ubuntu-filemanager-app - en to pa translation catalogue (81 entries)

en: File Manager
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਮੈਨੇਜਰ

en: Extract archive
pa: ਅਕਾਈਵ ਖਿਲਾਰੋ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Clear clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਸ਼ਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Cut
pa: ਕੱਟ

en: Go To
pa: ਤੇ ਜਾਓ

en: Places
pa: ਥਾਵਾਂ

en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Rename
pa: ਨਾਂ ਬਦਲੋ

en: Select
pa: ਚੁਣੋ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: Close this tab
pa: ਇਹ ਟੈਬ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Open in a new tab
pa: ਨਵੀ ਟੈਬ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Authentication required
pa: ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਦੀ ਲੋੜ

en: Authentication failed
pa: ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਈ

en: Open with
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ ਨਾਲ

en: Extract Archive
pa: ਅਕਾਈਵ ਖਿਲਾਰੋ

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ '%1' ਇੱਥੇ ਖਿਲਾਰਣ ਕਰਨ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰਦੇ ਹੋ?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
pa: ਕੀ ਤੁਹਾਨੂੰ ਯਕੀਨ ਹੈ ਤੁਸੀ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਤੇ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ '%1'?

en: Deleting files
pa: ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਹਟਾ ਰਿਹਾ

en: Enter a new name
pa: ਇੱਕ ਨਵਾਂ ਨਾਂ ਭਰੋ

en: Create file
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਬਣਾਓ

en: Extracting archive '%1'
pa: '%1' ਅਕਾਈਵ ਖਿਲਾਰ ਰਿਹਾ

en: OK
pa: ਠੀਕ

en: Extracting failed
pa: ਖਿਲਾਰਣਾ ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Extracting the archive '%1' failed.
pa: ਅਕਾਈਵ '%1' ਖਿਲਾਰਣਾ ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ।

en: Choose action
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਚੁਣੋ

en: For file: %1
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਲਈ: %1

en: Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Operation in progress
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਜਾਰੀ ਹੈ

en: File operation
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਕਾਰਵਾਈ

en: Ok
pa: ਠੀਕ

en: Archive file
pa: ਅਕਾਈਵ ਫ਼ਾਈਲ

en: Do you want to extract the archive here?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਅਕਾਈਵ ਇੱਥੇ ਖਿਲੇਰਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Open with another app
pa: ਹੋਰ ਐਪ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Readable
pa: ਪੜ੍ਹਨਯੋਗ

en: Writable
pa: ਲਿਖਣਯੋਗ

en: Executable
pa: ਚੱਲਣਯੋਗ

en: Modified:
pa: ਸੋਧਿਆ:

en: Accessed:
pa: ਪਹੁੰਚ ਕੀਤੀ:

en: Permissions:
pa: ਅਾਗਿਆ:

en: No files
pa: ਕੋਈ ਫਾਈਲ ਨਹੀਂ

en: File operation error
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਕਾਰਵਾਈ ਖਾਮੀ

en: Paste files
pa: ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਪੇਸਟ ਕਰੋ

en: Could not rename
pa: ਨਾਂ ਨਹੀ ਬਦਲ ਸਕਦਾ

en: Show Hidden Files
pa: ਲੁਕਵੀਆਂ ਫਾਈਲਾਂ ਵਿਖਾਓ

en: View As
pa: ਦੇ ਤੌਰ ਤੇ ਵੇਖੋ

en: List
pa: ਸੂਚੀ

en: Icons
pa: ਆਈਕਾਨ

en: Sort By
pa: ਦੁਆਰਾ ਕ੍ਰਮਬੱਧ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Date
pa: ਤਾਰੀਖ

en: Sort Order
pa: ਤਰਤੀਬ ਕ੍ਰਮਬੱਧ

en: Folder not accessible
pa: ਫ਼ੋਲਡਰ ਪਹੁੰਚ ਕਰਨ ਯੋਗ ਨਹੀ

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
pa: ਪਹੁੰਚ ਨਹੀ ਸਕਦਾ %1

en: path or url may not exist or cannot be read
pa: ਰਸਤਾ ਜਾਂ url ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਜਾਂ ਪੜ੍ਹੇ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦੇ

en: Rename error
pa: ਮੁੜ-ਨਾਂ ਖਾਮੀ

en: Error creating new folder
pa: ਨਵਾਂ ਫ਼ੋਲਡਰ ਬਣਾਉਂਦੇ ਸਮੇਂ ਖਾਮੀ

en: items
pa: ਚੀਜ਼ਾਂ

en: File or Directory does not exist
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਜਾਂ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en:  does not exist
pa:  ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en: no write permission on folder
pa: ਫ਼ੋਲਡਰ ਤੇ ਲਿੱਖਣ ਦਾ ਅਧਿਕਾਰ ਨਹੀਂ

en: Could not remove the item
pa: ਚੀਜ਼ ਹਟਾ ਨਹੀਂ ਸਕਦਾ

en: Could not find a suitable name to backup
pa: ਬੈੱਕਅਪ ਲਈ ਠੀਕ ਨਾਂ ਨਹੀਂ ਲੱਭ ਸਕਿਆ

en: Could not create the directory
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਬਣਾ ਨਹੀਂ ਸਕਦਾ

en: Could not create link to
pa: ਲਈ ਲਿੰਕ ਬਣਾ ਨਹੀਂ ਸਕਦਾ

en: Could not set permissions to dir
pa: dir ਲਈ ਅਧਿਕਾਰ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ

en: Could not open file
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਖੋਲ੍ਹ ਨਹੀਂ ਸਕਦਾ

en: Could not create file
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਨਹੀਂ ਬਣਾ ਸਕਦਾ

en: Could not remove the directory/file
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ/ਫ਼ਾਈਲ ਨਹੀਂ ਹਟਾ ਸਕਦਾ

en: Could not move the directory/file
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ/ਫ਼ਾਈਲ ਮੂਵ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ

en: Write error in
pa: ਵਿੱਚ ਲਿੱਖਣ ਖਾਮੀ

en: Read error in
pa: ਵਿੱਚ ਪੜ੍ਹਣ ਖਾਮੀ

en:  Copy
pa:  ਕਾਪੀ

en: Set permissions error in
pa: ਵਿੱਚ ਅਧਿਕਾਰ ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਖਾਮੀ

en: Could not create trash info file
pa: ਟਰੈਸ ਇੰਫ਼ੋ ਫ਼ਾਈਲ ਨਹੀਂ ਰਚ ਸਕਦਾ

en: Could not remove the trash info file
pa: ਟਰੈਸ ਇੰਫ਼ੋ ਫ਼ਾਈਲ ਨਹੀਂ ਹਟਾ ਸਕਦਾ

en: Cannot move items
pa: ਚੀਜ਼ਾਂ ਮੂਵ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ

en: origin and destination folders are the same
pa: ਮੂਲ ਅਤੇ ਮੰਜ਼ਿਲ ਫ਼ੋਲਡਰ ਇੱਕੋ ਹਨ
