camera-app - en to sc translation catalogue (95 entries)

en: Camera
sc: Fotocàmera

en: Camera application
sc: Aplicatzione de càmera

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
sc: Fotografias;Vìdeos;Istantànea;Catura;Registra

en: Settings
sc: Cunfiguratziones

en: About
sc: Informatziones

en: Add date stamp on captured images
sc: Agiunghe sa data a is immàgines iscatadas

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Format
sc: Formata

en: Date formatting keywords
sc: Paràulas crae de sa formatatzione de sa data

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
sc: sa die comente a nùmeru sena zero initziale (dae 1 a 31)

en: the day as number with a leading zero (01 to 31)
sc: sa die comente a nùmeru cun zero initziale (dae 01 a 31)

en: the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
sc: su nòmine abbreviadu de sa die localizada (es. dae 'lun' a 'dom').

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
sc: su nòmine intreu de sa die localizada (es. dae lunis a domìniga).

en: the month as number without a leading zero (1 to 12)
sc: su mese comente a nùmeru sena zero initziale (dae 1 a 12)

en: the month as number with a leading zero (01 to 12)
sc: su mese comente a nùmeru cun zero initziale (dae 01 a 12)

en: the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
sc: su nòmine abbreviadu de su mese localizadu (es. dae 'ghen' a 'nad').

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
sc: su nòmine intreu de su mese localizadu (es. dae 'ghennàrgiu' a 'nadale').

en: the year as two digit number (00 to 99)
sc: s'annu comente a nùmeru a duas tzifras

en: the year as four digit number. If the year is negative, a minus sign is prepended in addition.
sc: s'annu comente a nùmeru a bator tzifras. Si s'annu est negativu, b'est agiuntu su sìmbulu de mancu.

en: the hour without a leading zero (0 to 23 or 1 to 12 if AM/PM display)
sc: s'ora sena zero initziale (dae 0 a 23 o dae 1 a 12 in ischermu AM/PM)

en: the hour with a leading zero (00 to 23 or 01 to 12 if AM/PM display)
sc: s'ora cun zero initziale (dae 00 a 23 o dae 01 a 12 in ischermu AM/PM)

en: the hour without a leading zero (0 to 23, even with AM/PM display)
sc: s'ora sena zero initziale (dae 0 a 23 in ischermu AM/PM puru)

en: the hour with a leading zero (00 to 23, even with AM/PM display)
sc: s'ora cun zero initziale (dae 00 a 23 in ischermu AM/PM puru)

en: the minute without a leading zero (0 to 59)
sc: su minutu sena zero initziale (dae 0 a 59)

en: the minute with a leading zero (00 to 59)
sc: su minutu cun zero initziale (dae 00 a 59)

en: the second without a leading zero (0 to 59)
sc: su segundu sena zero initziale (dae 0 a 59)

en: the second with a leading zero (00 to 59)
sc: su segundu cun zero initziale (dae 00 a 59)

en: the milliseconds without leading zeroes (0 to 999)
sc: is millisegundos sena zero initziale (dae 0 a 999)

en: the milliseconds with leading zeroes (000 to 999)
sc: is millisegundos cun zero initziales (dae 000 a 999)

en: use AM/PM display. AP will be replaced by either 'AM' or 'PM'.
sc: imprea sistema oràriu AM/PM. AP at a èssere sostituidu cun 'AM' o 'PM'.

en: use am/pm display. ap will be replaced by either 'am' or 'pm'.
sc: imprea sistema oràriu am/pm. ap at a èssere sostituidu cun 'am' o 'pm'.

en: the timezone (for example 'CEST')
sc: su fusu oràriu (pro esempru 'CEST')

en: Add to Format
sc: Agiunghe a sa formatatzione

note: TRANSLATORS: this refers to the color of date stamp added to captured images
en: Color
sc: Colore

note: TRANSLATORS: this refers to the alignment of date stamp within captured images (bottom left, top right,etc..)
en: Alignment
sc: Afiladura

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Opacity
sc: Annapadura

en: Delete media?
sc: Boles cantzellare custu elementu?

en: Delete
sc: Cantzella

en: Cancel
sc: Annulla

en: No media available.
sc: Nissunu elementu a disponimentu.

