camera-app - en to ms translation catalogue (12 entries)

en: Camera
ms: Kamera

en: Camera application
ms: Aplikasi kamera

en: Flash
ms: Denyar

en: Light;Dark
ms: Cerah;Gelap

en: Flip Camera
ms: Kalih Kamera

en: Front Facing;Back Facing
ms: Muka Hadapan;Muka Belakang

en: Shutter
ms: Pengatup

en: Take a Photo;Snap;Record
ms: Tangkap Foto;Petik;Rakam

en: Mode
ms: Mod

en: Stills;Video
ms: Kaku;Video

en: White Balance
ms: Imbangan Putih

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
ms: Keadaan Pencahayaan;Siang;Mendung;Didalam
