camera-app - en to el translation catalogue (96 entries)

en: Camera
el: Κάμερα

en: Camera application
el: Εφαρμογή κάμερας

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
el: Φωτογραφίες;Βίντεο;Σύλληψη;Τράβηγμα;Βιντεοσκόπηση;Στιγμιότυπο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: About
el: Περί

en: Add date stamp on captured images
el: Πρόσθεσε την ημερομηνία στις φωτογραφιες

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Format
el: Διαμόρφωση

en: Date formatting keywords
el: Λέξεις-κλειδιά μορφοποίησης ημερομηνίας

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
el: η ημέρα ως αριθμός χωρίς μηδέν μπροστά (1 έως 31)

en: the day as number with a leading zero (01 to 31)
el: η ημέρα ως αριθμός με το μηδέν μπροστά (01 έως 31)

en: the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
el: το συντομευμένο τοπικό όνομα ημέρας (π.χ. «Δευ» έως «Κυρ»).

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
el: το μακρύ τοπικό όνομα ημέρας (π.χ. «Δευτέρα» έως «Κυριακή»).

en: the month as number without a leading zero (1 to 12)
el: ο μήνας ως αριθμός χωρίς μηδέν μπροστά (1 έως 12)

en: the month as number with a leading zero (01 to 12)
el: ο μήνας ως αριθμός με μηδέν μπροστά (01 έως 12)

en: the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
el: το συντομευμένο τοπικό όνομα μήνα (π.χ. «Ιαν» έως «Δεκ»).

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
el: το μακρύ τοπικό όνομα μήνα (π.χ. «Ιανουάριος» έως «Δεκέμβριος»).

en: the year as two digit number (00 to 99)
el: η χρονιά με δύο ψηφία (00 εώς 99)

en: the year as four digit number. If the year is negative, a minus sign is prepended in addition.
el: το έτος ως τετραψήφιος αριθμό. Εάν το έτος είναι αρνητικό, προστίθεται ένα σύμβολο μείον.

en: the hour without a leading zero (0 to 23 or 1 to 12 if AM/PM display)
el: η ώρα χωρίς μηδέν μπροστά (0 έως 23 ή 1 έως 12 εάν εμφανίζεται ΠΜ/ΜΜ)

en: the hour with a leading zero (00 to 23 or 01 to 12 if AM/PM display)
el: η ώρα με μηδενικό μπροστά (00 έως 23 ή 01 έως 12 εάν εμφανίζεται ΠΜ/ΜΜ)

en: the hour without a leading zero (0 to 23, even with AM/PM display)
el: η ώρα χωρίς μηδέν μπροστά (0 έως 23, ακόμη και εάν εμφανίζεται ΠΜ/ΜΜ)

en: the hour with a leading zero (00 to 23, even with AM/PM display)
el: ηωώρα με μηδενικό μπροστά (00 έως 23, ακόμη και εμφανίζεται ΠΜ/ΜΜ)

en: the minute without a leading zero (0 to 59)
el: το λεπτό χωρίς μηδέν μπροστά (0 έως 59)

en: the minute with a leading zero (00 to 59)
el: το λεπτό με το μηδέν μπροστά (00 έως 59)

en: the second without a leading zero (0 to 59)
el: το δεύτερο χωρίς μηδέν μπροστά (0 έως 59)

en: the second with a leading zero (00 to 59)
el: το δεύτερο με μηδέν μπροστά (00 έως 59)

en: the milliseconds without leading zeroes (0 to 999)
el: τα χιλιοστά του δευτερολέπτου χωρίς αρχικά μηδενικά (0 έως 999)

en: the milliseconds with leading zeroes (000 to 999)
el: τα χιλιοστά του δευτερολέπτου με κορυφαία μηδενικά (000 έως 999)

en: use AM/PM display. AP will be replaced by either 'AM' or 'PM'.
el: χρήση εμφάνισης ΠΜ/ΜΜ. Το ΠΜ θα αντικατασταθεί από «ΠΜ» ή «ΜΜ».

en: use am/pm display. ap will be replaced by either 'am' or 'pm'.
el: χρήση εμφάνισης πμ/μμ. Το πμ θα αντικατασταθεί από «πμ» ή «μμ».

en: the timezone (for example 'CEST')
el: ζώνη ώρας (για παράδειγμα 'CEST')

en: Add to Format
el: Προσθήκη στη μορφορποίηση

note: TRANSLATORS: this refers to the color of date stamp added to captured images
en: Color
el: Χρώμα

note: TRANSLATORS: this refers to the alignment of date stamp within captured images (bottom left, top right,etc..)
en: Alignment
el: Στοίχιση

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Opacity
el: Διαφάνεια

en: Delete media?
el: Να διαγραφεί το μέσο;

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: No media available.
el: Δε βρέθηκε μέσο.

