camera-app - en to sq translation catalogue (92 entries)

en: Camera
sq: Kamera

en: Camera application
sq: Aplikacioni i kamerës

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
sq: Fotografitë;videos;regjistrimi;rekord;Foto e rastit

en: Settings
sq: Cilsimet

en: About
sq: Mbi

en: Add date stamp on captured images
sq: Fut vulën e datës në imazhin kapur

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Format
sq: Formati

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
sq: dita si numër pa zero (1 deri 31)

en: the day as number with a leading zero (01 to 31)
sq: dita si numri me zero kryesor (01 deri 31)

en: the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
sq: emrin e shkurtuar dhe të lokalizuar të ditës ('Hën' tek 'Die').

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
sq: emrin e gjatë dhe të lokalizuar të ditës ("E hënë" deri në "E diel").

en: the month as number without a leading zero (1 to 12)
sq: muaji si numër pa zero (1 deri 12)

en: the month as number with a leading zero (01 to 12)
sq: muaji si numër me zero kryesor (01 deri 12)

en: the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
sq: emrin e shkurtuar të muajit të lokalizuar ("Jan" deri "Dhje").

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
sq: emrin e plotë të muajit lokal ("Janar" deri në "Dhjetor").

en: the year as two digit number (00 to 99)
sq: Viti si një numër me dy shifra (00 deri në 99)

en: the year as four digit number. If the year is negative, a minus sign is prepended in addition.
sq: Viti si një numër me katër shifra. Nëse viti është negativ, një minus shtohet para tij.

en: the hour without a leading zero (0 to 23 or 1 to 12 if AM/PM display)
sq: orën pa zero zero (0 deri në 23 ose 1 deri në 12 nëse shfaqet AM / PM)

en: the hour with a leading zero (00 to 23 or 01 to 12 if AM/PM display)
sq: ora me zero fillestare (00 deri në 23 ose 01 deri në 12 nëse shfaqet AM / PM)

en: the hour without a leading zero (0 to 23, even with AM/PM display)
sq: ora pa zero zero (0 deri në 23, madje edhe me AM / PM ekran)

en: the hour with a leading zero (00 to 23, even with AM/PM display)
sq: ora me zero fillestare (00 deri në 23, madje edhe me AM / PM ekran)

en: the minute without a leading zero (0 to 59)
sq: minuta pa një zero kryesore (0 deri në 59)

en: the minute with a leading zero (00 to 59)
sq: minuta me një zero kryesore (00 deri në 59)

en: the second without a leading zero (0 to 59)
sq: e dyta pa zero (0 deri në 59)

en: the second with a leading zero (00 to 59)
sq: e dyta me një zero kryesore (00 deri në 59)

en: the milliseconds without leading zeroes (0 to 999)
sq: milisekonda pa zero (0 deri 999)

en: the milliseconds with leading zeroes (000 to 999)
sq: milisekonda me zero kryesore (000 deri 999)

en: use AM/PM display. AP will be replaced by either 'AM' or 'PM'.
sq: përdorni ekran AM / PM. AP dëshiron të zëvendësohet me 'AM' ose 'PM'.

en: use am/pm display. ap will be replaced by either 'am' or 'pm'.
sq: përdorni am / pm display. ap do të zëvendësohet me 'am' ose 'pm'.

en: the timezone (for example 'CEST')
sq: Zona kohore (për shembull 'CEST')

en: Add to Format
sq: Shtoni në Format

note: TRANSLATORS: this refers to the color of date stamp added to captured images
en: Color
sq: Ngjyra

note: TRANSLATORS: this refers to the alignment of date stamp within captured images (bottom left, top right,etc..)
en: Alignment
sq: Nadhitje

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Opacity
sq: Dukshmëri

en: Delete media?
sq: Fshijë mediat?

en: Delete
sq: Fshijë

en: Cancel
sq: Anullo

en: No media available.
sq: Ska media në disponim.

