lollypop - en to sv translation catalogue (412 entries)

en: Window size
sv: Fönster storlek

en: Window size (width and height).
sv: Fönsterstorlek (bredd och höjd).

en: Window position
sv: Fönsterposition

en: Window position (x and y).
sv: Fönsterposition (x och y).

en: INTERNAL
sv: INTERN

en: Allow using a cover per track
sv: Tillåt användning av ett omslag per spår

en: Access network
sv: Åtkomst till nätverk

en: Threshold used to decide if the previous track should be played or the currently running one should be restarted
sv: Tröskelvärdet som används för att avgöra om föregående spår ska spelas eller om det för närvarande körs ska startas om

en: Save artwork/popularity in tags
sv: Spara omslag/popularitet i taggar

en: Window maximized
sv: Fönster maximerat

en: Window maximized state.
sv: Maximerat fönstertillstånd.

en: Enabled genres in party mode
sv: Aktiverade genrer i festläge

en: ID for genres.
sv: ID för genrer.

en: Search on the Web
sv: Sök på webben

en: Shown suggestions
sv: Visade förslag

en: Play featured tracks
sv: Spela utvalda spår

en: Allow syncing to USB disks
sv: Tillåt synkronisering till USB-diskar

en: If set, Lollypop will use this server instead of YouTube. See https://github.com/omarroth/invidious
sv: Om inställt kommer Lollypop att använda denna server istället för YouTube. Se https://github.com/omarroth/invidious

en: If true, Lollypop will not use system youtube-dl
sv: Om sant, kommer Lollypop inte att använda systemets youtube-dl

en: Do not use original date if set
sv: Använd inte originaldatumet om det är inställt

en: Import playlists from collections
sv: Importera spellistor från samlingar

en: Music URI
sv: Musik URI

en: When empty, use XDG_MUSIC_DIR
sv: Använd XDG_MUSIC_DIR om tom

en: Use Libre.fm instead of Last.fm
sv: Använd Libre.fm istället för Last.fm

en: ListenBrainz user token
sv: ListenBrainz-användartoken

en: Google Custom Search API key
sv: Google Custom Search API-nyckel

en: Favorite tag editor
sv: Favorit taggredigerare

en: Favorite cover filename without extension
sv: Favoritomslagets filnamn utan filändelse

en: Restart needed
sv: Omstart krävs

en: Database version
sv: Databasversion

en: Resetting this value will reset the database, popular albums will be restored
sv: Återställning av detta värde kommer att nollställa databasen, populära album kommer att återskapas

en: Albums cover size
sv: Storlek på omslag för album

en: Encoding quality
sv: Kodnings kvalitet

en: Auto update music
sv: Uppdatera musik automatiskt

en: Show tracks in artist view
sv: Visa spår i artistvy

en: Show artist artwork
sv: Visa omslag

en: Use dark GTK theme
sv: Använd mörkt GTK-tema

en: Disable scrobbling usage
sv: Inaktivera användning av skrobbling

en: Handle compilations
sv: Hantera samlingar

en: Handle performers, compositors, ...
sv: Hantera artister, kompositörer, ...

en: Show compilations in albums view
sv: Visa samlingar i albumvyn

en: Continue playback when closed
sv: Fortsätt uppspelning vid stängning

en: Append albums by default
sv: Lägg till album som standard

en: Smart sort for artist
sv: Smart sortering för artist

en: Ex: The Beatles sorted as Beatles. Reset of database required
sv: Exempel: The Beatles sorterad som Beatles. Återställning av databas krävs

en: Show sort tag as artist. Reset of database may be required
sv: Visa sorteringstagg som artist. Återställning av databasen kan krävas

