ubuntu-calculator-app - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Calculator
tr: Hesap Makinesi

en: A calculator for Lomiri.
tr: Ubuntu için bir hesap makinesi.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
tr: matematik;ekleme;çıkarma;çarpma;bölme;

en: NaN
tr: Bilinmeyen

en: Cancel
tr: İptal

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Select None
tr: Hiçbirini seçme

en: Copy
tr: Kopyala

en: Delete
tr: Sil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Result
tr: Sonucu düzenle

en: Functions
tr: Fonksiyon

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
tr: modülo
