lokalize - en to sl translation catalogue (648 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
sl: Orodja

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
sl: Prevedi .po

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
sl: Prevedi .po in ga napravi razpoložljivega za programe tega sistema

en: Gettext not found
sl: Gettexta ni bilo mogoče najti

en: Install gettext package for this feature to work
sl: Namestite paket gettext, da bo ta zmožnost delovala

en: Updating from templates...
sl: Posodabljanje iz predlog ...

en: Merge has been completed
sl: Združevanje je bilo zaključeno

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
sl: Združevanje je bilo zaključeno.
    Čas spremembe predloge %1 (pred %2 dnevi).

en: Merge failed.
sl: Združevanje spodletelo.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke s predlogo za združevanje:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
sl: Posodobi datoteko iz predloge

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
sl: Združi v ODF

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
sl: Ustvari prevedeno različico dokumenta ODF

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
sl: Alternativni prevodi

en: From alternate translations folder
sl: Iz mape z alternativnimi prevodi

[ctx: Title for an alternate translation entry context diff.]
en: Comparison with previous context:
sl: Primerjava s prejšnjim kontekstom:

[ctx: Title for alternate translation source diff.]
en: Comparison with previous source:
sl: Primerjava s prejšnjim virom:

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
sl: V pogledu Alternativni prevodi se nahajajo uporabni podatki.
    
    Za datoteke Gettext PO je tukaj prikazana razlika med trenutnim izvornim besedilom in nejasnim izvornim besedilom, ki ga je našel msgmerge ob posodabljanju datoteke PO glede na predlogo POT.
    
    Ali želite pokazati pogled s podatki?

[ctx: @title]
en: Alternative Translations Available
sl: Razpoložljivi alternativni prevodi

[ctx: @action]
en: Show Data View
sl: Prikaži pogled podatkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
sl: Izvor: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as needing review (i.e., loses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the alternate translations section accompanying the unit. This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source. Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation. Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.
sl: Včasih, ko je spremenjeno izvorno besedilo, postane njegov prevod opuščen in označen kot potrebuje pregled (zgubi stanje potrditve), ali (samo v primeru datoteke XLIFF) premaknjen v odsek alternativni prevodi, ki spremlja enoto. Ta prikaz orodja tudi prikaže razliko med novim izvornim nizom in starim, tako da lahko z lahkoto vidite, katere spremembe naj bi bile izvedene za obstoječ prevod. Dvokliknite katerokoli besedo v tem prikazu orodja, da jo vstavite v prevod. Spustite datoteko s prevodi na ta prikaz orodja, da jo uporabite kot vir za alternativne prevode.

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
sl: Uporabi alternativni prevod

en: no
sl: ne

en: yes
sl: da

[ctx: @title:column]
en: Source
sl: Vir

[ctx: @title:column]
en: Target
sl: Cilj

[ctx: @title:column]
en: Approved
sl: Odobreno

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
sl: Dvojiške enote

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
sl: Nastavi datoteko

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
sl: Uporabi izvorno datoteko

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
sl: Vse podprte datoteke (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: All supported files (*.po *.xlf *.xliff *.ts)
sl: Vse podprte datoteke (*.po *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
sl: Nov

en: Needs translation
sl: Potrebuje prevod

en: Needs full localization
sl: Potrebuje poln prevod

en: Needs adaptation
sl: Potrebuje prilagoditev

en: Translated
sl: Prevedeno

en: Needs translation review
sl: Potrebuje pregled prevoda

en: Needs full localization review
sl: Potrebuje poln pregled prevoda

en: Needs adaptation review
sl: Potrebuje pregled prilagoditve

en: Final
sl: Končno

en: Signed-off
sl: Podpisano

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
sl: Začetek parne oznake

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
sl: Konec parne oznake

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
sl: Samostojna oznaka

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
sl: Osamljena oznaka

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
sl: Označevalnik

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
sl: Splošni vsebnik skupine

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
sl: Pod-tok

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
sl: Splošni vsebnik

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
sl: Začetek parnega vsebnika

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
sl: Konec parnega vsebnika

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
sl: okrajšava

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
sl: okrajšana oblika: termin, kjer je katerikoli del polnega termina, izpuščen, določa pa enak pojem

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
sl: okrajšava: okrajšana oblika preprostega termina, kjer so izpuščene nekatere njegove črke (npr. 'ajd.' za 'adjective')

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
sl: kratica: okrajšana oblika termina, sestavljena iz združenih črk polne oblike večbesednega termina v sekvenco, ki se izgovarja samo zlogovno (npr.  »radar« za »radio detecting and ranging«)

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
sl: naziv: lastno ime termina kot npr. ime agencije ali druge pravne osebe

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
sl: kolokacija: ponavljajoča se kombinacija besed, ki jo označuje povezanost, v kateri se sestavni deli kolokacije pojavljajo znotraj povedi ali serije povedi, kljub temu, da ne ostajajo nujno blizu druga drugi

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
sl: splošno ime: sopomenka za mednarodni znanstveni termin, ki se uporablja v splošnem pogovoru v danem jeziku

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
sl: datum in/ali čas

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
sl: enačba: izraz, kjer je uporabljena zamisel, temelječa na izjavi, da sta dva matematična izraza, na primer, enaka, kot je določeno z enačajem (=) ali dodeljena drug drugemu s podobnim znakom

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
sl: razširjena oblika: popolna predstavitev termina za katerega obstaja okrajšana oblika

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
sl: formula: liki, simboli ali podobni uporabljeni, da predstavijo pojem na kratko, kot recimo matematična ali kemijska formula

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
sl: glavni termin: določitev pojma, ki je bila izbrana, da vodi terminološki zapis

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
sl: inicializem: okrajšana oblika termina, kjer začetne črke besed iz večbesednega termina ali elementov termina sestavljajo sestavljen termin, ko so te črke izgovorjene posamezno (npr. 'BSE' za 'bovine spongiform encephalopathy')

