lomiri-download-manager - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Network error
it: Errore di rete

en: Invalid hash algorithm: '%1'
it: Algoritmo hash non valido: '%1'

en: Invalid URL: '%1'
it: URL non valido: '%1'

en: Downloads that are set to be deflated cannot have a hash: '%1'
it: I download che sono impostati per essere deflazionati non possono avere un hash: '%1'

en: File already exists at: '%2'
it: Il file esiste già in: '%2'

en: Duplicated local path passed:
it: Percorso locale duplicato passato:

en: Path is not absolute: '%1'
it: Il percorso non è assoluto: '%1'

en: Path does not exist: '%1'
it: Il percorso non esiste: '%1'

en: Destination file path is not writable: '%2'
it: Il percorso di destinazione del file non è scrivibile: '%2'
