

en: testing and bug fixing
sk: testovanie a oprava chýb

en: patches
sk: záplaty

en: XLIFF improvements
sk: Vylepšenia XLIFF

en: bug fixing and improvements
sk: opravy chýb a vylepšenia

en: Do not scan files of the project.
sk: Neprehľadávať súbory projektu.

en: Load specified project.
sk: &Načítať zadaný projekt.

en: Document to open
sk: Dokument na otvorenie

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
sk: Akceptovať zmenu v preklade

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
sk: Akceptovať všetky nové preklady

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
sk: Prvotná synchronizácia

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
sk: Druhotná synchronizácia

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
sk: Sem pustite súbor na zlúčenie alebo synchronizáciu s aktuálnym súborom, potom si pozrite voľby kontextovej ponuky

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
sk: Chyba pri otváraní súboru <filename>%1</filename> na synchronizáciu, riadok chyby: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
sk: Odlišné záznamy: %1
    Nezodpovedajúce záznamy: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit Metadata
sk: Metaúdaje jednotky

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
sk: <b>Dočasné poznámky:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
sk: <b>Poznámky nástroja Pology:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
sk: <b>Poznámky nástroja LanguageTool:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
sk: <b>Fáza:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
sk: <br><b>Súbory:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
sk: <br><b>Obsah:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
sk: (prázdne)

[ctx: @info:label]
en: From:
sk: Od:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
sk: Uložte prázdnu poznámku na odstránenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
sk: Autor tejto poznámky

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
sk: <b>Poznámky:</b>

[ctx: link to add a note]
en: Add a note…
sk: Pridať poznámku

[ctx: @title:column]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @title:column]
en: Process
sk: Proces

[ctx: @title:column]
en: Company
sk: Spoločnosť

[ctx: @title:column]
en: Person
sk: Osoba

[ctx: @title:column]
en: Tool
sk: Nástroj

en: Translation
sk: Preklad

en: Review
sk: Revízia

en: Approval
sk: Schválenie

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
sk: Proces (toto zmení aj vašu rolu):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
sk: &Upraviť fázy

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
sk: Meno prekladateľa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
sk: Meno prekladateľa v angličtine

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
sk: Lokalizované meno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
sk: Meno prekladateľa v cieľovom jazyku

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
sk: Prepísať jazykový tím

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
sk: Použiť používateľom poskytnutý jazykový tím namiesto vygenerovania

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
sk: Jazykový tým

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
sk: Meno tímu prekladateľa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
sk: E-mail prekladateľa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
sk: Predvolený kód jazyka pre nové projekty

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
sk: Predvolený mailing list pre nové projekty

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
sk: Písmo pre správy

[ctx: @title:tab]
en: Identity
sk: Identita

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
sk: Dostupné sú nasledovné parametre
    %1 - Cesta k zdrojovému súboru
    %2 - Číslo riadka

[ctx: @title:tab]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab]
en: Editing
sk: Editovanie

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
sk: Vzhľad

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
sk: Pamäť prekladov

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
sk: Spustili ste funkciu, ktorá vyžaduje načítaný projekt. Chcete vytvoriť nový projekt alebo otvoriť existujúci projekt?

[ctx: @title]
en: Project Required
sk: Prehľad projektu

[ctx: @action]
en: Create Project…
sk: Vytvoriť projekt

[ctx: @action]
en: Open Project…
sk: Otvoriť projekt

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
sk: Projekt prekladov Lokalize (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
sk: Výber priečinka so súbormi Gettext .po na preklad

en: Create software or OpenDocument translation project first.
sk: Najprv vytvorte projekt prekladu softvéru alebo OpenDocument.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
sk: Pokročilé