en: Ex: Beatles, The
sv: Exempel: Beatles, The

en: Restore previous state
sv: Återställ föregående tillstånd

en: Disable MPRIS
sv: Inaktivera MPRIS

en: Notifications behaviour
sv: Aviseringsbeteende

en: Items count in views
sv: Antal poster i vyer

en: Show track number from tags
sv: Visa spårnummer från taggar

en: Enable PNG artwork cache
sv: Aktivera PNG-omslagscache

en: Force single column mode
sv: Tvinga enskilt kolumnläge

en: Volume rate
sv: Volymnivå

en: Equalizer enabled
sv: Frekvenskorrigerare aktiverad

en: Show labels in sidebar
sv: Visa etiketter i sidofältet

en: Smooth track transitions
sv: Mjuka spårövergångar

en: Smooth track transitions only in party mode
sv: Mjuka spårövergångar endast i festläge

en: Transition duration in ms
sv: Övergångstid i ms

en: Fade effect on playback status change
sv: Toningseffekt vid ändring av uppspelningsstatus

en: Fade duration in ms
sv: Toningsvaraktighet i ms

en: Fade effect only in party mode
sv: Toningseffekt endast i festläge

en: Shuffle tracks
sv: Blanda spår

en: Ignore internal symlinks
sv: Ignorera interna symboliska länkar

en: ReplayGain state
sv: ReplayGain-tillstånd

en: ReplayGain value in dB
sv: ReplayGain-värde i dB

en: Between -15 and 15
sv: Mellan -15 och 15

en: Applies signal compression/limiting to raw audio data
sv: Tillämpar signalkomprimering/begränsning av råa ljuddata

en: It performs strict hard limiting with soft-knee characteristics, using a threshold of -6 dB
sv: Den utför en hård kompression med soft-knee karaktäristik och tröskelvärdet är -6dB

en: Possibilities for powermanagement options
sv: Möjligheter för energisparfunktioner

en: This option inhibits screensaver and suspend during Lollypop playback.
sv: Detta alternativ hindrar skärmsläckare och vänteläge under Lollypop-uppspelning.

en: Repeat
sv: Upprepa

en: Order albums by
sv: Sortera album efter

en: A music player for GNOME.
sv: En musikspelare för GNOME.

en: Visit Lollypop website
sv: Besök Lollypops webbplats

[ctx: Add your names here, do not remove previous names!]
note: Replace me with your names
en: translator1, translator2, ...
sv: Allan Nordhøy
    Anders Jonsson
    Andreas Rönnquist
    Göran Olsson
    Jonatan Nyberg
    Patrik Nilsson
    Ricky Lindén

en: 
    Reda Lazri:
        Lollypop icon
    Geary Development Team:
        tag-list-symbolic icon
    GNOME Project:
        unplayed-albums-symbolic
        artists-list-symbolic icons
    Martins D. Okoi:
        Description in appdata
sv: 
    Reda Lazri:
        Lollypop-ikon
    Geary-utvecklingsteam:
        ikon för tag-list-symbolic
    GNOME-projekt:
        unplayed-albums-symbolic
        ikoner för artists-list-symbolic
    Martins D. Okoi:
        Beskrivning i appdata

en: Donations:
sv: Donationer:

en: Play and organize your music collection
sv: Spela och organisera din musiksamling

en: Lollypop is a lightweight modern music player designed to work excellently on the GNOME desktop environment. It also features a party mode which will auto-select party-related playlists; allows access the player from your couch thanks to it fullscreen mode; fetches lyrics, artwork and biography online; and provides native support for ReplayGain.
sv: Lollypop är en lättviktig modern musikspelare som är utformad för att fungera utmärkt på skrivbordsmiljön GNOME. Den har även ett festläge som automatiskt väljer festrelaterade spellistor; ger dig tillgång till spelaren från din soffa tack vare fullskärmsläge; hämtar låttexter, omslag och biografi på nätet; och tillhandahåller inbyggt stöd för ReplayGain.

