camera-app - en to gl translation catalogue (95 entries)

en: Camera
gl: Cámara

en: Camera application
gl: Aplicativo da cámara

en: Photos;Videos;Capture;Shoot;Snapshot;Record
gl: Fotos;Vídeos;Captura;Fotografía;Pantalla;Gravar

en: Settings
gl: Configuración

en: About
gl: Sobre

en: Add date stamp on captured images
gl: Engadir a data ás imaxes capturadas

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Format
gl: Formato

en: Date formatting keywords
gl: Palabras chave de formato da data

en: the day as number without a leading zero (1 to 31)
gl: o día como número sen cero inicial (1 a 31)

en: the day as number with a leading zero (01 to 31)
gl: o día como número con cero inicial (01 a 31)

en: the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
gl: o nome abreviado do día traducido (p. ex. 'Lun' a 'Dom').

en: the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
gl: o nome longo do día traducido (p. ex. 'luns' a 'domingo').

en: the month as number without a leading zero (1 to 12)
gl: o mes como número sen cero inicial (1 a 12)

en: the month as number with a leading zero (01 to 12)
gl: o mes como número con cero inicial (01 a 12)

en: the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
gl: o nome abreviado do mes traducido (p. ex. 'Xan' a 'Dec').

en: the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
gl: o nome longo do mes traducido (p. ex. 'xaneiro' a 'decembro').

en: the year as two digit number (00 to 99)
gl: o ano como número de dous díxitos (00 a 99)

en: the year as four digit number. If the year is negative, a minus sign is prepended in addition.
gl: o ano como número de catro díxitos. Se o ano é negativo, anteponse un signo menos.

en: the hour without a leading zero (0 to 23 or 1 to 12 if AM/PM display)
gl: a hora sen cero inicial (0 a 23 ou 1 a 12 en modo AM/PM)

en: the hour with a leading zero (00 to 23 or 01 to 12 if AM/PM display)
gl: a hora con cero inicial (00 a 23 ou 01 a 12 en modo AM/PM)

en: the hour without a leading zero (0 to 23, even with AM/PM display)
gl: a hora sen cero inicial (0 a 23, mesmo en modo AM/PM)

en: the hour with a leading zero (00 to 23, even with AM/PM display)
gl: a hora con cero inicial (00 a 23, mesmo en modo AM/PM)

en: the minute without a leading zero (0 to 59)
gl: o minuto sen cero inicial (0 a 59)

en: the minute with a leading zero (00 to 59)
gl: o minuto con cero inicial (00 a 59)

en: the second without a leading zero (0 to 59)
gl: o segundo sen cero inicial (0 a 59)

en: the second with a leading zero (00 to 59)
gl: o segundo con cero inicial (00 a 59)

en: the milliseconds without leading zeroes (0 to 999)
gl: os milisegundos sen ceros iniciais (0 a 999)

en: the milliseconds with leading zeroes (000 to 999)
gl: os milisegundos con ceros iniciais (000 a 999)

en: use AM/PM display. AP will be replaced by either 'AM' or 'PM'.
gl: mostrar AM/PM. AP será substituído por 'AM' ou 'PM'.

en: use am/pm display. ap will be replaced by either 'am' or 'pm'.
gl: mostrar am/pm. ap será substituído por 'am' ou 'pm'.

en: the timezone (for example 'CEST')
gl: a zona horaria (por exemplo 'CEST')

en: Add to Format
gl: Engadir ao formato

note: TRANSLATORS: this refers to the color of date stamp added to captured images
en: Color
gl: Cor

note: TRANSLATORS: this refers to the alignment of date stamp within captured images (bottom left, top right,etc..)
en: Alignment
gl: Aliñamento

note: TRANSLATORS: this refers to the opacity  of date stamp added to captured images
en: Opacity
gl: Opacidade

en: Delete media?
gl: Eliminar o elemento multimedia?

en: Delete
gl: Eliminar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: No media available.
gl: Non hai elementos multimedia dispoñíbeis.

