lokalize - en to sr translation catalogue (576 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
sr: Алатке

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
sr: Компилуј ПО фајл

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
sr: Компилуј ПО фајл и учини га доступним програмима

en: Gettext not found
sr: Геттекст није нађен

en: Install gettext package for this feature to work
sr: Инсталирајте Геттекст (пакет gettext) да би ова могућност радила

en: Updating from templates...
sr: Ажурирам према шаблонима...

en: Merge has been completed
sr: Стапање је довршено.

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
sr: Стапање је довршено.
    Датум измене шаблона: %1 (пре %2 дана).|/|Стапање је довршено.
    Датум измене шаблона: %1 (пре %2 $[множ ^2 дан дана дана]).

en: Merge failed.
sr: Стапање није успело.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
sr: Не могу да нађем фајл шаблона за стапање:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
sr: Фајл

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
sr: Ажурирај фајл према шаблону

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
sr: Стопи у ОДФ

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
sr: Ствара преведену верзију ОДФ документа

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
sr: Алтернативни преводи

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
sr: Приказ алтернативних превода даје неке корисне податке.
    
    За ПО фајлове, приказује разлику између тренутног изворног текста и изворног текста који одговара мутном преводу. Њега налази msgmerge када ажурира ПО фајл на основу шаблона (ПОТ фајла).
    
    Желите ли да активирате приказ ових података?

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
sr: <p>Понекад, када дође до измене изворног текста, стари превод се обележи као да <i>чека преглед</i> (тј. изгуби стање одобреног), или, у случају ИксЛИФФ фајла, премести у одељак <i>алтернативних превода</i> дате јединице.</p><p>Овај алатни приказ такође даје разлику између текуће и претходне изворне ниске, тако да лако можете видети како треба изменити постојећи превод тако да одговара текућем извору.</p><p>Двокликните на било коју реч у овом приказу да је уметнете у превод.</p><p>Превуците фајл превода на овај приказ да послужи као додатни извор алтернативних превода.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
sr: Извор: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
sr: Употреба алтернативног превода

en: no
sr: не

en: yes
sr: да

[ctx: @title:column]
en: Source
sr: извор

[ctx: @title:column]
en: Target
sr: превод

[ctx: @title:column]
en: Approved
sr: одобрено

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
sr: Двојне јединице

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
sr: Постави фајл

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
sr: Користи изворни фајл

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
sr: сви подржани фајлови (*.po, *.pot, *.xlf, *.xliff, *.ts)

en: Gettext (*.po *.pot)
sr: Геттекст (*.po, *.pot)

en: Gettext (*.po)
sr: Геттекст (*.po)

en: XLIFF (*.xlf *.xliff)
sr: ИксЛИФФ (*.xlf, *.xliff)

en: Linguist (*.ts)
sr: КуТ‑лингвист (*.ts)

en: New
sr: нова

en: Needs translation
sr: чека превод

en: Needs full localization
sr: чека пуну локализацију

en: Needs adaptation
sr: чека прилагођавање

en: Translated
sr: преведена

en: Needs translation review
sr: чека преглед превода

en: Needs full localization review
sr: чека преглед пуне локализације

en: Needs adaptation review
sr: чека преглед прилагођавања

en: Final
sr: коначна

en: Signed-off
sr: потписана

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
sr: почетак упарене ознаке

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
sr: крај упарене ознаке

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
sr: самостална ознака

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
sr: осамљена ознака

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
sr: обележивач

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
sr: генерички групни местодржач

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
sr: подток

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
sr: генерички местодржач

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
sr: почетак упареног местодржача

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
sr: крај упареног местодржача

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
sr: скраћеница

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
sr: скраћени облик: израз добијен изостављањем било којег дела пуног израза, који и даље означава исти појам.

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
sr: скраћеница: скраћени облик једноставног израза добијен изостављањем неких од његових слова (нпр. ‘им.’ за ‘именица’).

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
sr: акроним: скраћени облик израза сачињен од слова пуног вишечланог израза, спојено записаних тако да се читају као реч (нпр. ‘ЈАТ’ од „Југословенски аеротранспорт“).

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
sr: апелатив: именички израз који одређује неку врсту објеката.

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
sr: колокација: понављајући склоп речи повезаних по томе што се морају заједнички јављати унутар исказа или низа исказа, иако не неопходно непосредно надовезане једна за другом.

