lollypop - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Window size
id: Ukuruan jendela

en: Window size (width and height).
id: Ukuran jendela (lebar dan tinggi)

en: Window position
id: Posisi Jendela

en: Window position (x and y).
id: Posisi jendela (x dan y)

en: INTERNAL
id: INTERN

en: Access network
id: Akses jaringan

en: Save artwork/popularity in tags
id: Simpan karya seni/popularitas di tags

en: Window maximized
id: Jendela dimaksimalkan

en: Window maximized state.
id: Keadaan jendela dimaksimalkan.

en: Enabled genres in party mode
id: Aktifkan aliran di mode pesta

en: ID for genres.
id: ID untuk genres

en: Music URI
id: URI Musik

en: When empty, use XDG_MUSIC_DIR
id: Ketika kosong, gunakan XDG_MUSIC_DIR

en: Use Libre.fm instead of Last.fm
id: Gunakan Libre.fm menganti last.fm

en: ListenBrainz user token
id: Token Pengguna ListenBrainz

en: Google Custom Search API key
id: Kustom Kunci API Pencarian Google

en: Favorite tag editor
id: Penyunting tag kesukaan

en: Restart needed
id: Mulai-ulang dibutuhkan

en: Database version
id: Versi basis data

en: Albums cover size
id: Ukuran sampul album

en: Shuffle tracks
id: Acak lagu

en: Name:
id: Nama:

en: Address:
id: Alamat:

en: Appearance
id: Tampilan

en: Behaviour
id: Tingkah laku

en: Restore state on startup
id: Mengembalikan keadaan ketika memulai

en: Music
id: Musik

en: Connect
id: Hubungkan

[ctx: shortcut window]
en: Settings
id: Pengaturan

en: Shuffle
id: Acak

en: Preferences
id: Preferensi

en: Confirm
id: Konfirmasi

en: New playlist
id: Daftar putar baru

en: Remove from playlist
id: Hapus dari daftar putar
