dialer-app - en to eo translation catalogue (119 entries)

en: Phone
eo: Telefono

en: Phone App
eo: Aplikaĵo Telefono

en: Phone application
eo: Telefona aplikaĵo

en: Phone;Dialer;Dial;Call;Keypad
eo: Telefono;Ciferilo;Voki;Cifer-klavaro

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: %1 hour | %1 hours
eo[0]: %1 horo
eo[1]: %1 horoj

en: %1 min | %1 mins
eo[0]: %1 min
eo[1]: %1 minj

en: %1 sec | %1 secs
eo[0]: %1 sek
eo[1]: %1 sekj

en: No SIM card selected
eo: Neniu SIM-karto elektita

en: You need to select a SIM card
eo: Vi devas elekti SIM-karton

en: No network
eo: Sen reto

en: There is currently no network.
eo: Sen reto nuntempe.

en: There is currently no network on %1
eo: Nuntempe ne estas reto en %1

en: Call Barring
eo: Vokaj restriktoj

en: Call Forwarding
eo: Voka plusendado

en: Call Waiting
eo: Voko en atendo

en: Calling Line Presentation
eo: Montri vokanto-identigon

en: Connected Line Presentation
eo: Montri konektitan linion

en: Calling Line Restriction
eo: Kaŝi vokanto-identigon

en: Connected Line Restriction
eo: Kaŝi konektitan linion

en: Voicemail
eo: Voĉpoŝto

en: Calling
eo: Vokante

en: Private
eo: Privata

en: Conference
eo: Konferenco

en: No calls
eo: Neniu voko

en: Conference call failure
eo: Konferenco malsukcesis

en: Failed to create a conference call.
eo: Ne eblis la kreo de konferenco-voko.

en: Call ended
eo: Voko finita

en: Call holding failure
eo: Voko en atendo malsukcesis

en: Failed to activate the call.
eo: Eraro dum la voko-aktivigo.

en: Failed to place the active call on hold.
eo: Ne eblis enatendigi la aktiva voko.

en: Switch audio source:
eo: Ŝanĝi aŭdo-fonton:

en: Call failed
eo: Voko malsukcesis

en: Bluetooth device
eo: Bludenta aparato

en: Phone Speaker
eo: Telefona laŭtparolilo

en: Unknown device
eo: Nekonata aparato

note: TRANSLATORS: %1 is the call duration here.
en: %1 - on hold
eo: %1 - en atendo

en: Switch calls
eo: Ŝalti inter vokoj

en: Merge calls
eo: Kunfandi vokojn

en: On hold
eo: En atendo

en: Active
eo: Aktiva

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Save
eo: Konservi

en: Dismiss
eo: Rezigni

en: Settings
eo: Agordoj

en: Call waiting
eo: Voko en atendo

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
eo: Ebligas vin respondi aŭ komenci novan vokon dum la okazo de alia voko kaj ŝalti inter ili

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Call forwarding
eo: Voka plusendado

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
eo: Servoj %1

en: Services
eo: Servoj

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
eo: Resendi al

en: Enter a number
eo: Tajpu numeron

en: Call forwarding can't be changed right now.
eo: Voka plusendado ne povas esti ŝanĝita nun.

en: Last called %1
eo: Lasta voko %1

en: Call
eo: Voki

en: Forward every incoming call
eo: Resendi ĉiujn alvenintajn vokojn

en: Redirects all phone calls to another number.
eo: Resendas ĉiujn vokojn al alia numero.

en: Call forwarding status can't be checked
eo: Voka plusendada stato ne povas esti kontrolita

en: Forward incoming calls when:
eo: Resendi alvenintajn vokojn kiam:

en: I'm on another call
eo: Mi estas en alia voko

en: I don't answer
eo: Mi ne respondas

en: My phone is unreachable
eo: Mia telefono ne estas alirebla

en: Contacts...
eo: Kontaktoj...

en: Set
eo: Starigi

en: Please select a phone number
eo: Bv. elekti telefon-numeron

en: Numbers
eo: Numeroj

en: Could not forward to this contact
eo: Ne eblas resendi al tiu kontakto

en: Contact not associated with any phone number.
eo: Kontakto ne estas ligita al iu telefonnumero.

en: OK
eo: Bone

en: All calls
eo: Ĉiuj vokoj

en: Some calls
eo: Kelkaj vokoj

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Close
eo: Fermi

en: Initializing...
eo: Pravalorizante...

en: Emergency Calls
eo: Urĝo-vokoj

en: Flight Mode
eo: Aviadil-reĝimo

en: SIM Locked
eo: SIM ŝlosita

en: Emergency call
eo: Urĝo-voko

en: This is not an emergency number.
eo: Ĉi tiu ne estas urĝa numero.

en: Recent
eo: Freŝdataj

en: Search...
eo: Serĉi...

[ctx: All Contacts]
en: All
eo: Ĉiuj

en: Favorites
eo: Legosignoj

en: Search
eo: Serĉi

en: Share
eo: Diskonigi

en: Edit
eo: Modifi

en: Select
eo: Elekti

[ctx: All Calls]
en: All
eo: Ĉiuj

en: Missed
eo: Perditaj

en: No recent calls
eo: Neniu freŝdata voko

en: Delete
eo: Forigi

en: Details
eo: Detaloj

en: Send message
eo: Sendi mesaĝon

en: Contact Details
eo: Kontaktodetaloj

en: Mobile
eo: Poŝtelefono

en: Incoming
eo: Alvenintaj

en: Got it
eo: Mi komprenis

en: Swipe to reveal actions
eo: Ŝovumu por montri agojn

en: Swipe to delete
eo: Ŝovumu por forigi

en: Outgoing
eo: Elirantaj

en: Private number
eo: Privata numero

en: Unknown number
eo: Nekonata numero

note: TRANSLATORS: this refers to which SIM card will be used as default for calls
en: Change all Call associations to %1?
eo: Ĉu vi volas ligi ĉiujn vokojn al %1?

en: Don't ask again
eo: Ne demandu denove

en: SIM Card is locked
eo: SIM-karto estas ŝlosita

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
eo: Bv. malŝlosi vian SIM-karton por voki aŭ sendi mesaĝon. Vi povas malŝlosi vian SIM-karton per la Reta Indikilo je la ekransupro aŭ per <a href="system_settings">Sistemaj Agordoj&gt; Sekureco kaj Privateco</a>.

en: Ok
eo: Bone

en: Error
eo: Eraro

en: Invalid USSD code
eo: Nevalida USSD-kodo

en: You have to disable flight mode in order to make calls
eo: Vi devas malŝalti aviadil-reĝimon por fari alvokojn

en: Disable
eo: Malŝalti

en: Disabling flight mode
eo: Malŝalti aviadil-reĝimon

en: Please wait
eo: Bv. atendi

en: Switch to default SIM:
eo: Ŝalti al defaŭlta SIM:

en: Select a default SIM for all outgoing calls. You can always alter your choice in <a href="system_settings">System Settings</a>.
eo: Elektu defaŭltan SIM por ĉiuj elirantaj vokoj. Vi ĉiam povos ŝanĝi vian elekton per <a href="system_settings">Sistemaj agordoj</a>.

en: No
eo: Ne

en: Later
eo: Poste