en: Scanning for content...
sq: Duke kërkuar për përmbajtje…

en: Select
sq: Zgjidh

en: Edit Photo
sq: Redakto foton

en: Photo Roll
sq: Lista e fotove

en: Get the source
sq: Merre kodin burimor

en: Report issues
sq: Raporto probleme

en: Help translate
sq: Ndihmoni përkthimin

en: Width : %1
sq: Gjerësia: %1

en: Height : %1
sq: Lartësia: %1

en: Media Information
sq: Informacioni i medias

en: Name : %1
sq: Emri: %1

en: Type : %1
sq: Lloji: %1

en: No space left on device, free up space to continue.
sq: Nuk ka hapësirë të lirë në pajisje. Ju lutemi të krijoni hapësirën për të vazhduar.

en: Swipe left for photo roll
sq: Rrëshqitni nga e majta tek lista e fotografive

en: Share
sq: Shpërndajë

en: Image Info
sq: Informacionet e imazhit

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Back to Photo roll
sq: Kthehu te lista e fotove

en: Unable to share
sq: Shpërndarja e pamundur

en: Unable to share photos and videos at the same time
sq: Nuk mund të ndahen në të njëjtën kohë fotot dhe videot

en: Ok
sq: OK

en: On
sq: Aktiv

en: Off
sq: Fikur

en: 5 seconds
sq: 5 sekonda

en: 15 seconds
sq: 15 sekonda

en: Fine Quality
sq: Kualitet i lartë

en: Normal Quality
sq: Kualitet normal

en: Basic Quality
sq: Kualitet i thjeshtë

en: Save to SD Card
sq: Ruaj ne SD kartelë

en: Save internally
sq: Ruajë në hapsirën e brenshme

en: Low storage space
sq: Hapsirë e pamjaftueshme

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
sq: Ju keni vetëm pak hapësirë të lirë. Ju lutemi të krijo hapësirën për të vazhduar pa ndërprerje.

en: External storage not writeable
sq: Hapsira e jashtme nuk shkruhet

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
sq: Nuk duket e mundur që të shkruani në hapësiren tuaj të jashtme. Mundohuni të hiqni dhe ri-futur atë, kjo mund të zgjidhë problemin, ose ta riformulojë atë.

en: Cannot access camera
sq: Qasja në kamerë e pamundur

en: Camera app doesn't have permission to access the camera hardware or another error occurred.
    
    If granting permission does not resolve this problem, reboot your device.
sq: Aplikacioni i kamerës ose nuk ka të drejtat e kërkuara për qasje për të hyrë në kamera ose ndonjë gabim tjetër ka ndodhur.
    Nese të drejtat e qasjes nuk e zgjidhin problemin, rinisni telefonin.

en: Edit Permissions
sq: Redakto të drejtat

en: Capture failed
sq: Kapja dështoj

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
sq: Zëvendësoni ose formatoni hapsirën e jashtme ose një lloj pajisjeje mund të zgjidhë problemin.

en: Restarting your device might fix the problem.
sq: Rinisja e pajisjes mund të zgjidhë problemin.

en: Flash
sq: Vetëtima

en: Light;Dark
sq: Ndritëshëm;Errët

en: Flip Camera
sq: Ano kameren

en: Front Facing;Back Facing
sq: Përpara;Prapa

en: Shutter
sq: Mbyllësi

en: Take a Photo;Snap;Record
sq: Merr foto;Foto e rastit;Ingjizim

en: Mode
sq: Modaliteti

en: Stills;Video
sq: Foto;Video;Film

en: White Balance
sq: Balanci i ndriçimit

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
sq: Ndriçimi;Ditë;I vrenjtur;Në shtëpi

en: <b>%1</b> photos taken today
sq: <b>%1</b> Foto nga sotë

en: No photos taken today
sq: Asnjë foto nga sotë

en: <b>%1</b> videos recorded today
sq: <b>%1</b> videos nga sotë

en: No videos recorded today
sq: Asnjë video nga sotë
