camera-app - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Camera application
ro: Aplicație aparat foto

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
ro: Fotografii;Video;Captură;Poză;Film;Înregistrare

en: Settings
ro: Setări

en: About
ro: Despre

en: Add date stamp on captured images
ro: Adaugă data pe imaginile capturate

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
ro: 1 2 3 4 5 ... and so on

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
ro: 'Luni' 'Marți' 'Miercuri' 'Joi' 'Vineri' 'Sâmbătâ' 'Duminică'.

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
ro: 'Ianuarie' 'Februarie' 'Martie' 'Aprilie' 'Mai' 'Iunie' 'Iulie' 'August' 'Septembrie' 'Octombrie' 'Noiembrie' 'Decembrie'.

note: TRANSLATORS: this refers to the color of date stamp added to captured images
en: Color
ro: Culoare

en: Delete media?
ro: Ștergeți elementul media?

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulează

en: No media available.
ro: Niciun element media disponibil.

en: Scanning for content...
ro: Se scanează pentru conținut...

en: Select
ro: Selectează

en: Edit Photo
ro: Editare fotografie

en: Photo Roll
ro: Rolă foto

en: Get the source
ro: Descarcă sursa

en: Report issues
ro: Comunică o problemă

en: Help translate
ro: Ajută traducerea

en: Name : %1
ro: Nume : %1

en: Type : %1
ro: Tip : %1

en: No space left on device, free up space to continue.
ro: Spațiu insuficient rămas pe dispozitiv, eliberați spațiu pentru a continua.

en: Swipe left for photo roll
ro: Glisați stânga pentru cadrele foto

en: Share
ro: Partajează

en: Image Info
ro: Informatii imagine

en: Edit
ro: Editați

en: Unable to share
ro: Imposibil de partajat

en: Unable to share photos and videos at the same time
ro: Nu este posibil să partajezi imagini și filme în același timp

en: On
ro: Activat

en: Off
ro: Oprit

en: Auto
ro: Automat

en: 5 seconds
ro: 5 secunde

en: 15 seconds
ro: 15 secunde

en: Fine Quality
ro: Calitate ridicată

en: Normal Quality
ro: Calitate normală

en: Basic Quality
ro: Calitate joasă

en: Save to SD Card
ro: Salvează pe cardul SD

en: Save internally
ro: Salvează în memoria internă

en: Low storage space
ro: Spațiu redus de stocare

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
ro: Rămâneri fără spațiu de stocare. Pentru a continua fără intreruperi, eliberați acum spațiul de stocare.

en: External storage not writeable
ro: Nu se poate scrie în memoria externă

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
ro: Se pare că nu se poate scrie pe dispozitivul tău de memorie externă. Încearcă să deconectezi dispozitivul iar apoi să îl conectezi din nou, sar putea să fie nevoie să formatezi dispozitivul.

en: Cannot access camera
ro: Nu pot să accesez camera

en: Edit Permissions
ro: Modificare permisiuni

en: Capture failed
ro: Capturarea a eșuat

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
ro: Înlocuirea dispozitivului extern, formatare sau repornirea dispozitivului s-ar putea să rezolve problema.

en: Restarting your device might fix the problem.
ro: Repornirea dispozitivului s-ar putea să rezolve problema.

en: Flash
ro: Bliț

en: Light;Dark
ro: Luminos;Întunecat

en: Flip Camera
ro: Întoarce aparatul foto

en: Front Facing;Back Facing
ro: Pe față;Pe dos

en: Shutter
ro: Obturator

en: Take a Photo;Snap;Record
ro: Fotografiază;Clic;Înregistrare

en: Mode
ro: Mod

en: Stills;Video
ro: Fotografii;Video

en: White Balance
ro: Balanță de alb

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
ro: Luminozitate;Zi;Înnorat;Interior

en: <b>%1</b> photos taken today
ro: <b>%1</b> fotografii făcute astăzi

en: No photos taken today
ro: Nicio fotografie făcută astăzi

en: <b>%1</b> videos recorded today
ro: <b>%1</b> clipuri video înregistrate astăzi

en: No videos recorded today
ro: Niciun clip video înregistrat astăzi
