ubuntu-calculator-app - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Calculator
uk: Калькулятор

en: A calculator for Lomiri.
uk: Калькулятор Lomiri.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
uk: math;addition;subtraction;multiplication;division;математика;додавання;віднімання;множення;ділення;калькулятор;

en: NaN
uk: Не число

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Select None
uk: Не обирати нічого

en: Copy
uk: Копіювати

en: Delete
uk: Видалити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Edit Result
uk: Змінити результат

en: Functions
uk: Функції

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
uk: логарифм

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
uk: мод
