lollypop - en to da translation catalogue (408 entries)

en: Window size
da: Vinduesstørrelse

en: Window size (width and height).
da: Vinduesstørrelse (bredde og højde).

en: Window position
da: Vinduesposition

en: Window position (x and y).
da: Vinduesposition (x og y).

en: INTERNAL
da: INTERN

en: Allow using a cover per track
da: Tillad brug af et cover pr. spor

en: Access network
da: Tilgå netværk

en: Threshold used to decide if the previous track should be played or the currently running one should be restarted
da: Grænse for hvornår det tidligere spor skal afspillet eller om det nuværende skal started forfra

en: Save artwork/popularity in tags
da: Gem billede/popularitet i mærkater

en: Window maximized
da: Vindue maksimeret

en: Window maximized state.
da: Vindue i maksimeret tilstand.

en: Enabled genres in party mode
da: Aktivér genrer i festtilstand

en: ID for genres.
da: ID for genrer.

en: Search on the Web
da: Søg på webbet

en: Shown suggestions
da: Viste forslag

en: Play featured tracks
da: Afspil udvalgte spor

en: Allow syncing to USB disks
da: Tillad synkronisering til USB-diske

en: If set, Lollypop will use this server instead of YouTube. See https://github.com/omarroth/invidious
da: Hvis den er indstillet, så bruger Lollypop denne server i stedet YouTube. Se https://github.com/omarroth/invidious

en: If true, Lollypop will not use system youtube-dl
da: Hvis den er sand, så bruger Lollypop ikke systemets youtube-dl

en: Do not use original date if set
da: Brug ikke oprindelig dato hvis den er indstillet

en: Import playlists from collections
da: Importér afspilningslister fra samlinger

en: Music URI
da: Musik-URI

en: When empty, use XDG_MUSIC_DIR
da: Brug XDG_MIUSIC_DIR når tom

en: Use Libre.fm instead of Last.fm
da: Brug Libre.fm i stedet for Last.fm

en: ListenBrainz user token
da: ListenBrainz bruger-token

en: Google Custom Search API key
da: Google Custom Search API-nøgle

en: Favorite tag editor
da: Foretrukken mærkatredigeringsprogram

en: Favorite cover filename without extension
da: Favorit cover filnavn uden filendelse

en: Restart needed
da: Genstart nødvendig

en: Database version
da: Databaseversion

en: Resetting this value will reset the database, popular albums will be restored
da: Nulstilles denne værdi, så nulstilles databasen, populære albummer vil blive gendannet

en: Albums cover size
da: Albummers coverstørrelse

en: Encoding quality
da: Kodningskvalitet

en: Auto update music
da: Opdater musik automatisk

en: Show tracks in artist view
da: Vis spor i kunstnervisning

en: Show artist artwork
da: Vis billede

en: Use dark GTK theme
da: Brug mørkt GTK-tema

en: Disable scrobbling usage
da: Deaktivér anvendelse af scrobbling

en: Handle compilations
da: Håndter samlinger

en: Handle performers, compositors, ...
da: Håndter performere, komponister ...

en: Show compilations in albums view
da: Vis samlinger i albumvisning

en: Continue playback when closed
da: Fortsæt afspilning når lukket

en: Append albums by default
da: Tilføj albummer til slutningen som standard

en: Smart sort for artist
da: Smart sortering af kunstner

en: Ex: The Beatles sorted as Beatles. Reset of database required
da: Eksempel: The Beatles sorteret som Beatles. Kræver nulstilling af database

en: Show sort tag as artist. Reset of database may be required
da: Vis sortingsmærkat som kunstner. Kan kræve nulstilling af database

en: Ex: Beatles, The
da: Eksempel: Beatles, The

en: Restore previous state
da: Gendan tidligere tilstand

en: Disable MPRIS
da: Deaktivér MPRIS

en: Notifications behaviour
da: Opførsel for underretninger

en: Items count in views
da: Tælling af elementer i visninger

en: Show track number from tags
da: Vis spornummer fra mærkater

en: Enable PNG artwork cache
da: Slå PNG billede-cache til

en: Force single column mode
da: Gennemtving tilstand med én kolonne

en: Volume rate
da: Lydstyrke

en: Equalizer enabled
da: Equalizer aktiveret

en: Show labels in sidebar
da: Vis etiketter i sidebjælke

en: Smooth track transitions
da: Blød overgang mellem spor

en: Smooth track transitions only in party mode
da: Kun blød overgang mellem spor i festtilstand