[ctx: @title:tab]
en: Personal
sk: Osobné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
sk: Pismo editora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
sk: Zmeniť písmo pre editor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
sk: Vyberte nové písmo pre oblasť, kde píšete preloženú správu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
sk: Zobraziť LEDky pre správy stavu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
sk: Ak je zaškrtnuté, zobrazia sa LEDky na zobrazenie stavu správy: nepresné, nepreložené alebo chyba. Ak nie je zaškrtnuté, nezobrazia sa žiadne LEDky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
sk: LEDky na indikáciu stavu nepresných alebo nepreložených a tiež číslo stĺpca kurzoru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
sk: Skontrolujte, či reťazec končí medzerou (čo je často dôležité pri zobrazovaní používateľského rozhrania, alebo keď sa spája s inými).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
sk: Zvýrazniť medzery na konci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
sk: Ak je nastavené, koliesko myši prejde na predošlú alebo ďalšiu jednotku, inak roluje text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
sk: <html>Keď je táto voľba povolená, koliesko myši sa používa na prechod na predošlú alebo ďalšiu jednotku prekladu (bez modifikačných kláves). Modifikačné klávesy sa môžu použiť na zmenu tohto správania. Použite:<ul><li><b>Shift</b> na rolovanie v texte aktuálnej jednotky,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> na prechod na predošlú alebo ďalšiu nepripravenú jednotku,</li><li><b>Ctrl</b> na prechod na predošlú alebo ďalšiu nepripravenú neprázdnu jednotku,</li><li><b>Alt</b> na prechod na predošlú alebo ďalšiu nepreloženú jednotku.</li></ul>Keď je táto voľba neprístupná, koliesko myši roluje v texte aktuálnej jednotky prekladu.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
sk: Koliesko myši prejde na predošlú alebo ďalšiu prekladovú jednotku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
sk: Nastaviť stav 'schválené' automaticky po začatí editácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
sk: Zobraziť oddeľovače ako medzery, taby a nové riadky v editore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
sk: Nastavte na hodnotu 2 na zakázanie dopĺňania slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
sk: Minimálna dĺžka slova na jeho doplnenie

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
sk: Zakázať dopĺňanie slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
sk: Automaticky konvertovať špeciálne znaky XML do TS súborov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
sk: Pri spustení Lokalize obnoviť predtým otvorené súbory

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
sk: Definuje správanie skratiek kariet Nasledovný/Predošlý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
sk: Správanie skratiek Nasledovný/Predošlý

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
sk: Podľa polohy karty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
sk: Podľa poradia aktivácie karty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
sk: Použiť vlastný editor na open source súbory

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
sk: Vyplňte vašu identitu a informácie o vašom prekladateľskom tíme. Tieto informácie sa použijú pri aktualizácii hlavičky súboru.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
sk: Predvolený jazyk:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
sk: &Meno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
sk: Vaše meno, v angličtine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
sk: Prosím, sem zadajte vaše meno a priezvisko napísané po anglicky

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
sk: Predvolený mailing list:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
sk: E-mail mailing listu vášho tímu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
sk: Napíšte e-mail mail listu vášho prekladateľského tímu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
sk: Jazyk, do ktorého prekladáte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
sk: Nastavte predvolený jazyk, do ktorého idete prekladať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
sk: Napíšte váš e-mail

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
sk: Sem napíšte váš e-mail, ktorý sa objaví v hlavičke po s vašim menom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
sk: Vaše meno vo vašom jazyku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
sk: Napíšte vaše meno a priezvisko vo vašom jazyku s vašou abecedou.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
sk: Lokalizované meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
sk: Štandardný jazykový tím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
sk: Použiť vlastný server nástroja LanguageTool

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
sk: Cesta k serveru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
sk: Cesta k vášmu vlastnému serveru nástroja Language Tool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
sk: Prosím, zadajte cestu k vášmu vlastnému serveru nástroja Language Tool, ak existuje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
sk: Oneskorenie pred automatickou kontrolou po prestaní písania (v sekundách, 0 na zakázanie)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
sk: Nastavením na hodnotu 0 zakážete automatickú kontrolu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
sk: Povoliť kontrolu nástrojom Pology

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
sk: Príkaz Pology na skontrolovanie jednej položky. Použite nasledovné šablóny na nastavenie príkazov: %u je číslo položky, %f je názov súboru. Napríklad: posieve -u %u check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
sk: Príkaz Pology na skontrolovanie jednej položky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
sk: Prosím, zadajte príkaz Pology na spustenie kontroly jednej položky

