lollypop - en to el translation catalogue (235 entries)

en: Window size
el: Μέγεθος παραθύρου

en: Window size (width and height).
el: Μέγεθος παραθύρου (πλάτος και ύψος).

en: Window position
el: Θέση παραθύρου

en: Window position (x and y).
el: Θέση παραθύρου (x και y).

en: INTERNAL
el: ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ

en: Allow using a cover per track
el: Να επιτρέπεται η χρήση εξώφυλλου ανά κομμάτι

en: Access network
el: Πρόσβαση στο δίκτυο

en: Save artwork/popularity in tags
el: Αποθήκευση καλλιτεχνήματος/δημοτικότητας στις ετικέτες

en: Window maximized
el: Το παράθυρο μεγιστοποιήθηκε

en: Window maximized state.
el: Κατάσταση παραθύρου μεγιστοποιημένο.

en: Enabled genres in party mode
el: Ενεργοποιήθηκαν τα είδη στη λειτουργία πάρτι

en: ID for genres.
el: ID για τα είδη.

en: Search on the Web
el: Αναζήτηση στον Ιστό

en: Allow syncing to USB disks
el: Επιτρέψτε συγχρονισμό με δίσκους USB

en: If set, Lollypop will use this server instead of YouTube. See https://github.com/omarroth/invidious
el: Αν επιλεγεί, το Lollypop θα χρησιμοποιεί αυτόν τον server αντί για το YouTube. Δείτε https://github.com/omarroth/invidious

en: If true, Lollypop will not use system youtube-dl
el: Αν αληθές, το Lollypop δεν θα χρησιμοποιεί το σύστημα youtube-dl

en: Import playlists from collections
el: Εισαγωγή λιστών αναπαραγωγής από συλλογές

en: Music URI
el: URI Μουσικής

en: When empty, use XDG_MUSIC_DIR
el: Όταν κενό, χρήση XDG_MISIC_DIR

en: Use Libre.fm instead of Last.fm
el: Χρήση Libre.fm αντί του Last.fm

en: ListenBrainz user token
el: Token χρήστη του ListenBrainz

en: Google Custom Search API key
el: Κλειδί API Προσαρμοσμένης Αναζήτησης στο Google

en: Favorite tag editor
el: Αγαπημένος επεξεργαστής ετικέτας

en: Restart needed
el: Χρειάζεται επανεκκίνηση

en: Database version
el: Έκδοση Βάσης δεδομένων

en: Resetting this value will reset the database, popular albums will be restored
el: Η επαναφορά αυτής της τιμής θα επαναφέρει τη βάση δεδομένων, τα δημοφιλή άλμπουμ θα αποκατασταθούν

en: Albums cover size
el: Μέγεθος εξωφύλλου άλμπουμ

en: Encoding quality
el: Ποιότητα κωδικοποίησης

en: Auto update music
el: Αυτόματη ενημέρωση μουσικής

en: Show tracks in artist view
el: Εμφανίστε τα τραγούδια με βάση τον Καλλιτέχνη

en: Show artist artwork
el: Εμφάνιση καλλιτεχνήματος καλλιτέχνη

en: Use dark GTK theme
el: Χρήση σκοτεινού GTK θέματος

en: Disable scrobbling usage
el: Απενεργοποίηση χρήσης scrobbling

en: Handle compilations
el: Διαχείριση συλλογών

en: Show compilations in albums view
el: Εμφάνιση συλλογών στην προβολή άλμπουμ

en: Continue playback when closed
el: Συνέχεια αναπαραγωγής αφού κλείσει

en: Smart sort for artist
el: Έξυπνη ταξινόμηση για καλλιτέχνη

en: Ex: The Beatles sorted as Beatles. Reset of database required
el: π.χ.: Οι Beatles ταξινομούνται ως Beatles. Απαιτείται επαναφορά της βάσης δεδομένων

en: Show sort tag as artist. Reset of database may be required
el: Εμφάνιση ετικέτας ταξινόμησης ως καλλιτέχνης. Απαιτείται επαναφορά της βάσης δεδομένων

en: Ex: Beatles, The
el: π.χ.: Beatles, The

en: Restore previous state
el: Επαναφορά προηγούμενης κατάστασης

en: Disable MPRIS
el: Απενεργοποίηση MPRIS

en: Notifications behaviour
el: Συμπεριφορά Ειδοποιήσεων

en: Show track number from tags
el: Εμφάνιση αριθμού κομματιού από ετικέτες

en: Force single column mode
el: Υποχρεωτική προβολή σε μια στήλη

en: Equalizer enabled
el: Ενεργοποιήθηκε ο ισοσταθμιστής

en: Show labels in sidebar
el: Εμφανίστε τις ταμπέλες στο πλάι

en: Smooth track transitions
el: Ομαλές μεταβάσεις κομματιού

en: Shuffle tracks
el: Τυχαία σειρά κομματιών

en: Between -15 and 15
el: Μεταξύ -15 και 15

en: Possibilities for powermanagement options
el: Δυνατότητες για επιλογές διαχείρισης ενέργειας

en: This option inhibits screensaver and suspend during Lollypop playback.
el: Αυτή η επιλογή αναστέλλει την προφύλαξη οθόνης και την αναστολή κατά την αναπαραγωγή του Lollypop.