en: Music Player
sv: Musikspelare

en: Music;Player;Lollipop;
sv: Musik;Spelare;Lollipop;

en: Play/Pause
sv: Spela/Pausa

en: Next
sv: Nästa

en: Previous
sv: Föregående

en: Update music
sv: Uppdatera musik

en: Mini player
sv: Minispelare

en: Fullscreen
sv: Helskärm

en: _Preferences
sv: _Inställningar

en: _Keyboard Shortcuts
sv: _Tangentbordsgenvägar

en: _About Lollypop
sv: _Om Lollypop

en: Quit
sv: Avsluta

en: Equalizer
sv: Frekvenskorrigerare

en: Play albums
sv: Spela album

[ctx: artist context]
en: Add to current playlist
sv: Lägg till i aktuell spellista

en: Select a local file
sv: Välj en lokal fil

en: Convert to:
sv: Konvertera till:

en: Normalize
sv: Normalisera

en: Do not convert
sv: Konvertera inte

en: Synchronized:
sv: Synkroniserad:

en: Albums
sv: Album

en: Playlists
sv: Spellistor

en: Synchronize
sv: Synkronisera

en: Play
sv: Spela

en: Play playlist randomized
sv: Spela spellista slumpmässigt

en: Name:
sv: Namn:

en: Save
sv: Spara

en: Address:
sv: Adress:

en: General
sv: Allmänt

en: Appearance
sv: Utseende

en: Whether the application should use a dark theme
sv: Huruvida programmet ska använda ett mörkt tema

en: Dark Mode
sv: Mörkt läge

en: Single column mode
sv: Enkelt kolumnläge

en: Only show a single column for tracks
sv: Visa bara en enda kolumn för spår

en: High quality artwork
sv: Omslag av hög kvalitet

en: Artwork size
sv: Omslagsstorlek

en: Clean cache
sv: Rensa cache

en: Behaviour
sv: Beteende

en: Play music in background
sv: Spela musik i bakgrunden

en: Restore state on startup
sv: Återställ tillstånd vid uppstart

en: Restore current playback and view
sv: Återställ aktuell uppspelning och vy

en: Save changes to file
sv: Spara ändringar till fil

en: Save artwork and rating to files
sv: Spara omslag och betyg i filer

en: Albums will be sorted by this field
sv: Album sorteras efter detta fält

en: Artist - year
sv: Artist - år

en: Artist - title
sv: Artist - titel

en: Title
sv: Titel

en: Year
sv: År

en: Popularity
sv: Popularitet

en: Playback
sv: Uppspelning

en: Enable transitions
sv: Aktivera övergångar

en: Add a transition on track change
sv: Lägg till en övergång vid spårbyte

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Transition duration in milliseconds
sv: Övergångstiden i millisekunder

en: Apply audio correction on the fly
sv: Tillämpa ljudkorrigering direkt

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: Track
sv: Spår

en: Music
sv: Musik

en: Collection
sv: Samling

en: Reset collection
sv: Återställ samling

en: Import settings
sv: Importinställningar

en: Update music if files added to collection
sv: Uppdatera musik om filer läggs till i samlingen

en: You need to reset collection
sv: Du måste återställa samlingen

en: Show compilations
sv: Visa samlingar

en: A compilation is an album without any "Album artist tag"
    and with different artists
sv: En samling är ett album utan någon "Tagg för albumartist"
    och med olika artister

en: Import playlists
sv: Importera spellistor

en: Search for playlists in your collection
sv: Sök efter spellistor i din samling

en: Import advanced tags
sv: Importera avancerade taggar

en: Performers, composers, …
sv: Aktörer, kompositörer, …

en: Statistics
sv: Statistik

en: Remove devices managed by Lollypop
sv: Ta bort enheter som hanteras av Lollypop

en: Devices
sv: Enheter

en: Web
sv: Webb

en: Allow network access
sv: Tillåt nätverksåtkomst

en: Background data
sv: Bakgrundsdata

en: Search artwork in background
sv: Sök omslag i bakgrunden

en: Song playback
sv: Uppspelning av låt

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Use a recent version of youtube-dl
sv: Använd en ny version av youtube-dl

en: Google API-key
sv: Google API-nyckel

en: Connect
sv: Anslut

en: Use an Invidious server
sv: Använd en Invidious-server

en: No server set
sv: Ingen server inställd

en: What is Invidious ?
sv: Vad är Invidious ?