en: Scanning for content...
sc: Chirchende cuntenutos...

en: Select
sc: Seletziona

en: Edit Photo
sc: Modìfica sa fotografia

en: Photo Roll
sc: Rullinu fotogràficu

en: Get the source
sc: Otene su còdighe de orìgine

en: Report issues
sc: Signala unu problema

en: Help translate
sc: Agiuda·si a bortare

en: Width : %1
sc: Larghesa : %1

en: Height : %1
sc: Artària : %1

en: Media Information
sc: Informatzione de su cuntenutu multimediale

en: Name : %1
sc: Nòmine : %1

en: Type : %1
sc: Genia : %1

en: No space left on device, free up space to continue.
sc: S'ispàtziu in su dispositivu est finidu: lìbera ispàtziu pro sighire.

en: Swipe left for photo roll
sc: Iscurre a manca pro bìdere su rullinu fotogràficu

en: Share
sc: Cumpartzi

en: Image Info
sc: Info. immàgine

en: Edit
sc: Modìfica

en: Back to Photo roll
sc: Torra a su rullinu fotogràficu

en: Unable to share
sc: Non faghet a cumpartzire

en: Unable to share photos and videos at the same time
sc: Non faghet a cumpartzire fotografias e vìdeos impares

en: Ok
sc: AB

en: On
sc: Ativu

en: Off
sc: Inativu

en: Auto
sc: Automàticu

en: 5 seconds
sc: 5 segundos

en: 15 seconds
sc: 15 segundos

en: Fine Quality
sc: Calidade arta

en: High Quality
sc: Calidade arta

en: Normal Quality
sc: Calidade normale

en: Basic Quality
sc: Calidade bàsica

en: Save to SD Card
sc: Sarva in sa carta SD

en: Save internally
sc: Sarva in sa memòria interna

en: Vibrate
sc: Vibra

en: Low storage space
sc: Pagu ispàtziu in sa memòria

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
sc: S'ispàtziu in sa memòria s'est acabbende. Pro sighire sena interrutziones, lìbera ispàtziu de sa memòria.

en: External storage not writeable
sc: Non si podet iscrìere in sa memòria esterna

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
sc: Paret chi no siat possìbile iscrìere in su dispositivu de memòria esternu. Proare a lu tirare e a lu torrare a insertare diat pòdere risòlvere su problema. Si nono, podes proare a lu formatare.

en: Cannot access camera
sc: Non si podet atzèdere a sa càmera

en: Camera app doesn't have permission to access the camera hardware or another error occurred.
    
    If granting permission does not resolve this problem, reboot your device.
sc: S'aplicatzione Càmera non tenet su permissu de atzèdere a sa càmera o b'est istada un'àtera faddina.
    
    Si puru cuntzedende is permissos de atzessu su problema persistet, torra a aviare su telèfonu.

en: Edit Permissions
sc: Modìfica permissos

en: Capture failed
sc: Faddina in s'istantànea

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
sc: Sostituire s'ischeda esterna, la formatare o torrare a aviare su dispositivu diat pòdere risòlvere su problema.

en: Restarting your device might fix the problem.
sc: Torrare a aviare su dispositivu diat pòdere risòlvere su problema.

en: Light;Dark
sc: Craru;Oscuru

en: Flip Camera
sc: Fùrria sa càmera

en: Front Facing;Back Facing
sc: Sa de in antis;Sa de a palas

en: Shutter
sc: Oturadore

en: Take a Photo;Snap;Record
sc: Iscata una foto;Catura;Registra

en: Mode
sc: Modalidade

en: Stills;Video
sc: Fotografia;Vìdeu

en: White Balance
sc: Bilantzu de su biancu

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
sc: Cunditzione de illuminatzione;Lughe naturale;Annuadu;Interiore

en: <b>%1</b> photos taken today
sc: Fotografias fatas oe: <b>%1</b>

en: No photos taken today
sc: Oe no as fatu nissuna fotografia

en: <b>%1</b> videos recorded today
sc: Vìdeos registrados oe: <b>%1</b>

en: No videos recorded today
sc: Oe no as registradu nissunu vìdeu
