ubuntu-calculator-app - en to eo translation catalogue (14 entries)

en: Calculator
eo: Kalkulilo

en: A calculator for Lomiri.
eo: Kalkulilo por Lomiri.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
eo: matematiko;aritmetiko;sumo;adicio;subtraho;multipliko;oblo;produto;divido;kvociento;proporcio;rilatumo;

en: NaN
eo: Ne nombro

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Select None
eo: Elekti neniun

en: Copy
eo: Kopii

en: Delete
eo: Forigi

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit Result
eo: Redakti rezulton

en: Functions
eo: Funkcioj

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
eo: logaritmo

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
eo: module