en: Search (artwork, songs, ...)
sv: Sök (omslag, låtar, ...)

en: ListenBrainz API-Key
sv: ListenBrainz API-nyckel

en: Lyrics
sv: Låttexter

[ctx: shortcut window]
en: General
sv: Allmänt

[ctx: shortcut window]
en: Settings
sv: Inställningar

[ctx: shortcut window]
en: Search
sv: Sök

[ctx: shortcut window]
en: Party mode
sv: Festläge

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide filter
sv: Visa/Dölj filter

[ctx: shortcut window]
en: Lock playback
sv: Lås uppspelning

[ctx: shortcut window]
en: Show equalizer
sv: Visa frekvenskorrigerare

[ctx: shortcut window]
en: Show lyrics
sv: Visa låttext

[ctx: shortcut window]
en: Volume up
sv: Volym upp

[ctx: shortcut window]
en: Volume down
sv: Volym ner

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sv: Helskärm

[ctx: shortcut window]
en: Mini player
sv: Minispelare

[ctx: shortcut window]
en: Playback
sv: Uppspelning

[ctx: shortcut window]
en: Play
sv: Spela

[ctx: shortcut window]
en: Pause
sv: Pausa

[ctx: shortcut window]
en: Stop
sv: Stoppa

[ctx: shortcut window]
en: Next track
sv: Nästa spår

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
sv: Föregående spår

[ctx: shortcut window]
en: Skip current album
sv: Hoppa över aktuellt album

[ctx: shortcut window]
en: Love current track
sv: Älska aktuellt spår

[ctx: shortcut window]
en: Skip backward in track
sv: Hoppa bakåt i spår

[ctx: shortcut window]
en: Skip forward in track
sv: Hoppa framåt i spår

[ctx: shortcut window]
en: Enable/disable scrobbling
sv: Aktivera/inaktivera skrobbling

en: Limit to
sv: Begränsa till

en: tracks selected by
sv: spår valda av

en: random
sv: slumpmässig

en: year DESC
sv: år DESC

en: year ASC
sv: år ASC

en: duration DESC
sv: varaktighet DESC

en: duration ASC
sv: varaktighet ASC

en: Match music for
sv: Matcha musik till

en: all
sv: alla

en: one
sv: en

en: of the following rules :
sv: av följande regler :

en: Rating
sv: Betyg

en: BPM
sv: Slag/minut

en: Party mode
sv: Festläge

en: Enable party mode
sv: Aktivera festläge

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Shuffle
sv: Blanda

en: Repetition
sv: Upprepning

en: Continuous playback
sv: Kontinuerlig uppspelning

en: Automatic playback (similar)
sv: Automatisk uppspelning (liknande)

en: Automatic playback (random)
sv: Automatisk uppspelning (slumpmässig)

en: Repeat track
sv: Upprepa spår

en: Do not repeat
sv: Upprepa inte

en: Scrobbling
sv: Skrobbling

en: Enable scrobbling
sv: Aktivera skrobbling

en: Playback options
sv: Uppspelningsalternativ

en: Go back
sv: Gå bakåt

en: Go home
sv: Gå hem

en: You need to install kid3-cli
sv: Du måste installera kid3-cli

en: Can't contact this service
sv: Det går inte att kontakta denna tjänst

en: Finish
sv: Slutför

en: Authorization needed
sv: Behörighet behövs

en: 
    In order to be able to access your collection,
    you need to allow <b>Lollypop</b>.
sv: 
    För att kunna komma åt din samling
    måste du tillåta <b>Lollypop</b>.