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
sl: mednarodni znanstveni termin: termin, ki je del mednarodne znanstvene nomenklature in je posvojen s strani primernega znanstvenega organa

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
sl: internacionalizem: termin, ki ima enako ali skoraj enako ortografsko ali fonemsko oblik v več jezikih

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
sl: logični izraz: izraz, ki se uporablja za predstavitev pojma temelječega na matematičnih ali logičnih zvezah kot na primer izjavah neenakosti, določenih povezavah, logičnih operacijah in podobno

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
sl: enota upravljanja materialov: enota za sledenje predmetu

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
sl: ime

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
sl: bližnja sopomenka: termin, ki predstavlja enak ali zelo podoben pojem kot drug termin v enakem jeziku, ampak je njegova zamenljivost omejena na nekatere vsebine in nesprejemljiva za druge

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
sl: številka izdelka: edinstvena alfanumerična določitev dodeljena predmetu v sistemu proizvodnje

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
sl: fraza

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
sl: frazeološko: skupina dveh ali več besed, ki sestavljajo enoto, katere pomen pogosto ne more biti razumljen na podlagi združenega smisla besed, ki sestavljajo frazo

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
sl: zaščiteno: označeno besedilo naj ne bo prevedeno

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
sl: romanizirana oblika: oblika termina, kjer so nelatinski sistemi zapisovanja pretvorjeni v latinsko abecedo

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
sl: odsek: označeno besedilo predstavlja odsek

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
sl: določena fraza: fiksna, leksikalna fraza

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
sl: kratka oblika: različica večbesednega termina, ki vsebuje manj besed kot polna oblika termina (npr. »Group of Twenty-four« za »Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs«)

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
sl: enota zadrževanja osnove: predmet v zalogi, ki je določen z edinstveno alfanumerično določitvijo dodeljeno predmetu v sistemu nadzora zalog

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
sl: običajno besedilo: fiksni kos ponavljajočega besedila

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
sl: simbol: določitev pojma s črkami, številkami, piktogrami ali katerokoli njihovo kombinacijo

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
sl: sopomenka: termin, ki predstavlja enak ali zelo podoben pojem kot termin glavnega vnosa

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
sl: sopomenka fraze: frazeološka enota v jeziku, ki izraža enako semantično vsebino kot druga fraza v enakem jeziku

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
sl: termin

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
sl: prečrkovana oblika: oblika termina, kjer so znaki nekega sistema zapisovanja predstavljeni z znaki drugega sistema zapisovanja. Pri tem je upoštevana izgovorjava pretvorjenih znakov

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
sl: prečrkovana oblika: oblika termina, kjer so znaki nekega abecednega sistema zapisovanja predstavljeni z znaki drugega abecednega sistema zapisovanja

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
sl: skrajšan termin: okrajšana oblika termina kot posledica izpustitve enega ali več elementov termina ali zlogov (npr. »flu« za »influenza«)

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
sl: različica: ena izmed alternativnih oblik termina

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
sl: Vstavitev

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
sl: Izbris

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
sl: Preklop odobritve

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
sl: Vstavitev oznake

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
sl: Izbris oznake

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
sl: Nastavitev opombe

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
sl: Posodobitev/dodatek faze poteka dela

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
sl: Nastavitev enakovrednosti prevoda

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
sl: Odstranitev besedila z oznakami

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
sl: Vstavi besedilo z oznakami

en: separator for different-length string alternatives
sl: ločilnik za različno dolge alternativne nize

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
sl: Predhodna vrednost vira, ki ga je ob prehodu na novo predlogo POT shranil Gettext

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
sl: Manjka ime avtorja

en: Your name:
sl: Vaše ime:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
sl: Manjka e-pošta avtorja

en: Your email:
sl: Vaša e-pošta:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
sl: Predhodna vrednost vira, ki ga je shranilo orodje lupdate

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
sl: Enote prevoda

en: Quick search...
sl: Hitro iskanje ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L. Accepts regular expressions
sl: Aktivira se s Ctrl+L. Sprejema regularne izraze

en: Options
sl: Možnosti

en: Reset individual filter
sl: Ponastavi posamezen filter

en: Case insensitive
sl: Neobčutljivo na velikost črk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
sl: Prezri oznake pospeševalnikov

en: Ready
sl: Pripravljeno

en: Non-ready
sl: Ni pripravljeno

en: Non-empty
sl: Ni prazno

en: Empty
sl: Prazno

en: Changed since file open
sl: Spremenjeno od odprtja datoteke

en: Unchanged since file open
sl: Nespremenjeno od odprtja datoteke

en: Same in sync file
sl: Enako v datoteki uskladitve

en: Different in sync file
sl: Različno v datoteki uskladitve

en: Not in sync file
sl: Ni v datoteki uskladitve

en: Plural
sl: Množina

en: Non-plural
sl: Ni množina

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
sl: Osnovno

[ctx: @title:inmenu]
en: States
sl: Stanja

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
sl: Stolpec po katerem se lahko išče

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
sl: Znova razvrsti in filtriraj ob spremembi vsebine

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
sl: Vsi

[ctx: @title:column]
en: Entry
sl: Vnos

[ctx: @title:column Original text]
en: Source
sl: Vir

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
sl: Cilj

[ctx: @title:column]
en: Notes
sl: Opombe

[ctx: @title:column]
en: Context
sl: Kontekst

[ctx: @title:column]
en: Files
sl: Datoteke

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
sl: Stanje prevoda

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
sl: Izvorna dolžina

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
sl: Ciljna dolžina

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
sl: Pripravljeno

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
sl: Potrebuje pregled

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
sl: Ni prevedeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
sl: Ciljni jezik:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
sl: Trenutno: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
sl: Skupno: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
sl: Ni pripravljeno: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
sl: Ni prevedeno: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
sl: Krmarjenje

