ubuntu-calculator-app - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Calculator
de: Rechner

en: A calculator for Lomiri.
de: Ein Taschenrechner für Lomiri.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
de: Mathematik;Multiplikation;Subtraktion;Addition;Division;

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Select All
de: Alles auswählen

en: Select None
de: Auswahl zurücksetzen

en: Copy
de: Kopieren

en: Delete
de: Löschen

en: Edit
de: Ändern

en: Edit Result
de: Ergebnis bearbeiten

en: Functions
de: Funktionen

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
de: ln
