lollypop - en to ca translation catalogue (357 entries)

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada).

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y).
ca: Posició de la finestra (x i y).

en: INTERNAL
ca: INTERN

en: Allow using a cover per track
ca: Permet una caràtula per pista

en: Access network
ca: Accés a la xarxa

en: Save artwork/popularity in tags
ca: Desa les caràtules/popularitat a les etiquetes

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state.
ca: Estat maximitzat de la finestra.

en: Enabled genres in party mode
ca: Gèneres activats en el mode festa

en: ID for genres.
ca: ID per gèneres.

en: Search on the Web
ca: Cerca al web

en: Shown suggestions
ca: Mostra suggeriments

en: Play featured tracks
ca: Reprodueix les pistes destacades

en: Allow syncing to USB disks
ca: Permet la sincronització amb dispositius USB

en: If set, Lollypop will use this server instead of YouTube. See https://github.com/omarroth/invidious
ca: Si s'ha configurat, el Lollypop utilitzarà aquest servidor en comptes del YouTube. Vegeu https://github.com/omarroth/invidious

en: If true, Lollypop will not use system youtube-dl
ca: Si és cert, el Lollypop no utilitzarà el youtube-dl del sistema

en: Import playlists from collections
ca: Importa les llistes de reproducció de les col·leccions

en: Music URI
ca: URI de la música

en: When empty, use XDG_MUSIC_DIR
ca: Quan estigui buit, utilitza XDG_MUSIC_DIR

en: Use Libre.fm instead of Last.fm
ca: Utilitza el Libre.fm en lloc del Last.fm

en: ListenBrainz user token
ca: Identificador d'usuari de ListenBrainz

en: Google Custom Search API key
ca: Clau Google Custom Search API

en: Favorite tag editor
ca: Editor d'etiquetes preferit

en: Restart needed
ca: Cal reiniciar

en: Database version
ca: Versió de la base de dades

en: Resetting this value will reset the database, popular albums will be restored
ca: Si canvieu aquest valor es reinicialitzarà la base de dades, i es restabliran els àlbums populars

en: Albums cover size
ca: Mida de la caràtula

en: Encoding quality
ca: Qualitat de codificació

en: Auto update music
ca: Actualització automàtica de la música

en: Show tracks in artist view
ca: Mostra les pistes a la vista d'artistes

en: Show artist artwork
ca: Mostra la fotografia dels artistes

en: Use dark GTK theme
ca: Utilitza el tema fosc del GTK

en: Disable scrobbling usage
ca: Desactivar l'ús de scrobbling

en: Handle compilations
ca: Gestiona compilacions

en: Handle performers, compositors, ...
ca: Gestiona els intèrprets, compositors, ...

en: Show compilations in albums view
ca: Mostra compilacions en la finestra d'àlbums

en: Continue playback when closed
ca: Continua la reproducció en sortir

en: Append albums by default
ca: Afegeix els àlbums per defecte

en: Smart sort for artist
ca: Ordre intel·ligent per als artistes

en: Ex: The Beatles sorted as Beatles. Reset of database required
ca: Ex: Els Pets s'ordena com a Pets. Cal reinicialitzar la base de dades

en: Show sort tag as artist. Reset of database may be required
ca: Mostra l'etiqueta classificació com a artista. Pot ser que calgui reinicialitzar la base de dades

en: Ex: Beatles, The
ca: Ex: Pets, Els

en: Restore previous state
ca: Restaura l'estat anterior

en: Disable MPRIS
ca: Desactiva MPRIS

en: Notifications behaviour
ca: Comportament de les notificacions

en: Items count in views
ca: Nombre d'elements a les visualitzacions

en: Show track number from tags
ca: Mostra el número de pista de les etiquetes

en: Enable PNG artwork cache
ca: Habilita la memòria cau per al contingut PNG

en: Force single column mode
ca: Força el mode d'una sola columna

en: Volume rate
ca: Nivell del volum

en: Equalizer enabled
ca: L'equalitzador està activat

en: Show labels in sidebar
ca: Mostra les etiquetes a la barra lateral

en: Smooth track transitions
ca: Transició suau entre pistes

en: Smooth track transitions only in party mode
ca: Transició suau entre pistes només en mode festa