[ctx: @title actions category]
en: Editing
sl: Urejanje

en: Synchronization 1
sl: Usklajevanje 1

en: Synchronization 2
sl: Usklajevanje 2

en: Translation Memory
sl: Pomnilnik prevodov

[ctx: @title actions category]
en: Glossary
sl: Besednjak

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
sl: Vstavi %1. nadomestni prevod

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
sl: Dodaj opombo

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
sl: Vstavi %1. predlog iz pomnilnika prevodov

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
sl: Odstrani sugestijo TM #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
sl: Vstavi %1. prevod termina

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
sl: Določi nov termin

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
sl: Faze ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
sl: Štetje besed

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
sl: Očisti vse prevedene vnose

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
sl: Poženi ukaz Pology na tej datoteki

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
sl: Združi prevod v dokument OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
sl: Spremeni smer iskanja

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
sl: Odobreno

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
sl: Odobri in pojdi na naslednjega

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
sl: Enakovreden prevod

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
sl: Kopiraj vir v cilj

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
sl: Odstrani prelome v cilju

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
sl: Vstavi oznako

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
sl: Preverite to enoto z jezikovnim orodjem

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
sl: Vstavi naslednjo oznako

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip to next non-tag text
sl: Preskoči do naslednjega besedila, ki ni značka

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
sl: Dopolnjevanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
sl: Zamenjaj z najboljšim predlogom črkovalnika

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
sl: &Naslednje

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
sl: &Predhodno

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
sl: Prvi vnos

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
sl: Zadnji vnos

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
sl: Vnos s številko

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
sl: Predhodno prevedeno, a nepripravljeno

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
sl: Naslednje prevedeno, a nepripravljeno

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
sl: Predhodno neprevedeno

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
sl: Naslednje neprevedeno

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
sl: Predhodno nepripravljeno

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
sl: Naslednje nepripravljeno

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
sl: Fokusiraj iskalno vrstico prikaza enot prevodov

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
sl: Zaznamuj sporočilo

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
sl: Predhodni zaznamek

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
sl: Naslednji zaznamek

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
sl: Izpolni vse točne predloge

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
sl: Izpolni vse točne predloge in označi kot ohlapno

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
sl: Odpri datoteko za uskladitev/združevanje

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
sl: Odpri katalog za združevanje v trenutnega / podvoji spremembe osnovne datoteke v

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
sl: Predhodno drugačno

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
sl: Predhodni vnos, ki je preveden drugače v datoteki, ki se združuje, vključujoč prazne prevode v viru združevanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
sl: Naslednje drugačno

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
sl: Naslednji vnos, ki je preveden drugače v datoteki, ki se združuje, vključujoč prazne prevode v viru združevanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
sl: Naslednje drugačno potrjeno

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
sl: Kopiraj iz vira združevanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
sl: Kopiraj vse nove prevode

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
sl: To spremeni le prazne in nepripravljene vnose v osnovni datoteki

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
sl: Kopiraj v vir združevanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
sl: Odpri datoteko za drugotno usklajevanje

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
sl: To spremeni le prazne vnose

[ctx: editor tab title addition]
en:  (recovered)
sl:  (obnovljeno)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
sl: Dokument vsebuje neshranjene spremembe.
    Ali želite shraniti spremembe ali jih zavreči?

[ctx: @title:window]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
sl: Izberite datoteko s prevodom

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
sl: Napaka med odpiranjem datoteke %1, vrstica: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
sl: Napaka med odpiranjem datoteke %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
sl: Shrani datoteko kot

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke %1
    Ali želite shraniti v drugo datoteko ali preklicati?

[ctx: @title]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
sl: Ni bilo mogoče samodejno shraniti datoteke.
    Ciljna datoteka je bila %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
sl: Skoči na vnos

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
sl: Vnesite številko vnosa:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
sl: Trenutno: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
sl: Prevedeno

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
sl: Podpisano

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
sl: Odobreno

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
sl: Prevajanje je zaključeno (čeprav morda potrebuje pregled)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
sl: Prevod je dobil pozitivno oceno

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
sl: Vnos je popolnoma preveden (končen)

en: A Pology check is already in progress.
sl: Preverjanje Pology je že v teku.

en: Pology error
sl: Napaka Pology

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
sl: Preverjanje Pology je nepričakovano odpovedalo:
    %1

en: Pology success
sl: Uspeh Pology

en: The Pology check has succeeded.
sl: Preverjanje Pology je uspelo.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
sl: Preverjanje Pology je vrnilo napako:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
sl: S tem bodo izbrisani vsi prevodi iz datoteke.
    Ali res želite počistiti vse prevedene vnose?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
sl: Besede vira: %1<br/>Besede cilja: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
sl: Štetje besed

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
sl: Ali bi radi za izvornimi datotekami iskali krajevno ali preko lxr.kde.org?

[ctx: @title]
en: Source file lookup
sl: Pregled izvornih datotek

[ctx: @action]
en: Search Locally
sl: Krajevno iskanje

[ctx: @action]
en: Search on lxr.kde.org
sl: Iskanje na lxr.kde.org

en: Select project's base folder for source file lookup
sl: Izberite osnovno mapo projekta za iskanje po izvornih datotekah

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
sl: V navedeni mapi ni bilo mogoče najti izvorne datoteke.
    Ali želite spremeniti navedeno mapo?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
sl: Poizvedba po izvornih datotekah

[ctx: @action]
en: Select Folder
sl: Izberi mapo

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
sl: Ni bilo mogoče odpreti ciljne izvorne datoteke: ciljna izvorna datoteka ni relativna glede na trenutno datoteko s prevodom, poleg tega pa trenutno ni naloženih skriptov za obravnavanje izvornih datotek v mapah po meri. Oglejte si priročnik za Lokalize za primere skriptov in kako jih vključiti v vaš projekt.

