ubuntu-docviewer-app - en to ca translation catalogue (75 entries)

en: documents;viewer;pdf;reader;
ca: documents;visualitzador;pdf;lector;

en: Some of the provided arguments are not valid.
ca: Alguns dels arguments proveïts no són vàlids.

en: Run fullscreen
ca: Executa-ho a pantalla completa

en: Details
ca: Detalls

en: File
ca: Fitxer

en: Location
ca: Posició

en: Size
ca: Mida

en: Created
ca: Creat

en: Last modified
ca: Darrera modificació

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Close
ca: Tanca

en: Multiple documents imported
ca: S'han importat diversos documents

en: Choose which one to open:
ca: Trieu quin voleu obrir:

en: File not supported | Files not supported
ca[0]: El fitxer no és compatible
ca[1]: Els fitxers no són compatibles

en: Following document has not been imported: | Following documents have not been imported:
ca[0]: El document següent no s'ha importat:
ca[1]: Els documents següents no s'han importat:

en: Pick
ca: Trieu

en: Unknown file type
ca: Tipus de fitxer desconegut

en: This file is not supported.
    Do you want to open it as a plain text?
ca: Aquest fitxer no té suport.
    Voleu obrir-lo com a text simple?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Yes
ca: Sí

en: Delete file
ca: Suprimeix el fitxer

en: Delete %1 file | Delete %1 files
ca[0]: Suprimeix %1 fitxer
ca[1]: Suprimeix %1 fitxers

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
ca[0]: Segur que voleu suprimir permanentment aquest fitxer?
ca[1]: Segur que voleu suprimir permanentment aquests fitxers?

en: Delete
ca: Elimina

en: Share
ca: Comparteix

en: No documents found
ca: No s'ha trobat cap document

en: Connect your device to any computer and simply drag files to the Documents folder or insert removable media containing documents.
ca: Connecteu el vostre dispositiu a qualsevol ordinador i simplement arrossegueu fitxers a la carpeta Documents o inseriu un mitjà removible que contingui documents.

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
ca: Avui, a les %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
ca: Ahir, a les %1

note: TRANSLATORS: this is a datetime formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions.
en: yyyy/MM/dd hh:mm
ca: dd/MM/yyyy hh:mm

note: TRANSLATORS: this is a datetime formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions.
en: dddd, hh:mm
ca: dddd, H.mm

en: search in documents...
ca: Cerca en els documents...

en: Select None
ca: No seleccionis res

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: No matching document found
ca: No s'ha trobat cap document que concordi

en: Please ensure that your query is not misspelled and/or try a different query.
ca: Si us plau assegureu-vos que la vostra consulta no està mal escrita i/o proveu una consulta diferent.

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Earlier this week
ca: Fa uns dies

en: Earlier this month
ca: Fa unes setmanes

en: Share to
ca: Comparteix a

en: Sorting settings
ca: Paràmetres d'ordenació

en: Sort by date (Latest first)
ca: Ordena per data (de més a menys recent)

en: Sort by name (A-Z)
ca: Ordena per nom (A-Z)

en: Sort by size (Smaller first)
ca: Ordena per mida (de menor a major)

en: Reverse order
ca: Ordre invers

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: LibreOffice text document
ca: Document de text del LibreOffice

en: LibreOffice spread sheet
ca: Full de càlcul del LibreOffice

en: LibreOffice presentation
ca: Presentació del LibreOffice

en: LibreOffice Draw document
ca: Dibuix del LibreOffice

en: Unknown LibreOffice document
ca: Document desconegut del LibreOffice

en: Disable night mode
ca: Inhabilita el mode nocturn

en: Enable night mode
ca: Habilita el mode nocturn

en: Go to position
ca: Vés a la posició

en: Choose a position between 1% and 100%
ca: Escull una posició entre 1% i100&%

en: GO!
ca: Vés-hi!

en: LibreOffice binaries not found.
ca: No s'han trobat els binaris del LibreOffice.

en: Error while loading LibreOffice.
ca: S'ha produït un error quan es carregava el LibreOffice.

en: Document not loaded.
    The requested document may be corrupt or protected by a password.
ca: Document no carregat.
    El document demanat pot estar corromput o protegit mitjançant contrasenya.

en: This sheet has no content.
ca: Aquest full no té cap contingut.

note: TRANSLATORS: 'LibreOfficeKit' is the name of the library used by Document Viewer for rendering LibreOffice/MS-Office documents. Ref. https://docs.libreoffice.org/libreofficekit.html
en: Powered by LibreOfficeKit
ca: Funciona amb el LibreOfficeKit

note: TRANSLATORS: Please don't add any space between "Sheet" and "%1". This is the default name for a sheet in LibreOffice.
en: Sheet%1
ca: Full%1

en: Fit width
ca: Ajusta a l'amplada

en: Fit height
ca: Ajusta l'alçada

en: Automatic
ca: Automàtic

en: File does not exist.
ca: El fitxer no existeix.

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
ca: Contingut

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
ca: Pàgina %1 de %2

en: Search
ca: Cerca

en: Go to page...
ca: Vés a la pàgina...

en: Presentation
ca: Presentació

en: Go to page
ca: Vés a la pàgina

en: Choose a page between 1 and %1
ca: Trieu una pàgina entre 1 i %1

note: TRANSLATORS: This string is used for renaming a copied file, when a file with the same name already exists in user's Documents folder. e.g. "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN.pdf" will become "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN (copy 2).pdf" where "2" is given by the argument "%1"
en: copy %1
ca: còpia %1