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
sr: заједнички назив: синоним за међународни научни израз који се користи у општим расправама у датом језику

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
sr: датум и/или време

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
sr: једначина: исказ који утврђује да су два математичка израза, на пример, једнака (показано знаком једнакост, =), или на неки други начин зависна.

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
sr: проширени облик: пуни облик израза за који постоји скраћеница.

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
sr: формула: слике, симболи и други елементи за сажето представљање исказа попут математичке или хемијске формуле.

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
sr: заглавни израз: ознака појма изабрана за заглавље терминолошког уноса

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
sr: иницијализам: скраћени облик вишечланог израза који се састоји од његових почетних слова, таквих да се слова изговарају појединачно (нпр. ‘ПТТ’ за „Пошта, телеграф и телефон“).

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
sr: међународни научни израз: део међународне научне номенклатуре, који је усвојило одговарајуће научно тело.

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
sr: интернационализам: израз истог или скоро истог ортографског и фонетског облика у многим језицима

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
sr: логички израз: исказ који представља математичку или логичку релацију, попут неједнакости, односа скупова, Булове алгебре, и сл.

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
sr: јединица управљања материјалима: јединица за праћење објекта

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
sr: име

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
sr: приближни синоним: израз који означава исти или врло сличан појам као неки други израз на истом језику, али чија је међусобна смењивост ограничена само на неке контексте.

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
sr: број дела: јединствена алфанумеричка ознака додељена објекту у производном систему

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
sr: фраза

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
sr: фразеологизам: група од две или више речи које образују једну јединицу таквог значења да се оно често не може одредити само на основу речи које је чине.

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
sr: заштићено: обележени текст не треба преводити

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
sr: романизован облик: облик израза који настаје када се изворни нелатинички израз запише латиницом.

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
sr: сегмент: обележени текст представља сегмент

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
sr: задата фраза: фиксирана, лексикализована фраза

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
sr: скраћени облик: варијанта вишечланог израза с мање речи него у пуном облику израза (нпр. „Уједињено Краљевство“ за „Уједињено Краљевство Велике Британије и Северне Ирске“).

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
sr: јединица праћења залиха: инвентарска ставка одређена јединственом алфанумеричком ознаком, која се додељује у систему управљања инвентаром.

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
sr: стандардни текст: фиксна понављајућа синтагма

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
sr: симбол: ознака појма сачињена од слова, бројева, пиктограма или било које њихове комбинације.

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
sr: синоним: израз који означава исти или врло сличан појам као главни израз у уносу за дати појам.

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
sr: синонимска фраза: фразеолошка јединица језика истог семантичког садржаја као нека друга фраза у том језику.

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
sr: израз

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
sr: транскрибовани облик: облик израза настао преметањем знакова са изворног писма у циљно, узимајући у обзир изворни изговор.

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
sr: пресловљени облик: облик израз настао директним смењивањем знакова са изворног писма у циљно.

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
sr: сасечени израз: скраћени облик израза настао изостављањем једног или више елемената или слогова пуног облика (нпр. ‘инфо’ за ‘информациони’)

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
sr: варијанта: један од алтернативних облика израза

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
sr: Уметање

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
sr: Брисање

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
sr: Промена одобрености

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
sr: Уметање обележавања

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
sr: Брисање обележавања

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
sr: Постављање белешке

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
sr: Ажурирање/додавање фазе радног тока

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
sr: Постављање еквиваленције превода

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
sr: Уклањање текста с обележавањем

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
sr: Уметање текста са обележавањем

en: separator for different-length string alternatives
sr: раздвајач алтернативних ниски различите бројности

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
sr: Претходна вредност извора, коју је сачувала алатка xgettext при преласку на новији ПОТ шаблон.

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
sr: Недостаје име аутора

en: Your name:
sr: Ваше име:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
sr: Недостаје адреса е‑поште аутора

en: Your email:
sr: Ваша адреса е‑поште:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
sr: Претходна вредност извора, коју је сачувала алатка lupdate.