en: Install translate-toolkit package and retry
sl: Namesti paket translate-toolkit in poskusi znova

en: Install translate-toolkit package and retry.
sl: Namesti paket translate-toolkit in poskusi znova.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
sl: Izberite izvirni dokument OpenDocument, na katerem temelji trenutna datoteka XLIFF

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
sl: Datoteke OpenDocument (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
sl: Namestite paket python-uno za dodatne zmožnosti.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
sl: Nastavi enoto besedila

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
sl: Lokalize je dosegel konec dokumenta. Ali želite nadaljevati z začetka?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
sl: Preverjanje črkovanja

en: Lokalize has finished spellchecking
sl: Lokalize je končal s preverjanjem črkovanja

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&ejanje

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
sl: Besednjak

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
sl: Po&mnilnik s prevodi

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternate Translations
sl: Alternativni prevodi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojdi

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
sl: Uskladi

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
sl: Vir drugotne uskladitve

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
sl: Prikazi orodij

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
sl: Ni pripravljeno:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
sl: Ni prevedeno:

[ctx: @action]
en: Hide
sl: Skrij

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
sl: Stolpec: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
sl: <qt><p><b>Izvorni niz</b></p>
    <p>Ta del okna prikazuje izvorno sporočilo
    trenutno prikazanega vnosa.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
sl: %1. množinska oblika

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
sl: Odstrani prelome

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
sl: Iskanje izraza za del izvornega jezika.
    Pritisnite Ctrl+L, da obiščete ta nadzor.
    Pritisnite Enter, da začnete z iskanjem.
    Pritisnite Esc, da zaustavite iskanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
sl: Obrni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
sl: Vir:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
sl: Iskanje izraza za del ciljnega jezika.
    Pritisnite Enter za začetek iskanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
sl: Regularni izrazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
sl: Cilj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
sl: Ujemanje velikosti črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
sl: Išči

[ctx: @title:window]
en: File List
sl: Seznam datotek

en: Drop translation files here...
sl: Sem spustite datoteke s prevodi ...

[ctx: @title:column]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: @title:tab]
en: Search and replace in files
sl: Išči in zamenjaj v datotekah

en: Copy source to clipboard
sl: Kopiraj vir na odložišče

en: Copy target to clipboard
sl: Kopiraj cilj na odložišče

en: Open file
sl: Odpri datoteko

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
sl: Najdi in zamenjaj v datotekah

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
sl: Večkratno zamenjaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
sl: Zamenjaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sl: Z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
sl: Večkratno zamenjaj

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
sl: Polje zadeve

[ctx: @title:window]
en: Glossary
sl: Besednjak

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
sl: <p>Prevodi splošnih terminov se pojavijo tukaj.</p><p>Pritisnite bližnjico, ki je prikazana blizu termina, da vstavite njegov prevod.</p><p>Uporabite priročni meni, da dodate nov vnos (namig:&nbsp;izberite besede v izvornem polju in polju prevoda preden pokličete <interface>Določi&nbsp;nov&nbsp;termin</interface>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
sl: Obnovi iz diska

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
sl: Znova naloži besednjak z diska in zavrzi spremembe

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
sl: Besednjak vsebuje neshranjene spremembe.
    Ali jih želite shraniti ali zavreči?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
sl: Angleške sopomenke (dvokliknite za urejanje):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
sl: Ustrezne sopomenke ciljnega jezika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
sl: Polje zadeve:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
sl: Ko dodajate nov vnos, pritisnite Enter, ko vnesete ime, da bodo spremembe stopile v veljavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
sl: Določilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
sl: Opomba: en vnos v besednjaku ustreza točno enemu terminu, ne besedi/zaporedju besed.
    
    Torej: lahko obstaja več vnosov z enako besedo/zaporedjem besed, ampak z drugačnim pomenom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
sl: Preskoči oznake

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
sl: Preskoči označevanje

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
sl: Prezri oznake pospeševalnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
sl: Vključi opombe

en: Suggestions:
sl: Namigi:

en: No errors
sl: Ni napak

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
sl: <html>Ni potrebno biti razvijalec programske opreme, da postanete član ekipe KDE, . Pridružite se lahko jezikovnim ekipam, ki prevajajo vmesnike programov. Zagotovite lahko grafike, teme, zvoke in izboljšano dokumentacijo. O tem odločate vi!<br /><br />Obiščite <a href="%1">%1</a> za podrobnosti o projektih v katerih lahko sodelujete.<br /><br />Če potrebujete več podrobnosti ali dokumentacijo, obiščite <a href="%2">%2</a>, ki bo zagotovila, kar potrebujete.</html>

en: &Configure Lokalize
sl: Nastavi Lokalize

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
sl: Odpri projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
sl: Prevedi programsko opremo

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
sl: Prevedi dokument OpenDocument

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
sl: Ni bilo najdenih modulov Qt SQL, zato pomnilnik prevodov ne bo deloval.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
sl: PP zahteva modul Qt SQLite.

en: No SQLite module available
sl: Na voljo ni modula SQLite

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
sl: Pomnilnik prevodov

[ctx: @title actions category]
en: Project
sl: Projekt

en: Next tab
sl: Naslednji zavihek

en: Previous tab
sl: Predhodni zavihek

en: Previously active tab
sl: Predhodni aktivni zavihek

en: Close current tab
sl: Zapri trenutni zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
sl: Besednjak

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
sl: Pomnilnik prevodov

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
sl: Upravljanje pomnilnikov prevodov

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
sl: Pregled projekta

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
sl: Nastavi projekt ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
sl: Ustvari projekt za prevajanje programske opreme ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
sl: Ustvari projekt za prevajanje dokumentov OpenDocument ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
sl: Odpri projekt ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
sl: Zapri projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
sl: Odpri nedavni projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
sl: Najdi in zamenjaj v datotekah

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
sl: Najdi naslednjega v datotekah

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
sl: Zajetje besedila iz gradnikov

en: &Window Color Scheme
sl: Barvna shema okna

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
sl: Napaka med odpiranjem naslednjih datotek:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
sl: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
sl: &Skripti