en: Update folders
sv: Uppdatera mappar

en: 
    - <b>Open</b> Lollypop <b>preferences</b>
    - Go to the <b>Music</b> tab
    - <b>Remove</b> all folders from collection
    - Then, <b>add</b> them again
sv: 
    - <b>Öppna</b> Lollypop-<b>inställningar</b>
    - Gå till fliken <b>Musik</b>
    - <b>Ta bort</b> alla mappar från samlingen
    - <b>Lägg</b> sedan till dem igen

en: Back
sv: Tillbaka

en: Preferences
sv: Inställningar

en: What is the Google API key?
sv: Vad är Google API-nyckeln?

en: 
    In order to enable YouTube playback,
    you need to create a key for the
    
    <b>"YouTube Data API v3"</b>
sv: 
    För att aktivera YouTube-uppspelning
    måste du skapa en nyckel för
    
    <b>"YouTube Data API v3"</b>

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Connect to the console
sv: Anslut till konsolen

en: 
    <b>Open and log</b> in to the <b>Google Developer Console</b>
sv: 
    <b>Öppna och logga</b> in på <b>Google-utvecklarkonsolen</b>

en: Access Google Developer Console
sv: Åtkomst till Google-utvecklarkonsol

en: Activate the API
sv: Aktivera API

en: 
    <b>Add a new project</b> in the console.
    
    After that, <b>add a new API</b> and search
    for the <b>"YouTube Data API v3"</b>.
    
    <b>Activate that API</b> for your project
sv: 
    <b>Lägg till ett nytt projekt</b> i konsolen.
    
    Lägg sedan <b>till ett nytt API</b> och sök
    efter det för <b>"YouTube Data API v3"</b>.
    
    <b>Aktivera API</b> för ditt projekt

en: Copy the key
sv: Kopiera nyckeln

en: 
    Open <b>"Credentials"</b> in the sidebar and
    create credentials for an API key.
    
    Then click 'Finish' within this wizard.
    Copy the API key to Lollypop.
sv: 
    Öppna <b>"Uppgifter"</b> i sidofältet och
    skapa uppgifter för en API-nyckel.
    
    Klicka sedan på "Slutför" i den här guiden.
    Kopiera API-nyckeln till Lollypop.

en: Scrobbling to %s
sv: Skrobbling till %s

en: 
    In order to send your activity to <b>%s</b>,
    you need to allow <b>Lollypop</b>.
sv: 
    För att skicka din aktivitet till <b>%s</b>
    måste du tillåta <b>Lollypop</b>.

en: Connect to %s
sv: Anslut till %s

en: 
    <b>Open and login</b> to <b>%s</b>.
    Then, allow Lollypop.
sv: 
    <b>Öppna och logga in</b> på <b>%s</b>.
    Tillåt sedan Lollypop.

en: Access %s
sv: Åtkomst till %s

en: Just play a track
sv: Spela bara ett spår

en: 
    <b>Click "Finish"</b> once Lollypop has been allowed.
sv: 
    <b>Klicka på "Slutför"</b> när Lollypop har tillåtits.

en: Scrobbling to ListenBrainz
sv: Skrobbling till ListenBrainz

en: 
    In order to send your activity to <b>ListenBrainz</b>,
    you need to allow <b>Lollypop</b>.
sv: 
    För att skicka din aktivitet till <b>ListenBrainz</b>
    måste du tillåta <b>Lollypop</b>.

en: Connect to ListenBrainz
sv: Anslut till ListenBrainz

en: 
    <b>Open and login</b> to <b>ListenBrainz</b>.
sv: 
    <b>Öppna och logga in</b> på <b>ListenBrainz</b>.

en: Access ListenBrainz
sv: Åtkomst till ListenBrainz

en: Copy key
sv: Kopiera nyckel

en: 
    <b>Finish</b> the activation by copying <b>API-Key</b> in Lollypop.
sv: 
    <b>Slutför</b> aktiveringen genom att kopiera <b>API-nyckeln</b> i Lollypop.