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
sr: Јединице превода

en: Quick search...
sr: Брза претрага...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
sr: Активира се са <b>Ctrl+L</b>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
sr: Прихвата регуларне изразе.

en: options
sr: опције

en: Reset individual filter
sr: Ресетуј појединачни филтер

en: Case insensitive
sr: Разликуј величину слова

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
sr: Игнориши убрзивачке знакове

en: Ready
sr: спремне

en: Non-ready
sr: неспремне

en: Non-empty
sr: непразне

en: Empty
sr: празне

en: Changed since file open
sr: измењене од отварања фајла

en: Unchanged since file open
sr: неизмењене од отварања фајла

en: Same in sync file
sr: исто у синхро фајлу

en: Different in sync file
sr: различито у синхро фајлу

en: Not in sync file
sr: нема у синхро фајлу

en: Plural
sr: множинске

en: Non-plural
sr: немножинске

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
sr: Основно

[ctx: @title:inmenu]
en: States
sr: Стања

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
sr: Претражива колона

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
sr: Поново поређај и филтрирај по измени садржаја

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
sr: све

[ctx: @title:column]
en: Entry
sr: јединица

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
sr: извор

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
sr: превод

[ctx: @title:column]
en: Notes
sr: белешке

[ctx: @title:column]
en: Context
sr: контекст

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
sr: Стање превода

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
sr: спремна

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
sr: чека преглед

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
sr: непреведена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
sr: Циљни језик:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
sr: текућа: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
sr: укупно: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
sr: неспремно: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
sr: непреведено: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
sr: Фајл

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: @title actions category]
en: Editing
sr: Уређивање

en: Synchronization 1
sr: Синхронизација 1

en: Synchronization 2
sr: Синхронизација 2

en: Translation Memory
sr: Преводилачка меморија

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
sr: Појмовник

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
sr: Уметни алтернативни превод #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
sr: Додај белешку

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
sr: Уметни ТМ предлог #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
sr: Уметни превод израза #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
sr: Дефиниши нови израз

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert WebQuery result #%1
sr: Уметни резултат веб упита #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
sr: Фазе...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
sr: Број речи

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
sr: Стопи превод у отворени документ

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
sr: Обрни смер тражења

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
sr: Одобрена

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
sr: Одобри и пређи на следећу

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
sr: Еквивалентни превод

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
sr: Копирај извор у превод

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
sr: Развиј превод

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
sr: Очисти

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
sr: Уметни ознаку

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
sr: Уметни следећу ознаку

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
sr: Довршавање

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
sr: Замени најбољим предлогом правописара

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
sr: &Следећа

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
sr: &Претходна

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
sr: П&рва јединица

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
sr: П&оследња јединица

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
sr: Јединица по броју

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
sr: Претходна непразна али неспремна

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
sr: Наредна непразна али неспремна

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
sr: Претходна непреведена

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
sr: Следећа непреведена

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
sr: Претходна неспремна

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
sr: Следећа неспремна

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
sr: Фокусирај поље претраге у приказу јединица

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
sr: Обележи јединицу

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
sr: Претходни обележивач

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
sr: Следећи обележивач

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
sr: Испуни све тачне предлоге

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
sr: Испуни све тачне преводе и означи као мутне

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
sr: Отвори фајл за синхро/стапање

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
sr: Отвори каталог за стапање у текући / пренеси измене из основног фајла

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
sr: Претходна различита

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
sr: Претходна јединица преведена другачије у фајлу који се стапа, укључујући и празне преводе из извора стапања

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
sr: Следећа различита

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
sr: Следећа јединица преведена другачије у фајлу који се стапа, укључујући и празне преводе из извора стапања

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
sr: Следећа различита одобрена

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
sr: Копирај из извора стапања

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
sr: Копирај све нове преводе

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
sr: Мења само празне и неспремне јединице у основном фајлу

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
sr: Копирај у извор стапања

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
sr: Отвори фајл за секундарни синхро

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
sr: Мења само празне јединице

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
sr: (повраћен)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
sr: Документ садржи несачуване измене.
    Желите ли да их сачувате или одбаците?

[ctx: @title:window]
en: Warning
sr: Упозорење

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
sr: Избор фајла превода

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
sr: Грешка при отварању фајла „%1“, ред: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
sr: Грешка при отварању фајла „%1“.

[ctx: @title:window]
en: Save File As
sr: Уписивање фајла као

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
sr: Грешка при упису фајла „%1“
    Желите ли да сачувате у други фајл или одустанете?

[ctx: @title]
en: Error
sr: Грешка

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
sr: Не могу да извршим аутоматско уписивање.
    Циљни фајл је „%1“.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
sr: Скок на јединицу

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
sr: Број јединице:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
sr: текућа: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
sr: Преведена

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
sr: Потписана

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
sr: Одобрена

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
sr: Превод је завршен (иако може очекивати преглед).