en: Transition duration in ms
da: Varighed af overgang i ms

en: Fade effect on playback status change
da: Fadeeffekt når afspilningsstatus ændres

en: Fade duration in ms
da: Varighed af fade i ms

en: Fade effect only in party mode
da: Kun fadeeffekt i festtilstand

en: Shuffle tracks
da: Bland spor

en: Ignore internal symlinks
da: Ignorer interne symlinks

en: ReplayGain state
da: ReplayGain-tilstand

en: ReplayGain value in dB
da: ReplayGain-værdi i dB

en: Between -15 and 15
da: Mellem -15 og 15

en: Applies signal compression/limiting to raw audio data
da: Anvender signalkomprimering/-begrænsning på rå lyddata

en: It performs strict hard limiting with soft-knee characteristics, using a threshold of -6 dB
da: Den udfører striks hård begrænsning med blødt knæ karakteristik, med en tærskel på -6 dB

en: Possibilities for powermanagement options
da: Muligheder til strømstyringsvalgmuligheder

en: This option inhibits screensaver and suspend during Lollypop playback.
da: Denne valgmulighed forhindre pauseskærm og hvile mens Lollypop afspiller.

en: Repeat
da: Gentag

en: Order albums by
da: Sortér albummer efter

en: A music player for GNOME.
da: En musikafspiller til GNOME.

en: Visit Lollypop website
da: Besøg Lollypops websted

[ctx: Add your names here, do not remove previous names!]
note: Replace me with your names
en: translator1, translator2, ...
da: scootergrisen, ExponentActivity

en: 
    Reda Lazri:
        Lollypop icon
    Geary Development Team:
        tag-list-symbolic icon
    GNOME Project:
        unplayed-albums-symbolic
        artists-list-symbolic icons
    Martins D. Okoi:
        Description in appdata
da: 
    Reda Lazri:
        Lollypop-ikonet
    Geary-udviklingsteamet:
        tag-list-symbolic-ikon
    GNOME-projektet:
        unplayed-albums-symbolic
        artists-list-symbolic-ikonerne
    Martins D. Okoi:
        Beskrivelse i appdata

en: Donations:
da: Donationer:

en: Play and organize your music collection
da: Afspil og organiser din musiksamling

en: Lollypop is a lightweight modern music player designed to work excellently on the GNOME desktop environment. It also features a party mode which will auto-select party-related playlists; allows access the player from your couch thanks to it fullscreen mode; fetches lyrics, artwork and biography online; and provides native support for ReplayGain.
da: Lollypop er en moderne letvægts musikafspiller som er designet til at virke godt i GNOME-skrivebordsmiljøet. Den har også en festtilstand som automatisk vælger festrelaterede afspilningslister; giver adgang til afspilleren fra din sofa, takke være fuldskærmstilstanden; henter sangtekster, billeder og biografier online; og giver indbygget understøttelse af ReplayGain.

en: Music Player
da: Musik afspiller

en: Music;Player;Lollipop;
da: Musik;Afspiller;Lollipop;

en: Play/Pause
da: Afspil/Sæt på pause

en: Next
da: Næste

en: Previous
da: Forrige

en: Update music
da: Opdater musik

en: Mini player
da: Miniafspiller

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: _Preferences
da: _Præferencer

en: _Keyboard Shortcuts
da: _Tastaturgenveje

en: _About Lollypop
da: _Om Lollypop

en: Quit
da: Afslut

en: Play albums
da: Afspil albummer

[ctx: artist context]
en: Add to current playlist
da: Tilføj til nuværende playliste

en: Select a local file
da: Vælg en lokal fil

en: Convert to:
da: Konvertér til:

en: Normalize
da: Normaliser

en: Do not convert
da: Konvertér ikke

en: Synchronized:
da: Synkroniserede:

en: Albums
da: Albummer

en: Playlists
da: Afspilningslister

en: Synchronize
da: Synkroniserede

en: Play
da: Afspil

en: Play playlist randomized
da: Afspil afspilningsliste i tilfældig rækkefølge

en: Name:
da: Navn:

en: Save
da: Gem

en: Address:
da: Adresse:

en: General
da: Generelt

en: Appearance
da: Udseende

en: Whether the application should use a dark theme
da: Om programmet skal bruge et mørkt tema