en: Scanning for content...
el: Σάρωση για περιεχόμενο...

en: Select
el: Επιλογή

en: Edit Photo
el: Επεξεργασία φωτογραφίας

en: Photo Roll
el: Φωτογραφικό ρολό

en: Get the source
el: Λήψη πηγής

en: Report issues
el: Αναφορά σφαλμάτων

en: Help translate
el: Βοήθεια μετάφρασης

en: Width : %1
el: Πλάτος : %1

en: Height : %1
el: Ύψος : %1

en: Media Information
el: Πληροφορίες μέσου

en: Name : %1
el: Όνομα : %1

en: Type : %1
el: Τύπος : %1

en: No space left on device, free up space to continue.
el: Δεν υπάρχει ελεύθερος χώρος στη συσκευή, ελευθερώστε χώρο για συνέχεια.

en: Swipe left for photo roll
el: Σύρετε αριστερά για το φωτογραφικό ρολό

en: Share
el: Κοινοποίηση

en: Image Info
el: Πληροφορίες εικόνας

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Back to Photo roll
el: Πίσω στο φωτογραφικό ρολό

en: Unable to share
el: Αδυναμία διαμοιρασμού

en: Unable to share photos and videos at the same time
el: Αδυναμία διαμοιρασμού φωτογραφιών και βίντεο την ίδια στιγμή

en: Ok
el: ΟΚ

en: On
el: Ενεργό

en: Off
el: Ανενεργό

en: Auto
el: Αυτόματο

en: 5 seconds
el: 5 δευτερόλεπτα

en: 15 seconds
el: 15 δευτερόλεπτα

en: Fine Quality
el: Βέλτιστη ποιότητα

en: High Quality
el: Υψηλή ποιότητα

en: Normal Quality
el: Κανονική ποιότητα

en: Basic Quality
el: Βασική ποιότητα

en: Save to SD Card
el: Αποθήκευση στην κάρτα SD

en: Save internally
el: Αποθήκευση σε εσωτερική μνήμη

en: Vibrate
el: Δόνηση

en: Low storage space
el: Χαμηλός διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
el: Ο αποθηκευτικός χώρος εξαντλείται. Για συνέχεια χωρίς διακοπές, ελευθερώστε αποθηκευτικό χώρο τώρα.

en: External storage not writeable
el: Ο εξωτερικός χώρος αποθήκευσης δεν είναι εγγράψιμος

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
el: Δεν φαίνεται να γράφετε στα εξωτερικά μέσα αποθήκευσης. Η προσπάθεια εξαγωγής και εισαγωγής του ξανά μπορεί να λύσει το πρόβλημα ή ίσως χρειαστεί να το μορφοποιήσετε.

en: Cannot access camera
el: Αδύνατη η πρόσβαση κάμερας

en: Camera app doesn't have permission to access the camera hardware or another error occurred.
    
    If granting permission does not resolve this problem, reboot your device.
el: Η εφαρμογή κάμερας δεν έχει δικαίωμα στην πρόσβαση στην κάμερα ή συνέβη κάποιο άλλο λάθος.
    
    Αν η απόκτηση δικαιώματος δεν λύσει το πρόβλημα, επανεκκινήστε το τηλέφωνό σας.

en: Edit Permissions
el: Επεξεργασία δικαιωμάτων

en: Capture failed
el: Αποτυχία λήψης

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
el: Η αντικατάσταση του εξωτερικού σας μέσου, η μορφοποίησή του ή η επανεκκίνηση της συσκευής ενδέχεται να διορθώσει το πρόβλημα.

en: Restarting your device might fix the problem.
el: Η επανεκκίνηση της συσκευής σας ενδέχεται να διορθώσει το πρόβλημα.

en: Flash
el: Φλας

en: Light;Dark
el: Φωτεινό;Σκοτεινό

en: Flip Camera
el: Αναποδογύρισμα κάμερας

en: Front Facing;Back Facing
el: Πίσω κάμερα;Μπροστινή κάμερα

en: Shutter
el: Κλείστρο

en: Take a Photo;Snap;Record
el: Τραβήξτε Φωτογραφία;Γρήγορη Λήψη;Εγγραφή

en: Mode
el: Λειτουργία

en: Stills;Video
el: Εικόνες;Βίντεο

en: White Balance
el: Ισορροπία λευκού

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
el: Φωτισμός;Μέρα;Συννεφιά;Εσωτερικός Χώρος

en: <b>%1</b> photos taken today
el: <b>%1</b> φωτογραφίες τραβήχτηκαν σήμερα

en: No photos taken today
el: Καμία φωτογραφία δεν τραβήχτηκε σήμερα

en: <b>%1</b> videos recorded today
el: <b>%1</b> βίντεο τραβήχτηκαν σήμερα

en: No videos recorded today
el: Κανένα βίντεο δεν τραβήχτηκε σήμερα
