ubuntu-calculator-app - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Calculator
cs: Kalkulačka

en: A calculator for Lomiri.
cs: Kalkulačka pro Lomiri.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
cs: matematika;sčítání;dělení;odčítání;násobení;

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select None
cs: Zrušit výběr

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Result
cs: Upravit vzorec

en: Functions
cs: Funkce

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
cs: zbytek