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
sk: Príkaz Pology na spustenie kontroly celého súboru. Tento príkaz by mal obsahovať "-s lokalize", šablóna %f je názov súboru. Napríklad: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
sk: Príkaz Pology na spustenie kontroly celého súboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
sk: Prosím, zadajte príkaz Pology na spustenie kontroly celého súboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
sk: Ak zaškrtnuté, získať návrhy z pamäte prekladov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
sk: Ak je toto zaškrtnuté, program prednačíta pamäte prekladov hneď po otvorení súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
sk: Prednačítať návrhy pamäte prekladov pri otvorení súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
sk: Maximálny počet návrhov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
sk: Nastaviť maximálny počet návrhov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
sk: Môžete zmeniť maximálny počet návrhov, predvolené je 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
sk: Minimálne skóre (0-100) návrhov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
sk: Nastaviť minimálne skóre (0-100) návrhov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
sk: Môžete zmeniť maximálne skóre (0-100) potrebné pre návrhy, predvolené je 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
sk: Aktualizovať/pridať upravené položky do pamäte prekladov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
sk: Pridať otvorené súbory do pamäte prekladov automaticky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on rescan or when right-clicking on a missing entry
sk: Odstrániť chýbajúce súbory z pamäte prekladov pri opätovnom prehľadávaní alebo pri kliknutí na chýbajúcu položku

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
sk: Akcelerátor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
sk: Obyčajne '&', ale môže byť aj '_' pre GTK aplikácie.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
sk: Značky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
sk: Regulárny výraz pre značku. Používa sa na porovnanie v pamäti prekladov a na funkciu 'Vložiť značku'.
    
    Predvolená hodnota (vhodná pre XML texty) je:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Používa sa iba pre gettext PO súbory, pretože XLIFF formát má vlastný systém určovanie, kde je značka.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
sk: Zalamovanie slov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the value '0' to disable the word wrap. Use -1 when translating for KDE PO Summit. 1 to 3 doesn't change anything.
sk: Šírka pre automatické zalamovanie slov msgfmt-like. Použite negatívnu hodnotu '-1' na zakázanie zalomenia slov.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
sk: Cesty

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
sk: Priečinok súborov šablón:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
sk: Obyčajne bude váš projekt prekladu podprojektom projektu
    na preklad rovnakých textov do viacerých jazykov.
    
    Nastavte to na cestu priečinka obsahujúceho prázdne súbory prekladu
    (t.j. súbory bez prekladu do nejakého jazyka)
    zdieľané medzi všetkými podprojektami.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
sk: Priečinok vetvy:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
sk: Toto nastavenie je pre režim synchronizácie.
    
    Režim synchronizácie sa môže použiť na vykonanie zmien v preklade
    pre dve vetvy súčasne.
    
    Túto cestu nastavte tak, aby zodpovedala koreňovému priečinku projektu vetvy,
    a pohľad sekundárnej synchronizácie automaticky otvorí súbory z vetvy.
    Potom, vždy keď urobíte zmeny v súboroch vašej hlavnej vetvy,
    automaticky sa replikujú do vetvy
    (samozrejme, ak obsahujú rovnaké anglické reťazce).
    
    Pre viac informácií si pozrite dokumentáciu.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Branch template files folder:
sk: Priečinok súborov šablón:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBranchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project templates folder,
    and Secondary Sync view will automatically create files from branch.
sk: Toto nastavenie je pre režim synchronizácie.
    
    Režim synchronizácie sa môže použiť na vykonanie zmien v preklade
    pre dve vetvy súčasne.
    
    Túto cestu nastavte tak, aby zodpovedala koreňovému priečinku projektu vetvy,
    a pohľad sekundárnej synchronizácie automaticky otvorí súbory z vetvy.
    Potom, vždy keď urobíte zmeny v súboroch vašej hlavnej vetvy,
    automaticky sa replikujú do vetvy
    (samozrejme, ak obsahujú rovnaké anglické reťazce).
    
    Pre viac informácií si pozrite dokumentáciu.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l6)
en: Alternate translations folder:
sk: Priečinok alternatívnych prekladov:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
sk: Toto nastavte na cestu priečinka so štruktúrou podobnou ako koreňový priečinok.
    
    Pri každom otvorenom súbore prekladu sa prehľadá zodpovedajúci súbor v adresári alternatívnych prekladov
    a ak sa nájde, použije sa pre pohľad alternatívnych prekladov.
    
    Pravdepodobne budete chcieť použiť preklady iného cieľového jazyka (t.j. iný podprojekt), ktorý je blízky vášmu.
    Tiež môžete použiť preklady iného podprojektu, buď ihneď, alebo ich necháte preložiť do vášho jazyka strojovo.
    