en: Dark Mode
da: Mørk tilstand

en: Single column mode
da: Enkeltkolonnetilstand

en: Only show a single column for tracks
da: Vis kun én kolonne til spor

en: High quality artwork
da: Højkvalitetsbilleder

en: Artwork size
da: Billedstørrelse

en: Clean cache
da: Ryd mellemlager

en: Behaviour
da: Opførsel

en: Play music in background
da: Afspil musik i baggrunden

en: Restore state on startup
da: Gendan tilstand ved start

en: Restore current playback and view
da: Gendan nuværende afspilning og visning

en: Save changes to file
da: Gem ændringer til fil

en: Save artwork and rating to files
da: Gem billede og bedømmelse, til filer

en: Albums will be sorted by this field
da: Albummer sorteres efter dette felt

en: Artist - year
da: Kunstner - år

en: Artist - title
da: Kunstner - titel

en: Title
da: Titel

en: Year
da: År

en: Popularity
da: Popularitet

en: Playback
da: Afspilning

en: Enable transitions
da: Aktivér overgange

en: Add a transition on track change
da: Tilføj en overgang når der skiftes spor

en: Duration
da: Varighed

en: Transition duration in milliseconds
da: Varighed for overgang i millisekunder

en: Apply audio correction on the fly
da: Anvend lydkorrigering straks

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Track
da: Spor

en: Music
da: Musik

en: Collection
da: Samling

en: Reset collection
da: Nulstil samling

en: Import settings
da: Importér indstiller

en: Update music if files added to collection
da: Opdater musik hvis der tilføjes filer til samlingen

en: You need to reset collection
da: Du skal nulstille samlingen

en: Show compilations
da: Vis samlinger

en: A compilation is an album without any "Album artist tag"
    and with different artists
da: En samling er et album uden "Albumkunstnermærkat"
    og med forskellige kunstnere

en: Import playlists
da: Importér afspilningslister

en: Search for playlists in your collection
da: Søg efter afspilningsliste i din samling

en: Import advanced tags
da: Importér avancerede mærkater

en: Performers, composers, …
da: Performere, komponister …

en: Statistics
da: Statistik

en: Remove devices managed by Lollypop
da: Fjern enheder som håndteres af Lollypop

en: Devices
da: Enheder

en: Allow network access
da: Tillad netværksadgang

en: Background data
da: Baggrundsdata

en: Search artwork in background
da: Søg efter billede i baggrunden

en: Song playback
da: Afspilning af sang

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Use a recent version of youtube-dl
da: Brug en nyere version af youtube-dl

en: Google API-key
da: Google API-nøgle

en: Connect
da: Opret forbindelse

en: Use an Invidious server
da: Brug en Invidious-server

en: No server set
da: Ingen server indstillet

en: What is Invidious ?
da: Hvad er Invidious?

en: Search (artwork, songs, ...)
da: Søg (billede, sange ...)

en: ListenBrainz API-Key
da: ListenBrainz API-nøgle

en: Startpage
da: Startside

en: Lyrics
da: Sangtekster

[ctx: shortcut window]
en: General
da: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Settings
da: Indstillinger

[ctx: shortcut window]
en: Search
da: Søg

[ctx: shortcut window]
en: Party mode
da: Festtilstand

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide filter
da: Vis/skjul filter

[ctx: shortcut window]
en: Lock playback
da: Lås afspilning

[ctx: shortcut window]
en: Show equalizer
da: Vis equalizer

[ctx: shortcut window]
en: Show lyrics
da: Vis sangtekst

[ctx: shortcut window]
en: Volume up
da: Højere

[ctx: shortcut window]
en: Volume down
da: Lavere

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
da: Fuldskærm

[ctx: shortcut window]
en: Mini player
da: Miniafspiller

[ctx: shortcut window]
en: Playback
da: Afspilning

[ctx: shortcut window]
en: Play
da: Afspil

[ctx: shortcut window]
en: Next track
da: Næste spor

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
da: Forrige spor

[ctx: shortcut window]
en: Skip current album
da: Spring aktuelle album over

[ctx: shortcut window]
en: Love current track
da: Elsk aktuelle spor

[ctx: shortcut window]
en: Skip backward in track
da: Spring baglæns i spor

[ctx: shortcut window]
en: Skip forward in track
da: Spring forlæns i spor

[ctx: shortcut window]
en: Enable/disable scrobbling
da: Aktivér/deaktivér scrobbling