[ctx: percentages in statusbar]
en:  (%1%)
sl:  (%1 %)

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
sl: Računalniško podprt prevajalni sistem.
    Ne prevajajte kar je že bilo prevedeno.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
sl: c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 Razvijalci KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
sl: sponzoriran razvoj v sklopu programa Google Summer Of Code

en: NLNet Foundation
sl: Fundacija NLNet

en: sponsored XLIFF-related work
sl: sponzorirano delo v povezavi z XLIFF

en: provided excellent cross-format converting scripts
sl: je ponudil odlične skripte za pretvorbo med oblikami

en: LanguageTool
sl: Jezikovno orodje

en: grammar, style and spell checker
sl: slovnica, slog in črkovalnik

en: project tree merging translation+templates
sl: projektno drevo, ki združuje  prevode in predloge

en: bug fixing patches
sl: popravki za hrošče

en: testing and bug fixing
sl: preizkušanje in odpravljanje hroščev

en: patches
sl: popravki

en: XLIFF improvements
sl: Izboljšave XLIFF

en: bug fixing and improvements
sl: popravki napak in izboljšave

en: Do not scan files of the project.
sl: Ne preglej datotek projekta.

en: Load specified project.
sl: Naloži določen projekt.

en: Document to open
sl: Dokument za odprtje

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
sl: Sprejmi spremembo v prevodu

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
sl: Sprejmi vse nove prevode

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
sl: Prvotna uskladitev

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
sl: Drugotna uskladitev

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
sl: Spustite datoteko sem, da bo združena/usklajena s trenutno, nato pa si oglejte možnosti vsebinskega menija

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
sl: Napaka med odpiranjem datoteke <filename>%1</filename> za uskladitev, napaka v vrstici: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
sl: Različnih vnosov: %1
    Neujemajočih vnosov: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit Metadata
sl: Metapodatki enote

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
sl: <b>Začasne opombe:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
sl: <b>Opombe orodja pology:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
sl: <b>Opombe jezikovnega orodja:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
sl: <b>Faza:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
sl: <br><b>Datoteke:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
sl: <br><b>Kontekst:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
sl: (prazno)

[ctx: @info:label]
en: From:
sl: Od:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
sl: Shranite prazno opombo, da jo odstranite

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
sl: Avtor te opombe

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
sl: <b>Opombe:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
sl: urejanje ...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
sl: Dodaj ...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
sl: Dodaj opombo ...

[ctx: @title:column]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column]
en: Process
sl: Opravilo

[ctx: @title:column]
en: Company
sl: Podjetje

[ctx: @title:column]
en: Person
sl: Oseba

[ctx: @title:column]
en: Tool
sl: Orodje

en: Translation
sl: Prevajanje

en: Review
sl: Pregledovanje

en: Approval
sl: Odobritev

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
sl: Opravilo (to bo hkrati spremenilo vašo vlogo):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
sl: Uredi faze

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
sl: Ime prevajalca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
sl: Ime prevajalca v angleščini

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
sl: Lokalizirano ime

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
sl: Ime prevajalca v ciljnem jeziku

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
sl: Preglasi jezikovno ekipo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
sl: Uporabljajte uporabnikovo ime jezikovne skupine, namesto da bi ga ustvarili

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
sl: Jezikovna ekipa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
sl: Ime ekipe prevajalca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
sl: E-pošta prevajalca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
sl: Privzeta koda jezika za nove projekte

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
sl: Privzet dopisni seznam za nove projekte

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
sl: Pisava za sporočila

[ctx: @title:tab]
en: Identity
sl: Istovetnost

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
sl: Na voljo so naslednji parametri
    %1 - Pot izhodne datoteke
    %2 - Številka vrstice

[ctx: @title:tab]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab]
en: Editing
sl: Urejanje

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
sl: Videz

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
sl: Pomnilnik prevodov

[ctx: @title:tab]
en: LanguageTool
sl: Jezikovno orodje

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
sl: Dostopali ste do zmožnosti, ki zahteva, da je naložen projekt. Ali želite ustvariti nov projekt ali odpreti obstoječi projekt?

[ctx: @title]
en: Project Required
sl: Zahtevan projekt

[ctx: @action]
en: Create Project
sl: Ustvari projekt

[ctx: @action]
en: Open Project
sl: Odpri projekt

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
sl: Projekt prevajanja Lokalize  (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
sl: Izberite mapo z datotekami gettext .po za prevajanje

en: Create software or OpenDocument translation project first.
sl: Najprej ustvarite projekt za prevajanje programske opreme ali dokumentov OpenDocument.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
sl: Napredno