en: Scanning for content...
gl: Buscando contido...

en: Select
gl: Seleccionar

en: Edit Photo
gl: Editar foto

en: Photo Roll
gl: Rolo de fotos

en: Get the source
gl: Conseguir o código fonte

en: Report issues
gl: Informar sobre problemas

en: Help translate
gl: Axúdemos a traducir

en: Width : %1
gl: Anchura : %1

en: Height : %1
gl: Altura : %1

en: Media Information
gl: Información multimedia

en: Name : %1
gl: Nome : %1

en: Type : %1
gl: Tipo : %1

en: No space left on device, free up space to continue.
gl: Non queda espazo no dispositivo, libere espazo para continuar.

en: Swipe left for photo roll
gl: Esvare o dedo á esquerda para ver as fotos

en: Share
gl: Compartir

en: Image Info
gl: Información da imaxe

en: Edit
gl: Editar

en: Back to Photo roll
gl: Voltar ao rolo de fotos

en: Unable to share
gl: Non é posíbel compartir

en: Unable to share photos and videos at the same time
gl: Non é posíbel compartir vídeos e imaxes ao mesmo tempo

en: Ok
gl: Aceptar

en: On
gl: Activado

en: Off
gl: Desactivado

en: Auto
gl: Automático

en: 5 seconds
gl: 5 segundos

en: 15 seconds
gl: 15 segundos

en: Fine Quality
gl: Calidade fina

en: High Quality
gl: Calidade alta

en: Normal Quality
gl: Calidade normal

en: Basic Quality
gl: Calidade básica

en: Save to SD Card
gl: Gardar na tarxeta SD

en: Save internally
gl: Gardar internamente

en: Vibrate
gl: Vibrar

en: Low storage space
gl: Pouco espazo de almacenamento

en: You are running out of storage space. To continue without interruptions, free up storage space now.
gl: Queda pouco espazo de almacenamento. Para continuar sen interrupcións, libere espazo agora.

en: External storage not writeable
gl: O almacenamento externo non é escribíbel

en: It does not seem possible to write to your external storage media. Trying to eject and insert it again might solve the issue, or you might need to format it.
gl: Parece que non é posíbel escribir no almacenamento externo. Tentar expulsalo e inserilo outra vez podería resolver o problema, ou podería necesitar formatalo.

en: Cannot access camera
gl: Non é posíbel acceder á cámara

en: Camera app doesn't have permission to access the camera hardware or another error occurred.
    
    If granting permission does not resolve this problem, reboot your device.
gl: O aplicativo Cámara non ten permisos para acceder ao hardware da cámara ou produciuse outro erro.
    
    Se conceder os permisos non resolve o problema, reinicie o dispositivo.

en: Edit Permissions
gl: Editar permisos

en: Capture failed
gl: A captura fallou

en: Replacing your external media, formatting it, or restarting the device might fix the problem.
gl: Substituír o medio externo, formatalo, ou reiniciar o dispositivo podería resolver o problema.

en: Restarting your device might fix the problem.
gl: Reiniciar o dispositivo podería resolver o problema.

en: Light;Dark
gl: Claro;Escuro

en: Flip Camera
gl: Virar a cámara

en: Front Facing;Back Facing
gl: Orientación frontal;Orientación traseira

en: Shutter
gl: Obturador

en: Take a Photo;Snap;Record
gl: Facer unha foto;Tomar;Gravar

en: Mode
gl: Modo

en: Stills;Video
gl: Instantáneas;Vídeo

en: White Balance
gl: Balance de brancos

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
gl: Condicións de luz;Día;Nubrado;Interior

en: <b>%1</b> photos taken today
gl: <b>%1</b> fotos feitas hoxe

en: No photos taken today
gl: Ningunha foto feita hoxe

en: <b>%1</b> videos recorded today
gl: <b>%1</b> vídeos gravados hoxe

en: No videos recorded today
gl: Ningún vídeo gravado hoxe