en: Limit to
da: Begræns til

en: tracks selected by
da: spor valgt efter

en: random
da: tilfældig

en: artist
da: kunstner

en: year DESC
da: år FALD

en: year ASC
da: år STI

en: duration DESC
da: varighed FALD

en: duration ASC
da: varighed STI

en: Match music for
da: Match musik for

en: all
da: alle

en: one
da: ét

en: of the following rules :
da: af følgende regler :

en: Artist
da: Kunstner

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Party mode
da: Festtilstand

en: Enable party mode
da: Aktivér festtilstand

en: Configure
da: Konfigurer

en: Shuffle
da: Bland

en: Repetition
da: Gentagelse

en: Continuous playback
da: Vedvarende afspilning

en: Automatic playback (similar)
da: Automatisk afspilning (lignende)

en: Automatic playback (random)
da: Automatisk afspilning (tilfældig)

en: Repeat track
da: Gentag spor

en: Do not repeat
da: Gentag ikke

en: Enable scrobbling
da: Aktivér scrobbling

en: Playback options
da: Afspilningsvalgmuligheder

en: Go back
da: Gå tilbage

en: Go home
da: Gå hjem

en: You need to install kid3-cli
da: kid3-cli skal være installeret

en: Can't contact this service
da: Kan ikke kontakte tjenesten

en: Finish
da: Færdig

en: Authorization needed
da: Tilladelse nødvendig

en: 
    In order to be able to access your collection,
    you need to allow <b>Lollypop</b>.
da: 
    For at få adgang til din samling,
    skal du give tilladelse til <b>Lollypop</b>.

en: Update folders
da: Opdater mapper

en: 
    - <b>Open</b> Lollypop <b>preferences</b>
    - Go to the <b>Music</b> tab
    - <b>Remove</b> all folders from collection
    - Then, <b>add</b> them again
da: 
    - <b>Åben</b> Lollypop <b>præferencer</b>
    - Gå til <b>Musik</b> fanen
    - <b>Fjern</b> alle mapper fra samlingen
    - Og, <b>tilføj</b> dem igen

en: Back
da: Tilbage

en: Preferences
da: Præferencer

en: What is the Google API key?
da: Hvad er Google API nøglen?

en: 
    In order to enable YouTube playback,
    you need to create a key for the
    
    <b>"YouTube Data API v3"</b>
da: 
    For at slå YouTube afspilning til
    skal du oprette en nøgle til
    
    <b>"YouTube Data API v3"</b>

en: Cancel
da: Annuller

en: Connect to the console
da: Opret forbindelse til konsollen

en: 
    <b>Open and log</b> in to the <b>Google Developer Console</b>
da: 
    <b>Åbn og log ind</b> i <b>Google Developer Console</b>

en: Access Google Developer Console
da: Tilgå Google Developer Console

en: Activate the API
da: Aktivér API'en

en: 
    <b>Add a new project</b> in the console.
    
    After that, <b>add a new API</b> and search
    for the <b>"YouTube Data API v3"</b>.
    
    <b>Activate that API</b> for your project
da: 
    <b>Tilføj et nyt projekt</b> i konsollen.
    
    <b>Tilføj en nyt API</b> og søg efter
    <b>"YouTube Data API v3"</b>.
    
    <b>Aktivér API'en</b> til dit projekt

en: Copy the key
da: Kopiér nøglen

en: 
    Open <b>"Credentials"</b> in the sidebar and
    create credentials for an API key.
    
    Then click 'Finish' within this wizard.
    Copy the API key to Lollypop.
da: 
    Åben <b>"Legitimationsplysninger"</b> i sidebjælken og
    opret legitimationsoplysninger til en API nøgle.
    
    Tryk så på 'Færdig' i guiden.
    Kopier API nøglen til Lollypop.

en: Scrobbling to %s
da: Scrobbling til %s

en: 
    In order to send your activity to <b>%s</b>,
    you need to allow <b>Lollypop</b>.
da: 
    For at kunne sende din aktivitet til <b>%s</b>
    skal du tillade <b>Lollypop</b>.

en: Connect to %s
da: Opret forbindelse til %s

en: 
    <b>Open and login</b> to <b>%s</b>.
    Then, allow Lollypop.
da: 
    <b>Åbn og log ind</b> på <b>%s</b>.
    Tillad herefter Lollypop.

en: Access %s
da: Tilgå %s

en: Just play a track
da: Afspil bare et spor

en: 
    <b>Click "Finish"</b> once Lollypop has been allowed.
da: 
    <b>Klik på "Færdig"</b> når Lollypop er blevet tilladt.