[ctx: @title:tab]
en: Personal
sl: Osebno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
sl: Pisava urejevalnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
sl: Spremeni pisavo urejevalnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
sl: Izberite novo pisavo za območje kamor vpisujete prevedeno sporočilo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
sl: Prikaži svetleči diodi za stanje sporočila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
sl: Če je označeno, bosta prikazani svetleči diodi, ki bosta sporočali stanje sporočila: ohlapno, neprevedeno ali napaka. Če ni označeno, diodi ne bosta prikazani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
sl: Svetleči diodi, ki označujeta stanja ohlapno in neprevedeno kot tudi vrstico stolpca kazalca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
sl: Preveri, če se niz konča s presledkom (kar je pogosto pomembno ob prikazu v uporabniškem vmesniku ali pa ko se združi z drugimi).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
sl: Poudari presledke na koncu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
sl: Če je nastavljeno, gre vrtenje koleščka miške na predhodno ali naslednjo enoto. V nasprotnem primeru drsi skozi besedilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
sl: <html>Ko je ta možnost omogočena, se miškin kolešček uporabi za prehod od predhodne do naslednje enote prevoda (brez spremenilnih tipk). Da spremenite to obnašanje uporabite spremenilne tipke. Uporabite:<ul><li><b>Shift</b> za drsenje skozi besedilo trenutne enote,</li><li><b>Ctrl+Shift</b>, da se pomaknete na predhodno ali naslednjo nepripravljeno enoto,</li><li><b>Ctrl</b>, da se pomaknete na predhodno ali naslednjo nepripravljeno in ne-prazno enoto,</li><li><b>Alt</b>, da se pomaknete na predhodno ali naslednjo neprevedeno enoto.</li></ul>Ko je ta možnost onemogočena, miškin kolešček drsi skozi besedilo trenutne enote prevoda.</html><html>Ko je ta možnost omogočene, se miškin kolešček uporabi za prehod od predhodne do naslednje enote prevoda (brez pomožnih tipk). Da spremenite to obnašanje uporabite pomožne tipke. Uporabite:<ul><li><b>Shift</b> za drsenje skozi besedilo trenutne enote,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> da se pomaknete na predhodnjo ali naslednjo nepripravljeno enoto,</li><li><b>Ctrl</b> da se pomaknete na predhodnjo ali naslednjo nepripravljeno in ne-prazno enoto,</li><li><b>Alt</b> da se pomaknete na predhodnjo ali naslednjo neprevedeno enoto.</li></ul>Ko je ta možnost onemogočena, miškin kolešček drsi skozi besedilo trenutne enote prevoda.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
sl: Vrtenje koleščka miške gre na predhodno ali naslednjo enoto prevoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
sl: Samodejno nastavi stanje na »odobreno«, ko se prične urejanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
sl: V urejevalniku prikažite ločilnike, kot so presledki, zavihki in nove vrstice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
sl: Nastavite na 2, da onemogočite dopolnjevanje besed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
sl: Najmanjša dolžina besede za dopolnjevanje besed

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
sl: Onemogoči dopolnjevanje besed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
sl: Samodejno pretvori posebne znake XML v datotekah TS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
sl: Ob zagonu programa Lokalize obnovite predhodno odprte datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
sl: Določa vedenje bližnjic na zavihkih naslednji/prejšnji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
sl: Obnašanje bližnjice na zavihkih naslednji/prejšnji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
sl: Glede na pozicijo zavihka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
sl: Glede na vrstni red aktiviranja zavihka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
sl: Za odpiranje izvornih datotek uporabite urejevalnik po meri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
sl: Vnesite svojo istovetnost in podrobnosti o svoji prevajalski ekipi. Ti podatki bodo uporabljeni med posodabljanjem glav datoteke.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
sl: Privzet jezik:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
sl: &E-pošta:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
sl: Vaše ime, v angleščini

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
sl: Semkaj vnesite svoje ime in priimek zapisana v angleščini

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
sl: Privzet &dopisni seznam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
sl: E-pošta dopisnega seznama vaše skupine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
sl: Vpišite e-pošto dopisnega seznama vaše prevajalske ekipe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
sl: Jezik v katerega prevajate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
sl: Nastavite privzet jezik v katerega boste prevajali

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
sl: Vpišite svojo e-pošto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
sl: Semkaj vpišite svojo e-pošto, da bo prikazana v glavi datoteke PO z vašim imenom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
sl: Vaše ime v vašem jeziku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
sl: Vpišite svoje ime in priimek v vašem jeziku z vašim črkopisom.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
sl: Lokalizirano ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
sl: Privzeta jezikovna ekipa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
sl: Uporabi strežnik jezikovnih orodij po meri

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
sl: Pot do strežnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
sl: Pot do vašega jezikovnega strežnika po meri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
sl: Vnesite pot za vaš jezikovni strežnik po vaši meri, če obstaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
sl: Zakasnitev avtomatskega preverjanja po prenehanju tipkanja (v sekundah, 0 za izklop)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
sl: Nastavite na 0, da onemogočite avtomatsko preverjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
sl: Omogoči preverjanje Pology

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
sl: Ukaz Pology za preverjanje enega vnosa. Uporabite naslednje argumente za tvorbo ukaza: %u je številka vnosa, %f je ime datoteke. Na primer: posieve -u %u check-rules % f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
sl: Ukaz Pology da preveri en vnos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
sl: Prosimo vnesite ukaz Pology, ki preveri posamezni vnos

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
sl: Ukaz Pology za preverjanje celotne datoteke. Ta ukaz mora vsebovati "-s lokalize" in argument %f ime datoteke. Naprimer: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
sl: Ukaz Pology za preverjanje celotne datoteke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
sl: Prosimo vnesite ukaz Pology, da preverite celotno datoteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
sl: Če je omogočeno, bodo pridobljeni predlogi iz pomnilnika prevodov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
sl: Če je to omogočeno, bo program pridobil predloge iz pomnilnika prevodov takoj, ko odprete datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
sl: Vnaprej pridobi predloge pomnilnika prevodov ob odprtju datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
sl: Največje število predlogov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
sl: Nastavite največje število predlogov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
sl: Spremenite lahko največje število predlogov, privzeto jih je 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
sl: Najmanjša ocena (0-100) predlogov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
sl: Nastavite najnižjo oceno (0-100) predlogov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
sl: Lahko spremenite minimalno oceno (0-100) potrebno za predloge, privzeto je 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
sl: Posodobi/dodaj urejene vnose v pomnilnik prevodov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
sl: Samodejno dodaj odprte datoteke v pomnilnik prevodov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on rescan or when right-clicking on a missing entry
sl: Izbriši manjkajoče datoteke iz pomnilnika prevodov ob ponovnem prečesavanju ali ob desnem kliku na manjkajoči vnos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
sl: Skladnja

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
sl: Pospeševalnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
sl: Običajno '&', ampak je lahko tudi '_' za programe GTK.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
sl: Označevanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
sl: Regularni izraz označevanja. Uporablja se za ujemanje s pomnilnikom prevodov in za zmožnost »Vstavi oznako«.
    