    Pre viac informácií si pozrite dokumentáciu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
sk: Rola:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
sk: Prekladateľ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
sk: Revízor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
sk: Schvaľovateľ

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
sk: Slovník:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
sk: Cieľový jazyk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
sk: ID projektu sa používa na diferencovanie pamäte prekladov úplne rôznych projektov a jazykov.
    
    Napríklad, ak máte niekoľko projektov na preklad KDE aplikácií
    (napríklad ak sú v rôznych repozitároch), použite pre všetky rovnaké ID.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
sk: Cieľový jazyk projektu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
sk: Toto je hlavné nastavenie. Nastavte to na cestu priečinka so súbormi prekladu
    pre váš projekt (alebo podprojekt pre váš cieľový jazyk).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
sk: Koreňový priečinok:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
sk: Automatické

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
sk: Aplikácia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
sk: Projekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
sk: Jazykový tým:

en: Scanning folders with source files
sk: Prehľadávam priečinky so zdrojovými súbormi

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
sk: Preklad %1 %2

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
sk: Jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
sk: Používateľský jazykový tím v nastaveniach Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
sk: Prepísať jazykový tím Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
sk: Jazykový tým projektu

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
sk: Základný adresár pre PO súbory (preklady)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
sk: Základný adresár pre POT súbory (šablóny na preklad)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
sk: Slovník projektu

[ctx: @title:column File name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
sk: Graf

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
sk: Celkovo

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
sk: Preložené

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not Ready
sk: Nepripravené

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
sk: Nepreložené

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
sk: Nedokončené

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
sk: Posledný preklad

[ctx: @title:column]
en: Comment
sk: Komentár

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
sk: Revízia šablóny

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
sk: Posledný prekladateľ

[ctx: @title:tab]
en: Project Overview
sk: Prehľad projektu

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Template Only
sk: Iba predošlá šablóna

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Template Only
sk: Iba nasledovná šablóna

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Translation Only
sk: Iba predošlý preklad

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Translation Only
sk: Iba nasledovný preklad

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Completed Items
sk: Skryť dokončené položky

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
sk: Skryť všetky úplne preložené súbory a priečinky

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
sk: Otvoriť vybraté súbory

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to translation memory
sk: Pridať do pamäte prekladov

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
sk: Hľadať v súboroch

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
sk: Pridať komentár

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
sk: Spustiť nástroj Pology na súbory

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
sk: Hľadať v súboroch (vrátane šablón)

en: Project file comment
sk: Komentár k súboru projektu

en: Input a comment for this project file:
sk: Vložte komentár pre tento súbor projektu:

en: The Pology check has succeeded
sk: Kontrola nástrojom Pology bola úspešná

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
sk[0]: Chystáte sa otvoriť %1 súbor
sk[1]: Chystáte sa otvoriť %1 súbory
sk[2]: Chystáte sa otvoriť %1 súborov

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
sk: Otváranie veľkého množstva súborov naraz môže spôsobiť že Lokalize prestane reagovať.

en: Are you sure you want to open this many files?
sk: Ste si istý že chcete otvoriť toľko veľa súborov?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
sk[0]: Otvoriť %1 súbor
sk[1]: Otvoriť %1 súbory
sk[2]: Otvoriť %1 súborov

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
sk: Aktuálne: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
sk: Celkom: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
sk: Nepripravené: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
sk: Nepreložené: %1

[ctx: @title:column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column]
en: Source language
sk: Zdrojový jazyk

[ctx: @title:column]
en: Target language
sk: Cieľový jazyk

[ctx: @title:column]
en: Pairs
sk: Páry

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
sk: Jedinečné pôvodné záznamy

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
sk: Jedinečné preklady

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
sk: Pripojenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
sk: Názov databázy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
sk: Hostiteľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
sk: Užívateľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
sk: Miestny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
sk: Typ databázy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
sk: Obsah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
sk: Zdrojový jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
sk: Regulárny výraz značky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
sk: Akcelerátor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
sk: Vytvoriť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
sk: Pridať údaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX…
sk: Pridať údaje z TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX…
sk: Exportovať do TMX

