camera-app - en to cy translation catalogue (42 entries)

en: Camera application
cy: Ap Camera

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
cy: Lluniau;Fideos;Cipio;Saethu;Ciplun;Recordio

en: Delete media?
cy: Dileu cyfrwng?

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: No media available.
cy: Dim cyfryngau ar gael.

en: Scanning for content...
cy: Sganio am gynnwys...

en: Select
cy: Dewis

en: Edit Photo
cy: Golygu llun

en: Photo Roll
cy: Rhôl Lluniau

en: No space left on device, free up space to continue.
cy: Dim lle'n weddill ar y ddyfais, crëwch le rhydd i barhau.

en: Swipe left for photo roll
cy: Trawiwch i'r dde am rhôl lluniau

en: Share
cy: Rhannu

en: Edit
cy: Golygu

en: On
cy: Ymlaen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Auto
cy: Awto

en: 5 seconds
cy: 5 eiliad

en: 15 seconds
cy: 15 eiliad

en: Fine Quality
cy: Ansawdd Uchel

en: Normal Quality
cy: Ansawdd Arferol

en: Basic Quality
cy: Ansawdd Sylfaenol

en: Save to SD Card
cy: Cadw ar gerdyn SD

en: Save internally
cy: Cadw'n fewnol

en: Low storage space
cy: Gofod storio isel

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
cy: Rydych yn mynd yn brin o ofod storio. I barhau heb ymyrraeth, crëwch ofod storio nawr.

en: Cannot access camera
cy: Methu cael mynediad i'r camera

en: Edit Permissions
cy: Golygu Caniatâd

en: Flash
cy: Fflash

en: Light;Dark
cy: Golau;Tywyll

en: Flip Camera
cy: Camera Tu Chwith

en: Front Facing;Back Facing
cy: Wynebu Blaen;Wynebu Cefn

en: Shutter
cy: Mwgwd

en: Take a Photo;Snap;Record
cy: Cymryd Llun;Snap;Recordio

en: Mode
cy: Modd

en: Stills;Video
cy: Llun llonydd;Fideo

en: White Balance
cy: Cydbwysedd Gwyn

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
cy: Cyflwr golau;Dydd;Cymylog;Tu mewn

en: <b>%1</b> photos taken today
cy: Tynnwyd <b>%1</b> llun heddiw

en: No photos taken today
cy: Dim lluniau wedi'u tynnu heddiw

en: <b>%1</b> videos recorded today
cy: Recordiwyd <b>%1</b> fideo heddiw

en: No videos recorded today
cy: Dim fideos wedi'u recordio heddiw