en: Transition duration in ms
ca: Durada de la transició en ms

en: Fade effect on playback status change
ca: Efecte de fosa en canviar l'estat de reproducció

en: Fade duration in ms
ca: Durada de la fosa en ms

en: Fade effect only in party mode
ca: Efecte fosa només en mode festa

en: Shuffle tracks
ca: Pistes aleatòries

en: Ignore internal symlinks
ca: Ignora els enllaços simbòlics interns

en: ReplayGain state
ca: Estat ReplayGain

en: ReplayGain value in dB
ca: Valor ReplayGain en dB

en: Between -15 and 15
ca: Entre -15 i 15

en: Applies signal compression/limiting to raw audio data
ca: Aplica compressió/limitació del senyal per a dades d'àudio raw

en: It performs strict hard limiting with soft-knee characteristics, using a threshold of -6 dB
ca: Realitza una limitació estricta amb característiques de compressió gradual, utilitzant un llindar de -6dB

en: Possibilities for powermanagement options
ca: Possibilitats per a les opcions d'administració d'energia

en: This option inhibits screensaver and suspend during Lollypop playback.
ca: Aquesta opció desactiva l'estalvi de pantalla i l'aturada temporal durant la reproducció.

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Order albums by
ca: Ordena els àlbums per

en: A music player for GNOME.
ca: Un reproductor musical per al GNOME.

en: Visit Lollypop website
ca: Lloc web del Lollypop

[ctx: Add your names here, do not remove previous names!]
note: Replace me with your names
en: translator1, translator2, ...
ca: Adolfo Jayme Barrientos, Berta K <be.guallar@gmail.com>, Ferran Roig <forums@ferranroig.com>, somas95 <manuel.genoves@gmail.com>, David Planella <david.planella@gmail.com>

en: 
    Reda Lazri:
        Lollypop icon
    Geary Development Team:
        tag-list-symbolic icon
    GNOME Project:
        unplayed-albums-symbolic
        artists-list-symbolic icons
    Martins D. Okoi:
        Description in appdata
ca: 
    Reda Lazri:
        Icona del Lollypop 
    Equip de desenvolupament del Geary:
        Icona tag-list-symbolic 
    Projecte GNOME:
        unplayed-albums-symbolic
        icones artists-list-symbolic
    Martins D. Okoi:
        Descripció a les dades de l'aplicació

en: Donations:
ca: Donatius:

en: PayPal
ca: Paypal

en: Play and organize your music collection
ca: Escolteu i organitzeu la vostra col·lecció de música

en: Lollypop is a lightweight modern music player designed to work excellently on the GNOME desktop environment. It also features a party mode which will auto-select party-related playlists; allows access the player from your couch thanks to it fullscreen mode; fetches lyrics, artwork and biography online; and provides native support for ReplayGain.
ca: El Lollypop és un reproductor de música lleuger i modern dissenyat per funcionar de manera excel·lent en l'entorn d'escriptori GNOME. El Lollypop també inclou un mode festa que selecciona automàticament les llistes de reproducció que es reproduiran; permet l'accés al reproductor des del sofà gràcies al mode pantalla completa; cerca en línia lletres, caràtules i biografies; i proporciona suport natiu per a Replay Gain.

en: Music Player
ca: Reproductor musical

en: Play/Pause
ca: Reprodueix / Pausa

en: Next
ca: Següent

en: Previous
ca: Anterior

en: Update music
ca: Actualitza la música

en: Mini player
ca: Minireproductor

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _About Lollypop
ca: _Quant al Lollypop

en: Quit
ca: Surt

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Play albums
ca: Reprodueix àlbums

[ctx: artist context]
en: Add to current playlist
ca: Afegeix a la llista actual

en: Select a local file
ca: Trieu un fitxer local

en: Convert to:
ca: Converteix a:

en: Normalize
ca: Normalitza

en: Do not convert
ca: No converteixis

en: Synchronized:
ca: Sincronitzats:

en: Albums
ca: Àlbums

en: Playlists
ca: Llistes

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play playlist randomized
ca: Reprodueix aleatòriament la llista

en: Name:
ca: Nom:

en: Save
ca: Desa

en: Address:
ca: Adreça:

en: Appearance
ca: Aparença

en: Whether the application should use a dark theme
ca: Especifica si l'aplicació utilitza un tema fosc