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
sr: Превод је добио позитиван преглед.

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
sr: Јединица је сасвим локализована (тј. коначна).

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
sr: Речи у извору: %1<br/>Речи у преводу: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
sr: Број речи

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
sr: Желите ли да потражите изворни фајл локално или преко lxr.kde.org?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
sr: Потрага за изворним фајлом

en: Locally
sr: Локално

en: Select project's base folder for source file lookup
sr: Избор основне фасцикла пројекта за тражење изворних фајлова

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
sr: Не могу да нађем изворни фајл у задатој фасцикли.
    Желите ли да промените фасциклу?

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
sr: Не могу да отворим циљни изворни фајл, јер нити је релативан према текућем фајлу превода, нити је учитана нека скрипта за отварање изворних фајлова из посебних путања. Потражите у приручнику Локализуја примере скрипти и како да их укључите у пројекат.

en: Install translate-toolkit package and retry.
sr: Инсталирајте пакет translate-toolkit па покушајте поново.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
sr: Избор изворног отвореног документа од којег потиче текући ИксЛИФФ

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
sr: отворенодокументски фајлови (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
sr: Инсталирајте пакет python-uno за додатну функционалност.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
sr: Постави текст јединице

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
sr: Замени

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
sr: Досегнут крај документа. Желите ли да наставите из почетка?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
sr: Правопис

en: Lokalize has finished spellchecking
sr: Провера правописа завршена

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
sr: &Појмовник

note: i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
sr: &Веб упит

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
sr: Преводилачка &меморија

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
sr: Алтернативни преводи

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr: &Кретање

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
sr: &Обележивачи

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
sr: С&инхронизуј

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
sr: &Секундарни синхроизвор

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
sr: Прикази &алатки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
sr: неспремна:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
sr: непреведена:

[ctx: @action]
en: Hide
sr: Сакриј

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
sr: колона: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
sr: <qt><p><b>Изворна ниска</b></p><p>Овај део прозора приказује изворни текст тренутно приказане јединице.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
sr: Облик множине %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
sr: Развиј

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
sr: Извор:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
sr: <html><p>Израз за претрагу у изворном језику.</p><p>Притисните <b>Ctrl+L</b> да позовете ову контролу.</p><p>Притисните <b>Enter</b> да започнете тражење.</p><p>Притисните <b>Esc</b> да обуставите тражење.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
sr: Превод:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
sr: <html>Израз за претрагу у циљном језику. Притисните <b>Enter</b> да започнете тражење.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
sr: Изврни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
sr: &Тражи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps)
en: Regular expressions
sr: Регуларни изрази

[ctx: @title:window]
en: File List
sr: Списак фајлова

en: Drop translation files here...
sr: Превуците овде фајлове превода...

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
sr: фајл

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
sr: Тражење и замена по фајловима

en: Copy source to clipboard
sr: Копирај извор у клипборд

en: Copy target to clipboard
sr: Копирај превод у клипборд

en: Open file
sr: Отвори фајл

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
sr: Тражење и замена по фајловима

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
sr: Масовна замена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
sr: Замени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sr: са:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
sr: Преглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
sr: Масовна замена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
sr: Поклопи величину

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
sr: област

[ctx: @title:window]
en: Glossary
sr: Појмовник

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
sr: <p>Овде су дати преводи за уобичајене изразе.</p><p>Притисните пречицу наведену поред израза да га уметнете у превод.</p><p>Нови унос у појмовник можете додати кроз контекстни мени (савет: изаберите речи у извору и преводу пре него што позовете <i>Дефиниши нови израз</i>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
sr: Врати са диска

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
sr: Учитава појмовник са диска, одбацујући све измене

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
sr: Појмовник садржи несачуване измене.
    Желите ли да их сачувате или одбаците?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
sr: Синоними на енглеском (двокликните за уређивање):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, remEngTerm) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, remTargetTerm)
en: -
sr: –

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
sr: Синоними у циљном језику:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
sr: Област:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
sr: Када додајете нови унос, да би измене ступиле на снагу притисните Enter пошто унесете његово име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
sr: Дефиниција:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
sr: Напомена: један унос у појмовнику одговара тачно једном појму, а не пару изворни-преведени израз. Односно, може постојати неколико уноса са истим паром израза, али различитим значењима.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
sr: Прескачи ознаке