en: Scrobbling to ListenBrainz
da: Scrobbling til ListenBrainz

en: 
    In order to send your activity to <b>ListenBrainz</b>,
    you need to allow <b>Lollypop</b>.
da: 
    For at kunne sende din aktivitet til <b>ListenBrainz</b>
    skal du tillade <b>Lollypop</b>.

en: Connect to ListenBrainz
da: Opret forbindelse til ListenBrainz

en: 
    <b>Open and login</b> to <b>ListenBrainz</b>.
da: 
    <b>Åbn og log ind</b> på <b>ListenBrainz</b>.

en: Access ListenBrainz
da: Tilgå ListenBrainz

en: Copy key
da: Kopiér nøgle

en: 
    <b>Finish</b> the activation by copying <b>API-Key</b> in Lollypop.
da: 
    <b>Færdiggør</b> aktiveringen ved at kopiere <b>API-nøglen</b> i Lollypop.

en: Resetting database
da: Nulstiller database

en: Scan disabled, missing collection
da: Skanning deaktiveret, manglende samling

en: Unknown
da: Ukendt

en: Automatically download albums and artists artwork?
da: Download automatisk billeder for albummer og kunstnere?

en: Yes
da: Ja

en: Please consider a donation to the project
da: Overvej venligst at donere til projektet

en: Many artists
da: Mange kunstnere

en: Please wait while Lollypop is updating albums
da: Vent venligst men Lollypop opdaterer albummer

en: Please wait while Lollypop is updating tracks
da: Vent venligst men Lollypop opdaterer spor

en: Select
da: Vælg

en: Select an application
da: Vælg et program

en: Artists count: %s
da: Antal kunstnere: %s

en: Albums count: %s
da: Antal albummer: %s

en: Tracks count: %s
da: Antal spor: %s

en: Disconnect
da: Afbryd forbindelsen

en: Are you sure?
da: Er du sikker?

en: You are using a broken cursor theme!
da: Du bruger et ødelagt markørtema!

en: singer
da: sanger

en: Playing music
da: Afspiller musik

en: Save in collection
da: Gem i samling

en: Remove from collection
da: Fjern fra samling

en: Buy this album
da: Køb albummet

en: Open with…
da: Åbn med …

en: Show tracks
da: Vis spor

en: Play featured
da: Afspil udvalgte

en: Add to
da: Tilføj til

en: Available albums
da: Tilgængelige albummer

en: Change Artwork
da: Skift billede

en: Playing albums
da: Afspillende albummer

en: Create a new playlist
da: Opret en ny playliste

en: Show album
da: Vis album

en: Others
da: Andre

en: %Y-%m-%d
da: %d-%m-%Y

en: YouTube page address
da: Adresse til YouTube-side

en: Play a radio
da: Afspil en radio

en: Add to playback
da: Tilføj til afspilning

en: Remove from playback
da: Fjern fra afspilning

en: Related tracks
da: Relaterede spor

en: Loved tracks
da: Elskede spor

en: Popular tracks
da: Populære spor

en: From collection
da: Fra samling

en: From the Web
da: Fra webbet

en: Play this playlist
da: Afspil denne afspilningsliste

en: Add this playlist
da: Tilføj afspilningslisten

en: Play this artist
da: Afspil denne kunstner

en: Ignored
da: Ignoreret

en: Play this genre
da: Afspil denne genre

en: Play this decade
da: Afspil dette årti

en: Play this album
da: Afspil albummet

en: Add to queue
da: Tilføj til kø

en: Remove from queue
da: Fjern fra kø

en: Do not stop after
da: Stop ikke efter

en: Stop after
da: Stop efter

en: Save playlist
da: Gem playliste

en: Sync from Last.FM
da: Synkroniser fra Last.FM

en: Manage smart playlist
da: Håndter smart afspilningsliste

en: Remove playlist
da: Fjern afspilningsliste

en: Playlist
da: Afspilningsliste

en: Edit
da: Rediger

en: Remove this playlist?
da: Fjern afspilningslisten?

