ubuntu-calendar-app - en to km translation catalogue (61 entries)

en: Calendar
km: ប្រតិទិន

en: calendar;event;day;week;year;appointment;meeting;
km: ប្រតិទិន;ព្រឹត្តិការណ៍;ថ្ងៃ;សប្ដាហ៍;ឆ្នាំ;ការ​ណាត់ជួប;ប្រជុំ;

en: Agenda
km: របៀប​វារៈ

en: No upcoming events
km: គ្មាន​ព្រឹត្តិការ​នឹង​កើត​ឡើង

en: Calendars
km: ប្រតិទិន

en: Back
km: បកក្រោយ

note: TRANSLATORS: Please translate this string  to 15 characters only. Currently ,there is no way we can increase width of action menu currently.
en: Sync
km: ធ្វើ​សមកាល

en: Syncing
km: កំពុងធ្វើ​សមកាល

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Ok
km: យល់ព្រម

en: Delete
km: លុប

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Description
km: ការពិពណ៌នា

en: Select Color
km: ជ្រើសពណ៌

en: No contact
km: មិន​មាន​ទំនាក់ទំនង

en: Search contact
km: ស្វែងរក​ទំនាក់ទំនង

en: Today
km: ថ្ងៃ​នេះ

en: Delete Recurring Event
km: លុប​ព្រឹត្តិការ​កើតឡើងដដែល

en: Delete Event
km: លុប​ព្រឹត្តិការណ៍

en: Delete series
km: លុប​ស៊េរី

en: Delete this
km: លុប​វា

en: Edit Event
km: កែសម្រួល​ព្រឹត្តិការណ៍

en: Edit series
km: កែសម្រួល​ស៊េរី

en: Edit this
km: កែសម្រួល​វា

en: Settings
km: ការកំណត់

en: Event Details
km: ព័ត៌មាន​លម្អិត​ព្រឹត្តិការណ៍

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Reminder
km: ការរំលឹក

note: TRANSLATORS: this refers to how often a recurrent event repeats and it is shown as the header of the page to choose repetition and as the header of the list item that shows the repetition summary in the page that displays the event details
en: Repeat
km: ធ្វើម្ដងទៀត

en: Repeats On:
km: ធ្វើ​ម្ដងទៀត​នៅ៖

en: Recurring event ends
km: បញ្ចប់​ព្រឹត្តិការណ៍​កើត​ឡើង​ដដែល

en: Date
km: កាល​​បរិច្ឆេទ

en: OK
km: យល់ព្រម

en: Never
km: មិនដែល

en: After X Occurrence
km: បន្ទាប់ពី X ព្រឹត្តិការណ៍

en: After Date
km: បន្ទាប់ពី​កាលបរិច្ឆេទ

en: End time can't be before start time
km: ពេល​វេលា​បញ្ចប់​មិន​អាច​មុន​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម

en: New Event
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្មី

en: Error
km: កំហុស

en: Event Name
km: ឈ្មោះ​ព្រឹត្តិការណ៍

en: Location
km: ទីតាំង

en: Guests
km: ភ្ញៀវ

en: Add Guest
km: បន្ថែម​ភ្ញៀវ

en: Pick an account to create.
km: រើសគណនី ដើម្បីបង្កើត។

en: Once
km: ម្ដង

en: Daily
km: ប្រចាំ​ថ្ងៃ

en: Weekly
km: ប្រចាំ​សប្តាហ៍

en: Monthly
km: ប្រចាំខែ

en: Yearly
km: ប្រចាំឆ្នាំ

en: No Reminder
km: កុំ​រំលឹក

en: %1 hour | %1 hours
km[0]: %1 ម៉ោង

en: %1 minute | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

en: %1 minutes
km: %1 នាទី

en: %1 hours
km: %1 ម៉ោង

en: %1 days
km: %1 ថ្ងៃ

en: %1 weeks
km: %1 សប្ដាហ៍

en: Theme
km: ស្បែក

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Week
km: សប្ដាហ៍

en: Month
km: ខែ

en: Year
km: ឆ្នាំ
