camera-app - en to ca translation catalogue (93 entries)

en: Camera
ca: Càmera

en: Camera application
ca: Aplicació de càmera

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
ca: Fotos; fotografies; vídeos; vídeo; captura; fés foto; enregistra

en: Settings
ca: Configuració

en: About
ca: Quant a

en: Add date stamp on captured images
ca: Afegeix la data a les imatges capturades

en: Date formatting keywords
ca: Paraules clau del format de data

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
ca: el dia com a número sense un zero endavant (1 a 31)

en: the day as number with a leading zero (01 to 31)
ca: el dia com a número amb un zero endavant (01 a 31)

en: the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
ca: el nom abreujat del dia traduït (p.ex. "Dll" a "Diu").

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
ca: el nom llarg de dia traduït (p.ex. "Dilluns" a "Diumenge").

en: the month as number without a leading zero (1 to 12)
ca: el mes com a número sense un zero endavant (1 a 12)

en: the month as number with a leading zero (01 to 12)
ca: el mes com a número amb un zero endavant (01 a 12)

en: the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
ca: el nom abreujat de mes traduït (p.ex. 'Gen' a 'Des').

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
ca: el nom llarg de mes traduït (p.ex. 'Gener' a 'Desembre').

en: the year as two digit number (00 to 99)
ca: l'any com a nombre de dos dígits (00 a 99)

en: the year as four digit number. If the year is negative, a minus sign is prepended in addition.
ca: l'any com un nombre de quatre dígits. Si l'any és negatiu, s'anteposa un signe de menys addicionalment.

en: the hour without a leading zero (0 to 23 or 1 to 12 if AM/PM display)
ca: l'hora sense un zero endavant (0 a 23 o 1 a 12 si es mostra AM/PM)

en: the hour with a leading zero (00 to 23 or 01 to 12 if AM/PM display)
ca: l'hora amb un zero endavant (00 a 23 o 01 a 12 si es mostra AM/PM)

en: the hour without a leading zero (0 to 23, even with AM/PM display)
ca: l'hora sense un zero endavant (0 a 23, fins i tot si es mostra AM/PM)

en: the hour with a leading zero (00 to 23, even with AM/PM display)
ca: l'hora amb un zero endavant (00 a 23), fins i tot si es mostra AM/PM)

en: the minute without a leading zero (0 to 59)
ca: el minut sense un zero endavant (0 a 59)

en: the minute with a leading zero (00 to 59)
ca: el minut amb un zero endavant (00 a 59)

en: the second without a leading zero (0 to 59)
ca: el segon sense un zero endavant (0 a 59)

en: the second with a leading zero (00 to 59)
ca: el segon amb un zero endavant (00 a 59)

en: the milliseconds without leading zeroes (0 to 999)
ca: els mil·lisegons sense zeros endavant (0 a 999)

en: the milliseconds with leading zeroes (000 to 999)
ca: els mil·lisegons amb zeros endavant (000 a 999)

en: use AM/PM display. AP will be replaced by either 'AM' or 'PM'.
ca: mostra AM/PM. AP se substituirà per o bé 'AM' o bé 'PM'.

en: use am/pm display. ap will be replaced by either 'am' or 'pm'.
ca: mostra am/pm. ap se substituirà per o bé 'am' o bé 'pm'.

en: the timezone (for example 'CEST')
ca: la zona horària (per exempe 'CEST')

en: Add to Format
ca: Afegeix al format

note: TRANSLATORS: this refers to the alignment of date stamp within captured images (bottom left, top right,etc..)
en: Alignment
ca: Alineament

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Opacity
ca: Opacitat

en: Delete media?
ca: Voleu suprimir-ho?

en: Delete
ca: Elimina

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: No media available.
ca: No hi ha cap element multimèdia disponible.

en: Scanning for content...
ca: S'està cercant contingut multimèdia...

en: Select
ca: Selecciona

en: Edit Photo
ca: Edita la fotografia

en: Photo Roll
ca: Rotlle de fotos

en: Get the source
ca: Aconseguiu-ne el codi font

en: Report issues
ca: Informeu d'un error

en: Help translate
ca: Ajudeu amb la traducció

en: Width : %1
ca: Amplada: %1

en: Height : %1
ca: Alçada: %1

en: Media Information
ca: Informació del mitjà

en: Name : %1
ca: Nom: %1

en: Type : %1
ca: Tipus: %1

en: No space left on device, free up space to continue.
ca: No queda espai al dispositiu. Cal que n'allibereu per continuar.

en: Swipe left for photo roll
ca: Feu lliscar el dit cap a l'esquerra per veure el rotlle de fotos

en: Share
ca: Comparteix

en: Image Info
ca: Informació de la imatge

en: Edit
ca: Edita

en: Back to Photo roll
ca: Enrere al rotlle de fotos

en: Unable to share
ca: No es pot compartir

en: Unable to share photos and videos at the same time
ca: No es poden compartir fotos i vídeos a l'hora

en: Ok
ca: D'acord

en: On
ca: Activat

en: Off
ca: Inactiu

en: Auto
ca: Automàtic

en: 5 seconds
ca: 5 segons

en: 15 seconds
ca: 15 segons

en: Fine Quality
ca: Qualitat extra

en: High Quality
ca: Qualitat extra

en: Normal Quality
ca: Qualitat normal

en: Basic Quality
ca: Qualitat bàsica

en: Save to SD Card
ca: Desa-ho a la targeta SD

en: Save internally
ca: Desa-ho a la memòria interna

en: Vibrate
ca: Vibra

en: Low storage space
ca: Poc espai d'emmagatzematge

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
ca: S'està esgotant l'espai d'emmagatzematge. Hauríeu d'alliberar espai per continuar sense interrupcions.

en: External storage not writeable
ca: No es pot escriure a l'emmagatzemament extern

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
ca: No sembla possible escriure al vostre mitjà extern d'emmagatzemat. Podeu provar d'expulsar-lo i inserir-lo un altre cop, o potser us caldria formatar-lo.

en: Cannot access camera
ca: No es pot accedir a la càmera

en: Camera app doesn't have permission to access the camera hardware or another error occurred.
    
    If granting permission does not resolve this problem, reboot your device.
ca: O bé l'aplicació de la càmera no té permís per accedir el maquinari de la càmera o bé s'ha produït un altre error.
    
    Si després d'atorgar permisos a l'aplicació no s'ha resolt el problema, caldrà que reinicieu el vostre dispositiu.

en: Edit Permissions
ca: Edita els permisos

en: Capture failed
ca: Ha fallat la captura

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
ca: El reemplaçament del vostre mitjà extern, formatar-lo, o reiniciar el dispositiu podria arreglar el problema.

en: Restarting your device might fix the problem.
ca: El reinici del vostre dispositiu podria arreglar el problema.

en: Flash
ca: Flaix

en: Light;Dark
ca: Clar;Fosc

en: Flip Camera
ca: Gira la càmera

en: Front Facing;Back Facing
ca: Frontal;posterior

en: Shutter
ca: Disparador

en: Take a Photo;Snap;Record
ca: Fés una foto;Captura;Grava

en: Stills;Video
ca: Imatge estàtica;Vídeo

en: White Balance
ca: Balanç de blancs

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
ca: Condició d'il·luminació;Dia;Núvol;Interior

en: <b>%1</b> photos taken today
ca: Avui heu fet <b>%1</b> fotos

en: No photos taken today
ca: Avui no heu fet cap foto

en: <b>%1</b> videos recorded today
ca: Avui heu fet <b>%1</b> vídeos

en: No videos recorded today
ca: Avui no heu fet cap video