en: Resetting database
sv: Återställer databas

en: Scan disabled, missing collection
sv: Skanning inaktiverad, saknar samling

en: Unknown
sv: Okänd

en: Automatically download albums and artists artwork?
sv: Hämta album och omslag automatiskt?

en: Yes
sv: Ja

en: Please consider a donation to the project
sv: Överväg gärna en donation till projektet

en: Many artists
sv: Många artister

en: Please wait while Lollypop is updating albums
sv: Vänta medan Lollypop uppdaterar album

en: Please wait while Lollypop is updating tracks
sv: Vänta medan Lollypop uppdaterar spår

en: Select
sv: Välj

en: Select an application
sv: Välj ett program

en: Artists count: %s
sv: Antal artister: %s

en: Albums count: %s
sv: Antal album: %s

en: Tracks count: %s
sv: Antal spår: %s

en: Disconnect
sv: Koppla från

en: Are you sure?
sv: Är du säker?

en: You are using a broken cursor theme!
sv: Du använder ett trasigt muspekartema!

en: band
sv: grupp

en: singer
sv: sångare

en: Playing music
sv: Spelar musik

en: Save in collection
sv: Spara i samling

en: Remove from collection
sv: Ta bort från samling

en: Buy this album
sv: Köp detta album

en: Open with…
sv: Öppna med…

en: Show tracks
sv: Visa spår

en: Play featured
sv: Spela utvalda

en: Add to
sv: Lägg till i

en: Available albums
sv: Tillgängliga album

en: Change Artwork
sv: Byt omslag

en: Playing albums
sv: Spelar album

en: Create a new playlist
sv: Skapa en ny spellista

en: Show album
sv: Visa album

en: Others
sv: Andra

en: YouTube page address
sv: YouTube-webbplatsadress

en: Play a radio
sv: Spela radio

en: Add to playback
sv: Lägg till för uppspelning

en: Remove from playback
sv: Ta bort från uppspelning

en: Related tracks
sv: Relaterade spår

en: Loved tracks
sv: Älskade spår

en: Popular tracks
sv: Populära spår

en: From collection
sv: Från samling

en: From the Web
sv: Från webben

en: Play this playlist
sv: Spela denna spellista

en: Add this playlist
sv: Lägg till denna spellista

en: Play this artist
sv: Spela denna artist

en: Ignored
sv: Ignorerad

en: Play this genre
sv: Spela denna genre

en: Play this decade
sv: Spela detta årtionde

en: Play this album
sv: Spela detta album

en: Add to queue
sv: Lägg till i kö

en: Remove from queue
sv: Ta bort från kö

en: Do not stop after
sv: Stoppa inte efter

en: Stop after
sv: Stoppa efter

en: Save playlist
sv: Spara spellista

en: Sync from Last.FM
sv: Synkronisering från Last.FM

en: Manage smart playlist
sv: Hantera smart spellista

en: Remove playlist
sv: Ta bort spellista

en: Playlist
sv: Spellista

en: Edit
sv: Redigera

en: Remove this playlist?
sv: Ta bort denna spellista?

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: New playlist
sv: Ny spellista

en: Search
sv: Sök

en: Default on startup
sv: Standard vid uppstart

en: Startup
sv: Uppstart

en: Sidebar
sv: Sidofält

en: Show text
sv: Visa text

en: Options
sv: Alternativ

en: Sections
sv: Sektioner

en: Loading…
sv: Läser in…

en: Similar artists
sv: Liknande artister

en: No results
sv: Inga resultat

en: Suggestions
sv: Förslag

en: New releases on Spotify
sv: Nya utgåvor på Spotify

en: Suggestions from Spotify
sv: Förslag från Spotify

en: Top albums on Deezer
sv: Toppalbum på Deezer

en: All devices
sv: Alla enheter

en: No album available
sv: Inget album tillgängligt

en: Can't find this track on YouTube
sv: Kan inte hitta detta spår på YouTube

en: New playlist
sv: Ny spellista

en: Popular albums
sv: Populära album

en: Random albums
sv: Slumpmässiga album

en: Loved albums
sv: Älskade album

en: Recently added albums
sv: Nyligen tillagda album

en: Seldomly played albums
sv: Sällan spelade album

en: Years
sv: År

en: Genres
sv: Genrer

en: Genres (list)
sv: Genrer (lista)

