ubuntu-calculator-app - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Calculator
ru: Калькулятор

en: A calculator for Lomiri.
ru: Калькулятор Lomiri.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
ru: математика;сложение;вычитание;умножение;деление;

en: NaN
ru: не число

en: Cancel
ru: Отмена

en: Select All
ru: Выбрать всё

en: Select None
ru: Ничего не выбрано

en: Copy
ru: Копировать

en: Delete
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Edit Result
ru: Редактировать результат

en: Functions
ru: Функции

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
ru: модуль
