ubuntu-filemanager-app - en to eo translation catalogue (105 entries)

en: File Manager
eo: Dosiermastrumilo

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
eo: dosierujo;dosierujoj;administrilo;mastrumilo;esplorilo;disko;dosiersistemo;dosiero;dosieroj;

en: Extract archive
eo: Eltiri dosieron

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Delete
eo: Forigi

en: Clear clipboard
eo: Vakigi tondejon

en: Copy
eo: Kopii

en: Cut
eo: Eltondi

en: Paste %1 file | Paste %1 files
eo[0]: Alglui %1 dosieron
eo[1]: Alglui %1 dosierojn

en: Go back
eo: Reen

en: Go next
eo: Sekven

en: Go To
eo: Iri al

en: New Item
eo: Nova ero

en: Open with...
eo: Malfermi per…

en: Places
eo: Lokoj

en: Properties
eo: Ecoj

en: Rename
eo: Ŝanĝi nomon

en: Search
eo: Serĉi

en: Select
eo: Elekti

en: Settings
eo: Agordoj

en: Share
eo: Diskonigi

en: Add tab
eo: Krei novan langeton

en: Close this tab
eo: Fermi ĉi tiun langeton

en: Open in a new tab
eo: Malfermi en nova langeto

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Authentication required
eo: Ensaluto nepra

en: Authentication failed
eo: Ensaluta eraro

en: Open with
eo: Malfermi per

en: Extract Archive
eo: Eltiri dosieron

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
eo: Ĉu vi volas eltiri '%1' ĉi tie?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
eo: Ĉu vi volas permanente forigi '%1'?

en: Deleting files
eo: Forigante dosierojn

en: Enter a new name
eo: Tajpu novan nomon

en: Create file
eo: Krei dosieron

en: Extracting archive '%1'
eo: Eltirante dosieron '%1'

en: OK
eo: Bone

en: Extracting failed
eo: Eltirado malsukcesis

en: Extracting the archive '%1' failed.
eo: Eltirado de la dosiero '%1' malsukcesis.

en: Choose action
eo: Elekti agon

en: For file: %1
eo: Por dosiero: %1

en: Open
eo: Malfermi

en: Operation in progress
eo: Okazanta operacio

en: File operation
eo: Dosiero-operacio

en: User
eo: Uzulo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Save password
eo: Konservi pasvorton

en: Ok
eo: Bone

en: Archive file
eo: Arkiva dosiero

en: Do you want to extract the archive here?
eo: Ĉu vi volas eltiri la dosieron ĉi tie?

en: Open with another app
eo: Malfermi per alia aplikaĵo

en: Readable
eo: Legebla

en: Writable
eo: Skribebla

en: Executable
eo: Plenumigebla

en: Modified:
eo: Modifita:

en: Accessed:
eo: Atingita:

en: Permissions:
eo: Permesoj:

en: Close
eo: Fermi

en: No files
eo: Ne estas dosieroj

en: File operation error
eo: Dosier-operacia eraro

en: Paste files
eo: Alglui dosierojn

en: Could not rename
eo: Ne eblis renomi

en: Show Hidden Files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

en: View As
eo: Vidi kiel

en: List
eo: Listo

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Sort By
eo: Ordigi laŭ

en: Name
eo: Nomo

en: Date
eo: Dato

en: Sort Order
eo: Montro-ordigo

en: Theme
eo: Etoso

en: Folder not accessible
eo: Dosierujo ne alirebla

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
eo: Ne eblas aliri %1

en: Files
eo: Dosieroj

en: Unknown
eo: Nekonato

en: path or url may not exist or cannot be read
eo: La dosiervojo aŭ la retadreso ne ekzistas aŭ ne estas legebla

en: Rename error
eo: Renoma eraro

en: Error creating new folder
eo: Eraro dum la kreado de nova dosierujo

en: items
eo: eroj

en: File or Directory does not exist
eo: Dosiero aŭ dosierujo ne ekzistas

en:  does not exist
eo:  ne ekzistas

en: Cannot access File or Directory
eo: Ne eblas aliri dosieron aŭ dosierujon

en:  it needs Authentication
eo:  ensaluto nepras

en: Cannot copy/move items
eo: Ne eblas kopii/movi erojn

en: no write permission on folder
eo: ne estas skribo-permesoj en la dosierujo

en: Could not remove the item
eo: Ne eblis forigi eron

en: Could not find a suitable name to backup
eo: Ne eblis trovi adekvatan nomon por fari savkopion

en: Could not create the directory
eo: Ne eblis krei la dosierujon

en: Could not create link to
eo: Ne eblis krei ligilon al

en: Could not set permissions to dir
eo: Ne eblis starigi permesojn por la dosierujo

en: Could not open file
eo: Ne eblis malfermi dosieron

en: There is no space to copy
eo: Ne estas spaco por kopii

en: Could not create file
eo: Ne eblis krei dosieron

en: Could not remove the directory/file
eo: Ne eblis forigi la dosierujon/dosieron

en: Could not move the directory/file
eo: Ne eblis movi la dosierujon/dosieron

en: Write error in
eo: Skriba eraro en

en: Read error in
eo: Lega eraro en

en:  Copy
eo:  Kopii

en: Set permissions error in
eo: Starigo-permesa eraro en

en: Could not create trash info file
eo: Ne eblis krei rubujan informo-dosieron

en: Could not remove the trash info file
eo: Ne eblis forigi informo-rubujan dosieron

en: Cannot move items
eo: Ne eblas movi erojn

en: origin and destination folders are the same
eo: origina kaj cela dosierujoj estas la sama

en: There is no space to download
eo: Ne estas spaco por elŝuti

en: net tool not found, check samba installation
eo: retilo ne trovita, kontrolu la instalon de Samba

en: cannot write in
eo: ne eblas skribi en
