camera-app - en to aa translation catalogue (45 entries)

en: Camera
aa: Kaameera

en: Camera application
aa: Kaameerah abnisso

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
aa: Tasaawiri; Viidiyooya;Xebra; Malaysa;Xaab-xebra; Tasgiili

en: Settings
aa: Massosu

en: Delete media?
aa: Rattema dug

en: Delete
aa: Dug

en: Cancel
aa: Bayis

en: No media available.
aa: Rattema ma tan

en: Scanning for content...
aa: Addattino makelsa

en: Select
aa: Meex

en: Edit Photo
aa: Taswiir fak

en: Photo Roll
aa: Taswiir Xammaqu

en: No space left on device, free up space to continue.
aa: Aalatat foco ma raaqinnak, taturtâ gidih foxo edde eyyeq

en: Swipe left for photo roll
aa: Taswiir xammaqtuh gural uysuttuc

en: Share
aa: Kurut

en: Edit
aa: Faku

en: Ok
aa: Hayya

en: On
aa: Urus

en: Off
aa: Badis

en: Auto
aa: Isih

en: 5 seconds
aa: 5 nammayye

en: 15 seconds
aa: 15 nammayye

en: Fine Quality
aa: Luwâ Mexxata

en: Normal Quality
aa: Qaadî Mexxata

en: Basic Quality
aa: Daggow Mexxata

en: Save to SD Card
aa: SD kartil taagis

en: Save internally
aa: Addal taagis

en: Low storage space
aa: Qarrat foxo dago

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
aa: Qarratat foxo kok gaba kaltam faxxa. Aade kal taturtuh, awayaak qarratat foxo eyyeq.

en: Cannot access camera
aa: Kaameera culam ma duuda

en: Edit Permissions
aa: Idinitte fak

en: Flash
aa: Billiq

en: Light;Dark
aa: Ifu;Dite

en: Flip Camera
aa: Kaameera xoxxobis

en: Front Facing;Back Facing
aa: Foocah Yafkune;Derreh Yafkune

en: Shutter
aa: Hooreyna

en: Take a Photo;Snap;Record
aa: Taswiir hay;Xaab, Isiggil

en: Mode
aa: Gurra

en: Stills;Video
aa: Tibba;Viidiyo

en: White Balance
aa: Qado Keelo

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
aa: Ifi Caalata;Ayro;Gaanibi;Adda

en: <b>%1</b> photos taken today
aa: <b>%1</b> taswiir heen asaaku

en: No photos taken today
aa: Asaaku tasaawir ma hennon

en: <b>%1</b> videos recorded today
aa: Asaaku <b>%1</b> viidiyo isiggilen

en: No videos recorded today
aa: Asaaku viidiyooya m'asiggilinnon
