camera-app - en to bs translation catalogue (12 entries)

en: Camera
bs: Kamera

en: Camera application
bs: Aplikacija za kameru

en: Flash
bs: Blic

en: Light;Dark
bs: Svijetlo;Tamno

en: Flip Camera
bs: Izvrni kameru

en: Front Facing;Back Facing
bs: Prednja kamera;Zadnja kamera

en: Shutter
bs: Zatvarač

en: Take a Photo;Snap;Record
bs: Uslikaj;Uhvati;Snimi

en: Mode
bs: Način rada

en: Stills;Video
bs: Slike;Video

en: White Balance
bs: Balans bijele

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
bs: Osvjetljenje;Dan;Oblačno;Unutra
