ubuntu-calculator-app - en to pa translation catalogue (10 entries)

en: Calculator
pa: ਕੈਲਕੂਲੇਟਰ

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
pa: ਹਿਸਾਬ;ਜੋੜ;ਘਟਾਉ;ਗੁਣਾ;ਭਾਗ;

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Select All
pa: ਸਾਰੇ ਚੁਣੋ

en: Select None
pa: ਕੁੱਝ ਨਾ ਚੁਣੋ

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
pa: ਲਾਗ

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
pa: ਮੌਡ
