ubuntu-calculator-app - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Calculator
da: Lommeregner

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
da: matematik;plus;minus;gange;dividere;

en: NaN
da: Ikke tilgængelig nu

en: Cancel
da: Annullér

en: Select All
da: Vælg alle

en: Select None
da: Fravælg alt

en: Copy
da: Kopiér

en: Delete
da: Slet

en: Edit
da: Redigér

note: TRANSLATORS Modulo operation: Finds the remainder after division of one number by another
en: mod
da: Rest-division