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
sr: Прескачи обележавање

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
sr: Игнориши убрзивачке знакове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
sr: Укључи белешке

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
sr: Није нађен ниједан СКуЛ модул за КуТ. Преводилачка меморија неће радити.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
sr: Преводилачка меморија захтева модул СКуЛајта за КуТ.

en: No SQLite module available
sr: Нема модула СКуЛајта

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
sr: Преводилачка меморија

[ctx: @title actions category]
en: Project
sr: Пројекат

en: Next tab
sr: Следећи језичак

en: Previous tab
sr: Претходни језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
sr: Појмовник

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
sr: Преводилачка меморија

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
sr: Управљај преводилачким меморијама

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
sr: Преглед пројекта

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
sr: Подеси пројекат...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
sr: Направи пројекат превода софтвера...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
sr: Направи пројекта превода отвореног документа...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
sr: Отвори пројекат...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
sr: Отвори недавни пројекат

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
sr: Пронађи и замени по фајловима

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
sr: Нађи следеће у фајловима

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
sr: Захвати текст виџета

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
sr: Грешка при отварању следећих фајлова:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
sr: &Пројекат

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
sr: &Скрипте

[ctx: @title]
en: Lokalize
sr: Локализуј

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
sr: Систем за превођење помоћу рачунара.
    Не преводите што је већ преведено.

en: Nick Shaforostoff
sr: Николај Шафоростов

en: Google Inc.
sr: Гугл

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
sr: спонзор развоја у оквиру програма „Гуглово лето кôда“

en: NLNet Foundation
sr: Задужбина НЛнет

en: sponsored XLIFF-related work
sr: спонзор рада у вези са ИксЛИФФ‑ом

en: Translate-toolkit
sr: Преводилачки прибор

en: provided excellent cross-format converting scripts
sr: пружа изванредне скрипте за претварање између формата

en: Viesturs Zarins
sr: Вијестурс Зарињш

en: project tree merging translation+templates
sr: стапање превода и шаблона у стаблу пројекта

en: Stephan Johach
sr: Штефан Јохах

en: bug fixing patches
sr: закрпе за грешке

en: Chusslove Illich
sr: Часлав Илић

en: Jure Repinc
sr: Јуре Репинц

en: testing and bug fixing
sr: испробавање и поправке грешака

en: Stefan Asserhall
sr: Стефан Асерхел

en: patches
sr: закрпе

en: Papp Laszlo
sr: Ласло Пап

en: Albert Astals Cid
sr: Алберт Асталс Сид

en: XLIFF improvements
sr: Побољшања за ИксЛИФФ

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
sr: Не скенирај фајлове у пројекту.

en: Load specified project.
sr: Учитај задати пројекат

en: Document to open
sr: Отвори овај документ

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
sr: Прихвати измену у преводу

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
sr: Прихвати све нове преводе

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
sr: Примарни синхро

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
sr: Секундарни синхро

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
sr: Испустите овде фајл у који се стапа/синхронизује са текућим, па погледајте опције менија.

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
sr: Грешка при отварању фајла ‘%1’ ради синхронизације, ред: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
sr: Различитих јединица: %1
    Непоклопљених јединица: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
sr: Метаподаци јединице

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
sr: <b>Привремене белешке:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
sr: <b>Фаза:</b><br />

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
sr: <br /><b>Фајлови:</b><br />

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
sr: <br /><b>Контекст:</b><br />

[ctx: @info:label]
en: From:
sr: Од:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
sr: Сачувајте празну белешку да је уклоните.

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
sr: Аутор ове белешке.

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
sr: <b>Белешке:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
sr: Уреди...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
sr: Додај...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
sr: Додај белешку...

[ctx: @title:column]
en: Date
sr: датум

[ctx: @title:column]
en: Process
sr: процес

[ctx: @title:column]
en: Company
sr: фирма

[ctx: @title:column]
en: Person
sr: особа

[ctx: @title:column]
en: Tool
sr: алатка

en: Translation
sr: превод

en: Review
sr: преглед

en: Approval
sr: одобрење

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
sr: обрада (такође ће вам изменити улогу):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
sr: Фазе уређивања

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
sr: Име преводиоца

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
sr: Име преводиоца на енглеском

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
sr: Име на матерњем језику

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
sr: Име преводиоца у циљном језику

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
sr: Е‑пошта преводиоца

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
sr: Подразумевани кôд језика за нове пројекте

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
sr: Подразумевана поштанска листа за нове пројекте

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
sr: Фонт за јединице

[ctx: @title:tab]
en: Identity
sr: Идентитет

[ctx: @title:tab]
en: General
sr: Опште

[ctx: @title:tab]
en: Editing
sr: Уређивање

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
sr: Изглед

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
sr: Преводилачка меморија

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
sr: Правопис

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
sr: Приступили сте могућности која захтева да буде учитан пројекат. Желите ли да направите нови пројекат или отворите неки постојећи?