    Privzeta vrednost (primerna za besedila temelječa na XML) je:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Uporablja se samo za datoteke gettext PO, saj ima zapis XLIFF svoj lasten način za določevanje oznak.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
sl: Zavijanje besed po vrstah:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the value '0' to disable the word wrap. Use -1 when translating for KDE PO Summit. 1 to 3 doesn't change anything.
sl: Širina uporabljena za samodejni prelom besed podobno kot msgfmt. Uporabite vrednost '0', da onemogočite prelom besed. Pri prevajanju za KDE PO Summit uporabite -1. 1 do 3 ne spremeni ničesar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
sl: Poti

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
sl: Mapa s predlogami:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
sl: Običajno bo vaš prevajalski projekt podprojekt projekta
    prevajanja istih besedil v več jezikov.
    
    Nastavite to na pot do mape, ki vsebuje prazne prevajalske datoteke
    (datoteke brez prevoda v katerikoli jezik)
    deljene med vsemi podprojekti.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
sl: Mapa veje:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
sl: Ta nastavitev je za način uskladitve.
    
    Način uskladitve se lahko uporabi za istočasno uveljavljanje sprememb
    v prevodu dveh vej.
    
    Nastavite to na pot, ki ustreza vrhnji mapi veje,
    in prikaz drugotne uskladitve bo samodejno odprl datoteke iz veje.
    Vsakič, ko boste naredili spremembe v datotekah glavne veje,
    bodo samodejno podvojene v drugo vejo
    (če seveda vsebuje enak angleški niz).
    
    Za več podrobnosti si oglejte dokumentacijo.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Branch template files folder:
sl: Mapa s predlogami datotek veje:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBranchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project templates folder,
    and Secondary Sync view will automatically create files from branch.
sl: Ta nastavitev je za način uskladitve.
    
    Način uskladitve se lahko uporabi za istočasno uveljavljanje sprememb
    v prevodu dveh vej.
    
    Nastavite to na pot, ki ustreza vrhnji mapi veje,
    in prikaz drugotne uskladitve bo samodejno odprl datoteke iz veje.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l6)
en: Alternate translations folder:
sl: Mapa z alternativnimi prevodi:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
sl: Nastavite to na pot do mape, ki ima podobno sestavo kot vrhnja mapa.
    
    Ob vsakem odprtju datoteke s prevodi, bo poiskana ustrezna datoteke v mapi alternativnih prevodov.
    V primeru, da bo najdena, bo uporabljena v prikazu alternativnih prevodov.
    
    Želeli boste uporabiti prevode drugega ciljnega jezika (drugi podprojekt), ki je blizu vašemu.
    Prevode drugih podprojektov lahko uporabite takoj ali pa jih samodejno prevedete v vaš jezik s pomočjo računalnika.
    
    Za več podrobnosti si oglejte dokumentacijo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
sl: Vloga:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
sl: Prevajalec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
sl: Pregledovalec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
sl: Odobritelj

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
sl: Besednjak:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
sl: Ciljni jezik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
sl: ID projekta se uporabi za razlikovanje med pomnilniki prevodov za popolnoma različne projekte in jezike.
    
    Če imate na primer več projektov za prevajanje programov KDE
    (so v različnih skladiščih), uporabite enak ID za vse.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
sl: Ciljni jezik projekta.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
sl: Dopisni seznam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
sl: To je glavna nastavitev. Nastavite jo na pot do mape, ki vsebuje datoteke s prevodi
    za vaš projekt (ali podprojekt za vaš ciljni jezik).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
sl: Vrhnja mapa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
sl: Avtomatsko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
sl: Aplikacija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
sl: Projekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
sl: Jezikovna ekipa:

en: Scanning folders with source files
sl: Preiskovanje map z izvornimi datotekami

en: Editor
sl: Urednik

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
sl: %1. Prevod v %2

en: default
sl: privzeto

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
sl: Jezik

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
sl: Uporabnikova jezikovna ekipa v nastavitvah Lokaliza

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
sl: Preglasi jezikovno ekipo Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
sl: Projekt jezikovne ekipe

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
sl: Osnovna mapa za datoteke PO (prevode)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
sl: Osnovna mapa za datoteke POT (predloge, ki se naj prevedejo)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
sl: Besednjak projekta

[ctx: @title:column File name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
sl: Graf

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
sl: Skupno

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
sl: Prevedeno

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
sl: Ni pripravljeno

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
sl: Ni prevedeno

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
sl: Nepopolno

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
sl: Zadnji prevod

[ctx: @title:column]
en: Comment
sl: Komentar

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
sl: Revizija predloge

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
sl: Zadnji prevajalec

[ctx: @title:tab]
en: Project Overview
sl: Pregled projekta

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
sl: Samo predhodna predloga

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
sl: Samo naslednja predloga

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
sl: Samo predhodni prevod

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
sl: Samo naslednji prevod

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
sl: Skrij popolne vnose

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
sl: Skrij popolno prevedene datoteke in mape

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
sl: Odpri izbrane datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to translation memory
sl: Dodaj v pomnilnik prevodov

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
sl: Najdi v datotekah

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
sl: Dodaj komentar

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
sl: Zaženi Pology na datotekah

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
sl: Najdi v datotekah (vključno s predlogami)

en: Project file comment
sl: Komentar projektne datoteke

en: Input a comment for this project file:
sl: Vnesi komentar za to projektno datoteko:

en: The Pology check has succeeded
sl: Preverjanje Pology je uspelo

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
sl[0]: Odprli boste %1 datoteko
sl[1]: Odprli boste %1 datoteki
sl[2]: Odprli boste %1 datoteke
sl[3]: Odprli boste %1 datotek

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
sl: Sočasno odprtje velikega števila datotek lahko povzroči slabo odzivnost programa Lokalize.

en: Are you sure you want to open this many files?
sl: Ali ste prepričani, da želite odpreti toliko datotek?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
sl[0]: &Odpri %1 datoteko
sl[1]: &Odpri %1 datoteki
sl[2]: &Odpri %1 datoteke
sl[3]: &Odpri %1 datotek

