camera-app - en to sr translation catalogue (114 entries)

en: Camera
sr: Kamera

en: Camera application
sr: Program za kameru

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
sr: Fotografije;Video zapisi;Snimanje;Snimanje;Snimak;Snimanje

en: lomiri-camera-app
sr: lomiri-kamera-program

en: Barcode Reader
sr: Barkod Čitač

en: Barcode Reader application
sr: Aplikacija Barkod Čitač

en: QR;Code;Reader
sr: QR;Kod;Čitač

en: lomiri-barcode-reader-app
sr: lomoro-barkod-čitač-program

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Close
sr: Zatvori

en: About
sr: o čemu

en: Add date stamp on captured images
sr: Dodajte pečat datuma na snimljene slike

en: Date formatting keywords
sr: Ključne reči za formatiranje datuma

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
sr: dan kao broj bez vodeće nule (1 do 31)

en: the day as number with a leading zero (01 to 31)
sr: dan kao broj sa početnom nulom (01 do 31)

en: the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
sr: skraćeni lokalizovani naziv dana (npr. 'pon' do 'ned').

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
sr: dugo lokalizovano ime dana (npr. 'ponedeljak' do 'nedelja').

en: the month as number without a leading zero (1 to 12)
sr: mesec kao broj bez vodeće nule (1 do 12)

en: the month as number with a leading zero (01 to 12)
sr: mesec kao broj sa početnom nulom (01 do 12)

en: the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
sr: skraćeni lokalizovani naziv meseca (npr. 'jan' do 'dec').

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
sr: dugačak lokalizovani naziv meseca (npr. „januar“ do „decembar“).

en: the year as two digit number (00 to 99)
sr: godina kao dvocifreni broj (00 do 99)

en: the year as four digit number. If the year is negative, a minus sign is prepended in addition.
sr: godina kao četvorocifreni broj. Ako je godina negativna, ispred se stavlja znak minus.

en: the hour without a leading zero (0 to 23 or 1 to 12 if AM/PM display)
sr: sat bez vodeće nule (0 do 23 ili 1 do 12 ako se prikazuje AM/PM)

en: the hour with a leading zero (00 to 23 or 01 to 12 if AM/PM display)
sr: sat sa početnom nulom (00 do 23 ili 01 do 12 ako se prikazuje AM/PM)

en: the hour without a leading zero (0 to 23, even with AM/PM display)
sr: sat bez vodeće nule (0 do 23, čak i sa AM/PM displejom)

en: the hour with a leading zero (00 to 23, even with AM/PM display)
sr: sat sa početnom nulom (00 do 23, čak i sa AM/PM displejom)

en: the minute without a leading zero (0 to 59)
sr: minut bez vodeće nule (0 do 59)

en: the minute with a leading zero (00 to 59)
sr: minut sa početnom nulom (00 do 59)

en: the second without a leading zero (0 to 59)
sr: drugi bez vodeće nule (0 do 59)

en: the second with a leading zero (00 to 59)
sr: drugi sa početnom nulom (00 do 59)

en: the milliseconds without leading zeroes (0 to 999)
sr: milisekunde bez vodećih nula (0 do 999)

en: the milliseconds with leading zeroes (000 to 999)
sr: milisekunde sa vodećim nulama (000 do 999)

en: use AM/PM display. AP will be replaced by either 'AM' or 'PM'.
sr: koristite prikaz AM/PM. AP će biti zamenjen sa 'AM' ili 'PM'.

en: use am/pm display. ap will be replaced by either 'am' or 'pm'.
sr: koristite prikaz prepodne/podneva. ap će biti zamenjen sa 'am' ili 'pm'.

en: the timezone (for example 'CEST')
sr: vremenska zona (na primer „CEST“)

en: Add to Format
sr: Dodaj u format

note: TRANSLATORS: this refers to the color of date stamp added to captured images
en: Color
sr: Boja

note: TRANSLATORS: this refers to the alignment of date stamp within captured images (bottom left, top right,etc..)
en: Alignment
sr: Poravnanje

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Opacity
sr: Opacitet

en: Blurred Overlay
sr: Zamućeno preklapanje

en: Only Blur Preview overlay
sr: Samo prekrivač za pregled zamućenja

en: Delete media?
sr: Izbrisati snimak?

en: Delete
sr: Izbriši

en: Cancel
sr: Otkaži

en: No media available.
sr: Nema dostupnih snimaka.

