ubuntu-docviewer-app - en to ny translation catalogue (29 entries)

en: documents;viewer;pdf;reader;
ny: dokumenti;choonela;pdf;chowelengela;

en: Details
ny: Tsatanetsatane

en: Location
ny: Dela

en: Size
ny: Mulingo

en: Created
ny: Pangidwa

en: Last modified
ny: Malizila kusinthidwa

en: MIME type
ny: mtundu wa MIME

en: Error
ny: Vuto

en: Close
ny: Tseka

en: Pick
ny: Tolani

en: Unknown file type
ny: Ntundu wafailo siukudziwika

en: Yes
ny: Inde

en: Delete file
ny: Fufuta failo

en: Delete %1 file | Delete %1 files
ny[0]: Kufufuta %1 failo
ny[1]: Kufufuta %1 mafailo

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
ny[0]: Zoonadi mukufuna mufufutiletu failoyi?
ny[1]: Zoonadi mukufiuna mufufutiletu mafailowa?

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
ny: Lero, %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
ny: Dzulo, %1

note: TRANSLATORS: this is a datetime formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions.
en: dddd, hh:mm
ny: ddd, hh:mm

en: Today
ny: Lero

en: Yesterday
ny: Dzulo

en: Earlier this week
ny: Kumayambiliro a sabata ino

en: Earlier this month
ny: Kumayambiliro a mwezi uno

en: Loading...
ny: Kusanthula...

en: GO!
ny: Pita!

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
ny: Zamkatimu

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
ny: Tsamba %1 of %2

en: Go to page...
ny: Pitani ku tsamba...

en: Go to page
ny: Pitani kutsamba

en: Choose a page between 1 and %1
ny: Sankhani tsamba pakati pa 1 ndi %1