en: Dark Mode
ca: Mode fosc

en: Single column mode
ca: Mode de columna única

en: Only show a single column for tracks
ca: Mostra només una columna per a les pistes

en: High quality artwork
ca: Caràtules d'alta qualitat

en: Artwork size
ca: Mida de les caràtules

en: Clean cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Play music in background
ca: Reprodueix la música en segon pla

en: Restore state on startup
ca: Restaura l'estat a l'inici

en: Restore current playback and view
ca: Restaura la reproducció i visualització actual

en: Save changes to file
ca: Desa els canvis als fitxers

en: Save artwork and rating to files
ca: Desa les caràtules i la qualificació als fitxers

en: Albums will be sorted by this field
ca: Els àlbums s'ordenaran per aquest camp

en: Artist - year
ca: Artista - any

en: Artist - title
ca: Artista - títol

en: Title
ca: Títol

en: Year
ca: Any

en: Popularity
ca: Popularitat

en: Playback
ca: Reproducció

en: Enable transitions
ca: Habilita les transicions

en: Add a transition on track change
ca: Afegeix una transició en canviar de pista

en: Duration
ca: Durada

en: Transition duration in milliseconds
ca: Durada de la transició en mil·lisegons

en: Apply audio correction on the fly
ca: Aplica la correcció de l'àudio sobre la marxa

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Track
ca: Pista

en: Album
ca: Àlbum

en: Music
ca: Música

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Reset collection
ca: Reinicialitza la col·lecció

en: Import settings
ca: Paràmetres d'importació

en: Update music if files added to collection
ca: Actualitza la col·lecció en afegir-hi fitxers

en: You need to reset collection
ca: Cal reiniciar la col·lecció

en: Show compilations
ca: Mostra compilacions

en: A compilation is an album without any "Album artist tag"
    and with different artists
ca: Una compilació és un àlbum sense etiqueta d'artista
    i amb artistes diferents

en: Import playlists
ca: Importa llistes de reprodució

en: Search for playlists in your collection
ca: Cerca llistes de reproducció a la col·lecció

en: Import advanced tags
ca: Importa les etiquetes avançades

en: Performers, composers, …
ca: Intèrprets, compositors, …

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Remove devices managed by Lollypop
ca: Suprimeix els dispositius gestionats pel Lollypop

en: Devices
ca: Dispositius

en: Status
ca: Estat

en: Allow network access
ca: Autoritza l'accés a la xarxa

en: Background data
ca: Dades en segon pla

en: Search artwork in background
ca: Cerca caràtules en segon pla

en: Song playback
ca: Reproducció de cançons

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Use a recent version of youtube-dl
ca: Utilitza una versió recent del youtube-dl

en: Connect
ca: Connecta

en: Use an Invidious server
ca: Utilitza un servidor d'Invidious

en: No server set
ca: No s'ha definit cap servidor

en: Search (artwork, songs, ...)
ca: Cerca (art, cançons, ...)

en: Wikipedia
ca: Viquipèdia

en: Lyrics
ca: Lletra

[ctx: shortcut window]
en: Settings
ca: Paràmetres

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Party mode
ca: Mode festa

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide filter
ca: Mostra/Amaga el filtre

[ctx: shortcut window]
en: Lock playback
ca: Fixa la reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Show equalizer
ca: Mostra l'equalitzador

[ctx: shortcut window]
en: Show lyrics
ca: Mostra la lletra

[ctx: shortcut window]
en: Volume up
ca: Apuja el volum

[ctx: shortcut window]
en: Volume down
ca: Abaixa el volum

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Mini player
ca: Minireproductor

[ctx: shortcut window]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: shortcut window]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: shortcut window]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: shortcut window]
en: Next track
ca: Pista següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
ca: Pista anterior