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Order albums by
el: Ταξινόμηση άλμπουμ ανά

en: A music player for GNOME.
el: Ένας αναπαραγωγός μουσικής για GNOME.

en: Visit Lollypop website
el: Επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του Lollypop

en: Donations:
el: Δωρεές:

en: Play and organize your music collection
el: Αναπαραγωγή και οργάνωση της μουσικής σας συλλογής

en: Music Player
el: Αναπαραγωγός Μουσικής

en: Play/Pause
el: Αναπαραγωγή/Παύση

en: Next
el: Επόμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Update music
el: Ενημέρωση μουσικής

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Keyboard Shortcuts
el: _Συντομεύσεις Πληκτρολογίου

en: Equalizer
el: Ισοσταθμιστής

en: Play albums
el: Αναπαραγωγή άλμπουμ

[ctx: artist context]
en: Add to current playlist
el: Προσθήκη στην τρέχουσα λίστα αναπαραγωγής

en: Select a local file
el: Επιλογή ενός τοπικού αρχείου

en: Convert to:
el: Μετατροπή σε:

en: Normalize
el: Εξομάλυνση

en: Do not convert
el: Μην μετατρέπετε

en: Albums
el: Άλμπουμ

en: Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής

en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Play playlist randomized
el: Τυχαιοποιημένη αναπαραγωγή λίστας

en: Name:
el: Όνομα:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

en: Restore state on startup
el: Επαναφορά κατάστασης κατά την εκκίνηση

en: Year
el: Έτος

en: Popularity
el: Δημοτικότητα

en: Playback
el: Αναπαραγωγή

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Music
el: Μουσική

en: Show compilations
el: Εμφάνιση συλλογών

en: Import playlists
el: Εισαγωγή λιστών αναπαραγωγής

en: Web
el: Ιστός

en: Allow network access
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση στο δίκτυο

en: Search artwork in background
el: Αναζήτηση καλλιτεχνήματος στο παρασκήνιο

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Wikipedia
el: Βικιπαίδεια

en: Lyrics
el: Στίχοι

[ctx: shortcut window]
en: General
el: Γενικά

[ctx: shortcut window]
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

[ctx: shortcut window]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: shortcut window]
en: Party mode
el: Λειτουργία πάρτι

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide filter
el: Προβολή/Απόκρυψη φίλτρου

[ctx: shortcut window]
en: Lock playback
el: Κλείδωμα αναπαραγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Show equalizer
el: Εμφάνιση ισοσταθμιστή

[ctx: shortcut window]
en: Volume up
el: Αύξηση έντασης

[ctx: shortcut window]
en: Volume down
el: Μείωση έντασης

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

[ctx: shortcut window]
en: Playback
el: Αναπαραγωγή

[ctx: shortcut window]
en: Play
el: Αναπαραγωγή

[ctx: shortcut window]
en: Pause
el: Παύση

[ctx: shortcut window]
en: Stop
el: Διακοπή

[ctx: shortcut window]
en: Next track
el: Επόμενο κομμάτι

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
el: Προηγούμενο κομμάτι

[ctx: shortcut window]
en: Skip current album
el: Παράλειψη τρέχοντος άλμπουμ

[ctx: shortcut window]
en: Love current track
el: Να γίνει Αγαπημένο το τρέχον κομμάτι

[ctx: shortcut window]
en: Skip backward in track
el: Μετάβαση προς τα πίσω στο κομμάτι

[ctx: shortcut window]
en: Skip forward in track
el: Μετάβαση προς τα μπροστά στο κομμάτι

[ctx: shortcut window]
en: Enable/disable scrobbling
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση scrobbling

en: Limit to
el: Περιορισμός σε

en: tracks selected by
el: κομμάτια επιλεγμένα από

en: random
el: τυχαίο

en: album
el: άλμπουμ

en: artist
el: καλλιτέχνης

en: year DESC
el: έτος ΦΘΙΝΟΥΣΑ

en: year ASC
el: έτος ΑΥΞΟΥΣΑ

en: duration DESC
el: διάρκεια ΦΘΙΝΟΥΣΑ

en: duration ASC
el: διάρκεια ΑΥΞΟΥΣΑ

en: Match music for
el: Ταίριασμα μουσικής για

en: all
el: όλα

en: one
el: ένα

en: of the following rules :
el: από τους ακόλουθους κανόνες:

en: Genre
el: Είδος

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: Party mode
el: Λειτουργία πάρτι

en: Enable party mode
el: Ενεργοποίηση λειτουργίας πάρτι

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Shuffle
el: Τυχαία σειρά

en: Repetition
el: Επανάληψη

en: Continuous playback
el: Συνεχόμενη αναπαραγωγή

en: Repeat track
el: Επανάληψη κομματιού

en: Do not repeat
el: Χωρίς επανάληψη

en: Enable scrobbling
el: Ενεργοποίηση scrobbling

en: Playback options
el: Επιλογές αναπαραγωγής

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Go home
el: Μετάβαση στην αρχική

en: You need to install kid3-cli
el: Πρέπει να εγκαταστήσετε το kid3-cli

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Scan disabled, missing collection
el: Η σάρωση απενεργοποιήθηκε, λείπει συλλογή

