lokalize - en to ug translation catalogue (144 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
ug: قوراللار

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
ug: ھۆججەت

en: no
ug: ياق

en: yes
ug: ھەئە

[ctx: @title:column]
en: Source
ug: مەنبە

[ctx: @title:column]
en: Target
ug: نىشان

[ctx: @title:column]
en: Approved
ug: تەستىقلانغان

en: New
ug: يېڭى

en: Translated
ug: تەرجىمە قىلىنغان

en: Final
ug: ئاخىرقى

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
ug: بەلگە قەلىمى

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
ug: ئاتى

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
ug: ئاتالغۇ

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
ug: قىستۇر

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
ug: ئۆچۈر

en: options
ug: تاللانما

en: Ready
ug: تەييار

en: Non-empty
ug: قۇرۇق ئەمەس

en: Empty
ug: بوش

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
ug: ئاساس

[ctx: @title:inmenu]
en: States
ug: ھالەت

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
ug: ھەممىسى

[ctx: @title:column]
en: Entry
ug: تۈر

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
ug: مەنبە

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
ug: نىشان

[ctx: @title:column]
en: Notes
ug: ئىزاھ

[ctx: @title:column]
en: Context
ug: مەزمۇن

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
ug: تەييار

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
ug: تەرجىمە قىلىنمىغان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
ug: نىشان تىل:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
ug: تەھرىرلەش

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
ug: نۆۋەتتىكى: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
ug: جەمئىي: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
ug: يولباشچى

[ctx: @title actions category]
en: Editing
ug: تەھرىرلەۋاتىدۇ

en: Translation Memory
ug: تەرجىمە خاتىرىسى

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
ug: ئاتالغۇلار

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
ug: تەستىقلانغان

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
ug: مەنبەنى نىشانغا كۆچۈر

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
ug: تازىلا

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
ug: تاماملاش

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
ug: كېيىنكى(&N)

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
ug: ئالدىنقى(&P)

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
ug: ئالدىنقى خەتكۈش

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
ug: كېيىنكى خەتكۈش

[ctx: @title:window]
en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

[ctx: @title]
en: Error
ug: خاتالىق

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
ug: نۆۋەتتىكى: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
ug: تەرجىمە قىلىنغان

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
ug: تەستىقلانغان

[ctx: @title]
en: Word Count
ug: سۆز سانى

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
ug: ئالماشتۇر

[ctx: @title]
en: Spellcheck
ug: ئىملا تەكشۈر

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
ug: ئاتالغۇ(&G)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(&B)

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
ug: قەدەمداشلا(&Y)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

[ctx: @action]
en: Hide
ug: يوشۇر

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
ug: ئىستون: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
ug: ئەكسى رەڭگە ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
ug: مەنبە:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
ug: نىشان:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
ug: ئىزدە(&S)

[ctx: @title:window]
en: File List
ug: ھۆججەت تىزىمى

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
ug: ھۆججەتلەردىن ئىزدەش ۋە ئالماشتۇرۇش

en: Open file
ug: ھۆججەت ئاچ

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
ug: ھۆججەتلەردىن ئىزدەش ۋە ئالماشتۇرۇش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
ug: ئالماشتۇر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
ug: بىللە:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

[ctx: @title:window]
en: Glossary
ug: ئاتالغۇلار

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
ug: تەرجىمە خاتىرىسى

[ctx: @title actions category]
en: Project
ug: قۇرۇلۇش

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
ug: ئاتالغۇلار

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
ug: يېقىنقى قۇرۇلۇشنى ئاچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
ug: ھۆججەتلەردىن ئىزدەش ۋە ئالماشتۇرۇش

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ug: قۇرۇلۇش(&P)

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
ug: قوليازمىلار(&S)

en: Document to open
ug: ئاچىدىغان پۈتۈك

[ctx: @info:label]
en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:

[ctx: link to add a note]
en: Add...
ug: قوش…

[ctx: @title:column]
en: Date
ug: چېسلا

[ctx: @title:column]
en: Process
ug: ئىجرا

[ctx: @title:column]
en: Company
ug: شىركەت

[ctx: @title:column]
en: Person
ug: كىشى

[ctx: @title:column]
en: Tool
ug: قورال

en: Translation
ug: تەرجىمىسى

en: Review
ug: تەكشۈر

[ctx: @title:tab]
en: Identity
ug: سالاھىيەت

[ctx: @title:tab]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title:tab]
en: Editing
ug: تەھرىرلەۋاتىدۇ

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
ug: تەرجىمە خاتىرىسى

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
ug: ئىملا تەكشۈر

[ctx: @action]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: @action]
en: Open
ug: ئاچ

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
ug: ئالىي

[ctx: @title:tab]
en: Personal
ug: شەخسىي

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
ug: تېكىست ماسلاشتۇرۇش

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
ug: كۆڭۈلدىكى تىل:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
ug: گرامماتىكا

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
ug: تېزلەتكۈچ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
ug: يول

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
ug: دەرىجە:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
ug: تەرجىمان

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
ug: نىشان تىل:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
ug: قۇرۇلۇش

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
ug: تىل

[ctx: @title:column File name]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
ug: گرافىك

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
ug: جەمئىي

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
ug: تەرجىمە قىلىنغان

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
ug: تەييار ئەمەس

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
ug: تەرجىمە قىلىنمىغان

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
ug: ئەڭ ئاخىرقى تەرجىمان

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
ug: قۇرۇلۇشنىڭ قىسقىچە مەزمۇنى

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
ug: <html>KDE ئەترىتىنىڭ ئەزايى بولۇش ئۈچۈن، سىزنىڭ يۇمشاق دېتال ئىنژېنېرى بۆلىشىڭىز تەلەپ قىلىنمايدۇ. سىز كۆرۈنمە يۈز ئۇچۇرلىرىنى تەرجىمە قىلىدىغان ئەترەتكە قوشۇلسىڭىزمۇ بولىدۇ. سىز گرافىك، ئۇسلۇب، ئۈن، ۋە پۈتۈكلەرنى ياخشىلاش ئىشلىرىنى قىلسىڭىزمۇ بولىدۇ. بۇلارنى ئۆزىڭىز بەلگىلەيسىز!<br /><br /><a href="%1">%1</a> نى زىيارەت قىلىپ كۆرۈڭ، سىز قاتنىشالايدىغان قۇرۇلۇشلار بار. <br /><br />ئەگەر تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر ۋە پۈتۈكلەرگە ئېرىشمەكچى بولسىڭىز، <a href="%2">%2</a> نى زىيارەت قىلىڭ. سىزگە ئېھتىياجلىق بولغان نەرسە چوقۇم چىقىدۇ.</html>

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
ug: ئاچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
ug: ھۆججەتتىن ئىزدە

[ctx: @title:column]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @title:column]
en: Pairs
ug: جۈپلەر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
ug: باغلىنىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
ug: ساندان ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
ug: كومپيۇتېر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
ug: ئىشلەتكۈچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
ug: ئىم:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
ug: يەرلىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
ug: مەزمۇن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
ug: تېزلەتكۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
ug: ياسا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
ug: سانلىق-مەلۇمات قوش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
ug: قوش

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
ug: تەرجىمە خاتىرىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
ug: يوق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
ug: سۈرۈشتۈر

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
ug: مەنبەنى نىشانغا كۆچۈر
