ubuntu-calculator-app - en to ta translation catalogue (11 entries)

en: Calculator
ta: கணிப்பான்

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
ta: கணிதம்;கூட்டல்;கழித்தல்;பெருக்கல்;வகுத்தல்;

en: NaN
ta: எண்ணல்ல

en: Cancel
ta: தவிர்க்க

en: Select All
ta: அனைத்தையும் தேர்ந்தெடு

en: Select None
ta: எதையும் தேர்ந்தெடுக்காதே

en: Copy
ta: நகலெடு

en: Delete
ta: நீக்குக

en: Edit
ta: திருத்துக

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
ta: மடக்கை

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
ta: மீதி