[ctx: shortcut window]
en: Skip current album
ca: Salta l'àlbum actual

[ctx: shortcut window]
en: Love current track
ca: M'agrada la pista actual

[ctx: shortcut window]
en: Skip backward in track
ca: Rebobina la pista

[ctx: shortcut window]
en: Skip forward in track
ca: Avança la pista

[ctx: shortcut window]
en: Enable/disable scrobbling
ca: Activa/desactiva el scrobbling

en: Limit to
ca: Limita a

en: tracks selected by
ca: pistes seleccionades per

en: random
ca: aleatori

en: album
ca: àlbum

en: artist
ca: artista

en: year DESC
ca: any DESC

en: year ASC
ca: any ASC

en: duration DESC
ca: durada DESC

en: duration ASC
ca: durada ASC

en: Match music for
ca: Tria música per a

en: all
ca: tot

en: one
ca: una

en: of the following rules :
ca: de les següents condicions:

en: Genre
ca: Gènere

en: Artist
ca: Artista

en: Rating
ca: Valoració

en: Party mode
ca: Mode festa

en: Enable party mode
ca: Activa el mode festa

en: Configure
ca: Configura

en: Shuffle
ca: Ordre de reproducció

en: Repetition
ca: Repetició

en: Continuous playback
ca: Reproducció contínua

en: Automatic playback (similar)
ca: Reproducció automàtica (similar)

en: Automatic playback (random)
ca: Reproducció automàtica (aleatòria)

en: Repeat track
ca: Repeteix pista

en: Do not repeat
ca: No repeteixis

en: Enable scrobbling
ca: Activa l'scrobbling

en: Playback options
ca: Opcions de reproducció

en: Go back
ca: Vés enrere

en: Go home
ca: Vés a l’inici

en: You need to install kid3-cli
ca: Heu d'instal·lar "kid3-cli"

en: Preferences
ca: Configuració

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Scan disabled, missing collection
ca: Seguiment desactivat, manca col·lecció

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Automatically download albums and artists artwork?
ca: Voleu baixar automàticament les caràtules d'àlbums i artistes?

en: Yes
ca: Sí

en: Please consider a donation to the project
ca: Considereu fer una donació al projecte

en: Many artists
ca: Molts artistes

en: Please wait while Lollypop is updating albums
ca: Espereu mentre el Lollypop actualitza els àlbums

en: Please wait while Lollypop is updating tracks
ca: Espereu mentre el Lollypop actualitza les pistes

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Select an application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: Disconnect
ca: Desconnecta't

en: You are using a broken cursor theme!
ca: Esteu utilitzant un tema de cursor incompatible!

en: band
ca: grup

en: singer
ca: cantant

en: Playing music
ca: En reproducció

en: Save in collection
ca: Desa a la col·lecció

en: Remove from collection
ca: Elimina de la col·lecció

en: Buy this album
ca: Compra aquest àlbum

en: Open with…
ca: Obre amb…

en: Show tracks
ca: Mostra les pistes

en: Play featured
ca: Reprodueix les destacades

en: Add to
ca: Afegeix a

en: Available albums
ca: Àlbums disponibles

en: Playing albums
ca: Àlbums en reproducció

en: Create a new playlist
ca: Crea una llista nova

en: Show album
ca: Mostra l'àlbum

en: Others
ca: Altres

en: %Y-%m-%d
ca: %d-%m-%Y

en: YouTube page address
ca: Adreça de la pàgina de YouTube

en: Play a radio
ca: Reprodueix ràdio

en: Add to playback
ca: Afegeix a la reproducció

en: Remove from playback
ca: Elimina de la reproducció

en: Related tracks
ca: Cançons relacionades

en: Loved tracks
ca: Pistes preferides

en: Popular tracks
ca: Pistes populars

en: From collection
ca: De la col·lecció

en: From the Web
ca: Des del Web

en: Play this playlist
ca: Reprodueix aquesta llista

en: Play this artist
ca: Reprodueix aquest artista

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Play this genre
ca: Reprodueix aquest gènere

en: Play this decade
ca: Reprodueix aquesta dècada

en: Play this album
ca: Reprodueix aquest àlbum

en: Add to queue
ca: Afegeix a la cua

en: Remove from queue
ca: Elimina de la cua

en: Do not stop after
ca: No aturis després de

en: Stop after
ca: Atura després de

en: Save playlist
ca: Desa la llista

en: Sync from Last.FM
ca: Sincronització des de Last.FM

en: Manage smart playlist
ca: Gestiona la llista de reproducció intel·ligent

en: Remove playlist
ca: Elimina la llista de reproducció

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Edit
ca: Edita

en: Remove this playlist?
ca: Voleu eliminar la llista?

