camera-app - en to eo translation catalogue (107 entries)

en: Camera
eo: Kamerao

en: Camera application
eo: Kamerao-aplikaĵo

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
eo: Fotoj;Videoj;Akiro;Fotado;Ekrankopio;Surbendigo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Close
eo: Fermi

en: About
eo: Pri

en: Add date stamp on captured images
eo: Aldoni daton al la bildoj

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Format
eo: Formo

en: Date formatting keywords
eo: Ŝlosil-vortoj de la data formo

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
eo: la tago kiel numero sen nulo antaŭe (1 ĝis 31)

en: the day as number with a leading zero (01 to 31)
eo: la tago kiel numero kun nulo antaŭe (01 ĝis 31)

en: the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
eo: mallongigita nomo de la tago (ekz. 'Lun' ĝis 'Dim').

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
eo: longa nomo de la tago (ekz. 'Lundo' ĝis 'Dimanĉo').

en: the month as number without a leading zero (1 to 12)
eo: la monato kiel numero sen nulo antaŭe (1 ĝis 12)

en: the month as number with a leading zero (01 to 12)
eo: la monato kiel numero kun nulo antaŭe (01 ĝis 12)

en: the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
eo: mallongigita nomo de la monato (ekz. 'Jan' ĝis 'Dec').

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
eo: longa nomo de la monato (ekz. 'Januaro' ĝis 'Decembro').

en: the year as two digit number (00 to 99)
eo: la jaro kiel ducifera numero (00 ĝis 99)

en: the year as four digit number. If the year is negative, a minus sign is prepended in addition.
eo: la jaro kiel kvarcifera numero. Se la jaro estas negativa, subtraha signo devas esti aldonita.

en: the hour without a leading zero (0 to 23 or 1 to 12 if AM/PM display)
eo: la horo sen nulo antaŭe (0 ĝis 23 aŭ 1 ĝis 12 se Atm./Ptm. montriĝas)

en: the hour with a leading zero (00 to 23 or 01 to 12 if AM/PM display)
eo: La horo kun nulo antaŭe (00 ĝis 23 aŭ 01 ĝis 12 se Atm./Ptm. montriĝas)

en: the hour without a leading zero (0 to 23, even with AM/PM display)
eo: la horo sen nulo antaŭe (0 ĝis 23, eĉ se Atm./Ptm. montriĝas)

en: the hour with a leading zero (00 to 23, even with AM/PM display)
eo: La horo kun nulo antaŭe (00 ĝis 23, eĉ se Atm./Ptm. montriĝas)

en: the minute without a leading zero (0 to 59)
eo: La minutoj sen nulo antaŭe (0 ĝis 59)

en: the minute with a leading zero (00 to 59)
eo: la minutoj kun nulo antaŭe (00 ĝis 59)

en: the second without a leading zero (0 to 59)
eo: la sekundoj sen nulo antaŭe (0 ĝis 59)

en: the second with a leading zero (00 to 59)
eo: la sekundoj kun nulo antaŭe (00 ĝis 59)

en: the milliseconds without leading zeroes (0 to 999)
eo: la milisekundoj sen nuloj antaŭe (0 ĝis 999)

en: the milliseconds with leading zeroes (000 to 999)
eo: la milisekundoj kun nuloj antaŭe (000 ĝis 999)

en: use AM/PM display. AP will be replaced by either 'AM' or 'PM'.
eo: uzi Atm/Ptm-montrilon. AP estos anstataŭigita de 'Atm' aŭ 'Ptm'.

en: use am/pm display. ap will be replaced by either 'am' or 'pm'.
eo: uzi atm/ptm-montrilon. ap estos anstataŭigita de 'atm' aŭ 'ptm'.

en: the timezone (for example 'CEST')
eo: la horzono (ekz. 'CEST')

en: Add to Format
eo: Aldoni al formo

note: TRANSLATORS: this refers to the color of date stamp added to captured images
en: Color
eo: Koloro

note: TRANSLATORS: this refers to the alignment of date stamp within captured images (bottom left, top right,etc..)
en: Alignment
eo: Ĝisrandigo

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Opacity
eo: Opako

en: Blurred Overlay
eo: Svaga surmeto

en: Delete media?
eo: Ĉu forigi audovidaĵon?