en: Scanning for content...
sr: Skeniranje sadržaja...

en: Select
sr: Изабери

en: Edit Photo
sr: Уреди фотографију

en: Photo Roll
sr: Преглед снимака

en: Back
sr: Nazad

en: Get the source
sr: Idi do izvora

en: Report issues
sr: Prijavi probleme

en: Help translate
sr: Pomozi u prevodu

en: Width : %1
sr: Širina: %1

en: Height : %1
sr: Visina: %1

en: Date : %1
sr: Datum : %1

en: Camera Model : %1
sr: Model kamere: %1

en: Copyright : %1
sr: Autorsko pravo: %1

en: Exposure Time : %1
sr: Vreme ekspozicije: %1

en: F. Number : %1
sr: F. Broj: %1

en: Sub-File type : %1
sr: Tip pod-datoteke: %1

en: Media Information
sr: Informacije o medijima

en: Name : %1
sr: Ime : %1

en: Type : %1
sr: Tip: %1

en: With Flash : %1
sr: Sa Flashom: %1

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: No space left on device, free up space to continue.
sr: Нема простора на уређају, ослободите простор да наставите.

en: Swipe left for photo roll
sr: Превуците на лево да вртите фотографије

en: Share
sr: Подели

en: Image Info
sr: Informacija slike

en: Edit
sr: Уреди

en: Back to Photo roll
sr: Nazad na foto rolnu

en: Unable to share
sr: ne mogu da podelim

en: Unable to share photos and videos at the same time
sr: Nije moguće istovremeno deliti fotografije i video zapise

en: On
sr: Упаљен

en: Off
sr: Угашен

en: Auto
sr: По потреби

en: HDR
sr: ХДР

en: 5 seconds
sr: 5 секунди

en: 15 seconds
sr: 15 секунди

en: Fine Quality
sr: Добар квалитет

en: High Quality
sr: Visok kvalitet

en: Normal Quality
sr: Нормалан квалитет

en: Basic Quality
sr: Основни квалитет

note: TRANSLATORS: this will be displayed on an small button so for it to fit it should be less then 3 characters long.
en: SD
sr: СД

en: Save to SD Card
sr: Сачувај на СД картицу

en: Save internally
sr: Сачувај на уређају

en: Vibrate
sr: Vibracija

en: Low storage space
sr: Мало преосталог простора

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
sr: Понестаје вам простора. Да наставите без прекида, ослободите нешто простора што пре.

en: External storage not writeable
sr: U eksternu memoriju nije moguće pisati

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
sr: Čini se da nije moguće pisati na vaš spoljni medij za skladištenje. Pokušaj da ga izbacite i ponovo umetnete može rešiti problem ili ćete možda morati da ga formatirate.

en: Cannot access camera
sr: Не могу приступити камери

en: Camera app doesn't have permission to access the camera hardware or another error occurred.
    
    If granting permission does not resolve this problem, reboot your device.
sr: Ако давање дозволе не реши овај проблем, поново покрените уређај.
    
    Aplikacija za kameru nema dozvolu za pristup hardveru kamere ili je došlo do neke druge greške.

en: Edit Permissions
sr: Измените дозволе

en: Capture failed
sr: Snimanje nije uspelo

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
sr: Zamena spoljnog medija, njegovo formatiranje ili ponovno pokretanje uređaja može rešiti problem.

en: Restarting your device might fix the problem.
sr: Ponovo pokretanje uređaja može rešiti problem.

en: Flash
sr: Блиц

en: Light;Dark
sr: Светло;Тамно

en: Flip Camera
sr: Изврни снимак

en: Front Facing;Back Facing
sr: Предња;Задња

en: Shutter
sr: Бленда

en: Take a Photo;Snap;Record
sr: Сликај;Фотографиши;Сними

en: Mode
sr: Режим

en: Stills;Video
sr: Слике;Видео

en: White Balance
sr: Равнотежа беле

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
sr: Светлосни услови;Дан;Облачно;Унутра

en: <b>%1</b> photos taken today
sr: Данас је усликано <b>%1</b> фотографија

en: No photos taken today
sr: Данас нема усликаних фотографија

en: <b>%1</b> videos recorded today
sr: Данас је снимљено <b>%1</b> видеа

en: No videos recorded today
sr: Данас нема снимљених видеа