en: Confirm
ca: Confirma

en: New playlist
ca: Llista nova

en: Search
ca: Cerca

en: Default on startup
ca: Per defecte a l'inici

en: Startup
ca: Inici

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Show text
ca: Mostra el text

en: Options
ca: Opcions

en: Sections
ca: Seccions

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: Similar artists
ca: Artistes semblants

en: No results
ca: Cap resultat

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: New releases on Spotify
ca: Novetats a l'Spotify

en: Suggestions from Spotify
ca: Suggeriments de l'Spotify

en: Top albums on Deezer
ca: Els millors àlbums de Deezer

en: All devices
ca: Tots els dispositius

en: No album available
ca: Cap àlbum disponible

en: Can't find this track on YouTube
ca: No s'ha pogut trobar aquesta pista al YouTube

en: New playlist
ca: Llista nova

en: Popular albums
ca: Àlbums populars

en: Random albums
ca: Àlbums a l'atzar

en: Loved albums
ca: Àlbums preferits

en: Recently added albums
ca: Àlbums recents

en: Seldomly played albums
ca: Àlbums poc reproduïts

en: Years
ca: Anys

en: Genres
ca: Gèneres

en: Genres (list)
ca: Gèneres (llista)

en: Artists
ca: Artistes

en: Artists (list)
ca: Artistes (llista)

en: Information
ca: Informació

en: Compilations
ca: Compilacions

en: Random tracks
ca: Pistes a l'atzar

en: Recently played tracks
ca: Pistes reproduïdes recentment

en: Seldomly played tracks
ca: Pistes poc reproduïdes

en: All tracks
ca: Totes les pistes

en: All genres
ca: Tots els gèneres

en: The the
ca: The the El el La la Els els Les les L' l' L’ l’

en: No items to show
ca: No hi ha elements per mostrar

en: Missing youtube-dl command
ca: Manca l'ordre youtube-dl

en: Network unavailable or disabled in settings
ca: La xarxa no està disponible o desactivada a la configuració

en: New albums available
ca: Hi ha àlbums nous

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Others compilations
ca: Altres compilacions

en: Appears on
ca: Apareix en

en: Popular albums at the moment
ca: Àlbums populars actualment

en: Why not listen to?
ca: I si escolteu a...?

en: Loading information
ca: S'està carregant la informació

en: No information for %s
ca: No hi ha informació per a %s

en: No track playing
ca: No s'està reproduint cap pista

en: You need to install python3-textblob module
ca: Heu d'instal·lar el mòdul python3-textblob

en: Can't translate this lyrics
ca: No es pot traduir aquesta lletra

en: Disabled in network settings
ca: Desactiva en la configuració de xarxa

en: No lyrics found
ca: No s'ha trobat la lletra

en: Search for artists, albums and tracks
ca: Cerca artistes, àlbums i pistes

en: No results for this search
ca: No hi ha resultats per a aquesta cerca

en: Welcome to Lollypop
ca: Us donem la benvinguda al Lollypop

en: All tracks skipped
ca: Ignora totes les pistes

en: Tracks
ca: Pistes

en: Select artwork
ca: Trieu una caràtula

en: Remove
ca: Elimina

en: Add to current playlist
ca: Afegeix a la llista actual

en: Remove from current playlist
ca: Elimina de la llista actual

en: Clear albums
ca: Neteja àlbums

en: Go to current track
ca: Vés a la pista actual

en: <b>Album of the day</b>
ca: <b>Àlbum del dia</b>

en: No synchronized albums
ca: No hi ha cap àlbum sincronitzat

en: No synchronized playlists
ca: No hi ha cap llista sincronitzada

en: Default
ca: Per defecte

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Classical
ca: Clàssica

en: Party
ca: Festa

en: Techno
ca: Tecno

en: Like
ca: M'agrada

en: Allow playback
ca: Permet la reproducció

en: Pause
ca: Pausa

en: is equal to
ca: és igual a

en: is not equal to
ca: és diferent a

en: contains
ca: conté

en: does not contain
ca: no conté

en: is greater than
ca: major que

en: is less than
ca: menor que

en: Song played %s times
ca: Reproduïda %s vegades

en: Compilation
ca: Compilació

en: Remove from playlist
ca: Elimina de la llista de reproducció