en: Delete
eo: Forigi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: No media available.
eo: Neniu aŭdovidaĵo disponebla.

en: Scanning for content...
eo: Serĉante enhavon...

en: Select
eo: Elekti

en: Edit Photo
eo: Redakti foton

en: Photo Roll
eo: Bobeno

en: Back
eo: Reen

en: Get the source
eo: Elŝuti la fonto-kodon

en: Report issues
eo: Sciigi problemojn

en: Help translate
eo: Helpi traduki

en: Width : %1
eo: Larĝeco: %1

en: Height : %1
eo: Alteco: %1

en: Date : %1
eo: Dato: %1

en: Camera Model : %1
eo: Fotila modelo: %1

en: Copyright : %1
eo: Kopirajtoj: %1

en: Exposure Time : %1
eo: Ekspono: %1

en: F. Number : %1
eo: ƒ-numero: %1

en: Sub-File type : %1
eo: Subdosiertipo: %1

en: Media Information
eo: Informo pri la audovidaĵo

en: Name : %1
eo: Nomo: %1

en: Type : %1
eo: Speco: %1

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: No space left on device, free up space to continue.
eo: Ne estas spaco en la aparato, liberigu iom da spaco por daŭrigi.

en: Swipe left for photo roll
eo: Ŝovumu maldekstren por vidi la bobenon

en: Share
eo: Diskonigi

en: Image Info
eo: Bilda informo

en: Edit
eo: Modifi

en: Back to Photo roll
eo: Reveni al bobeno

en: Unable to share
eo: Ne eblas diskonigi

en: Unable to share photos and videos at the same time
eo: Ne eblas diskonigi fotojn kaj videojn samtempe

en: Ok
eo: Bone

en: On
eo: Ŝaltita

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Auto
eo: Aŭtomata

en: 5 seconds
eo: 5 sekundoj

en: 15 seconds
eo: 15 sekundoj

en: Fine Quality
eo: Bona kvalito

en: High Quality
eo: Alta kvalito

en: Normal Quality
eo: Normala kvalito

en: Basic Quality
eo: Baza kvalito

en: Save to SD Card
eo: Konservi en SD-Karto

en: Save internally
eo: Konservi interne

en: Vibrate
eo: Vibri

en: Low storage space
eo: Malmulta disponebla spaco

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
eo: La konservo-spaco elĉerpiĝas. Por daŭrigi sen interrompoj liberigu iom da spaco nun.

en: External storage not writeable
eo: La ekstera memorilo ne estas skribebla

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
eo: Ne eblas skribi en via eksterna memorilo. Por eble solvi la problemon elĵetu kaj remetu ĝin, se tio ne funkcias eble vi devos strukturi ĝin.

en: Cannot access camera
eo: Ne eblas aliri la kameraon

en: Camera app doesn't have permission to access the camera hardware or another error occurred.
    
    If granting permission does not resolve this problem, reboot your device.
eo: La kamerao-aplikaĵo ne havas permeson por aliri la kamerao-aparaton aŭ alispeca eraro okazis.
    
    Se doni permeson ne solvas tiun problemon, restartigu vian telefonon.

en: Edit Permissions
eo: Redakti permesojn

en: Capture failed
eo: Kapto malsukcesis

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
eo: Anstataŭigi vian eksteran memorilon, strukturi ĝin aŭ restartigi la aparaton povus solvi la problemon.

en: Restarting your device might fix the problem.
eo: Restartigi vian aparaton povus solvi la problemon.

en: Flash
eo: Fulmolumo

en: Light;Dark
eo: Luma;Malluma

en: Flip Camera
eo: Inversigi la kameraon

en: Front Facing;Back Facing
eo: Antaŭ;Malantaŭ

en: Shutter
eo: Obturilo

en: Take a Photo;Snap;Record
eo: Fari foton;Kapti;Filmi

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Stills;Video
eo: Foto;Video

en: White Balance
eo: Blanko-balanciĝo

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
eo: Lumigado;Tage;Nube;Ene

en: <b>%1</b> photos taken today
eo: <b>%1</b> fotoj faritaj hodiaŭ

en: No photos taken today
eo: Neniu foto hodiaŭ

en: <b>%1</b> videos recorded today
eo: <b>%1</b> videoj filmitaj hodiaŭ

en: No videos recorded today
eo: Neniu video filmita hodiaŭ
