ubuntu-docviewer-app - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: documents;viewer;pdf;reader;
eu: dokumentu;ikustailea;pdf;irakurlea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: File
eu: Fitxategia

en: Location
eu: Kokapena

en: Size
eu: Tamaina

en: Created
eu: Sorrera

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: MIME type
eu: MIME mota

en: Error
eu: Akatsa

en: Close
eu: Itxi

en: Pick
eu: Aukeratu

en: Unknown file type
eu: Fitxategi mota ezezaguna

en: Cancel
eu: Utzi

en: Yes
eu: Bai

en: Delete file
eu: Ezabatu fitxategia

en: Delete %1 file | Delete %1 files
eu[0]: Ezabatu fitxategi %1
eu[1]: Ezabatu %1 fitxategi

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
eu[0]: Ziur zaude fitxategi hau behin-betiko ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude fitxategi hauek behin-betiko ezabatu nahi dituzula?

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Share
eu: Partekatu

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
eu: Gaur, %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
eu: Atzo, %1

en: Select None
eu: Ez hautatu bat ere

en: Select All
eu: Guztia Hautatu

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

en: Earlier this week
eu: Aste honetan

en: Earlier this month
eu: Hil honetan

en: Share to
eu: Partekatu

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: GO!
eu: JOAN!

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
eu: Edukiak

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
eu: Orria: %1 / %2

en: Search
eu: Bilatu

en: Go to page...
eu: Joan orrira...

en: Go to page
eu: Joan orrira

en: Choose a page between 1 and %1
eu: Aukeratu 1 eta %1 bitarteko orri bat