en: Artists
sv: Artister

en: Artists (list)
sv: Artister (lista)

en: Compilations
sv: Samlingar

en: Random tracks
sv: Slumpmässiga spår

en: Recently played tracks
sv: Nyligen spelade spår

en: Seldomly played tracks
sv: Sällan spelade spår

en: Skipped tracks
sv: Överhoppade spår

en: All tracks
sv: Alla spår

en: All genres
sv: Alla genrer

en: The the
sv: Den den

en: No items to show
sv: Inga poster att visa

en: Missing youtube-dl command
sv: Saknar youtube-dl kommando

en: Network unavailable or disabled in settings
sv: Nätverk inte tillgängligt eller inaktiverat i inställningar

en: New albums available
sv: Nya album tillgängliga

en: Refresh
sv: Läs om

en: Others compilations
sv: Andra samlingar

en: Appears on
sv: Förekommer på

en: Popular albums at the moment
sv: Populära album för tillfället

en: Why not listen to?
sv: Varför inte lyssna på?

en: New artists available
sv: Nya artister tillgängliga

en: Loading information
sv: Läser in information

en: No information for %s
sv: Ingen information om %s

en: No track playing
sv: Inget spår spelas

en: You need to install python3-textblob module
sv: Du behöver installera python3-textblob modul

en: Can't translate this lyrics
sv: Kan inte översätta de här låttexterna

en: Disabled in network settings
sv: Inaktiverad i nätverksinställningar

en: No lyrics found
sv: Inga låttexter hittades

en: Search for artists, albums and tracks
sv: Sök efter artister, album och spår

en: No results for this search
sv: Inga resultat för denna sökning

en: Welcome to Lollypop
sv: Välkommen till Lollypop

en: All tracks skipped
sv: Alla spår hoppades över

en: Disc %s
sv: Skiva %s

en: Currently in queue
sv: För närvarande i kö

en: Tracks
sv: Spår

en: Select artwork
sv: Välj omslag

en: Remove
sv: Ta bort

en: Local
sv: Lokal

en: Released on %s
sv: Släppt den %s

en: Add to current playlist
sv: Lägg till i aktuell spellista

en: Remove from current playlist
sv: Ta bort från aktuell spellista

en: Clear albums
sv: Rensa album

en: Go to current track
sv: Gå till aktuellt spår

en: <b>Album of the day</b>
sv: <b>Dagens album</b>

en: No synchronized albums
sv: Inga synkroniserade album

en: No synchronized playlists
sv: Inga synkroniserade spellistor

en: Default
sv: Standard

en: Custom
sv: Anpassad

en: Acoustic
sv: Akustisk

en: Bass
sv: Bas

en: Bass and Treble
sv: Bas och diskant

en: Classical
sv: Klassisk

en: Club
sv: Klubb

en: Dance
sv: Dans

en: Disco
sv: Disko

en: Drum'n'Bass
sv: Drum and bass

en: Heavy Metal
sv: Heavy metal

en: Latin
sv: Latinsk

en: New Age
sv: New age

en: Party
sv: Fest

en: Vocal
sv: Vokal

en: Like
sv: Gilla

en: Allow playback
sv: Tillåt uppspelning

en: Pause
sv: Pausa

en: is equal to
sv: är lika med

en: is not equal to
sv: är inte lika med

en: contains
sv: innehåller

en: does not contain
sv: innehåller inte

en: is greater than
sv: är större än

en: is less than
sv: är mindre än

en: Song played %s times
sv: Låt spelad %s gånger

en: Compilation
sv: Samling

en: Remove from playlist
sv: Ta bort från spellista
