dialer-app - en to eu translation catalogue (88 entries)

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Phone App
eu: Telefonoa aplikazioa

en: Phone application
eu: Telefonoa aplikazioa

en: Phone;Dialer;Dial;Call;Keypad
eu: Telefonoa;Markatzailea;Markatu;Deitu;Markatze-teklatua

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

en: %1 hour | %1 hours
eu[0]: %1 ordu
eu[1]: %1 ordu

en: %1 sec | %1 secs
eu[0]: %1 seg
eu[1]: %1 seg

en: No SIM card selected
eu: Ez da SIM txartelik hautatu

en: You need to select a SIM card
eu: SIM txartel bat hautatu behar duzu

en: No network
eu: Sarerik ez

en: There is currently no network.
eu: Une honetan ez dago sarerik.

en: There is currently no network on %1
eu: Une honetan ez dago sarerik %1(e)n

en: Call Barring
eu: Dei-murrizketa

en: Call Forwarding
eu: Dei-birbidaltzea

en: Call Waiting
eu: Dei-itxarotea

en: Calling Line Presentation
eu: Erakutsi dei-linea

en: Connected Line Presentation
eu: Erakutsi konektatutako linea

en: Calling Line Restriction
eu: Murriztu dei-linea

en: Connected Line Restriction
eu: Murriztu konektatutako linea

en: Voicemail
eu: Ahots-posta

en: Calling
eu: Deitzen

en: Private
eu: Pribatua

en: Conference
eu: Konferentzia

en: No calls
eu: Ez dago deirik

en: Call ended
eu: Deia amaitu da

en: Failed to activate the call.
eu: Huts egin du deia aktibatzeak.

en: Switch audio source:
eu: Aldatu audio-iturburua:

en: Call failed
eu: Deiak huts egin du

en: Bluetooth device
eu: Bluetooth gailua

en: Phone Speaker
eu: Telefonoaren bozgorailua

en: Unknown device
eu: Gailu ezezaguna

note: TRANSLATORS: %1 is the call duration here.
en: %1 - on hold
eu: %1 - zain

en: Switch calls
eu: Aldatu deiak

en: Merge calls
eu: Batu deiak

en: On hold
eu: Zain

en: Active
eu: Aktibo

en: Cancel
eu: Utzi

en: Save
eu: Gorde

en: IMEI
eu: IMEIa

en: Dismiss
eu: Baztertu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Enter a number
eu: Sartu zenbakia

en: Call
eu: Deitu

en: OK
eu: ADOS

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Close
eu: Itxi

en: Emergency Calls
eu: Larrialdi-deiak

en: Flight Mode
eu: Hegaldi modua

en: SIM Locked
eu: SIMa blokeatuta

en: Recent
eu: Oraintsukoa

en: Search...
eu: Bilatu...

[ctx: All Contacts]
en: All
eu: Denak

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Search
eu: Bilatu

en: Share
eu: Partekatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Select
eu: Hautatu

[ctx: All Calls]
en: All
eu: Denak

en: Missed
eu: Galduta

en: No recent calls
eu: Ez dago oraintsuko deirik

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Contact Details
eu: Kontaktuaren xehetasunak

en: Mobile
eu: Mugikorra

en: Incoming
eu: Sarrerakoa

en: Got it
eu: Ulertuta

en: Swipe to reveal actions
eu: Pasa hatza ekintzak erakusteko

en: Swipe to delete
eu: Pasa hatza ezabatzeko

en: Outgoing
eu: Irteerakoa

en: Private number
eu: Zenbaki pribatua

en: Unknown number
eu: Zenbaki ezezaguna

note: TRANSLATORS: this refers to which SIM card will be used as default for calls
en: Change all Call associations to %1?
eu: Deien asoziazio guztiak %1(e)ra aldatu?

en: Don't ask again
eu: Ez galdetu berriro

en: SIM Card is locked
eu: SIM txartela blokeatuta dago

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
eu: Desblokeatu SIM txartela deitzeko edo mezu bat bidaltzeko. SIM txartela desblokeatzeko Sare-adierazlea erabil dezakezu, pantailaren goialdean, edo bestela <a href="system_settings">Sistemaren ezarpenak &gt; Segurtasuna &amp; Pribatutasuna</a> bisitatu.

en: Ok
eu: Ados

en: Error
eu: Errorea

en: Invalid USSD code
eu: USSD kode baliogabea

en: You have to disable flight mode in order to make calls
eu: Hegaldi modua desgaitu beharra duzu deiak egin ahal izateko

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Disabling flight mode
eu: Hegaldi modua desgaitzea

en: Please wait
eu: Itxaron

en: Switch to default SIM:
eu: Aldatu SIM lehenetsira:

en: Select a default SIM for all outgoing calls. You can always alter your choice in <a href="system_settings">System Settings</a>.
eu: Hautatu irteerako deientzako SIM lehenetsia. Edonoiz alda dezakezu zure aukera <a href="system_settings">Sistemaren ezarpenetatik</a>

en: No
eu: Ez

en: Later
eu: Geroago