[ctx: @action]
en: New
sr: Нови пројекат

[ctx: @action]
en: Open
sr: Отвори

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
sr: Локализујев преводилачки пројекат (*.lokalize|)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
sr: Избор фасцикле са геттекст фајловима за превођење

en: Create software or OpenDocument translation project first.
sr: Прво направите пројекат превода софтвера или отвореног документа.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
sr: Напредно

[ctx: @title:tab]
en: Scripts
sr: Скрипте

[ctx: @title:tab]
en: Personal
sr: Лично

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
sr: Фонт уређивача:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
sr: Измените фонт уређивача

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
sr: Изаберите нови фонт за поље у коме уносите преводе јединица.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
sr: Лампице за стање јединице

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
sr: Попуните за приказ лампица које назначују стање јединице: мутна, непреведена, или грешка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
sr: Лампице за назнаку мутног и непреведеног стања и колоне курсора

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
sr: Боје текста за измене у јединици.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
sr: Поклапање ниски

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
sr: Додато у новијој ниски:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
sr: Боја новододатог текста

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
sr: Можете задати неку другу боју за приказ текста који је додат ниски.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
sr: Уклоњено из новије ниске:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
sr: Боја уклоњеног текста

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
sr: Можете задати неку другу боју за приказ текста уклоњеног из ниске.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
sr: Попуните да бисте видели када се ниска завршава размаком (често важно за приказ у корисничком сучељу, или када се надовезује на друге).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
sr: Истакни размаке на крају

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
sr: Ако је попуњено, точкић миша пребацује на претходну или следећу јединицу, иначе клиза текст.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
sr: <html><p>Када је ова опција укључена, точкићем миша се пребацује на претходну или следећу преводилачку јединицу (без модификаторских тастера). Ово понашање се може изменити модификаторским тастерима. Користите:</p><ul><li><b>Shift</b> за клизање текста у текућој јединици,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> за одлазак на претходну или следећу неспремну јединицу,</li><li><b>Ctrl</b> за одлазак на претходну или следећу неспремну непразну јединицу,</li><li><b>Alt</b> за одлазак на претходну или следећу непреведену јединицу.</li></ul><p>Ако је опција искључена, точкић миша просто клиза текст у текућој преводилачкој јединици.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
sr: Точкић миша води на претходну или следећу јединицу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
sr: Аутоматски постави стање ‘одобрено’ на почетку уређивања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
sr: Поставите на 2 да искључите допуну речи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
sr: Најмања дужина речи за допуну речи

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
sr: Без допуне речи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
sr: Испуните податке о себи и свом преводилачком тиму. Користе се при ажурирању заглавља фајла.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
sr: Подразумевани језик:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
sr: Ваше име на енглеском

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
sr: Унесите име и презиме како би се записало на енглеском

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
sr: Адреса поштанске листе вашег тима

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
sr: Упишите адресу поштанске листе вашег преводилачког тима

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
sr: Језик на који преводите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
sr: Одредите подразумевани језик на који преводите

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
sr: Упишите своју е‑пошту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
sr: Унесите адресу е‑поште која ће стајати уз ваше име у заглављу ПО фајла.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
sr: Ваше име на вашем матерњем језику

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
sr: Унесите име и презиме како се записује на вашем језику.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
sr: Име на матерњем језику:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
sr: Попуните за предлоге из преводилачке меморије

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
sr: Када је попуњено, програм дохвата преводилачке меморије чим отворите фајл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
sr: Предохват предлога преводилачке меморије по отварању фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
sr: Највише предлога:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
sr: Задајте највећи број предлога

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
sr: Можете изменити највећи број предлога, подразумевано је 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
sr: Ажурирај/додај уређене јединице у преводилачку меморију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
sr: Аутоматски додај отворене фајлове у преводилачку меморију

