ubuntu-calculator-app - en to ka translation catalogue (13 entries)

en: Calculator
ka: კალკულატორი

en: A calculator for Lomiri.
ka: კალკულატორი Lomiri-სთვის.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
ka: მათემატიკა;დამატება;გამოკლება;გამრაველბა;გაყოფა;

en: NaN
ka: რიცხვი არ არის

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit Result
ka: შედეგის ჩასწორება

en: Functions
ka: ფუნქციები

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
ka: მოდული