en: Confirm
da: Bekræft

en: New playlist
da: Ny afspilningsliste

en: Search
da: Søgning

en: Default on startup
da: Standard ved start

en: Startup
da: Opstart

en: Sidebar
da: Sidebjælke

en: Show text
da: Vis tekst

en: Options
da: Valgmuligheder

en: Sections
da: Sektioner

en: Loading…
da: Indlæser …

en: Similar artists
da: Ligende kunstnere

en: No results
da: Ingen resultater

en: Suggestions
da: Forslag

en: New releases on Spotify
da: Nye udgivelser på Spotify

en: Suggestions from Spotify
da: Forslag fra Spotify

en: Top albums on Deezer
da: Topalbummer på Deezer

en: All devices
da: Alle enheder

en: No album available
da: Ingen album tilgængelig

en: Can't find this track on YouTube
da: Kan ikke finde sporet på YouTube

en: New playlist
da: Ny afspilningsliste

en: Popular albums
da: Populære albummer

en: Random albums
da: Tilfældige albummer

en: Loved albums
da: Elskede albummer

en: Recently added albums
da: Nyligt tilføjede albummer

en: Seldomly played albums
da: Albums som sjældent afspilles

en: Years
da: År

en: Genres
da: Genre

en: Genres (list)
da: Genre (liste)

en: Artists
da: Kunstnere

en: Artists (list)
da: Kunstnere (liste)

en: Compilations
da: Samlinger

en: Random tracks
da: Tilfældige spor

en: Recently played tracks
da: Seneste afspillede spor

en: Seldomly played tracks
da: Spor som sjældent afspilles

en: Skipped tracks
da: Oversprungne spor

en: All tracks
da: Alle spor

en: All genres
da: Alle genrer

en: %s h  %s m
da: %s t %s m

en: %s h
da: %s t

en: The the
da: The the Den den De de

en: No items to show
da: Ingen punkter at vise

en: Missing youtube-dl command
da: Mangler youtube-dl-kommando

en: Network unavailable or disabled in settings
da: Netværket er utilgængeligt eller deaktiveret i indstillingerne

en: New albums available
da: Nye albummer tilgængelige

en: Refresh
da: Genopfrisk

en: Others compilations
da: Andres samlinger

en: Appears on
da: Findes på

en: Popular albums at the moment
da: Albummer som er populære for tiden

en: Why not listen to?
da: Hvorfor ikke lytte til?

en: New artists available
da: Nye kunstnere tilgængelige

en: Loading information
da: Indlæser information

en: No information for %s
da: Ingen information for %s

en: No track playing
da: Intet spor afspiller

en: You need to install python3-textblob module
da: Du skal installere python3-textblob-modulet

en: Can't translate this lyrics
da: Kan ikke oversætte sangteksten

en: Disabled in network settings
da: Deaktiveret i netværksindstillinger

en: No lyrics found
da: Der blev ikke fundet nogen sangtekster

en: Search for artists, albums and tracks
da: Søg efter kunstnere, albummer og spor

en: No results for this search
da: Ingen resultater for søgningen

en: Welcome to Lollypop
da: Velkommen til Lollypop

en: All tracks skipped
da: Sprang over alle spor

en: Disc %s
da: Disk %s

en: Currently in queue
da: I kø

en: Tracks
da: Spor

en: Select artwork
da: Vælg billede

en: Remove
da: Fjern

en: Local
da: Lokal

en: Released on %s
da: Udgivet på %s

en: Add to current playlist
da: Tilføj til nuværende afspilningsliste

en: Remove from current playlist
da: Fjern fra nuværende afspilningsliste

en: Clear albums
da: Ryd albummer

en: Go to current track
da: Gå til aktuelle spor

en: <b>Album of the day</b>
da: <b>Dagens album</b>

en: No synchronized albums
da: Ingen synkroniserede albummer

en: No synchronized playlists
da: Ingen synkroniserede afspilningslister

en: Default
da: Standard

en: Custom
da: Tilpasset

en: Acoustic
da: Akustisk

en: Bass
da: Bas

en: Bass and Treble
da: Bas og diskant

en: Classical
da: Klassisk

en: Club
da: Klub

en: Disco
da: Disko

en: Drum'n'Bass
da: Drum'n'bass

en: Heavy Metal
da: Heavy metal

en: New Age
da: New age

en: Party
da: Fest

en: Techno
da: Tekno

en: Vocal
da: Vokal

en: Allow playback
da: Tillad afspilning

en: is equal to
da: er magen til

en: is not equal to
da: er ikke magen til

en: contains
da: indeholder

en: does not contain
da: indeholder ikke

en: is greater than
da: er større end

en: is less than
da: er mindre end

en: Song played %s times
da: Sang afspillet %s gange

en: Compilation
da: Samling

en: Remove from playlist
da: Fjern fra afspilningsliste