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
sk: Falošný priateľ

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
sk: Zaistenie kvality

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Translation Memory:
sk: Pamäť prekladov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
sk: Hľadať výraz pre časť zdrojového jazyka.
    Stlačte Enter na spustenia hľadania.
    Stlačte Ctrl+L na prechod na tento ovládací prvok.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
sk: Zobraziť výsledky, ktoré nevyhovujú hľadanému výrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File Mask:
sk: Maska súboru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
sk: Zobraziť iba výsledky zo súborov s cestou vyhovujúcou zadanej maske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query Syntax:
sk: Syntax požiadavky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
sk: Prečíta všetky súbory projektu do pamäte prekladov, aktualizuje staré položky. Prehľadávanie prebehne na pozadí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan Project
sk: Znova prehľadať súbory projektu

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
sk: Pamäte prekladov

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
sk: Výber adresára na prehľadanie

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
sk: Nová pamäť prekladov

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
sk: Vlastnosti pamäte prekladov

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
sk: Výber súboru TMX, z ktorého importovať do vybranej databázy

en: TMX files (*.tmx *.xml)
sk: TMX súbory (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
sk: Výber súboru TMX, do ktorého exportovať vybranú databázu

en: Adding files to Lokalize translation memory
sk: Pridávanie súborov do pamäte prekladov Lokalize

[ctx: @title:column Original text]
en: Source: %1
sk: Zdroj: %1

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target: %1
sk: Cieľ: %1

en: Substring
sk: Podreťazec

en: Wildcard
sk: Žolík

en: Space is AND operator. Case insensitive.
sk: Medzera je operátor AND. Nerozlišuje veľkosť písmen

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
sk: Shellovské globálne (* a ?). Rozlišuje sa veľkosť písmen,

en: Rescan not possible
sk: Znova prehľadať súbory projektu

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
sk: Súbor %1 neexistuje, bol odstránený z pamäte prekladov.

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory
sk: Pamäť prekladov

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
sk: Dvakrát kliknite na slovo na jeho pridanie do prekladu

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
sk: Hromadné naplnenie pamäte prekladov

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
sk: Hromadný preklad bol dokončený.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
sk: Neboli nájdené žiadne presné zhody.

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
sk: Hromadný preklad bol naplánovaný.

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
sk: tento

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
sk: Súbor: %1<br />Dátum pridania: %2

[ctx: @info:tooltip on translation memory entry continues]
en: <br />Last change date: %1
sk: <br />Dátum poslednej zmeny: %1

[ctx: @info:tooltip on translation memory entry continues]
en: <br />Last change author: %1
sk: <br />Autor poslednej zmeny: %1

[ctx: @info:tooltip on translation memory entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
sk: <br />Už sa nenachádza v súbore

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
sk: <html>Naozaj chcete odstrániť túto položku :<br/><i>%1</i><br/>z pamäte prekladov %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
sk: Odstránenie položky pamäte prekladov

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
sk: Odstrániť túto položku

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
sk: Otvoriť súbor obsahujúci túto položku

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from the translation memory
sk: Odstrániť tento chýbajúci súbor z TM

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
sk: <html>Naozaj chcete odstrániť tento chýbajúci súbor:<br/><i>%1</i><br/>z pamäte prekladov %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
sk: Odstránenie chýbajúceho súboru pamäte prekladov

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
sk: Použiť návrh pamäte prekladov

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
sk: Zachytávanie textu vo widgete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
sk: <html>
    <p align="justify">Na uľahčenie prekladu KDE, Lokalize môže zachytiť text z používateľského rozhrania aplikácií a hľadať prekladové súboru obsahujúce text.</p>
    <p align="justify">Keď je povolené, zachytenie sa môže spustiť kliknutím stredným tlačidlom myši na needitovateľný GUI prvok (widget). Potom sa prepnute na okno Lokalize a zvoľte položku s týmto textom. Dokonca ak niekoľko súborov obsahuje rovnaký reťazec, vo väčšine prípadov sa vyberie správny.</p>
    <p align="justify">Nezabudnite, že musíte mať aktualizovanú pamäť prekladov so všetkými súbormi prekladu indexovanými, aby táto funkcia fungovala.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
sk: Reakcia na kliknutie stredným tlačidlom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
sk: Hľadať text GUI prvku v pamäti prekladov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
sk: Kopírovať text GUI prvku do schránky

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
sk: Hľadať vybraný text v pamäti prekladov

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
sk: Nah&radiť text

en: no spellcheck available
sk: kontrola pravopisu nedostupná

en: An error was reported: %1
sk: Bola nahlásená chyba: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
sk: Kopírovať zdroj do cieľa
