ubuntu-calculator-app - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Calculator
ro: Aplicația calculator

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
ro: matematică;adunare;scădere;înmulțire;împărțire;

en: NaN
ro: NeN

en: Cancel
ro: Anulează

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select None
ro: Anulaţi selecţia

en: Copy
ro: Copiază

en: Delete
ro: Șterge

en: Edit
ro: Editați

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
ro: logaritm

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
ro: modulo