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
sr: Синтакса

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
sr: Убрзивач:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
sr: Нпр. ‘&’ у КДЕ‑у, или ‘_’ у ГТК програмима.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
sr: Обележавање:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
sr: <html><p>Регуларни израз за обележавање. Користи се за поклапање у преводилачкој меморији и могућност уметања ознака.</p><p>Подразумевана вредност (погодна за текстове ИксМЛ типа) гласи: <tt>(&lt;[^>]+>)+|(&amp;[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+</tt></p><p>Потребно само за ПО фајлове, пошто ИксЛИФФ наводи положај обележавања на свој начин.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
sr: Путање

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
sr: Фасцикла шаблона:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
sr: Обично ће ваш преводилачки пројекат бити потпројекат пројекта за превођење истог текста на више језика. Поставите ову путању на фасциклу која садржи празне фајлове превода, тј. непреведене на било који језик, дељене између свих потпројеката.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
sr: Фасцикла гране:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
sr: <html><p>Поставка за синхрорежим.</p><p>Синхрорежим се може користити за истовремено уређивање превода у две различите гране. Поставите овде путању која одговара кореној фасцикли гране у пројекту, и приказ секундарног синхроизвора ће аутоматски отварати фајлове из гране. Тада ће свака измена коју начините у главној грани бити пресликана у секундарну, наравно под условом да ова садржи исту изворну ниску.</p><p>Више детаља потражите у документацији.</p></html>

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
sr: Фасцикла алтернативних превода:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
sr: <html><p>Поставите ово на путању фасцикле структуре сличне кореној.</p><p>При сваком отварању фајла превода, биће потражен одговарајући фајл у фасцикли алтернативних превода, и, ако буде пронађен, употребљен у приказу алтернативних превода.</p><p>Ово је згодно када можете да се послужите преводима на други циљни језик (нпр. из другог потпројекта), јер је близак вашем. Преводе из другог потпројекта такође можете употребити било одмах, било по машинском превођењу на ваш језик.</p><p>Више детаља потражите у документацији.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
sr: Улога:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
sr: преводилац

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
sr: прегледач

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
sr: одобравач

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
sr: Појмовник:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
sr: Циљни језик:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
sr: <html><p>ИД пројекта се користи за раздвајање преводилачких меморија за посве различите пројекте и језике.</p><p>На пример, ако у неколико пројеката преводите КДЕ програме (нпр. јер су у различитим ризницама), употребите исти ИД за све њих.</p></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
sr: Циљни језик пројекта.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
sr: Поштанска листа:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: ID:
sr: ИД:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
sr: Ово је главна поставка. Задајте путању фасцикле са фајловима превода у пројекту, или потпројекту за циљни језик.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
sr: Корена фасцикла:

en: Scanning folders with source files
sr: Скенирам фасцикле изворних фајлова...

en: Editor
sr: Уређивач

en: Install translate-toolkit package and retry
sr: Инсталирајте пакет translate-toolkit па покушајте поново.

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
sr: prevod-%1-%2

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
sr: Језик

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
sr: Основна фасцикла за ПО фајлове (преводи)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
sr: Основна фасцикла за ПОТ фајлове (шаблони за превођење)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
sr: Појмовник пројекта

[ctx: @title:column File name]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
sr: граф

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
sr: укупно

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
sr: преведено

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
sr: неспремно

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
sr: непреведено

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
sr: последње превођено

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
sr: ревизија шаблона

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
sr: последњи преводилац

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
sr: Преглед пројекта

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
sr: <html><p>Не морате бити програмер да бисте постали члан заједнице КДЕ‑а. Можете се придружити неком преводилачком тиму, прилагати графику, теме и звукове, или побољшавати документацију. Сами одлучите!</p><p>Посетите <a href="%1">%1</a> за информације о неким пројектима у којима бисте могли учествовати.</p><p>Ако вам треба више информација или документације, посетите <a href="%2">%2</a>.</p></html>

en: &Configure Lokalize
sr: &Подеси Локализуј

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
sr: Отвори пројекат

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
sr: Преводи софтвер

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
sr: Преводи отворени документ

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
sr: Претходни само шаблон

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
sr: Следећи само шаблон

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
sr: Претходни само превод

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
sr: Следећи само превод

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
sr: Отвори

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
sr: Додај у преводилачку меморију

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
sr: Претражи по фајловима

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
sr: Претражи по фајловима (укљ. шаблоне)

[ctx: @title:column]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column]
en: Source language
sr: изворни језик