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Source language
sl: Izvorni jezik

[ctx: @title:column]
en: Target language
sl: Ciljni jezik

[ctx: @title:column]
en: Pairs
sl: Pari

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
sl: Edinstveni izvorni vnosi

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
sl: Edinstveni prevodi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
sl: Povezava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
sl: Ime podatkovne zbirke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
sl: Gostitelj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
sl: Uporabnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
sl: Krajevno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
sl: Vrsta podatkovne zbirke:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
sl: Vsebina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
sl: Izvorni jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
sl: Regularni izraz označevanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
sl: Pospeševalnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
sl: Ustvari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
sl: Dodaj podatke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
sl: Dodaj podatke iz TMX-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
sl: Izvozi v TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
sl: Lažni prijatelj

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
sl: Zagotavljanje kakovosti

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
sl: PP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
sl: Iskanje izraza za del izvornega jezika.
    Pritisnite Enter za začetek iskanja.
    Pritisnite Ctrl+L, da obiščete ta nadzor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
sl: Prikaži rezultate, ki se ne ujemajo z izrazom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
sl: Maska datoteke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
sl: Kaži le rezultate iz datotek, pri katerih se pot ujema z določeno masko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
sl: Skladnja poizvedbe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
sl: Prebere vse datoteke v pomnilnik prevodov in posodobi stare vnose. Preiskovanje bo delovalo v ozadju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
sl: P&reišči datoteke projekta

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
sl: Pomnilniki prevodov

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
sl: Izberite mapo za pregledovanje

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
sl: Nov pomnilnik prevodov

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
sl: Lastnosti pomnilnika prevodov

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
sl: Izberite datoteko TMX za uvoz v izbrano podatkovno zbirko

en: TMX files (*.tmx *.xml)
sl: Datoteke TMX (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
sl: Izberite datoteko TMX za izvoz izbrane podatkovne zbirke

en: Adding files to Lokalize translation memory
sl: Dodajanje datotek v pomnilnik prevodov Lokalize

en: TM
sl: PP

[ctx: @title:column Original text]
en: Source: %1
sl: Vir: %1

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target: %1
sl: Cilj: %1

en: Substring
sl: Podniz

en: Google-like
sl: Podobno Googlu

en: Wildcard
sl: Nadomestni znak

en: Space is AND operator. Case insensitive.
sl: Presledek je operator IN. Neobčutljivo na velikost črk.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
sl: Vzorci lupine (* in ?). Občutljivo na velikost črk.

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
sl: Skupno: %1 (%2)

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
sl: Datoteka %1 ne obstaja, odstranili smo jo iz pomnilnika prevodov.

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory
sl: Pomnilnik prevodov

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
sl: Dvokliknite na katerokoli besedo, da jo vstavite v prevod

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
sl: Paketno izpolnjevanje iz pomnilnika s prevodi

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
sl: Paketno prevajanje je bilo zaključeno.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
sl: Ni bilo najdenih prevodov s točnim ujemanjem.

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
sl: Paketno prevajanje je bilo razporejeno.

[ctx: A perfect match between a Translation Memory source string and the source string being translated.]
en: 100% (perfect match)
sl: 100% (popolno ujemanje)

[ctx: The number of times a Translation Memory entry exists in the database, %1 is the number.]
en: Occurred %1 time | Occurred %1 times
sl[0]: Se je pojavilo %1 krat
sl[1]: Se je pojavilo %1 krat
sl[2]: Se je pojavilo %1 krat
sl[3]: Se je pojavilo %1 krat

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
sl: ta

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
sl: Datoteka: %1<br />Datum dodatka: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
sl: <br />Zadnji datum spremembe: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
sl: <br />Zadnji avtor spremembe: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
sl: <br />PP: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
sl: <br />Ne obstaja več v datoteki

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
sl: <html>Ali resnično želite odstraniti vnos:<br/><i>%1</i><br/>iz pomnilnika prevodov %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
sl: Odstranjevanje vnosa iz pomnilnika prevodov

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
sl: Odstrani ta vnos

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
sl: Odpri datoteko, ki vsebuje ta vnos

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
sl: Odstrani to manjkajočo datoteko iz TM

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
sl: <html>Ali resnično želite odstraniti to manjkajočo datoteko:<br/><i>%1</i><br/>iz pomnilnika prevodov %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
sl: Odstranjevanje manjkajočih datotek iz pomnilnika prevodov

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
sl: Uporabi predlog iz pomnilnika prevodov

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
sl: Zajetje besedila iz gradnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
sl: <html>
    <p align="justify">Da olajša prevod KDE, lahko Lokalize zajame besedilo iz uporabniških vmesnikov programov in poišče datoteke s prevodi, ki vsebujejo besedilo.</p>
    <p align="justify">Ko je to omogočeno, se lahko zajemanje začne, tako da kliknete s srednjo miškino tipko na katerikoli element grafičnega vmesnika (gradnik), ki ga ni mogoče urejati. Zatem preklopite v okno Lokalize in izberite vnos s tem besedilom. Četudi več datotek vsebuje enak niz, bo v večini primerov uporabljen pravi.</p>
    <p align="justify">Vedite, da morate imeti posodobljen pomnilnik prevodov in hkrati indeksirane vse datoteke s prevodi, da bo ta zmožnost delovala.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
sl: Odziv ob kliku s srednjo miškino tipko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
sl: Poišči besedilo elementa grafičnega vmesnika v pomnilniku prevodov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
sl: Kopiraj besedilo elementa grafičnega vmesnika na odložišče

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
sl: Poišči izbrano besedilo v pomnilniku prevodov

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
sl: Zamenjaj besedilo

en: no spellcheck available
sl: preverjanje črkovanja ni na voljo

en: An error was reported: %1
sl: Sporočena je bila napaka: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
sl: Kopiraj vir v cilj
