camera-app - en to pa translation catalogue (41 entries)

en: Camera
pa: ਕੈਮਰਾ

en: Camera application
pa: ਕੈਮਰਾ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
pa: ਫ਼ੋਟੋਆਂ;ਵੀਡੀਓ;ਕੈਪਚਰ;ਸ਼ੂਟ;ਸਨੈਪਸ਼ਾਟ;ਰਿਕਾਰਡ

en: Delete media?
pa: ਮੀਡੀਆ ਹਟਾਓ?

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: No media available.
pa: ਕੋਈ ਮੀਡੀਆ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ।

en: Scanning for content...
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਲਈ ਸਕੈਨ ਕਰ ਰਿਹਾ...

en: Select
pa: ਚੁਣੋ

en: Edit Photo
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਸੋਧ

en: Photo Roll
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਰੋਲ

en: No space left on device, free up space to continue.
pa: ਜੰਤਰ ਤੇ ਕੋਈ ਥਾਂ ਨਹੀਂ ਬਚੀ, ਜਾਰੀ ਰੱਖਣ ਲਈ ਥਾਂ ਖਾਲੀ ਕਰੋ।

en: Swipe left for photo roll
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਰੋਲ ਲਈ ਖਂਬੇ ਪਾਸੇ ਸਵਾਈਪ ਕਰੋ

en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: On
pa: ਚਾਲੂ

en: Off
pa: ਬੰਦ

en: Auto
pa: ਸਵੈ

en: 5 seconds
pa: 5 ਸਕਿੰਟ

en: 15 seconds
pa: 15 ਸਕਿੰਟ

en: Fine Quality
pa: ਵਧੀਆ ਗੁਣਵੱਤਾ

en: Normal Quality
pa: ਆਮ ਗੁਣਵੱਤਾ

en: Basic Quality
pa: ਬੁਨਿਆਦੀ ਗੁਣਵੱਤਾ

en: Save to SD Card
pa: SD ਕਾਰਡ ਤੇ ਸੰਭਾਲ੍ਹੋ

en: Save internally
pa: ਅੰਦੂਰਨੀ ਤੌਰ ਤੇ ਸੰਭਾਲ੍ਹੋ

en: Low storage space
pa: ਘੱਟ ਸਟੋਰੇਜ਼ ਥਾਂ

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
pa: ਤੁਸੀਂ ਸਟੋਰੇਜ਼ ਥਾਂ ਖਤਮ ਹੋ ਗਈ ਹੈ, ਬਿਨਾਂ ਰੁਕਾਵਟ ਦੇ ਜਾਰੀ ਰੱਖਣ ਲਈ, ਹੁਣੇ ਸਟੋਰੇਜ਼ ਥਾਂ ਖਾਲੀ ਕਰੋ।

en: Flash
pa: ਫਲੈਸ਼

en: Light;Dark
pa: ਰੌਸਨੀ;ਹਨੇਰਾ

en: Flip Camera
pa: ਕੈਮਰਾ ਘੁਮਾਓ

en: Front Facing;Back Facing
pa: ਸਾਹਮਣੇ ਮੂੰਹ; ਪਿੱਛੇ ਮੂੰਹ

en: Shutter
pa: ਸ਼ਟਰ

en: Take a Photo;Snap;Record
pa: ਇੱਕ ਫ਼ੋਟੋ ਖਿਚੋ;ਸਨੈਪ;ਰਿਕਾਰਡ

en: Mode
pa: ਮੋਡ

en: Stills;Video
pa: ਅਚਲ;ਵੀਡੀਓ

en: White Balance
pa: ਸਫ਼ੈਦ ਸੰਤੁਲਨ

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
pa: ਰੌਸਨੀ ਦੇ ਹਾਲਾਤ;ਦਿਨ;ਬੱਦਲ;ਅੰਦਰ

en: <b>%1</b> photos taken today
pa: <b>%1</b> ਅੱਜ ਖਿੱਚੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋਆਂ

en: No photos taken today
pa: ਅੱਜ ਕੋਈ ਫ਼ੋਟੋ ਨਹੀਂ ਖਿੱਚੀ

en: <b>%1</b> videos recorded today
pa: <b>%1</b> ਅੱਜ ਰਿਕਾਰਡ ਕੀਤੀਆਂ ਵੀਡੀਓ

en: No videos recorded today
pa: ਅੱਜ ਕੋਈ ਵੀਡੀਓ ਰਿਕਾਰਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ
