ubuntu-filemanager-app - en to eu translation catalogue (94 entries)

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: Extract archive
eu: Erauzi artxiboa

en: Cancel
eu: Utzi

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Clear clipboard
eu: Garbitu arbela

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Cut
eu: Ebaki

en: Go To
eu: Joan hona

en: Places
eu: Lekuak

en: Properties
eu: Propietateak

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Select
eu: Hautatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Share
eu: Partekatu

en: Close this tab
eu: Itxi fitxa hau

en: Open in a new tab
eu: Ireki fitxa berrian

en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: Pick
eu: Aukeratu

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Extract Archive
eu: Erauzi artxiboa

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
eu: Ziur zaude '%1' hemen erauzi nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
eu: Ziur '%1' behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Deleting files
eu: Fitxategiak ezabatzen

en: Enter a new name
eu: Idatzi izen berria

en: Create file
eu: Sortu fitxategia

en: Extracting archive '%1'
eu: '%1' artxiboa erauzten

en: OK
eu: Ados

en: Extracting failed
eu: Erauzketak huts egin du

en: Extracting the archive '%1' failed.
eu: '%1' artxiboa erauzteak huts egin du.

en: Choose action
eu: Aukeratu ekintza

en: For file: %1
eu: Fitxategi honentzat: %1

en: Open
eu: Ireki

en: Operation in progress
eu: Eragiketa burutzen

en: File operation
eu: Fitxategi-eragiketa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Password
eu: Pasahitza

en: Save password
eu: Pasahitza gorde

en: Ok
eu: Ados

en: Archive file
eu: Artxibo fitxategia

en: Do you want to extract the archive here?
eu: Artxiboa hemen erauzi nahi duzu?

en: Open with another app
eu: Ireki beste aplikazio batekin

en: Readable
eu: Irakurgarria

en: Writable
eu: Idazgarria

en: Executable
eu: Exekutagarria

en: Modified:
eu: Aldatze-data:

en: Accessed:
eu: Atzitze-data:

en: Permissions:
eu: Baimenak:

en: No files
eu: Ez dago fitxategirik

en: File operation error
eu: Fitxategi-eragiketa errorea

en: Paste files
eu: Itsatsi fitxategiak

en: Could not rename
eu: Ezin izan da izena aldatu

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: View As
eu: Ikusi honela

en: List
eu: Zerrenda

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Sort By
eu: Ordenatu honen arabera

en: Name
eu: Izena

en: Date
eu: Data

en: Sort Order
eu: Ordenatze-norantza

en: Folder not accessible
eu: Karpeta ez dago eskuragarri

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
eu: Ezin da %1 atzitu

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: path or url may not exist or cannot be read
eu: baliteke bide-izena edo url-a ez existitzea edo ezin irakurri izatea

en: Rename error
eu: Errorea izena aldatzean

en: Error creating new folder
eu: Errorea karpeta berria sortzean

en: items
eu: elementu

en: File or Directory does not exist
eu: Fitxategia edo direktorioa ez da existitzen

en:  does not exist
eu:  ez da existitzen

en: Cannot access File or Directory
eu: Ezin da Fitxategi edo Direktoriora atzitu

en:  it needs Authentication
eu:  autentifikazioa behar du

en: Cannot copy/move items
eu: Ezin dira elementuak kopiatu/mugitu

en: no write permission on folder
eu: idazteko baimenik ez karpeta honetan:

en: Could not remove the item
eu: Ezin izan da ezabatu elementu hau:

en: Could not find a suitable name to backup
eu: Ezin izan da izen egokirik aurkitu babeskopia egiteko

en: Could not create the directory
eu: Ezin izan da direktorioa sortu

en: Could not create link to
eu: Ezin izan da lotura sortu hona:

en: Could not set permissions to dir
eu: Ezin izan dira direktorioaren baimenak ezarri

en: Could not open file
eu: Ezin izan da fitxategia ireki

en: There is no space to copy
eu: Ez dago lekurik kopiatzeko

en: Could not create file
eu: Ezin izan da fitxategia sortu

en: Could not remove the directory/file
eu: Ezin izan da direktorio/fitxategi hau ezabatu:

en: Could not move the directory/file
eu: Ezin izan da direktorio/fitxategi hau lekuz aldatu:

en: Write error in
eu: Idazketa-errorea hemen:

en: Read error in
eu: Irakurketa-errorea hemen:

en:  Copy
eu:  Kopiatu

en: Set permissions error in
eu: Errorea honi baimenak ezartzean:

en: Could not create trash info file
eu: Ezin izan da zakarrontzi-informazio fitxategirik sortu

en: Could not remove the trash info file
eu: Ezin izan da zakarrontzi-informazio fitxategirik kendu

en: Cannot move items
eu: Ezin izan dira elementuak lekuz aldatu

en: origin and destination folders are the same
eu: jatorriko eta helburuko karpeta berberak da

en: There is no space to download
eu: Ez dago lekurik deskargatzeko

en: net tool not found, check samba installation
eu: ez da sareko tresna aurkitu, egiaztatu Samba instalakuntza

en: cannot write in
eu: ezin da idatzi