[ctx: @title:column]
en: Target language
sr: циљни језик

[ctx: @title:column]
en: Pairs
sr: парова

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
sr: јединствених изворних јединица

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
sr: јединствених превода

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
sr: Веза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
sr: Име базе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
sr: Домаћин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
sr: Корисник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
sr: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
sr: локална

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sr: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
sr: Тип базе:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
sr: Садржај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
sr: Изворни језик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
sr: Региз обележавања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
sr: Убрзивач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
sr: Направи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
sr: Додај податке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
sr: Додај податке из ТМИкс‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
sr: Извези у ТМИкс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
sr: Уклони

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
sr: лажни пријатељ

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
sr: Осигурање квалитета

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
sr: Додај

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
sr: Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
sr: ТМ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
sr: <html>Израз за претрагу у изворном језику. Притисните <b>Enter</b> да започнете тражење. Притисните <b>Ctrl+L</b> да позовете ову контролу.</html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
sr: Прикажи резултате које не поклапа израз за претрагу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
sr: Маска фајла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
sr: Само резултати из фајлова чију путању поклапа задата маска.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
sr: Синтакса упита:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
sr: Учитава све фајлове пројекта у преводилачку меморију, ажурирајући старе јединице. Скенирање ће радити у позадини.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
sr: &Скенирај фајлове пројекта

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
sr: Преводилачке меморије

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
sr: Фасцикла за скенирање

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
sr: Нова преводилачка меморија

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
sr: Својства преводилачке меморије

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
sr: ТМИкс фајл за увоз у изабрану базу

en: TMX files (*.tmx *.xml)
sr: ТМИкс фајлови

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
sr: ТМИкс фајл за извоз у изабрану базу

en: Adding files to Lokalize translation memory
sr: Додавање фајлова у преводилачку меморију

en: TM
sr: ТМ

en: Substring
sr: Подниска

en: Google-like
sr: Налик Гуглу

en: Wildcard
sr: Џокери

en: Space is AND operator. Case insensitive.
sr: Размак је оператор И. Разликује величину слова.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
sr: Скупљачи шкољке (* и ?). Разликује величину слова.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
sr: Преводилачка меморија

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
sr: укупно: %1 (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
sr: Двокликните на неку реч да је уметнете у превод

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
sr: Пакетно испуњавање из преводилачке меморије

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
sr: Пакетно превођење је довршено.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
sr: Није нађен ниједан предлог с тачним поклапањем.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
sr: Пакетно превођење довршено

[ctx: @title]
en: Batch translation
sr: Пакетно превођење

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
sr: Пакетно превођење је заказано.

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
sr: овај

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
sr: Фајл: %1<br />Датум додавања: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
sr: <br />Датум последње измене: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
sr: <br />Аутор последње измене: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
sr: <br />ТМ: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
sr: <br />више је нема у фајлу

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
sr: ?<html>Желите ли заиста да уклоните јединицу:<br/><i>%1</i><br/>из преводилачке меморије %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
sr: Уклањање јединице из преводилачке меморије

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
sr: Уклони ову јединицу

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
sr: Отвори фајл са овом јединицом

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
sr: Употреби предлог преводилачке меморије

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
sr: Захватање текста виџета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
sr: <html><p>За потпомагање превођења у КДЕ‑у, Локализуј може да захвати текст из корисничког сучеља програма и потражи фајлове превода који садрже тај текст.</p><p>Ако је укључено, текст сучеља се хвата средњим кликом миша на било који неуредиви елемент ГУИ‑ја (виџет). Потом се пребаците у прозор Локализуја и изаберете јединицу са овим текстом. Чак и када неколико фајлова садржи исту ниску, најчешће ће бити одабрана она права.</p><p>Имајте на уму да морате имати ажурну преводилачку меморију, са свим фајловима превода индексираним, да би ова могућност радила.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
sr: Одзив на клик средњим дугметом миша

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
sr: Никакав

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
sr: Потражи текст виџета у преводилачкој меморији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
sr: Копирај текст виџета у клипборд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
sr: Упитај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
sr: Аутоматски упити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
sr: Предохват за следећу непреведену

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
sr: Предохват

en: Web Queries
sr: Веб упити

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
sr: Потражи изабрани текст у преводилачкој меморији

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
sr: Замена текста

en: no spellcheck available
sr: провера правописа није доступна

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
sr: Копирање извора у превод