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Automatically download albums and artists artwork?
el: Αυτόματη λήψη καλλιτεχνήματος άλμπουμ και καλλιτεχνών;

en: Yes
el: Ναι

en: Please consider a donation to the project
el: Παρακαλώ λάβετε υπόψιν μια δωρεά στο έργο

en: Many artists
el: Πολλοί καλλιτέχνες

en: You are using a broken cursor theme!
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαλασμένο θέμα δρομέα!

en: Playing music
el: Αναπαραγωγή μουσικής

en: Save in collection
el: Αποθήκευση στην συλλογή

en: Remove from collection
el: Αφαίρεση από την συλλογή

en: Available albums
el: Διαθέσιμα άλμπουμ

en: Playing albums
el: Άλμπουμ που παίζουν τώρα

en: Create a new playlist
el: Δημιουργία μιας νέας λίστας αναπαραγωγής

en: %Y-%m-%d
el: %d-%m-%Y

en: Add to playback
el: Προσθήκη στην αναπαραγωγή

en: Remove from playback
el: Αφαίρεση από την αναπαραγωγή

en: Loved tracks
el: Αγαπημένα κομμάτια

en: Popular tracks
el: Δημοφιλή κομμάτια

en: Add to queue
el: Προσθήκη στη ουρά

en: Remove from queue
el: Αφαίρεση από την ουρά

en: Do not stop after
el: Να μην σταματήσει μετά το

en: Stop after
el: Να σταματήσει μετά από το

en: Save playlist
el: Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής

en: Manage smart playlist
el: Διαχείριση έξυπνης λίστας αναπαραγωγής

en: Remove playlist
el: Αφαίρεση λίστας αναπαραγωγής

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Remove this playlist?
el: Αφαίρεση λίστας αναπαραγωγής;

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: New playlist
el: Νέα λίστα αναπαραγωγής

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Default on startup
el: Προεπιλογή κατά την εκκίνηση

en: Startup
el: Εκκίνηση

en: Sections
el: Τμήματα

en: Loading…
el: Φόρτωση…

en: Similar artists
el: Παρόμοιοι καλλιτέχνες

en: No results
el: Χωρίς αποτελέσματα

en: New playlist
el: Νέα λίστα αναπαραγωγής

en: Popular albums
el: Δημοφιλή άλμπουμ

en: Random albums
el: Τυχαία άλμπουμ

en: Loved albums
el: Αγαπημένα άλμπουμ

en: Recently added albums
el: Πρόσφατα άλμπουμ

en: Years
el: Έτη

en: Genres
el: Είδη

en: Artists
el: Καλλιτέχνες

en: Compilations
el: Συλλογές

en: Random tracks
el: Τυχαία κομμάτια

en: All genres
el: Όλα τα είδη

en: %s h  %s m
el: %s ώ  %s λ

en: %s h
el: %s ώ

en: %s m
el: %s λ

en: The the
el: Το το Τα τα

en: Missing youtube-dl command
el: Λείπει η εντολή youtube-dl

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Loading information
el: Φόρτωση πληροφοριών

en: No information for %s
el: Χωρίς πληροφορίες για %s

en: You need to install python3-textblob module
el: Πρέπει να εγκαταστήσετε την μονάδα python3-textblob

en: Can't translate this lyrics
el: Δεν είναι δυνατή η μετάφραση αυτών των στίχων

en: No lyrics found
el: Δεν βρέθηκαν στίχοι

en: Disc %s
el: Δίσκος %s

en: Select artwork
el: Επιλογή καλλιτεχνήματος

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Add to current playlist
el: Προσθήκη στην τρέχουσα λίστα αναπαραγωγής

en: Remove from current playlist
el: Αφαίρεση από την τρέχουσα λίστα αναπαραγωγής

en: Clear albums
el: Καθαρισμός άλμπουμ

en: Go to current track
el: Μετάβαση στο τρέχον κομμάτι

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Classical
el: Κλασσικό

en: Club
el: Κλαμπ

en: Dance
el: Χορευτική

en: Party
el: Πάρτι

en: Pop
el: Ποπ

en: Reggae
el: Ρέγκε

en: Rock
el: Ροκ

en: Techno
el: Τέκνο

en: Like
el: Μου αρέσει

en: Allow playback
el: Να επιτρέπεται η αναπαραγωγή

en: Pause
el: Παύση

en: is equal to
el: είναι ίσο με

en: is not equal to
el: δεν είναι ίσο με

en: contains
el: περιέχει

en: does not contain
el: δεν περιέχει

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο του

en: is less than
el: είναι λιγότερο από

en: Song played %s times
el: Το τραγούδι έπαιξε %s φορές

en: Compilation
el: Συλλογή
