dialer-app - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Phone
bn: ফোন

en: Today
bn: আজ

en: %1 hour | %1 hours
bn[0]: %1 ঘন্টা
bn[1]: %1 ঘন্টায়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Enter a number
bn: ফোননম্বর

en: Call
bn: ফোনকরুন

en: Please select a phone number
bn: অনুগ্রহ করে ফোননম্বর নির্বাচন করুন

en: Numbers
bn: ফোননম্বর

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Contacts
bn: যোগাযোগসমূহ

en: Close
bn: বন্ধ করুন

en: Search...
bn: অনুসন্ধান ...

en: Favorites
bn: পছন্দসমূহ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Share
bn: বিনিময়

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Delete
bn: মুছুন

en: Mobile
bn: মুঠোফোন

en: Ok
bn: ঠিক আছে

en: Error
bn: ত্রুটিযুক্ত
